Hamsterul si porcusorul

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Hamsterul si porcusorul... oare sunt animale cam sensibile??

Mesajde gabuba » Mar Feb 12, 2002 7:11 pm

ce credeti??sunt aceste doua animalute prea sensibile ... mie asa mi s-a parut.. voi ce credeti?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Se poate!?

Mesajde J'adore » Vin Feb 15, 2002 1:25 am

Poate..... cel putin porcusorul nepotelului meu plange daca nu e curata pompita prin care bea apa !:P :lol: :D...........O poza cu marshall.......poate maine o poza cu snickers!:lol:
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Lun Feb 25, 2002 10:36 pm

vai cat e de dragutz... e asa de scump... e ff simpatic...

sa ne mai arati poze..
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde djdiu » Vin Iun 14, 2002 11:57 am

Daca ii ingrijesti cum trebuie nu vor pati nika. Mie la inceput cand nu am stiut cum sa0i ingrijesc, mi-o murit 2. Acum am vreo 8.
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde Aiurita » Joi Aug 15, 2002 7:32 am

Daa?Mi-ar placea sa-mi poti da shi mie unul imi doresc mult!Imi potzi da sau nu?!:rolleyes:
Avatar utilizator
Aiurita
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Iul 30, 2002 11:00 pm

Mesajde M@X » Vin Aug 16, 2002 12:00 am

Gabytzu , Gabytzu , you bad , bad boy ...
Eu de cind ma stiu nu am mai auzit asa ceva , hamsteri sau cobai sensibili ....
Cred si eu ca mor daca sint tinuti intr-un borcan de muraturi , fara apa , fara fructe , seminte de calitate , in conditii de curatenie relativ decente , practic cu un strict necesar .
Eu am hamsteri de ani de zile nu am avut nici unul care sa moara inainte de 2-3 ani , asta este virsta la care mor in general(ma refer la hamsteri ca cobai traiesc mult mai mult timp)
Daca ai ceva intrebari de cum se cresc aceste animale da un google si vei da peste o gramada de site-uri bune (in engleze insa) pina atunci renunta la ideea de a cumpara asa ceva, ar fii o pierdere inutila de bani si de timp , sa nu mai vb. de viata...
M@X
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Mai 31, 2002 12:54 am
Localitate: Canada-Toronto

foarte sensibili

Mesajde Roxyanne » Mie Ian 08, 2003 3:39 pm

:(
Din pacate am avut si eu experiente negative cu cei doi procusori ai mei care impreuna cu puisorul lor (unul din ei):p i-am dus asta vara din bucuresti catre targoviste si din cauza caldurii excesive parintii au murit in targoviste la nici 1 ora dupa ce am ajuns...
dar daca se mentin niste conditii care sunt pentru fiecare animalut in parte necesare este OK...
ce sa va mai spun ca acum puisorul de asta vare este mare si se joaca cu noul meu puiut de catel.... :A
Avatar utilizator
Roxyanne
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Lun Ian 06, 2003 12:00 am

Mesajde Nightmare » Lun Mar 24, 2003 9:20 pm

Am avut si eu 2 hamsteri dar au murit. Sunt chiar foarte sensibili.
Bine, nu sunt chiar sigura ca au murit sau i-a dat bunicul meu, avand in vedere ca venea vara si emanau un miros insuportabil. Oricum, sunt foarte draguti!
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Tiger Blue » Dum Iun 01, 2003 8:49 pm

Cumj adica "...emanau un miros insuportabil"?
Eu am vazut un hamster la portarul blocului meu si mi s-a parut un animalutz foarte dragutz.:a
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Dum Iun 01, 2003 9:26 pm

Erau draguti, dar miroseau destul de urat. Nu stiu daca acest lucru se datora lor sau femeii care lucraza la mine si care nu prea face curat.:D
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Tiger Blue » Lun Iun 02, 2003 5:03 pm

Poate ca femeia aia nu-i curata nici pe ei dar nici in rest...era lenesa!!!:con:
Gandeste de doua ori,
Inainte de-a actiona!
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Lun Iun 02, 2003 6:18 pm

Si eu cred ca nu ii curata. Era lenesa... Pacat ca i-a dat bunicul meu din aceasta cauza...

edit by Mirela: nu mai dati Quote la mesajul dinainte!!!!! e ultimul avertisment pe care il postez. Are si rabdarea mea o limita!
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Ajutor!!

Mesajde Roxyanne » Vin Iun 13, 2003 4:28 pm

Ma intereseaza un porcusor de Guineea cam de 1 an dar de talie mica....are cineva asa ceva....am acasa femela si cred ca a intrat in calduri...il cumpar .....e oricum o figura fluiera de cate ori trec pe langa cusca ei si se urca pe cusca...of of:con:
The lost Little Girl
Avatar utilizator
Roxyanne
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Lun Ian 06, 2003 12:00 am

Mesajde Tiger Blue » Sâm Iun 14, 2003 9:43 am

cred ca tot ce poti sa faci este sa-i intrebi pe toti de aici si daca nu te putem ajuta....cred ca trebuie sa mergi la un magazin.Dar de unde ai tu o femela de Guineea?
Gandeste de doua ori,
Inainte de-a actiona!
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Roxyanne » Lun Iun 16, 2003 10:42 am

pai mai initial am avut femela si mascul...care au facut doi pui...parintii au murit..asta vara....si au ramas puii din care eu am zis la momentul respectiv ca pastrez baiatul si fetita o dau unui amic foarte bun...dar m-am inselat....a ramas fetita la mine si tot fetita e si la el....si tot crezand ca e baiat am zis ca nu mai iau doi ..ca baiatul poate sta si singur....dar uite ca este fetita si imi este mila de ea..acum ce sa fac...si ii trebuie un baietel cam de varsta ei;P
The lost Little Girl
Avatar utilizator
Roxyanne
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Lun Ian 06, 2003 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Sep 15, 2003 6:06 am

De hamsteri nu stiu cat de sensibili erau .. eram prea mica sa am grija de ei , dar porcusorii sunt pretentiosi , nu sensibili si i-as mai putea numi si nesimtiti uneori ... ca-si bat joc de mancare . Si inca ceva ! La nici un animal de "borcan" nu-i place sa fie in ceva care nu are colturi , am auzit ca daca nu stau in borcan , se simt mai in siguranta , avand coltul lor unde sa se ascunda .. nush , dar porcusorii mei o duc bine :yD
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Sep 21, 2003 6:06 pm

Hamsterii nu miros,cel putin nu tare si nu urat,daca ii ingrijesti cum trebuie si schimbi talajul la cateva zile.
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori