Animalul de casa preferat

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Ce animal ai vrea sa ai in casa?

Caine
31
48%
Pisica
20
31%
Hamster
0
Niciun vot
Pesti
5
8%
Papagal
4
6%
Vreau un animal care nu este mai sus, am sa il mentzionez mai jos :cow:
4
6%
Urasc animalele, nu suport ideea ca mai exista cineva care sa respire aerul din casa mea :cou:
1
2%
 
Voturi totale : 65

Mesajde gabuba » Lun Feb 11, 2002 8:39 am

animalul meu preferat este cainele, si il am si in casa... loool....
ma rog... cainele .. ramane dupa care hamsterul ca nu zice nimik!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: Animalul de casa preferat

Mesajde lucianus » Dum Mar 31, 2002 1:23 am

Initial trimis de Sopra Tutt1
Ce animal va place sa avetzi prin casa? :cow::cow::cow: Votatzi cu capul, nu va lasati cuceriti de sentimente :D

Am votat caini.
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Lun Apr 01, 2002 8:47 am

nu stiu daca fratii se pun, dar parca e mai frumos un animal care il simti cum traieste langa tine decat un peste care inaota singur si trist, un hamster sau papagal care sa stea in cusca sau animale ciudate si periculoase!!!! precum serpi, etc.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kayla » Vin Iul 12, 2002 6:51 pm

Imi plac pisicile de apartament, ca sa nu le calce masina sau alte dracovenii... Iubesc animalele la fel de mult ca si pe mine
Kayla
 

Mesajde zuza » Mar Iul 16, 2002 8:57 am

Mie imi plac pisicile la nebunie. Am avut una atat de grasa ca nu facea nimic toata ziua decat statea la soare.Pana la urma nu stiu unde a ajuns ca parintii mei s-au folosit de faptul ca am plecat in excursie si au expediat-o cine stie pe unde;P
Momentan am un papagal care e speriat de bombe si e obsedat de el insusi!!:D
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde dEpEchEmIND » Mie Sep 04, 2002 7:14 pm

Mitzele si peshtii bineintzeles.
pacat ca nu le poti vota pe amandoua!!!!:(
Dar am ales pisicile
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Sâm Sep 07, 2002 12:41 am

cainii imi plac f mult, parca sunt singurii care intuiesc starea omului, si mai imi plac caii, numai ca nu sunt animale de casa! :D
partea ciudata e ca am pisica , nu caine cum am votat, imi plac si pisicile, dar parca nu la fel de mult precum cainii.De curand au inceput sa imi placa si pestii :)
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Tiger Blue » Sâm Mai 31, 2003 7:14 pm

Mie imi plac si cainii si pisiciile si hamsterii si papagalii, dar animalul preferat este unul mai mic si mai nevinovat.Acela este broasca testoasa! Am una acasa si o iubesc foarte foarte mult.
Daca vreti va arat si o poza cu ea.
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

hmmmm......

Mesajde Aldea Alina » Dum Iun 08, 2003 4:05 pm

nu stiu,din moment ce am 4 animale in casa?nu l-as da pe nici unu de langa mine!!!!!!!!dar cred ca totusi cainele,ca poate veni cu tine peste tot!!!!
so go on and scream
scream at me i'm so far away
i won't be broken again
Avatar utilizator
Aldea Alina
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Sep 23, 2002 11:00 pm

Re: hmmmm......

Mesajde Tiger Blue » Mar Iun 10, 2003 5:22 pm

Da, adevarat...din moment ce se spune ca numai cainele este animalul care nu te va trada niciodata, asa ca....Eu nu as lua un caine intr-o vacatna, dar la plimbare pe munte sau la mare merge nu? :con:
Gandeste de doua ori,
Inainte de-a actiona!
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde mIRc » Sâm Iun 14, 2003 10:07 am

pisicile sunt cele mai frumoase si mai gingase si mai senibile animalute de casa.
Sunt foarte dulci.Eu nu am mai avut pana acum una dar de aseara plang in continuu!
mIRc
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Iun 14, 2003 9:47 am

Mesajde Tiger Blue » Sâm Iun 21, 2003 11:32 am

Cum adica plangi in continuu? Ce ai patit mai exact?
Gandeste de doua ori,
Inainte de-a actiona!
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Mie Iul 16, 2003 12:21 am

eu am avut o groaza de animale... catei, pisicii, papagali, iepuri (nu toate in acelasi timp)... imi placeau enorm de mult animalele (inca imi plac...) Din pacate, papagalii au fost eliberatii din greseala de un musfir, iepurii dati de mama, pisicutzele si ele la fel... lupii dusi la firma la tata, alt catel (nu mai stiu exact ce era, dar stiu ca a fost dresat timp de 2 ani jumate...era super destept si extrem de frumos!) dus pe undeva prin suceava de taica`mio (era mai bine pentru el...era catel de vanatoare, nu putea fi tinut intr`o curte... plus k lu mama ii era frica de el).. and so on.. acum am ramas cu un Fox terrier adorabil care din pacate nu prea beneficiaza de atentia mea (nu il pot tine in casa din cauza parintilor si nu prea am timp sa ma joc cu el.. norocu lui k are pe unde sa alerge...)

anyway, eu de ceva timp imi doresc enorm de mult o iguana... mi se pare eXotica si oaredecat iesita din comun...diferita fata de tot cea ce am avut pana acum... am vazut una la mare care era absolut superba, avand coada multicolora... mai nou au inceput sa se gaseasca mai des in romania (precum si soparlele veninoase...hm...) este totusi destul de greu sa intretii o iguana, pentru ca trebuie sa o ingrijesti ft bine, sa ii oferi absolut tot cea ce necesita... etc.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Shaki » Joi Iul 17, 2003 1:17 pm

De ce esti suparat, mirc?!? Sper ca nu ti-a cazut si tie pisica de la balcon... A lui Tachyonix asa a patit acu cateva zile, dar n-are nimic, nemernica...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Cristienutza » Joi Iul 24, 2003 1:47 pm

pisica unei prietene de-a mamei mele a cazut de la balcon (si ea), dar din pacate s-a lovit putin la caputz si dupa ce a fost luata de afara si adusa in casa, nu a mai vrut nimic: nici mancare, nici mangaiat, nici nimic! Saracutza de ea.
Cristienutza
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 23, 2003 4:58 pm
Localitate: Romania->Bucursti

Mesajde lamina » Lun Aug 18, 2003 10:35 am

si mie mi-a cazut pisica de la balcon si stau( numai )la etajul 7... ;P luna viitoare implineste un an de cand a murit(atunci avea doar3 luni...
mi-a parut foarte rau , dar nu poti avea i viata ttul, nu-i asa?:p
don`t push me far,
i`m a crazy girl
lamina
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:22 am
Localitate: iasi

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Aug 18, 2003 11:07 am

Animalul meu preferat este maimuta. O poti invata tot felul de tricuri si este foarte jucausha. Odata am avut un animal de casa. Il chema King, dar l-am dat. Era caine si imi este dor de el. Animalele sint bune atunci cind te simti singur. As vrea o maimuta, dar nu cred ca sint inca responsabil sa cresc asa ceva, si nu vreau sa moara din cauza mea. Am auzit ca unii bat maimutele, dar eu nu pot face asa ceva. Mie imi place sa o maingai, si sa o alint.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Miavril » Joi Aug 21, 2003 4:30 pm

Eu am un caine si consider ca acesta este animalul cel mai potrivit pentru om.Cainele te apara de dusmani, te iubeste si este foarte potrvit ca tovaras de viata:D.
Miavril
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Aug 21, 2003 4:22 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde clumsy » Joi Aug 21, 2003 11:34 pm

mi-as dori sa mai am niste pesti.Sunt usor de intretinut
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Miavril » Vin Aug 22, 2003 8:03 am

Deci ai mai avut? eu nu am pesti insa daca as avea sunt sigura ca nu as stii ce sa fac cu ei:D
Miavril
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Aug 21, 2003 4:22 pm
Localitate: Bucuresti

Miavril

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 22, 2003 10:11 am

bai sora lu Melutza.....ti-am mai zis ca esti banata pe acest forum ! cate clone vrei sa iti banez ?????

de fiecare data revii cu aceleasi posturi mai mult decat impertinente. asteapta si tu sa faci macar 14 ani ....si pe urma intra pe forum !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Abaddon » Mie Sep 17, 2003 12:54 am

mi-ar place sa am o chestie care sa stea toata ziua fara sa faca minic.......... ar fi cool... cred ca ar o reptilaaaaaa......... imaginativa o chestie verde cu o fata daia dí£ dobitoc uitandu-se intruna la un anumit obiect sau cam asa ceva.......... ar fi marpha......... :S
Noma Flactis Xombuxer
Avatar utilizator
Abaddon
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Sâm Sep 13, 2003 11:00 pm

Mesajde lamina » Mie Sep 17, 2003 3:12 pm

niste pesti nu chiar asa usor de intretinut. si eu am pesti, de cativa ani, dar sunt plictisitori la un moment dat. cel putin eu m- am plictisit de ei....mai mut parintii au acum grija de ei, eu cred ca nu le-am mai dat mancare de anu` trecut... si daca iti doresti asa de mult pesti, de ce nu-ti cumperi?sa nu te superi de intrebare, doar eram si eu curioasa....
don`t push me far,
i`m a crazy girl
lamina
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:22 am
Localitate: iasi

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 11:41 pm

Hmmm... mie in general imi plac cainii! Mi-ar placea un Chow-Chow!
Sunt super frumosi!
Insa...marea mea dorinta este sa am un tigru, sau un leu!!!
(VISE)
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ROXANA » Sâm Ian 10, 2004 11:47 pm

as vrea sa am un caine (aoleu nu mai stiu cum il cheama...oricum il recunoasteti) de acela cu blana mullta lasata ca un prosop, cainele bogatilor...am auzit ca are J. Lo este ff scump
sau un pinguin ....acesta este mai greu,ca frig cum ar vrea el numai in congelator as avea .....:rolleyes:
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Lea » Mie Iul 28, 2004 8:03 am

Animalul meu preferat este cainele, si mai exact cainele husky. Nu stiu multe informatii despre ei, chiar daca am si eu un caine de aceasta rasa. Singura chestie este ca nu ma interesez si atunci de unde sa aflu? :-? Oricum chiar si nestiind unele lucruri despre ei, ma inteleg bine cu acesti cain. Cel putin cu al meu (Blue), ma inteleg de minune! \:/
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Aylin » Mie Iul 28, 2004 5:18 pm

animalul meu preferat este tot cainele,rasa Husky.Putin lup prin aspect, putin pisica prin albastrul ochilor, Husky-ul este fascinant. Atractia pe care o exercita privirea lui stranie, albastra este uimitoare.
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Mie Iul 28, 2004 5:53 pm

Aylin scrie:animalul meu preferat este tot cainele,rasa Husky.Putin lup prin aspect, putin pisica prin albastrul ochilor, Husky-ul este fascinant. Atractia pe care o exercita privirea lui stranie, albastra este uimitoare.


Husky, avand ochii albastrii seamana cu o pisica, ai dreptate, dar cu una birmaneza mai mult. Desi nu prea este pufos ca o pisica birmaneaza are privirea aceea, cum spui si tu! ...
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Ramuna » Mie Aug 31, 2005 12:08 pm

cel mai scump si mai frumos animal pe care l-am avut vreodata a fost un purcelush de guineea alb cu ochii rosii. Dupa 2 ani a murit, nu sh exact cauza, il ingrijeam, era sanatos... pana intr-o zi cand s-a imbolnavit... din cate am inteles eu sunt foarte sensibili si greseala mea a fost sa il tin langa usa de la balcon unde probabil l-a tras curentul... L-am dus la veterinar, i-a facut injectii, ii dadeam suc de morcovii cu seringa si in noiembrie 2004 a murit... Am plans mult, ma atasasem de el... era un sufletel mic si scump... Oricine l-ar fi placut, era un ghemotoc alb... Mai era sa mai moara o data inecat cu lucerna, dar atunci l-a salvat tata... Acum chiar mi-e dor de el si chiar imi vine sa plang de fiecare data cand imi amintesc de el... Cel mai naspa a fost atunci cand a murit... Se zice ca animalele nu isi dau sufletul pana nu isi vad ultima oara stapanul... Chiar asa a fost, tragea sa moara si nu a murit pana nu am pus eu mana pe el... A murit exact atunci cand l-am luat in brate... De atunci ai mei nu prea ma mai lasa sa imi iau vreun animal de casa ca zic ca ma atasez prea rau de el....
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde Aimee » Vin Sep 16, 2005 5:36 pm

Dupa parerea mea papagalii sunt cei mai faini. am doi acasa, 2 papagali africani si chiar vorbesc, serios. Chiar barfesc cu ei ce am facut pe la scoala cu colegii. Este f. haios deoarece ei au un limbaj putin ciudat si ma distrez f. bine. :D Eu i-am invatat sa vorbeascam ii am de cand aveau 4 luni si nu stiau sa zica decat "papa" "coco" " cucu" si chestii de acest gen. acum cand ma vad intrand pe usa ma saluta si incep sa zbuare prin colivie.
Pisicile si cainii nu sunt pe placul meu... sunt cam alergica la pisici, iar cainii nu sunt preferatii mei.
Aimee
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Sep 16, 2005 5:23 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator