Hipopotami si rinoceri

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Ce animal va place mai mult ?

rinocerul
10
26%
hipopotamul
19
50%
da-le in colo de animale oribile !
9
24%
 
Voturi totale : 38

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 16, 2002 4:08 am

Aiurita a dat cel mai frumos raspuns de pana acum,la acest subiect.
M-a facut sa rad cu mare pofta...acum cand ceasuri idica putin peste ora 5 dimineatza.
Ha,ha..auzitzi si dumneavoastra..ca a votat hipopotamul..ca pare a fi mai haios decat rinocerul....si mult mai gras . :D
Mare dreptate..ai draga mea,Aiurita ! :p

Cred ca voi mai rade o perioada ...amintindu-mi acest raspuns. Foarte frumos ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Vin Aug 16, 2002 7:30 pm

That's my sis! Tot imi zice ea mie ca sunt cam hipopotamita... :D
Kayla
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 16, 2002 7:32 pm

Ce simpatica e sora ta ! Si vad ca mai buclucasha decat tine...din moment ce a luat ban !
Catzi ani are ?

Auleao....asa mare esti mai Melutza ? Cat un hipopotam !? :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Vin Aug 16, 2002 9:03 pm

Face 12 ani aiurita... A luat ban doar pt o luna...
Nu sunt, dar ea e "schilozica" rau. Deci sunt cam hipo pe langa ea... Oricum imi plac hipopotamii... Au ceva dulce...:)
Kayla
 

Mesajde Piguz » Mar Aug 20, 2002 9:13 pm

He he he he... mie-mi place mai mult hipopotamul decat rinoceru', pentru ca rinoceru' e mereu suparat(nici nu jtie sa Zambeasca)...., si hipopotamu e GRAS
Si nici macar n-am vorbit serios ... Restecp!!
Piguz
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:20 am
Localitate: Nu jtu inca ... oare?!?

Mesajde Midge » Mar Aug 27, 2002 11:35 am

Desi imi place si rinocerul,imi place extraordinar de mult "hipopotamitzul"!N-as putea vota niciodata:"da-le in colo de animale oribile"!
Midge
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:30 am
Localitate: Praga

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 07, 2002 10:40 pm

Mirela...ce parere ai despre cuvintele lui Pigutz la adresa rinocerilor ?
Spune acest user ca ...rinocerul nici nu stie sa zambeasca !

Si tot el prefera hipopotamul..pentru ca hipopotamu e gras !

Daca esti dragutza ,in calitate de moderator ,ash dori sa imi comentezi si mie aceste afirmatzii destul de pertinente zic eu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Oct 07, 2002 11:09 pm

Nu stiu la ce te referi.
cum pot sa-ti comentez...afirmatiile lui pigutz?numai el stie la ce s-a referit,eu(sau oricine altcineva) pot face numai presupuneri.

Dar....da,cred ca are dreptate!rinocerul e mereu morocanos.parca toata ziua ii tuna si-i fulgera.mare pacat...ca nu a invatat inca sa zambeasca.(in afara de cel din avatarul tau,ofcors)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 14, 2002 12:08 pm

Cateodata ma mai uit pe Animal Planet. E acolo o emisiune foarte interesanta numita " Marile rauri ale Africii" ...si in fiecare episod este prezentat cate un rau.
Azi dimineatza a fost prezentat un rau..dar am uitat cum se numea. Si explicau ei..ca pe timpul iernii...care dureaza cam din mai pana in septembrie..temperaturile ating 10 grade. Si e destul de frig pentru hipopotami...astfel incat ei se baga cu totul in apa....unde e mai caldutz.
Prin septembrie...cand a avenit primavara...au sosit niste pelicani ,acolo in Africa. Si erau in stol..cam vreo 50. Si s-au asezat acolo pe rau,nestiind ca se afla si hipopotamitzi acolo. Si cum stateau ei asa bine merci..au iesit vreo 5 hipopotami la suprafatza si au inceput sa dea tare din bot...sa-i goneasca de acolo. Si pana la urma i-au gonit. Dar a fost tare distractiv cum se impacintau hipopotamii !
Imi plac mult hipopotamii...care sunt animale viteze si fara frica. Si nu au nici un dusman. Nu este vanat de catre om..precum rinocerul.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Dec 14, 2002 4:36 pm

Apropo de vanatul de catre om...a fost acum saptamana trecuta o emisiune la britanici.....despre "vicious mankillers" , adica animale care vaneaza omul . si in emisiunea aia...au vorbit despre 4 animale....si depsre experientele diferitilor oameni legate de aceste aminale...cele 4 erau elefantul , rinocerul , hipopotamul si inca unul...tot un animal ierbivor , arata ca un bivol mai micutz ,nu mai stiu cum ii spune. Chestia care se spunea in emisiunea aia...era ca aceste animale sunt de felul lor pasnice , si cum sunt ierbivore , nu ataca alte vietuitoare decat ca sa se apere . Dar se pare ca sunt altfel fata de om...cica foarte multi oameni au fost atacati de elefanti sau de hipopotami...cu o furie iesita din comun si aparent fara motiv . Aparent...

Ciudat , foarte ciudat !...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 14, 2002 7:57 pm

Pai elefantul si rinocerul este vanat pentru fildesh ! Dar hipopotamul pentru ce este vanat ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Dum Dec 15, 2002 6:06 pm

nu este vanat...sau nu stiu , nu cred ca este vanat .
dar se pare ca omul il deranjeaza f.mult pe hipopotam :)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde xumbech » Dum Dec 15, 2002 9:19 pm

Am vazut pe Animal Planet niste hipopotami care se scaldau intr-un lac. Doi dintre ei s-au luat bataie, cred ca erau masculi si se luptau pentru femela, iar la sfarsit unul dintre ei a murit.. teribil.

Rinocerii sunt animalele acelea cu "armura" cum apare in avatarul cuiva, nu mai stiu care.
Imi plac mai mult rinocerii decat hipopotamii.
Atunci cand vei fi uitat, vei inceta sa mai existi
xumbech
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Vin Oct 25, 2002 6:34 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Nightmare » Mar Mar 25, 2003 9:43 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Iata cum arata un puiutz de hipopotam. Itzi vine sa-l iei la su'bratz si sa fugi cu el acasa,nu altceva. Trebuie sa fie foarte gustos.



Ce dragut e! Chiar ca iti vine sa il iei si si fugi cu el acasa dar problema este ca nu am putere sa il ridic...:)
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Nightmare » Mar Mar 25, 2003 9:51 pm

Mie imi plac mai mult hipopotamii. Sunt foarte scumpici, au boticul mare si piciorusele scurte si sunt grasuti. Sunt foarte frumosi.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

animal

Mesajde Cristina » Mie Apr 09, 2003 3:16 pm

Nici un animal din cele de mai sus nu imi plac, mi se par oribile.
Eu iubesc animalele mici si gingase, nu cele hidoase.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde Dracushor » Joi Apr 24, 2003 4:53 pm

Hipopotamul este foarte dulce, iar rinocerul este un animalutz cu 2 corne in bot! Amandoua aceste animale sunt frumoase in felul lor.Binenteles ca au mult mai multe calitati decat acestea banale pe care le-am spus eu!
Sunt un dracusor care incanta pe toata lumea, dar care nu se lasa stapanit de nimeni si nimic...
Dracushor
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Lun Apr 21, 2003 4:47 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Beauty_Angel » Dum Mai 25, 2003 1:39 pm

Da.Aveti dreptate...hipopotamul este mult mai gras si mai dulce decat rinocerul.Dar pe mine nu ma intereseaza asta.:D
Mie imi place ma mult rinocerul deoarece are o mutra mai frumoasa si in plus pare mai puternic, mai hotarat si mai...cum sa va spun eu voua? pare mai destept deoarece este mai mare si in plus are si coarnele acelea in bot, asa cum spune Dracushor, cu care se lupta si se apara.
Gandeste bine inainte de-a actiona daca nu vrei sa faci greseli
Beauty_Angel
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Mai 22, 2003 8:06 am
Localitate: Langa Dumnezeu

Mesajde ^Aripioara^ » Mar Mai 27, 2003 6:12 pm

Mie mai mutl imi plac rinocerii dar nu inseamna, asa cum spune si Beauty_Angel, ca hipopotamii nu-mi plac.
Dar eu ii prefer pe rinoceri.SAunt mai pe placul meu!
^Aripioara^
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 25, 2003 2:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Tiger Blue » Sâm Mai 31, 2003 6:57 pm

Eu nu am ce sa spun...imi plac si rinocerii si hipopotamii...toti!
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Cristienutza » Joi Iul 24, 2003 1:56 pm

Eu prefer rinocerii, nu neaparat pentru un motiv special, insa rinocerul meu preferat este cel din avatarul Oribilului Mos!:D
Cristienutza
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 23, 2003 4:58 pm
Localitate: Romania->Bucursti

Mesajde Michelotto » Mie Iul 30, 2003 4:22 pm

eu nu prefer nici unul dintre aceste doua animale.Mi se par prea...
Nu stiu cum sa spun, insa cert este ca mie nu-mi plac.

Cristienutzo nu crezi ca sunt cam multe mesaje cu aceiasi idee?
Michelotto
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 30, 2003 4:15 pm
Localitate: Bucuresti-Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 03, 2004 6:18 pm

Am vazut un foarte interesant reportaj despre rinoceri. Pe Animal Planet.
Am retinut doua lucruri :
1.rinocerul poate atinge lejer 50 km/h
2.isi misca independent urechile una de alta (a se vedea si in avatarul meu) si le poate roti cum vrea el...astfel captand sunete pe un unghi de 360 grade.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Iun 04, 2004 4:43 pm

tare de tot sondaju. mi-a fost greu, da m-am decis. am votat da-le in colo de animale oribile
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Iun 04, 2004 4:46 pm

Eu iubesc animalele mici si gingase, nu cele hidoase


da memetisholii ii ubesti?
bre mie imi place rinocerii ca e mari si ca are coarne. da intr-o zi am vazut la televizor un rinocer care nu avea corn si era foarte trist. si stiti dece nu mai avea corn? pentru ca niste oameni rai, care se chiama braconieri si care nu merita sa traiasca l-au urmarit si au cumparat tuate cornurile de la brutarie.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 04, 2004 5:24 pm

Sondaju asta e din iulie 2002. Credeam ca vechii useri si-au exprimat deja optiunea.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Iun 05, 2004 8:47 am

acu l-am vazut ba. ce sa fac ? n-am cum sa vad toate minunatele si extraordinarele sondaje facute de tine, ca eu mai si muncesc.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Iun 05, 2004 9:14 am

io am votat cu hipopotamii, mi se par niste fiinte gingase , firave si plapande spre deosebire de rinoceri care sunt niste animale inspaimantatuare, lacome si cam...tuante.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Sâm Iun 05, 2004 9:20 am

si eu am votat tot cu hipopotamii, mi se par mai gratiosi si mai stilati si stiu si balet. ca am vazut eu la desene animate de nenea disney. ce frumos si gratios dansau ! da' rinoceri dansind n-am vazut niciodata.

moshule, ce daca sondajul e din 2002? ca eu atunci eram prea mica si nu stiam sa intru pe forum si sa scriu. iete, am votat acum. are ceva?
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde 7vies » Sâm Iun 05, 2004 9:38 am

Necko scrie:si eu am votat tot cu hipopotamii, mi se par mai gratiosi si mai stilati si stiu si balet. ca am vazut eu la desene animate de nenea disney. ce frumos si gratios dansau !

tu ai vazut fantasia (1940) ,partea cu baletul intitulat ,,dance of the hours,,...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori