Acvariu cu apa sarata

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Acvariu cu apa sarata

Mesajde Nosami » Dum Ian 16, 2005 9:49 pm

Acvariu cu apa sarata
Salut! :sal:
Locuiesc in Germania si as dori sa ma mut din nou in Romania. Am un caine Ciobanesc de Bucovina si o pisica Siameza din Romania. Problema este ca am si 2 Acvarii cu apa sarata pe care nu le pot lua cu mine, deci va trebui sa o iau de la inceput in Romania. Unde gasesc pesti, Anemone, Corali etc. pentru a avea un Acvariu la fel de frumos ca aici? Aici am si Pietre vii (din pacate nu stiu cum se numesc in limba romana..i. tot pietre vii?) din care dupa cateva saptamani ies diversi "Bureti", Raci, Viermi.. hai sa zicem Animalute etc.
Cine ma poate ajuta?
Va iubesc pe toti,
Gabi
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Nosami
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 16, 2005 9:26 pm
Localitate: Germania

Mesajde HyperLaur » Mie Ian 19, 2005 7:00 pm

salut , nu am auzit de asemenea "pietre vii" pare interesant , dar nu stiu daca ai vreo sansa sa gasesti in Romania , si de asemenea pesti de apa sarata... de ce nu incerci de apa dulce? sunt unele specii la fwel de frumoase ca si cei de apa sarata si mai usor de ingrijit..
Master Of Organic Chemistry
HyperLaur
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Dec 20, 2004 5:54 pm
Localitate: Bistrita

Mesajde georgeQ2k » Sâm Apr 16, 2005 3:27 pm

Din cate am studiat eu ( am vrut si eu un acvariu cu apa sarata ) nu ai nici o sansa sa gasesti in magazine ceea ce-ti trebuie. Insa baietii aduc orice la comanda .... din Germania :D
Asa ca ori iti faci acvariu cu apa dulce ori faci comanda ( la un calcul estimativ care mi l-au facut intr-un magazin am ajuns la conclluzia ca este mult prea scump acvariul cu apa sarata aici in Romania ).
I-will be watching over you
I-am gonna help you see it through
I-will protect you in the night
I-am smiling next to you...in silent lucidity
Avatar utilizator
georgeQ2k
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Apr 23, 2004 11:00 pm


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator