Ce animale aveti acasa ?

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Mesajde CornY13 » Joi Feb 12, 2004 7:34 pm

Am:- un motan dragutz, neagru, care desi cam sperie pe toate lumea este un dulce si un bland.Il cheama Napoleon. Dar eu ii zic Leo.
- un catelus de 3 luni si jumatate pe care il cheama Dragosh.
CornY13
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 04, 2004 7:50 pm
Localitate: In visele mele cele mai misterioase

Mesajde SCORPY » Vin Apr 23, 2004 7:25 pm

Cei doi catei ai caror posesoare sunt, Bozo-tatal, respectiv Toto-fiul


edit by Mirela: Scorpiutzo, scorpiutzo, daca citeai mai bine inainte sa postezi observai ca v-am rugat frumos sa puneti pozele cu animalutzele voastre pe threadul dedicat. de data asta doar o avertizare...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde Black Eyes » Sâm Mai 15, 2004 1:42 am

Am si eu o javra de caine-ciobanesc german, pe nume Max. O sa pun si eu niste poze cu el pe aici, indata ce mi le da un coleg.
Am mai avut tot un ciobanesc german , pe nume Bobby, dar l-am pierdut acum 3 ani si ceva. Pe 29 aprilie ar fii implinit 7 ani!:(( Actualul meu caine are 3 ani si l-am cumparat dupa pierderea lui Bobby, pt ca a fost un mare soc pentru toata familia,in special pentru mine, disparitia lui.
Mai am acvariu cu pesti. Dar, nu ma prea preocupa; are mama grija de ei!
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Mai 16, 2004 8:38 pm

Daca mai vreti sa vedeti poze cu Baitul meu intrati aici! :o
http://www.sensation.as.ro/baitu/
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde adirlz » Lun Mai 17, 2004 9:08 am

Eu am un frate!!! (un animal de ucis)!
Avatar utilizator
adirlz
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde (oana) Psycho » Sâm Mai 22, 2004 10:31 pm

pai eu am doua pisici
killer-birmaneza ......super inteligenta(am crescuto de mica de aia e asa)....shi chiar dak nu credetzi ii place rocku....nu suporta alt gen de muz odata atacat combina ca erau puse colinde(nu d mine)....a shi uraste pe toata lumea in afara de mine....f grasa
shi tzutzu(sau mai nou jeg)-maidaneza .....alba si ca un petic pe spate negru........cam obisniuta pt ca atunci cand am primito avea deja 4-5 luni shi deja avea obiceiuri de tzaranca
poza e cu killer cand era mica
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
, "...Through the bleak window of my soul
In marble halls of falling snow
Winter touch the Earth undone
Embittered we embrace the funerals to come..."
Avatar utilizator
(oana) Psycho
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Apr 27, 2004 11:00 pm

Mesajde valbog » Sâm Iul 24, 2004 11:08 pm

eu am pesti multi, doua pisici tomberoneze, un purcelush de guineea, 3 broaste de florida mari de tot si un Husky siberian de 3 ani! cam astea sunt..dar am avut mai multe....
Orice optimist nu e decat un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Lun Iul 26, 2004 10:31 am

Eu am un caine hasky (Blue) si un motan (Orange). Desigur daca am grija mare cu ei pot fi linistita! Dar pentru Ornage, trebuie sa ma informez acuma pana nu e prea tarziu (Orange are 1 luna si jumatate)! Blue este descurcaretz, este mai mare si cand eu sunt in vacanta cred ca va avea grija de Orange. Cel putin, sper!
Oricum, stapanul care are grija de animalele sale este un stapan bun care va fi mereu iubit de animalele lui! In schimb un stapan caruia putin ii pasa daca moare sau nu animalul sau se poate trezi la inchisoare! ;i ~r
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde dark_soul » Vin Iul 30, 2004 10:18 am

eu am un matz, tommy, de 8 ani, e maidanez, cules de pe scara blocului... si o matza, donna, de 5 ani, corcitura de birmaneza cu siameza
acum, in premiera, i give u.... DONNA
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
prea multe defecte si doar o viata
Avatar utilizator
dark_soul
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Mar Apr 06, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Vin Iul 30, 2004 4:01 pm

io am un shandy portiocaliu shi golan shi curvar
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde IrC » Sâm Iul 31, 2004 1:28 am

Eu am avut 2 hamsteri, s-au inmultit, si dintre pui a supravietuit unul.In cele din urma, hamsterii au murit : unul a fost mancat de pisica, unul a murit de batranete si celalalt si-a prins capul in cusca.Asta acum un an.
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde o@na » Sâm Iul 31, 2004 1:55 pm

io am 2 bucatzi matze(matzoi mai bine zis)
2 bucatzi cani rahitici
&vr-o 2 gaini shi catziva purici
o@na
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 29, 2004 3:43 pm
Localitate: Barlad

Mesajde Aylin » Sâm Iul 31, 2004 2:44 pm

eu avut aproape de toate.
in prezent am:
- un martan castrat, bagabon de cand se stie, galben shi puturos;
- un acvariu cu vreo 20 de pesti;
- verimi pt pestii respectivi;

am avut:
-papagal-goldy ;
-cucuruzi-2;
-caini:1 caine lup: rocky;
2 schnauzer mijlociu: betty;
3 teckel:piff
-1 hamster :speedy gonzales- mort din cauze ink necunoscute ~( ;
- broasca testoasa: dona mona;
- iepuras: lucky;
- 1 liliac:gupy;
- niste melci;

IUBESC ANIMALELE SHI AS VREA SA AM CAT MAI MULTE :-X
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Sâm Iul 31, 2004 5:44 pm

La mine se apropie ziua mea, deci i-am cerut lui tati sa-mi ia un pestisor frumos si... de rasa! Vreau sa fie mishto! Si un papagal de ala care vorbeste. African parca e... oricum asta vreau de ziua mea si ceva haine etc. Dar animalutze ca astea o sa ma uit pe net. ca sa vad mai multe informatii. Apropo, nu stiu daca se vand papagali africani prin Romania... Pacat. Oricum as vrea unul ca asta...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde proXtu » Joi Aug 05, 2004 7:12 pm

ce'i ala shandy ?
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Wild Rose » Sâm Aug 21, 2004 12:12 pm

De ieri , am un Yorkie absolut superb ... Are 3 luni , e un nebun si jumatate , nu ma lasa sa dorm , si este singurul membru al familiei care mai este treaz cand ajung eu acasa :)
Urmeaza si pozele ...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Raz van Helsing » Sâm Aug 21, 2004 9:25 pm

O pisicutza birmaneza. Pe care o iubesc fiindca ma intelege, nu ca n-as iubi-o oricum. O am de cand avea 2 luni. Acum are 7. Ani si sapte luni. Multi inainte!
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 23, 2004 4:44 pm

am un papagal pe nume Gogu, azi dimineata m-a speriat. Se agita rau in colivie si se cutremura cusca. Si am crezut ca e cutremur. Apoi, mi-am revenit din starea de somnolenta si am descoperit ca era de la oboseala. :)
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde monasim » Mie Aug 25, 2004 5:07 pm

Am doua exemplare superbe de Chow - Chow...nu le-as da pentru nimic in lume! Voi avea in curand chiar o canisa si sper sa-mi umplu sufletul de tandretea si dragostea lor neconditionata... ~y a se vedea www.freewebs.com/monasim!!!!

daca cineva este interesat, caut pentru monta atat un mascul cat si o femela(eu am o pereche) de Chow Chow simonamirescu@yahoo.co.uk
monasim
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 23, 2004 4:05 pm
Localitate: Craiova

Mesajde monasim » Mie Aug 25, 2004 5:10 pm

daca cineva este interesat, caut pentru monta atat un mascul cat si o femela(eu am o pereche) de Chow Chow simonamirescu@yahoo.co.uk
monasim
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 23, 2004 4:05 pm
Localitate: Craiova

African Gray!

Mesajde LS. » Vin Sep 10, 2004 11:07 am

Lea scrie:La mine se apropie ziua mea, deci i-am cerut lui tati sa-mi ia un pestisor frumos si... de rasa! Vreau sa fie mishto! Si un papagal de ala care vorbeste. African parca e... oricum asta vreau de ziua mea si ceva haine etc. Dar animalutze ca astea o sa ma uit pe net. ca sa vad mai multe informatii. Apropo, nu stiu daca se vand papagali africani prin Romania... Pacat. Oricum as vrea unul ca asta...



Buna Lea!! Sunt si in Romania, dar sunt foarte scumpi....mai ales cei denumiti Congo.

Poti cumpara la juma de pret un Timneh ( tot african gray ) care e mai mic, dar vorbeste la fel ca si fratele lui mai mare Congo.

Deasemenea poti lua un perus hranit de mana si crescut izolat de alti perusi...ai sanse sa reusesti sa-l inveti sute de cuvin si propozitii!

Daca mai ai intrebari...cu placere!!

http://images.google.co.il/images?q=tbn:ArA5dzUClXYJ:www.multiscope.com/hotspot/live_african_grey.jpg
LS.
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

ale mele animale......

Mesajde pupitza » Lun Sep 20, 2004 2:11 pm

Mie imi plac cainii. De cand eram mica am avut o multime de caini (cate 1-2 odata pana mureau si primeam altul).Traiam la tara shi au cam fost calcati de masini. ~( Cand am fost in camin in Timisoara am avut un caine (Felix), care apoi s-a dovedit a fi catzea A-) , dar tot Felix a ramas.
Intre timp am avut si o multime de pisici. Un motan (tot Felix, am mania numelui asta) l-a primit mami la nasterea mea cadou (tati l-a prins cand era pui pe camp si l-a adus acasa). A trait 14 ani. Si acum imi aduc aminte cu drag de el.
Acum am vreo duzina de pisici, un caine, 3 iepuri si mai multe gaini (si cativa cocosi, bine-nteles A-) ).
pupitza
 

Mesajde ValiEnte » Lun Dec 20, 2004 6:46 pm

un caine............... ~y
raspunde la numele Nero... \:/
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde HyperLaur » Lun Dec 20, 2004 8:28 pm

si eu am avut o gramada de animalutze d-astea , sper sa-mi amintec majoritatea , incerc sa le zic cronologic : un caine metish Shanu , pesti .. mii ca am reprodus o gramada de specii , 2 broscute testoase Mili si Lili , vreo 7-8 hamsteri anonimi - au iesit din acvariu majoritatea si dusi au fost - ceilalti au murit (imi place sa cred ca de batranete :) ) , un liliac pe care l-am prins in scara , o catelusa care trebuia sa fie pekinez dar a fost corcita- Shana , un papagal pe care l-am dat ca era trist , 3 iepurasi -pe rand , serpi , soparle , carabusi , rame , mai sunt sigur ca nu-mi aduc aminte de toate , momentan am o broasca testoasa de florida si sunt curios ca istorie o sa aiba :)
HyperLaur
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Dec 20, 2004 5:54 pm
Localitate: Bistrita

Mesajde amelia35 » Dum Ian 30, 2005 9:12 pm

am doi rottwaileri.o fetita si un baietel.fetita are 7 ani iar baiatul 4 ani.toata familia este topita dupa ei...
amelia35
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Ian 30, 2005 8:33 pm
Localitate: romania

Mesajde _Matei_ » Mar Feb 08, 2005 10:03 pm

La mine la tzara am asa:
1 ogar alb-Silver
1 ogar negru-Sonic
1 catzel jack terrier alb-Bubi (catzelu meu de suflet)
1 pisoi "dalmatian"-Florica (pisoiu meu de suflet care este frate de cruce cu Bubi)
...o gramada de matze salbatice care fug de mine ca dracu' de tamaie. (da' nici eu nu ma dau in vant dupa ele)
1 cal negru-Ferrari
... bre... da am multe si mi-e lene sa le-nsir pe toate. poate continui maine.
_Matei_
 

Mesajde v1n3ri » Mar Feb 08, 2005 10:32 pm

Io este posedat, adica posed, vo 6 papagali perush. Si spiritual o pisica neagra cam ca in avatar.
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Dum Feb 13, 2005 12:51 am

Eu am un cocos roscat pus tot timpul pe artzag. Il cheama Nicu-Balamuc. Daca-i sa te intalnesti cu el, te mananca, pe loc. Cand intinde aripile masoara mai mult decat daca deschizi tu mainile si scoti limba. Parca-i avion american care zboara singur!... Ghearele si pintenii bat toate recordurile. Ciocul e otel curat de care se face la Hunedoara si-n Honolulu. Daca te ciupeste in trei locuri la picior pana la genunchi, iti face gauri in os, ca poti sa canti la fluier doine populare romanesti.
Invincible
 

Mesajde miss_kitty » Dum Feb 13, 2005 4:18 pm

eu am avut un pui de catzel timp de 3 zile....nu mai stiu ce rasa pt k aveam 2 ani. au urmat 6 pesti de acvariu....nu stiu rasele k erau 3 perechi diferite...prima pereche a murit in primele2 zile dupa ce le-am primit, restu, in decurs de o luna au mierli si ei....a mai ramas o pestoaik(caras auriu) care a rezistat eroic timp de 3 ani. am avut si un papagal...simpatic animal, pacat k musca pe toata lumea....acum am un motan, miki, de 5 ani. e tare dulce, jucaus....pacat k doarme toata ziua si ne trezeste la 4 dimineata...
miss_kitty
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Feb 13, 2005 11:51 am
Localitate: Iasi

Mesajde DarkWings » Dum Feb 13, 2005 6:36 pm

Eu am un pisi birmanez care are 3 ani si il cheama Whisky si o catzelusha chiwawa de 1 luna (mare cat palma mea :D) pe care o cheama Minnie
"Daca te doare mana vindec-o cu ajutorul unui cutit" Virgil Teodorescu
"Timpul e moarte- spatiul e lupta si miscarea e suferinta" M. Eminescu
I can please only one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking good, either
Common Sense Is Not So Common
Avatar utilizator
DarkWings
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Feb 13, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron