burta matzei

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

burta matzei

Mesajde useru_X » Joi Oct 19, 2006 1:40 pm

deoarece sunt f bine dispus ca am scapat de morcovul de la serviciu m-am gandit la acest subiect dedicat celor cu matza acasa. M, te iubesc!

stiti faza cand vrei sa mangai matza pe burtica - acolo e blana mai fina si calda - si unele scot ghearele imediat, altele is mai blande, te lasa :P deci eu am patru matze acasa la parintzi, toate is foarte blande si potzi pune mana :)
Mai amintesc pe Vata, motanul cel alb, de care ma rad de fiecare data cand il intorc cu rotzile in sus deoarece are blana creatza acolo :) chiar am botezat locul acela "creatza", "uite creatza" !
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Oct 19, 2006 1:57 pm

M. e de la Meropi cumva?~p

Ba matza mea, cand o mangai pe burta, nu e foarte incantata, creca e cam pudica, i se pare c-o pipai la tzatze.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde useru_X » Joi Oct 19, 2006 2:01 pm

nu e de la meropi :))

da, la tzatze nu prea e voie! :)
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Joi Oct 19, 2006 2:44 pm

buah ce subiect :p Ma deprima. Matza mea nu ma lasa sa o mangai nicaieri pentru ca ma uraste :( Probabil e din cauza ca au facut matzele din cartier misto de ea pentru ca o cheama vasile. :D
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde useru_X » Joi Oct 19, 2006 3:10 pm

hmmm nu te lasa sa o mangai? daca vrei sa o mangai tre sa ai mare grija de ea, pana la urma se domesticeste. Eu am avut un motan alb, venit din padure :P, Sandokan pe nume (avea niste ochi verzi), care initzial era f salbatic, ii lasam mancarea in mijlocul curtzii si apoi ma departam...altfel nu manca. Pana la urma asa s-a inblanzit de numa! Tin minte ca dadea maica-mea cu ceva plici dupa muste prin casa si asta dormea si a inceput sa miorlaie la fiecare plici...pana ne-am dat sema ca miauna ca sa nu mai facem galagie...deci creca asta e culmea rasfatzului la matza :))
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde Djinn » Joi Oct 19, 2006 8:23 pm

techila mea sta s-o mangai pe burta mama-mama :) cum ma vede, se tavaleste cu burta-n sus :P
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde useru_X » Vin Oct 20, 2006 7:41 am

cred ca ai o relatie f buna cu matza ta. nu fura de pe masa?
stii reclama aia in care un tip adoarme in fatza televizorului cu matza in bratze si intinde piciorul spre telecomanda sa il stinga, sa nu deranjeze matza?
ma intreb, cat rasfatz incape intr-o matza? si cata nesimtzire? matza te iubeste sau e doar pe interes? asta ca sa dezvoltam tredu un pic.
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Vin Oct 20, 2006 8:41 am

Mata are personalitate, altfel ea te educa. Ea iti arata ca te iubeste doar cand meriti, cand ii dai de mancare, te joci cu ea etc. In schimb daca nu primeste de mancare a mea se bosumfla si incepe sa ma muste si sa ma zgarie. deci, clar pe interes. Un caine s-ar gudura pe langa piciorul care il loveste, o pisica niciodata. Probabil si-ar ataca adversarul in asa fel incat sa-i produca cat mai multa durere. :D
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Oct 20, 2006 10:16 am

Fleury, nu-i adevarat ce zici tu acolo la final. Matza mea, cand vin acasa, prima data se urca la mine-n brate si toarce vreo 5 minute, apoi se duce sa manance. Stiai ca pisicile, si nu numai, fac depresii din cauza lipsei indelungate a stapanului (nu a mancarii)?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde useru_X » Vin Oct 20, 2006 1:15 pm

si ce parere atzi avea de un jurnal al matzei? in care sa posteze totzi posesorii de matza? sa se consemneze micile evenimente din viatza matzelor, daca a furat, daca a mancat ceva bun, dc a marait sau dc a zgariat pe cineva. Sau daca a dormit bine. :)
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Oct 20, 2006 1:38 pm

useru_X scrie:cred ca ai o relatie f buna cu matza ta. nu fura de pe masa?

daca o las, ia, ca e pofticioasa :D dar e suficient sa marai un pic la ea si se abtine. Oricum, n-are voie in bucatarie decat cand e cineva de fatza, altfel n-am incredere ca nu se suie pe masa. are o figura de strengar si in comportament aduce mai mult a caine...:P Se tine dupa mine non-stop - o dau jos de pe mine, in secunda urmatoare e inapoi. Iar o dau jos, iar tzup. N-am nici o sansa.

cred ca depinde si de personalitatea miztei, prin ce a trecut, dar si de personalitate proprietarului... daca mitza a fost traumatizata cand era mica si dup-aia noul proprietar nu o ia cu usurelul, risca sa devina salbatica definitiv.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde jeorj » Vin Oct 20, 2006 2:09 pm

piskeshu scrie: fac depresii din cauza lipsei indelungate a stapanului (nu a mancarii)?
am auzit si io de un caz in care pisica o fost uitata inchisa in casa de catre stapanul ei care o plecat cu treburi. cand s-o intors omu acasa, matza, din cauza depresiei provocate de lipsa stapanului o sarit in bratele lui dar o nimerit din gresala cu coltii in beregata si io sectionat o artera principala. cert este ca vecinii l-o gasit dupa cateva zile in casa cu vreo ceva organe personale lipsa in gestiune.
gin scrie:are o figura de strengar si in comportament aduce mai mult a caine...:P Se tine dupa mine non-stop - o dau jos de pe mine, in secunda urmatoare e inapoi. Iar o dau jos, iar tzup. N-am nici o sansa.
tu crezi ca asta e comportament de caine? un caine ai shansa sa il dresezi sa asculte ce spui orbeste. o pisica te dreseaza ea pe tine, si cand nu faci ce spune te pedepseste:D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde shiona » Vin Oct 20, 2006 4:16 pm

pisica mi se pare independenta...si intr-adevar matza nu iubeste omul....ea iubeste locul...cel putin asa stiu io....deci da...e pe interes...realiste matzele astea...
pe mine ma lasau sa le mangai pe burta...numa ca motanelu nu ma lasa sa-l pe burta in jos...devenea violent...:P
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Oct 20, 2006 7:13 pm

jeorj scrie:o pisica te dreseaza ea pe tine, si cand nu faci ce spune te pedepseste:D

lol, la faza cu statu-n brate asa e :D
dar in rest, ma asculta.

shiona, poate de dor nu moare, dar sigur cand revine stapanul se bucura :) am lasat techila la matusa-mea 3 saptamani si s-a simtit bine cu ea si cu unchi-miu, da' atunci cand am intrat io pe usa n-a mai vrut sa stie de ei, numa la mine in brate statea. Si-acu, sta cu maica-mea, dar cand vin io acasa e-n extaz, gungureste si se tavaleste pe jos de nu se poate :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde incoherent » Vin Noi 10, 2006 8:31 am

rusoaica mea albastra e foarta stresata de 3 saptamani de cand nu mai are principalu furnizor de afcetiune. da in ultima vreme pare sa-i fi trecu. sunt curios ce se intampla daca s-or mai vedea vreodata, totusi djinule tind sa cred ca in 2 luni te uita di tat.
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Noi 10, 2006 9:37 am

eh, si oamenii se uita unii pe altii in cateva luni...

albastra de rusia? misto. is frumoase.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Arthemis » Vin Noi 10, 2006 12:16 pm

am avut si eu un motan, cand il mangaiam pe burta imi sfasaia mainile si ma musca. pisica aia a disparut in mod misterios, de fiecare data cand ii intreb pe ai mei de pisica, mama ma intreaba care pisica, iar lui tata ii stralucesc ochii intr-un mod diabolic. Oare unde a disparut pisicuta mea? chiar daca era salbatica si cand era nervos ma exila intr-un colt al casei, eu chiar am iubit motanul ala si am si plans cand m-am trezit intr-o dimineata fara pisic :((
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Noi 10, 2006 12:24 pm

Da, cazurile de iubitori de astia de animale is destul de numeroase in tara asta in care majoritatea is preocupati de ce baga-n gura si ce le iese pe cur.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Arthemis » Vin Noi 10, 2006 3:19 pm

keshule, ti-e rau? sau ce pula mea ai?
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Noi 10, 2006 3:36 pm

Nu, da-s mai sensibil cand vine vorba de animale aruncate-n strada de oameni fara suflet. Te rog frumos sa ma ierti!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Arthemis » Vin Noi 10, 2006 3:55 pm

stai calm keshule, nimeni nu-i fara suflet in familia mea cu atat mai putin tata.
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Noi 10, 2006 3:56 pm

majoritatea is preocupati de ce baga-n gura si ce le iese pe cur.

da, asa ie - a se vedea jurnalul mariei-sale (sugerez capitolul in care bifeaza muile - nu pot sa nu repet ca n-am inteles la care capat al penisului se afla cel ce bifeaza - si mai toate celelalte capitole)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron