Hipopotami si rinoceri

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Ce animal va place mai mult ?

rinocerul
10
26%
hipopotamul
19
50%
da-le in colo de animale oribile !
9
24%
 
Voturi totale : 38

Mesajde Weet-weet » Sâm Iun 05, 2004 9:52 am

Mie-mi plac hipopotamii , macar nu arata agresivi ca rinocerii , cu cornu' ala . Stiu ca hipopotamii sunt si ei rai , dar mai periculos mi se pare un rinocer care alearga dupa mine .. Deci , hipopotamii :yD
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Iun 05, 2004 10:02 am

intzeleapta alegere ai facut weet- weeto ! sincer imi cam pare rau ca am votat ceam votat, da asta e.

si ia zi, tzi se intampla des sa alerge un rinocer dupa tine? cam de cate ori pe saptamana?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Sâm Iun 05, 2004 10:22 am

De fiecare data cand ajung prin Bucureshti *p
Am vazut doar la televizor rinoceri si hipopotami .. parca amandoi sunt dragutzi , dar mai mult imi plac hipopotamii , au si nume haois :yD
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Iun 05, 2004 10:22 am

totusi ie mult mai bine sa te alerge rinoceru decat sa-ti iasa suptmarinu din apa cand stai si tu relaxat pe plaja.

on topic
merluciu, da cornul de rinocer la ce foloseste? am inteles ca multi rinoceri se vaneaza numa pt cornu ala
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Sâm Iun 05, 2004 10:49 am

eu auzisem ca praful din corn de rinocer are proprietati afrodisiatice.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 05, 2004 12:34 pm

Weet...citeste ce a zis Rolf referitor la agresivitate. Ii dau dreptate. Un hipopotam este mult mai agresiv decat un rinocer...desi tie hipopotamul iti pare un animal greoi si pasnic.

Cornu de rinocer e tot din fildes ca si coltii elefantului sau e din alt material ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mariner101 » Dum Iun 06, 2004 4:33 am

Oribilul Mosh scrie:Weet...citeste ce a zis Rolf referitor la agresivitate. Ii dau dreptate. Un hipopotam este mult mai agresiv decat un rinocer...desi tie hipopotamul iti pare un animal greoi si pasnic.

Cornu de rinocer e tot din fildes ca si coltii elefantului sau e din alt material ?


Una e sa te apropii in Africa in mediul natural de un rinocer si alta de un hipopotam. Avantaje rinocer vs hipopotam: rinocerul are vederea slaba insa mirosul exceptional compenseaza asta. Rinoceii treaiesc cel mult in famile deci trei animale, hipopotamii traiesc in turma. Rinocerul; daca te-a mirosit ori fuge (de cele mai multe ori), ori sarjeaza, o singura data insa hipopotamii sunt mortali, fac mai multe victime in Africa decat crocodilii, leii si bivolii tocmai ptr ca par asa de lenesi. Caninii lor uriasi pot strapunge un crocodil dintr-o parte in alta, dar un om. Si partea cu cornul : la elefanti fildesii sunt practic dinti iar la rinocer sunt aceaasi materie cornoasa ca si la copitele cailor, deci s-ar putea spune ca sunt materiale diferite. ( off topic : un elefant poate ridica in fildesi o greutate de pina la 100 kg)
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien

Mesajde Weet-weet » Dum Iun 06, 2004 5:50 am

Am citit ce a zis Rolf referitor la hipopotami , stiu ca sunt mai agresivi decat rinocerii , dar hipopotamii sunt mai simpatici . Singurul rinocer simpatic e ala din avatarul tau .. In rest , hipopotamii mi-s dragi , tocmai pentru ca-s mai linistiti :yD
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde valbog » Sâm Iul 24, 2004 11:05 pm

mie nu-mi plac hipopotamii..mi-e frica de guran lor....si mai ales de faptul ca fac mai multe victime decat rinocerii si crocodilii! Rinocerii sunt mai dragutzi..mai ales puii de rinocer! Vreau si eu unul, ma poate ajuta cineva?
:))
Orice optimist nu e decat un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Mar Iul 27, 2004 3:31 pm

Mie imi este frica mai mult de rinoceri decat de hipopotami. Rinocerii te pot ataca chiar daca nu le faci nimic.... sau cel putin mi se par mult mai fiorosi ca hipopotamii! :-?
Dar dupa parerea mea, nici unul dintre ei nu poate trai departe de casa lor, de locul lor...poate Gradina Zoologica mai este un adapost bun pentru aceste animale. Ma indoiesc ca poti tine asa un animal mare sau fioros la tine acasa!! :no:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 27, 2004 4:19 pm

Lea, dar de rinocerul din avatarul meu ce parere ai ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde balrogu' » Mar Iul 27, 2004 4:31 pm

Da' d'asta ce zici? Ma poci lauda ca i-am tras o bleanda ca iera cam insistent...si nu'i la Zoo!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
bau
Avatar utilizator
balrogu'
Junior Member
 
Mesaje: 439
Membru din: Dum Iun 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Mar Iul 27, 2004 8:50 pm

Moshule, rinpocerul tau nu este foarte fioros ca cei din realitate! Deci are un aer mult mai dragalash! :D
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 27, 2004 9:44 pm

....ca si mine de altfel, as adauga. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Lea » Mie Iul 28, 2004 7:58 am

Moshule... poate ai dreptate! :D Dar nu se stie niciodata... [-X
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Aylin » Mie Iul 28, 2004 5:44 pm

uite shi un hipopotam binedispus! e tare zambaret shi mai simpatic de obicei decat rinocerii. Bine cel al moshului face o exceptie :sal:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Mie Iul 28, 2004 5:51 pm

Al tau este totusi cam exagerat de simpatic pentru unul care in realitate nu prea este... :monkey:
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori