Pui de guppy

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Pui de guppy

Mesajde Guppy » Mar Aug 14, 2001 9:39 am

Initial trimis de duduloi
in dimineata asta pestoaica a facut vreo 20 si ceva de pui, unul a fost cam nasparliu si l-am sacrificat.

cum trebuie ingrijiti puii de gupi? specific ca pt mine sunt primii


Duduloi , in primul rand , felicitari ! Sa-ti traiasca mititeii ! :D

Pui nasparlii sunt cam la fiecare nastere - eu am vazut si gemeni lipiti 2 sau cate 3 !

In prima zi nu mananca nimic ,nu te agita. Apoi le dai foarte putin - daca n-ai mancare speciala,maruntesti pe cea a adultilor,pana se face praf -pudra fina,pe care poa' s-o inghita si ei... ideal ar fi sa le dai artemia vie dar stiu ca-i cam complicat ... in fine,daca tii la ei le faci si pofta asta ;) ... mergi in weekend in Obor si e o doamna care vinde artemia vie - 5000/punga.
Cand le faci curat ai mare grija ca din cate am observat marea lor placere e sa se lase trasi prin furtun :D :D :D .
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Grrr » Mar Aug 28, 2001 9:12 pm

cum arata artemia/doamna asta ca m-ar interesa shi pe mine sa mai variez meniul pestilor !?
Grrr
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Aug 25, 2001 3:14 pm
Localitate: Bucuresti , Romania

Mesajde Guppy » Mie Aug 29, 2001 10:12 am

Salut ,
doamna cu artemia nu iti pot spune cum arata , nu e genul meu :D :D :D

Ok,deci e foarte simplu: artemia vie e reprezentata de niste racusori f. mici portocalii; se vand de obicei foarte multi intr-o punga de plastic . Dna vinde la pretul de 5000/punga.
Ca sa stii mai bine cum arata artemia,mergi pe siteul meu: http://www15.brinkster.com/roguppy , alege din meniu "Ghidul incepatorului" si apoi din submeniul de acolo penultimul link "Hranirea" . Acolo am facut 2 filmulete , unul cu tubi si unul cu artemia . Bineinteles ca artemiile de acolo sunt desenate mult mai mari decat cele reale :) .Doamna o gasesti de obicei pe randul din mijloc ,prima taraba, din cele 3 randuri cu tarabe de acvarii .
Succes!
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde duduloi » Mie Aug 29, 2001 1:42 pm

Tipa e cam singura pe acolo, si e fumatoare inraita :-)
n-ai cum sa nu o vezi, eventual poti sa ii intrebi pe ceilalti vanzatori, or sa ti-o arate
duduloi
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Lun Iul 30, 2001 12:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Grrr » Mie Aug 29, 2001 7:13 pm

mersi , o sa o caut !
Grrr
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Aug 25, 2001 3:14 pm
Localitate: Bucuresti , Romania

Mesajde kreatoru » Dum Iul 16, 2006 12:16 pm

http/www15.brinkster.com/roguppy SITE-UL asta nu merge :((
de ce oare :(( stie cineva sa mutat pe undeva?
kreatoru
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 16, 2006 11:40 am
Localitate: CLUJ


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator