Paraziti si alte accesorii nedorite

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Paraziti si alte accesorii nedorite

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 18, 2002 4:07 pm

Cica am fost azi cu catelu la un super-smecher veterinar, cand ies cu el afara si se joaca prin iarba vine inapoi plin de capuse.
Si super-smecherul asta de doctor cica ar avea el o zgarda(foarte scumpa evident) care ar preveni astfel de probleme. Ati auzit de asa ceva?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Paraziti si alte accesorii nedorite

Mesajde Mirela » Sâm Mai 18, 2002 4:30 pm

da,exista si asa ceva.are o chimicala in ea(un parfum sau o solutie,ceva)si cand se apropie parazitii de caine isi zic "pfui ce pute cainele asta,hai in alta parte" si catelusa mea avea una,luata direct de la farmacia veterninara si nu prea scumpa pe atunci(nici deosebit de eficienta dupa vreo 3 luni de zile).acum depinde si ce fel de zgarda e.asta de care vorbesc eu era o zgarda simpla din material moale,cauciucat.

alte solutii....era odata o reclama la televizor...nu stiu daca la noi dsau la irlandeji am vazut-o..o solutie care i se pune caielui pe gat parca si a fel "alunga" puricii (ma documentez daca vrei asupra numelui si revin).
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 18, 2002 4:35 pm

Da, stiu zgarda anti-purici, vazut, cumparat, functionat partial.
Numai ca veterinarul asta spune ca e o super-destepata de zgarda care nu permite nici capuselor sa se plimbe in voie pe bietul animal. Despre asta intreb daca exista ca nu am mai auzit pana acum.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Sâm Mai 18, 2002 4:43 pm

scuze de confuzie....suna a zgarda anti-purici si ce-ai zis tu mai sus...
asta nu stiu,am sa o intreb de curiozitate pe sponsora mea-mandra detinatoare de dalmatian si experta in domeniu
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde pauletta » Mie Feb 26, 2003 1:09 pm

zgarda,anti -purici nu e valabila, am folosito si eu la catel dar fara nici un folos.
pauletta
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 17, 2003 5:23 pm
Localitate: Romania -Dorohoi

Cel mai recomandat!

Mesajde LS. » Mie Feb 26, 2003 10:59 pm

Exista o multime de ' retete " depinde de mai multi factori....temperatura si mediul de viata al patrupezilor, umiditatea, volumul fizic si altele.

O zgarda buna ajunge la pret de 50 $ ( Killtics ) dar nu cred ca in coditiile din tara e necesara.

Nu e adevarat ca nu au efect.......la noi majoritatea lucrurilor-s false, asa ca nu va mirati.

Va recomand cu caldura solutia Frontline, ( originala ) si o sa vedeti ca am dreptate.

Inca ceva important....in contact cu apa toate substantele sant anulate asa ca daca catelu face baie, nu cu zgarda.

De asemenea cu Frontline. In general animalele se descurca bine si fara bai si sampoane lunare.

LS.
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori