Animale salbatice

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Steve

Mesajde Aliosha » Mie Mar 20, 2002 6:20 am

Steve era sa moara de cateva ori pana acum. A fost muscat de tot felul de serpi iar anul trecut parca a fost grav de tot. Omu e maniac clar. Nevasta-sa nu e nici ea departe.
Uite si siteul lui: eu n-am avut rabdare sa citesc ce e pe acolo)
http://www.crocodilehunter.com/index1.htm
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 20, 2002 9:24 am

Interesant site !
Prin intermediul lui..am aflat ca Steve & Terry..au o fetitza...nascuta in 1998 ! Deci..face 4 ani,in 2002 !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde mulinieta » Mie Mar 20, 2002 11:40 am

Initial trimis de mirela2001
mie imi plac dragalasii Koala...si tigrii somalezi
nu suport paianjenii si gandacii mari si oribili...cat despre serpi,de cand eram mica am un cosmar care se repeta...si care are de-a face cu ei.....

:a Si mie imi plact tigrii, dar ii prefer pe cei bengalezi sau siberieni. Am o poza cu un tigru alb, arata suberb!Daca vrei,stiu un site de unde iti poti lua poze cu animale(inclusiv tigri).
mulinieta
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 19, 2002 4:35 pm
Localitate: Oradea, Romania

Mesajde Mirela » Dum Mar 24, 2002 6:47 pm

Initial trimis de mulinieta

:a Si mie imi plact tigrii, dar ii prefer pe cei bengalezi sau siberieni. Am o poza cu un tigru alb, arata suberb!Daca vrei,stiu un site de unde iti poti lua poze cu animale(inclusiv tigri).


mulinieto...si eu am poze cu tigri...facute la gradina zoologica in Dublin din pacate:(

hai,ce mai astepti??pune site-ul aici....sa-l verific :)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde mulinieta » Mar Mar 26, 2002 8:24 pm

Initial trimis de mirela2001


mulinieto...si eu am poze cu tigri...facute la gradina zoologica in Dublin din pacate:(

hai,ce mai astepti??pune site-ul aici....sa-l verific :)


Site-ul e http://www.webshots.com Ca sa iti iei pozele, tre sa te inregistrezi. Mult noroc!:D
mulinieta
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 19, 2002 4:35 pm
Localitate: Oradea, Romania

Mesajde PuturOSU` » Vin Iul 19, 2002 3:35 am

astea-s mai dragute,am avut arici si sarpe
Nu conduc pe nimeni dar sunt un lider ,si-mi place sa cred ca sunt un om liber!
PuturOSU`
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Vin Iul 05, 2002 2:22 pm
Localitate: north pole

Mesajde Kayla » Dum Iul 21, 2002 5:23 pm

Scuze ca ma bag si eu... Animalele salbatice care imi plac mie cel mai mult sunt: ursul Panda, Koala, Panda rosu, felinele. Urasc serpii si insectele.:eek:
Kayla
 

:wazzup:

Mesajde Acid Bourn » Joi Aug 01, 2002 3:55 pm

Am ajuns sa scriu si despre animale ....:D Interesant topic mai ales dupa ce m-am certat cu banditu' . Asa ..sa trecem la subiect ! Mie , sincera sa fiu , imi plac absolut toate animalele. Mai ales reptilele si in special COBRELE !!! :j Stiu ca multora li se par respingatoare sau chiar le detesta , dar pe mine ma captiveaza ... ma impresioneaza felul lor de a fii... Sunt viclene , inspira frica , teama , au o mare putere de convingere ...cand te uiti in ochii lor parca te transpun in alta lume ..o lume plina de primejdii...Cand vezi o cobra in realitate , te strapunge un fior.....
Senzatia asta nu cred ca o mai simti in apropierea nici-unui animal.... E unica in felul sau ... E ceva nemaipomenit.....

p.s : daca vine banditu' pe aici sa-i transmiteti din partea mea ca as vrea sa ne vedem pt ai face un mic cadou : un pui de cobra. :y
Acid Bourn
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Iul 28, 2002 11:58 am
Localitate: pe scaunul meu , la mine in camera .....undeva in Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 03, 2002 11:47 am

Pe langa toate calitatzile serpilor..enumerate de Acid..mai adaug si eu una : sunt scarbosi !

Banditu cine mai e ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Lun Aug 05, 2002 1:00 pm

probabil va asteptati sa zic ca animalul salbatic ce-l prefer e hyena... :lol: ..ei bine,nu e deloc asa!ar fi fost un adevar sinistru!!
mie imi place in mod special pantera neagra!parca e un lider si ii domina pe ceilalti!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Midge » Joi Aug 29, 2002 12:56 pm

Mie imi place leul...El este numit regele animalelor! Nici un alt animal nu este mai potrivit sa fie rege,in afara de leu! :lol: ;m
Midge
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:30 am
Localitate: Praga

discutzie cu darky pe YM

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 06, 2002 11:21 pm

oribilul_mosh: iepurele de camp sau mistretzul ?
punk_with_attitude2002: iepurele de camp
punk_with_attitude2002: mistretzul pute
punk_with_attitude2002: :yD

.......

Eu prefer mistretzul....care in nici un caz nu pute ! E un animal frumos..mai ales cand e pui..si e vargat !
(pacat ca nu e bun de mancare..avand carnea tare....dar mie imi place si doar asa sa il privesc)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Tiger Blue » Dum Iun 01, 2003 9:06 pm

Animalul meu preferat salbatic este Ghepardul!:D
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Dum Iun 01, 2003 9:30 pm

Mie cel mai mult imi plac leii si tigrii.
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Tiger Blue » Mie Iun 04, 2003 4:20 pm

De ce? Au ceva aparte si tie iti place foarte mult acel lucru?
Gandeste de doua ori,
Inainte de-a actiona!
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Mie Iun 04, 2003 5:24 pm

Initial trimis de Tiger Blue
De ce? Au ceva aparte si tie iti place foarte mult acel lucru?



Nu stiu ce au aparte, dat mie imi plac mult.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Iun 04, 2003 6:58 pm

In viata mea de handicapat al muncii, am avut ocazia sa intilnesc multe animale salbatice. De fiecare data cind intilnesti un animal salbatic, trebuie sa ai un plan stabilit, adica ce sa faci in caz ca o sa te atace (apropo, Cheetah din Tarzan a facut alaltaieri 71 de ani!).Ce-a mai grea intrebare este: cum o sa ma omoare? Asa ca va dau aici citeva sfaturi, care sper sa va prinda bine:

In caz ca bestia sare la cap: capul fiind o parte a corpului foarte vulnerabila, este greu de protejat. Incearca sa-l misti tot timpul si tipa tare ca si cum ai fii in agonie!Daca ai mainile libere, punele in fata ta, incercind sa atenuezi muscarea.
In caz ca bestia sare la burta: Burta nu este un loc asa de periculos ca (,) capul, dar este oricum nasol, si doare mult! Singura metoda este sa tipi cit poti de tare "FOC"! Daca strigi "VIOL" nu vine nici dracu sa te ajute.
In caz ca besti sare la maini sau picioare: Muscaturile de picioare sau maini, nu sint asa de rele. Daca animalul se concentreaza la ele, inseamna ca nu o sa te muste de cap sau burta.Incearca sa te eliberezi muscindu-ti umarul sau soldul, si fugi repede in munti.
Sufocare: Unele animale incearca sa-ti opreasca respiratia. Respiratie este ce corpul vostru face cind are nevoie de oxigen. Oxigenul este un gaz cu care corpul face ceva important. Deci orice s-ar intimpla, nu-ti opri respiratia!
Venin: Pune-te pe spate, ridica picioarele in sus, aducindu-le linga cap.Rinichii vor izola veninul, in glandele veninoase.Smecheria este ca trebuie sa le golesti repede, inainte ca veninul sa-si faca efectul.

Daca ati ajuns pina aici si va mai bate pulsul, felicitarile mele! Daca nu, incercati sa va tiritzi pina la cel mai apropiat spital. In caz ca nu puteti face asta din cauza ranilor, incercati macar sa va sapati o groapa...
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Aldea Alina » Dum Iun 08, 2003 4:09 pm

tata a avut o reptila...e paiodat de chesile astea....dar a trebuit sa o dea la muzeu ca am avut ceva problme cu vecinii!!!!!!:D
so go on and scream
scream at me i'm so far away
i won't be broken again
Avatar utilizator
Aldea Alina
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Sep 23, 2002 11:00 pm

Mesajde mIRc » Sâm Iun 14, 2003 10:12 am

eu nu stiu ce animal salbatic sa pronunt.Toate sunt frumoase, toate ar trebui sa fie apreciate si cred ca nu mai este nevoie sa insir asa de multe caractere ale lor!
Animalul salbatic preferat de mine este Hiena si nu una obisnuita si un om.Acea Hiena care imi place este in poza de ami joc.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
mIRc
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Iun 14, 2003 9:47 am

Mesajde punct » Sâm Iun 14, 2003 7:20 pm

imi plac la nebunie lupii si hipopotamii :D
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 11:59 pm

Hmmm...mie imi plac foarte mult felinele!Desi, sunt salbatice, sunt animalele mele preferate!
In special leii si tigrii! Ii ador! Cat mi-as dorii si eu unul!!!!:)
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde bad bad Annie » Mar Noi 04, 2003 10:03 pm

Dar si felinele sint tot pisici, si tu nu vrei sa ai pisica, M|haElla`, sau crezi ca numai astea de casa sint parsive? Oricum, dupa ce am vazut ca a patit Roy, eu m-as multumi cu o birmaneza!

Mai la subiect, iubesc, pretuiesc si ador toate animalele, in afara de oaie, porc, gaina si maimuta, nu stiu ce mi-a casunat mie pe astea, au si momente cind imi sint simpatice, dar si altele, mai dese, cind nu le pot suferi! Cred ca de-aia le si maninc cu placere ( aici ma refer doar la gaina si porc, legumele mele preferate!)
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Anterior

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori