jucarii pt caini si pisici

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

jucarii pt caini si pisici

Mesajde Joao » Joi Apr 25, 2002 10:48 pm

dragi stapani de animale,voi cu ce va mai stresati cainii si pisicile?
Pe al meu l-am cam saturat de minge si funia de tras!
sunt curios daca voi mai folositi si altele!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Re: jucarii pt caini si pisici

Mesajde Mirela » Dum Apr 28, 2002 7:22 pm

"jucariile" preferate ale catelusei mele sunt o pereche de tenisi vechi,pe care-i ascunde pe unde nu-ti inchipui de fiecare data cand vrea mama sa-i arunce...si ar mai fi un cerc de plastic dur(pe care nu se mai satura sa-l rontaie si sa traga de el).de celelalte(minge,papusi etc) s-a cam saturat si ea...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

mda

Mesajde Joao » Dum Apr 28, 2002 11:31 pm

eu caut un cerc din acela doi ani de zile si nu gasesc. zau ca i-as lua unul!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Re: mda

Mesajde Mirela » Lun Apr 29, 2002 2:23 pm

"cercul" de care vorbesc eu e pur si simplu o jucarie mai veche(nici nu stiu de unde a iesit,ca eu nu mi-o amintesc).e un cerc grosut si gaurit la mijloc pe care pur si simplu il adora pentru ca se rostogoleste cand ii da cu laba sau cand i-l arunci tu si pe care poate sa-l apuce usor in dinti si sa-l tina cu labele din fatza cand il roade(tocmai pt. ca e gaurit).
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: Re: mda

Mesajde Joao » Lun Apr 29, 2002 9:32 pm

Initial trimis de Mirela
"cercul" de care vorbesc eu e pur si simplu o jucarie mai veche(nici nu stiu de unde a iesit,ca eu nu mi-o amintesc).e un cerc grosut si gaurit la mijloc pe care pur si simplu il adora pentru ca se rostogoleste cand ii da cu laba sau cand i-l arunci tu si pe care poate sa-l apuce usor in dinti si sa-l tina cu labele din fatza cand il roade(tocmai pt. ca e gaurit).


eu ma refeream la frizbi dinala,sau cum dreacu ii zice,sa sara dupa el sa-l prinda in aer.
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

ahaaaa

Mesajde Mirela » Mar Apr 30, 2002 5:42 pm

sigur gasesti unu' in comert...aici gasesti si in supermarket,la raionul pentru caini/pisici...alaturi de mancare de caine sunt si fel de fel de jucarele...
ma gandeam sa-i cumpar si eu un frizby catelusei mele,dar nu-i place(am avut odata unu' improvizat si "l-au mancat moliile" intr-un colt al casei... )
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: ahaaaa

Mesajde Joao » Mar Apr 30, 2002 9:33 pm

Initial trimis de Mirela
sigur gasesti unu' in comert...aici gasesti si in supermarket,la raionul pentru caini/pisici...alaturi de mancare de caine sunt si fel de fel de jucarele...
ma gandeam sa-i cumpar si eu un frizby catelusei mele,dar nu-i place(am avut odata unu' improvizat si "l-au mancat moliile" intr-un colt al casei... )



in comert acolo,te cred si eu,aici am cautat 3 luni o lesa de lungimea dorita,din material sintetic.pana la urma am cumparat-o cu ham cu tot.

a, meu e nebun dupa pasarele,fluturasi si alte chestii zburatoare,deci un frizbii ar fi super!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Aiurita » Joi Aug 15, 2002 7:27 am

Ale mele stau in casa asha ca nu prea au ce sa prinda pt.masa!:( Dar ele se multumesc cu bietele mushte care"ne viziteaza"!Ha!Ha!:D
Avatar utilizator
Aiurita
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Iul 30, 2002 11:00 pm

Mesajde M@X » Vin Aug 16, 2002 12:06 am

Mare grija la jucariile pentru animale , la fel ca cele pentru bebelusi , unele pot sa provoace probleme mari chiar decesul animalului !
M@X
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Mai 31, 2002 12:54 am
Localitate: Canada-Toronto

Mesajde Kayla » Lun Aug 19, 2002 8:50 pm

Pisicile mele adora "mototoalele" de hartie. Se joaca prin toata casa cu ele. Sunt mari fotabisti pisoii astia ai mei... Le mai plac papuselele Shelley (sora lui Barbie), pentru ca se joaca cu parul lor. :D Si funditele de la flori... Ghirlandele, coronitele de premiant si de Craciun... Si cam atat imi vine in cap pe moment.
Kayla
 

Mesajde J'adore » Mar Oct 15, 2002 12:56 am

Eu le-am luat pisicutelor mele soricei din plus, niste mingiute din plastic frumos colorate cu gaurele si care au un clopotel inauntru, sunt preferatele lor, si mai au o papusa cu un clopotel la gat pe care o agati unde vrei ca sa le intarate!

Cainele meu se joaca cu mingile de fotbal, le adora, e super fotbalist catelul! cu mingii de tenis si altele!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde ketyy » Joi Oct 16, 2003 8:41 am

Motanului meu ii dau o aripa de pui si se joaca cu ea, iar alteori se joaca cu masline, pastai... Iar jocul lui preferat este de ai arunca pastaia iar el sa mi-o aduca inapoi. Eu cred k se considera caine.;)))
ketyy
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Oct 13, 2003 12:36 pm
Localitate: Brazilia

Mesajde I`m With You » Dum Ian 04, 2004 3:27 pm

Poi...Eu am o pisicutza micutza care e tare jucausha...Ii fac o funditza din hartie legata de o ata dupa care i-o leg de coditza.Si face piruete p`acolo :D
Sau ii place sa dea cu labutza la rujul meu...Sa nu mai zic papiota...
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Lea » Lun Iul 26, 2004 10:41 am

Cainele meu, Blue, are o multime de jucariioare. Insa preferata lui este una caruia ii spunem pufoasa: este o minge din hartie, mai bine zis o hartie mototolita, cu lana pe deasupra si cu cateva funditze. Mereu se joaca cu ea! Dar cu acesta "pufoasa" de joaca numai in casa, ceea ce nu-i prea place lui!!
Pentru afara are batze sau crengutze sau mai multe mingi de plastic. "Pufoasa" s-ar putea murdari afara!

Cu Orange, pisicutza mea pana acum am incercat numai cu propria mea mana sa ma joc cu ea sau cu un bat de care sunt atarnate diferite pene sau pufi. Astea o innebunesc!

:A:A:A
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron