Transportul animalelor

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Transportul animalelor

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 11, 2002 9:02 am

Dragi copii, e voie cu catei/pisici in tren?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Transportul animalelor

Mesajde Mirela » Sâm Mai 11, 2002 2:43 pm

Daca citesti in cartea de Mersul Trenurilor (care,btw,tot pe sistema aia veche comunista a ramas) zice acolo cum si unde ai voie sa iei animale cu tine in tren.ce de reguli,doamneee!!9iti trebe pedigree,dovada de vaccinare cu el...)

Dar eu iti zic din proprie experienta ca am luat catelusa la mare cu mine 2 ani la rand si n-a zis controlorul nimic,n-a intrebat de nici un act din ala de scrie in carte....si n-a zis nika, ca de ce sta tolanit catelul pe canapea in vagon...sau alte alea!!

deci transporta-l fara grija!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 11, 2002 5:44 pm

Coool!
Singura problema care ramane e ca am un catel tare tampit care latra la toate alea, sper sa nu goneasca tot trenul :)
Cat de mare era catelusa ta?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Sâm Mai 11, 2002 9:02 pm

e micutza...un amarat de pechinez....dar face zgomot si panarama cat 2...
de ex.cand acu'3 ani cand s-a aplecat controloru' sa ia biletele de la tata s-a repezit la el si l-a muscat de mana...(n-a zis om' nika)
tot in ziua aia a venit unu' din compartimentul vecin,zice "latra cainele prea tare".a inceput sa se gudure pe langa el si parca nu-i mai venea tipului sa plece...
alta data l-a tras pe unu' din controlori de pantaloni de i-a rupt un capat...
Latra,maraie,schiauna,face rau,darama prin cale....in tren ca si in masina...razi de te cocoshezi!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Lun Mai 13, 2002 1:28 pm

Conform regulamentului de transport am impresia ca trebe sa stea in cusca in vagonu de bagaje si sa fie vaccinati (ciinii). Daca il iei in compartiment si dai peste un nas scortos te costa...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Lun Mai 13, 2002 3:15 pm

La regulament la CFR zice ca trebuie tzinut in lesa shi cu botnitza daca nu-i mic shi tzi bubico in cosh, atat, daca dai peste un nash bulanjiu e bine sa ai carnetul de sanatate. Ah, si nu ai voie in compartiment, numai pe culoar (daca nu cumperi beletele din tot compartimentul, normal)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron