Animale salbatice

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Animale salbatice

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 04, 2002 7:58 pm

Despre animale salbatice de ce sa nu vorbim ? Nu sunt si ele tot animale ? Asa ca propun acest nou subiect !

Mie personal imi plac aricii ,jderii si porcii mistretzi.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Animale salbatice

Mesajde Aliosha » Mar Feb 05, 2002 1:19 am

Originally posted by Oribilul Mosh
Despre animale salbatice de ce sa nu vorbim ? Nu sunt si ele tot animale ? Asa ca propun acest nou subiect !

Mie personal imi plac aricii ,jderii si porcii mistretzi.



Mwhahahahahahahahaa ba tu esti dus rau!!!!!

Mie-mi sunt simpatici ursii panda si ratonii.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Feb 05, 2002 2:55 pm

bwahaha, amandoi suntetzi dushi. cred ca cele mai periculoase animale salbatice sunt alioshii si moshii oribili care asculta blink. :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

dana ...iti plac catelusii care dorm in pat ?

Mesajde XCOCO » Mar Feb 05, 2002 3:05 pm

frumusel subiect dar cred ca asa nu se poate dialoga ...eu propun sa asteptan pitin si mai apoi sa facem un cerc ....pe viu ...ce ziceti ???
XCOCO
 

prieteni

Mesajde XCOCO » Mar Feb 05, 2002 3:19 pm

bvai voi nu mai ziceti niumic ?
XCOCO
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 06, 2002 9:28 pm

Degeaba au ras Dana & Aliosha de mine....dar chiar imi plac aricii.
Sunt animale viteze si intelepte. De exemplu...mie cat sunt de mare..imi este frica de serpi. Nu as suporta sa ii iau in mana. Eee....ariciul ii maninca. I se par chiar buni ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Feb 07, 2002 1:01 am

Tot ce pot sa spun e ca urasc serpii.
Mi-e sila si tarsa de ei. Odata am calcat pe o vipera intr-o tabara si era sa paralizez de frica. Nu de alta da nu prea erau vaccine in Romania pe vremea aia.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 07, 2002 1:08 am

E...eu asta am incercat sa subliniez ! Ariciului i-ar fi facut mare placere sa calce pe o vipera ! Si-ar fi asigurat astfel masa de seara ! :D

Dana..mai ai ceva de comentat la adresa aricilor ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Feb 07, 2002 10:03 am

Moshule, io am multe de comentat daca ar si functiona kktul asta de forum, ieri s-a blocat chiar cand iti dadeam tie peste nas in alt thread :T
~~~

1. imi plac aricii, o cunostinta de-a mea avea unul in casa care era ca un catzel. in afara de asta imi plac dpdv simbolistic: ceva ce pare tzepos pe afara si care e atat de moale sub spini daca stii sa-i castigi increderea :D

2. imi plac la nebunie serpii. broastele ma enerveaza.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Mirela » Vin Feb 08, 2002 10:40 pm

mie imi plac dragalasii Koala...si tigrii somalezi
nu suport paianjenii si gandacii mari si oribili...cat despre serpi,de cand eram mica am un cosmar care se repeta...si care are de-a face cu ei.....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 08, 2002 11:02 pm

moshu zice:
Da..Mirela este un om normal...spre deosebire de Dana careia ii plac serpii ! :)))


Bah... tu ai o obsesie? Vezi sa nu devi tu animalul preferat al meu si sa te vanez si sa-ti pun pielea la marginea patului sa te calc in picioare in fiecare dimineata pana scapi de obsesia: dana face, dana zice....
Mai pe "romaneste": :M shut the fuck up ! :M
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Feb 09, 2002 2:35 pm

Mie mai imi plac si hipopotamii ! Ce frumos stau ei in balta toata ziua..si nu au nimic de facut ! :D :D :D [/B][/QUOTE]


luna trecuta fratele unei tipe din liceul unde ma dat bacu' a fost papat de un hipopotam....they're "not that :a".....
in schimb mai imi plac girafele.....
ps: ai uitat de cainele dingo,care si el e un animal-emblema al australiei...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Feb 10, 2002 12:59 am

Nu ..nu....cainele dingo nu este emblema australiei ! Nu toate animalele ce traiesc la antipozi sunt emblema !!!!!!!! Ca doar nu au 5000 de embleme !

Emblemele sunt : ursul koala,ornitorincul si cangurul
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Feb 11, 2002 5:48 pm

Emblemele sunt : ursul koala,ornitorincul si cangurul

pardon...my mistake..."when i'm wrong,i say i'm wrong"...ghici cine zice/in ce film apare fraza asta...

oricum...cainele dingo parca nu se gaseste nicaiewri altundeva in lume,nu?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 11, 2002 6:44 pm

Recunosc..nu stiu ! De unde e replica ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Feb 11, 2002 8:24 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Recunosc..nu stiu ! De unde e replica ?


din "Dirty Dancing".....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

SCUZE!!!

Mesajde gaga » Mar Feb 12, 2002 9:32 am

:T

bah blinkote, am vrut sa raspund la ce ai zis si din graba (e si cam greu de postat de unde-s io) in loc sa apas pe quote am apasat pe edit. Nu-mi retrag injuraturile dar imi cer scuze vesnice...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 12, 2002 12:36 pm

Originally posted by Oribilul Mosh


Bah... tu ai o obsesie? Vezi sa nu devi tu animalul preferat al meu si sa te vanez si sa-ti pun pielea la marginea patului sa te calc in picioare in fiecare dimineata pana scapi de obsesia: dana face, dana zice....
Mai pe "romaneste": :M shut the fuck up ! :M


Ce facusi mah ? Nu le ai cu engleza si nu stii care e butonul trimite si care e modifica ????
U shut the fuck up ! (ai vazut filmul Nothing To Lose ? Asta a fost un schimb de replici care mie mi-a placut enorm intre Martin Lawrence si Tim Robbins......"shut the fuck up !" ..."u shut the fuck up " ! ee..asa si noi !

Oricum....inca nu mi-ai starnit ura impotriva ta ! Asa ca..nu te votez ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Feb 15, 2002 11:26 am

Bah, mie imi plac aricii si serpii (da sa nu fie veninosi) mai ales ca te si scapa de soareci de prin 'prejuru casei, si vulturii. Si paianjenii, tot ca te scapa de alte insecte. De fapt chiar am niste arici prin curte la ai mei, da se arata rar (i-am vazut de citeva ori ), mai mult ii vad ciinii si ii latra de curiosi (deja recunosc cind latra a arici). Si serpi am, am si prins fo trei, da le-am dat drumu.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Vin Feb 15, 2002 12:29 pm

stiu mah butoanele ca mai navighez si pe forumuri de afara da-mi tremura mana (de nervi) cand vad posturile tale oribile. In concluzie... "shut the fuck up, motherfucker" :fuck:

----

Rolf.. ce inima buna ai mah :cow:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Vin Feb 15, 2002 1:36 pm

N-as omori o musca. Mai omor gindaci de apartament, da cu mila...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

gradinile zoologice

Mesajde Mirela » Vin Feb 15, 2002 4:44 pm

mama...am fost la zoo aici pan'iulie....loc mai deprimant ca "Dublin Zoo" n-am mai vazut de mult :( cel putin cand am vazut gorilele mi-au dat lacrimile.erau 3-femela,mascul,pui-o familie.se ascundeau intr-un colt(de fapt incercau sa se ascunda,ca erau inconjurati de geamuri),inghesuiti unul in altul,el o tinea pe ea cu o mana,intr-un fel de gest de aparare,iar ea incerca sa-si ascunda puiul intr-un fel de imbratisare....:cry: nici daca ar fi fost oameni si ar fi putut sa vorbeasca n-ar fi fost mai expresivi...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Vin Feb 15, 2002 4:48 pm

Frate, io nu pot sa ma duc la zoo. Jalnic spectacol. N-am mai fost de mic si nici nu am de gind sa mai calc, nici cu puradeii mei, dac-oi avea. Da de exemplu sunt de acord cu stirpirea ciinilor bagabonti. Adica sunt ecologist nene, da asta inseamna echilibru, fiecare la locu lui etc..., nu animale salbatice la zoo si ciini pe strada.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 15, 2002 6:31 pm

Dana.....ai dreptate, o sa tac :T
............................................
Rolf & Mirela...nici mie nu imi place la Zoo...cu toate ca am fost anu' trecut ! Totusi..cel mai mult mi-a placut
mistretul . Era asa de bland. I-am dat sa manince pufuletzi si l-am mangaiat. Dadea din coada ca un catel.

(mai sus scrisesem ceva de genul "Shut the fuck up,you stupid shit !" ...dar si-a bagat Dana coada...asa cum s-a obisnuit de la o vreme)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Feb 15, 2002 8:46 pm

Oribile' , ai mangaiat mistretul? Ma mir ca ti-ai rupt de la gura niste pufuleti ca sa-l hranesti. :D
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 16, 2002 2:06 am

Da..l-am mangaiat..ca era blandutz. I-am dat si lui sa fie fericit pufuletzi..ca oamenii rai de la Zoo..il hraneau cu iarba..ceea ce este impropriu pentru un mistretz respectabil. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Feb 16, 2002 3:15 am

:p Sensibilule.... Alte experiente emotionante cu animale ai mai avut?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 20, 2002 2:04 am

Da. Am mai avut. De exemplu....dupa masa de dimineatza ....pun pe geam frimiturile ramase de la ospatul meu.Nu trece mult timp..si vin 2 gugustiuci..sa manince si ei. Dupa ce isi termina masa..incep sa cante..."gugu-stiuc,gugu-stiuc " Nici nu stii ce placut este sa le ascultzi cantecul ! :D

Acum este randul tau..sa povestesti din experientzele pe care le-ai avut cu prietenele noastre ....necuvantatoarele.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Feb 20, 2002 11:06 am

Ba, io cind aveam fo 7 ani si-au facut neste rindunele cuib in balcon, unde au revenit vreo 3-4 ani dupa aia, in fiecare primavara, si au scos si ceva generatii noi acolo. Da acu 2 ani niste nene rai care au spoit balconu au darimat cuibu (care oricum era parasit de mult, da dadea bine).
Si alta: am fost la varumiu in California (ca se insura omu) si la unchi-miu in curte veneau tot felu de salbaticiuni, chit ca locuia in oras. Da aia au grija mare de fauna locala. Pa canalele de pe strada scria "nu deversati mizerii ca se scurge in riu" si respectau toti kestia asta. In plus, unchi-miu avea in curte un vas special pentru colibri in care punea un nectar cumparat de la pravalie si veneau zilnic pasari d-alea (sunt cit o viespe mai mare) si se hraneau de acolo. Mai avea si haleala pentru niste veverite care il vizitau ocazional, si vas de apa si hrana pentru pasari (cel mai des se adapa de acolo o pasare numita mocking bird, care imita cintecele a vreo 9 pasari diferite, si care cinta spore dimineata cce ii venea mai repede la gura). Iar in fata casei avea mereu niste vase de unde veneau sa se adape/hraneasca o pereche de rate salbatice (uneori venea numai masculu).
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Animal Planet

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 10, 2002 12:10 pm

Voi va uitatzi pe Animal Planet ? Eu ma uit..apropare zilnic ! Au niste emisiuni cu totul si cu totul speciale. Cei care le-au filmat si relizat...sunt niste oameni cu totul si cu totul speciali....am un mare respect pentru munca lor !
Pentru juma' de ora de reportaj...se filmeaza luni de zile...prin jungla,prin desert..prin pustiuri !

Chiar ieri am vazut...un reportaj din ciclul Marile Rauri Africane...despre Raul Mara...prin Kenya parca....un rau pe care anual tre sa il treca 1 500 000 de antilope....si foarte multe cad prada crocodililor din rau...sau pur si simplu se zdrobesc unele pe altele in invalmasala din ape.

Apoi...l-am vazut pe fenomenalul Steve Irwin (vanatorul de crocodili)...cum a salvat un crocodil enorm din Timor...mutandu-l dintr-un bazin in altul ! Omu' asta e nebun de legat !

Si,de asemenea,ma uit la Aventurile lui Mark O'Shea....care nici el nu e sanatos...si se baga dupa totzi serpii veninosi.....
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori