ajutor

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

ajutor

Mesajde laly » Mie Apr 20, 2005 12:12 am

Am nevoie de ajutor!!!!!!!
Mi-am cumparat saptamana trecuta acvariu de nevoie pentru ca am primit un peste, (nu stiu de care, dar seamana cu un rechin, are 10-12cm) dupa 3 zile am mai primit un xifo (mascul) si am hotarat sa mai iau si alti pesti. Asa ca am luat o femela xifo, 3 sanitari, neoni, 3 scalari.
si ghinion mare... femela a inceput sa faca pui dupa numai 2 zile si nu stiu ce sa fac. .
Am inceput sa scot din pui afara ca am observat un scalar ca a mancat un pui si am reusit sa salvez 21.
Sunt incepatoare, va rog HELP
laly
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 19, 2005 11:54 pm
Localitate: tm

Mesajde razvan » Mar Mai 31, 2005 6:50 am

se prefigureaza o mare ciorba la tine acolo ;a
cam citi litri are acvariul tau?
vezi ca ala ca un rechin, daca o fi ce cred eu (cauta pe net despre pangassius, si daca o fi ala....:( ), peste vre-o citiva ani o sa poti sa-l pui in tigaie :D are prostul obicei si creste MAAAARE!!!
din cite ai spus ca ai acolo, daca vrei totusi sa-l pastrezi, pentru inceput ar trebui sa te gindesti la un acvariu de min 250 - 300 l!!!!!!!!
o mica recapitulare.
in momentul de fata in acvariul de ?????? L ai :
"rechinul" , o pereche de xifo si puii aferenti, 3 sanitari ( descrie-i putin, deoarece sub titulatura de sanitari se vind niste pesti care nu au nimic cu "sanitarul" ) 3 scalari ( cam de ce dimensiune) si ??? neoni.
revino cu datele solicitate si voi reveni cu precizari si ajutoare . :-? :B
Avatar utilizator
razvan
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Aug 12, 2001 11:00 pm


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator