Hipopotami si rinoceri

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Ce animal va place mai mult ?

rinocerul
10
26%
hipopotamul
19
50%
da-le in colo de animale oribile !
9
24%
 
Voturi totale : 38

Hipopotami si rinoceri

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 04, 2002 11:55 am

Ce animal va place mai mult ? Ursuzul rinocer sau veselul hipopotam ?

Mie imi plac amandoua ,foarte mult. Sunt animale blandutze,amandoua...sau cel putin asa le-am vazut eu in poze sau la televizor. In realitate..am vazut 1 singura data rinocer si hipopotam. La Zoo-ul din Budapesta.
Totushi votez cu hipopotamul ! Rinocerul prea e mohorat ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Yakko » Joi Iul 04, 2002 7:55 pm

Nu imi plac animalele astea.
Yakko
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Apr 15, 2002 10:58 pm
Localitate: Romania

Mesajde darkshines » Joi Iul 04, 2002 10:28 pm

hipopotamul e haios cu botul ala mare si piciorusele mici si indesate :D rinocerul cand e pui e dragalas , cand e adult e plictisitor .

also :

BUZZ!!
punk_with_attitude2002: da
Moshu: http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=3528
punk_with_attitude2002: logic ca hipopotamul
Moshu: voteaza si scrie
Moshu: scrie chiar asa : "logic ca hipopotamul ! "
Moshu: ha ha ha
Moshu: adica..se subintelege..cum am putut intreba asa ceva ,nu ???
punk_with_attitude2002: :D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

uahahah!!!

Mesajde Mirela » Vin Iul 05, 2002 1:57 am

mah sa n-am parte!!!
nu i-am vazutin realitate nici pe unul,nici pe celalalt....
doar din poze si de la televizor.
bineinteles....si eu tot pe Hipopotam il votez....
mi-a placut tare mult la Tele-enciclopedia,cum statea el asa pe in apa,tolanit la soare,fara nici o grija...
:hehe:
in schimb,Rinocerul mi se pare un animalutz urat si fastidios,mai ales ca are corn,si nu te potzi apropia de el.probabil ca de asta...rinocerii nici nu se pupa intre ei.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Vin Iul 05, 2002 2:04 am

si totusi am ceva de adaugat.....Moshule,cum potzi sa spui ca rinocerii sunt ursuzi,cand in avatarul tau,spre exemplu,Rinocerul zambeste,da din coditza,ba chiar mai si face poznas cu ochiul.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Vin Iul 05, 2002 2:29 am

Eh...si dupa ce ca e un lenes,si toata ziua nu face nimic altceva decat sa stea tolanit in mal....hipopotamul mai e si din cale afara de nepoliticos:
http://community.webshots.com/photo/13256265/13258028apFFyqmBMx

dar mie tot imi place mai mult decat rinocerul :D

puneti si voi poze hioase cu cele 2 animalutze!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 05, 2002 8:51 am

Auleo,Mirelo ! 3 mesaje unul dupa altul. Vorbesti de una singura ?

Pai..e ursuz rinocerul. Mie asta imi inspira : plictiseala si morocanoseala. Dar cu toate acestea..imi este simpatic. Si d'aia l-am si pus la avatar.
Darky a pus foarte bine punctul pe i ..spunand despre rinocer ca este plictisitor ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Sâm Iul 06, 2002 10:22 am

Bai colegi, din cite stiu io hipopotamul este muuuult mai agresiv decit rinocerul. Deci il votez pe al mai calm.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde RooT » Dum Iul 07, 2002 12:30 am

Initial trimis de Yakko
Nu imi plac animalele astea.


Pentru ca oribilu mosh sa nu mai tzina pushca aia indreptata spre mine ... voi posta aici ... yakko .. I agree ... ;h
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 08, 2002 1:06 pm

Iata cum arata un puiutz de hipopotam. Itzi vine sa-l iei la su'bratz si sa fugi cu el acasa,nu altceva. Trebuie sa fie foarte gustos.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Mar Iul 09, 2002 10:54 pm

din moment ce puiutzu e prea greu sa-l iei su'bratz si sa fugi cu el , am luat poza si-am fugit cu ea!mwahahah!
it's so cute :D <3 ar trebui sa fie mascota fanclub

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Iul 11, 2002 8:18 pm

offtopic nesimtzit: Atat ar mai trebui :D!!!

ontopic: frunzaream azi o broshura despre Zimbabwe,si am gasit acolo o scurta dar frumoasa descriere a celor 2 tipuri de Rinoceri existenti la ora actuala: rinocerul alb,care e cuminte si blandutz,si rinocerul negru,sub numele caruia se preciza in Bold: "very dangerous!"(:D)

trebuie sa precizez ca in afara de rinocerii africani mai sus-amintitzi,mai exista in Asia alte 3 specii de rinoceri,doua dintre care au un singur corn(din pacate nu mai retin numele speciilor)

In zilele noastre,rinocerul e un animal pe cale de disparitie,acest lucru datorandu-se foarte mult si vanatorilor si braconierilor.unele triburi africane cred ca praful obtinut prin zdrobirea unui corn de rinocer vindeca orice boala,de la febra la diferite tipuri de otravire,si ca e un foarte bun stimulent sexual.Rinocerul alb(cel din poza Moshului) este al doilea mamifer terestru din lume ca marime(dupa elefant),urmat indeaproape de hipopotam.

sper ca v-a lacut lectia mea de biologie.urmeaza cat de curand o descriere a celuilalt subiect al sondajului...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 14, 2002 10:37 am

M-am mai informat si eu asupra celor doua animalutze.
Rinocerul ,intra'devar este pe cale de disparitzie......dar hipopotamii se gasesc in numar mare in toate raurile si lacurile Africii ecuatoriale. Nu le duce nimeni lipsa. Sunt foarte multzi.
Si va mai spun ca hipopotamul ajuns la maturitate cantareste in jur de 2500 kg.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Iul 15, 2002 8:50 pm

pai Moshule...cum sa le duca lumeas lipsa...si cum sa nu fie multi...daca nu sunt folositori nimanui.....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 15, 2002 9:46 pm

Ba sunt foarte folositori. Hihohotanii,asa cum le zic eu...sunt animale foarte simpatice...iar lumea se bucura cand ii priveste sau cand aude de ei.
Deci...aduc bunadispozitzie.
Nu acelashi lucru ash putea spune despre rinoceri....care sunt morocanosi...si tocmai de aceea sunt pe cale de disparitzie !
Asa sa stii !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Iul 15, 2002 9:55 pm

ba....demult,cand rinocerii erau mai multi,si nu erau pe cale de disparitie,nu ereau nici ei atat de morocanosi.
dar acum...sunt si ei tristi.
si cum sunt atat de cautati pentru cornul lor cu puteri miraculoase.......iti dai seama ca e spre folosul lor sa te sperie cu moaca lor morocanoasa...

si apoi...nu totzi rinocerii sunt morocanosi,nu?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 15, 2002 9:58 pm

Nu,nu totzi sunt morocanosi.....! Putini sunt morocanosi ! Majoritatea sunt foarte morocanosi.
Pe cand hipopotamii...sunt veseli si binedispusi mereu ! D'asta ii si iubeste lumea. Sunt niste animale minunate.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Iul 15, 2002 10:07 pm

unde ii vezi tu veseli si binedispusi???ca de multe ori mie imi par lenesi si apatici

ah,si inca o intrebare: de unde stii tu ca rinocerii nu sunt de fapt foarte bine-dispusi??doar ca arata o fatza morocanoasa "publicului"???
(ps: dar daca hipopotamilor le place f.mult sa fie fotografiati,pe cand rinocerii sunt fiinte carora le place linistea si calmul si sa nu le fie intrerupta siesta de cine stie ce fotograf amator sau privitor entuziast la zoo??)
eh?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 15, 2002 10:17 pm

Ba,sa stii ca ai dreptate. La asta nu m-am gandit. Intr'adevar...rinocerii stau asa tristi de ochii lumii. Iar cand sunt ei singuri .....cred ca rad in hohote. Si glumesc pe seama celor ce ii cred tristi.
Interesante animale ...si shugubetze tot'odata ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Iul 15, 2002 10:26 pm

poate,poate stau noaptea la barfa si-si zic: bah,l-ai vazut pe picea ala azi?hah,ce l-am enervat,bah,io stateam asa si ma chioram la el,ma-mai sa-l mananc din priviri,si el batea din picioare ca de ce sunt plicticos.hahahah,ba ce l-am facut,bah!bah,si ai vazut,bah,ce urati sunt oamenii,cum merg ei asa pe 2 labe,si au par pe cap,si tzin tot felul de chestii in labele din fata,bah ce caraghiosi,bah...nici un pic de civilizatzie...

sau poate stau asa sictiritzi,plictisitzi...iar o venit unu'...ma intorc la stanga,ma misc la dreapta,mai mestec un pioc de iarba...same shit,different day!

sau poate sunt tristi,sau poate ca ii agaseaza toata lumea aia care ii priveste la zoo...

cine stie daca rinocerii nu sunt de fdapt animalutze tare shugubetze???daca noaptea stau si ei la o barfa,la un pumn de iarba?9bah,am adus iarba din aia bune,bah,da,din aia de alitate,hai bah,ia mai spune ce-ai mai patzit?

cine stie de fapt cum sunt rinocerii cand nu-i vede nimeni???

dar hipopotamii???nici despre ei nu stim nimica de fapt.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Lun Iul 15, 2002 10:29 pm

ps: eu zic asa: misiune de vikend--ne deghizam in hipopotami,respectiv rinoceri,si ne ducem printre ei sa-i spionam-cum sunt si ce fac ei cand nu ii vede nimeni.

mah....mai stii???daca pun la cale vreo conspiratie,ceva,si noi habar nu avem?a?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde zuza » Mar Iul 16, 2002 8:44 am

Acum vreo 4 ani am citit o carte despre o prietenie legata intre un rinocer si un om. Si nu era din acelea in care animalele vorbesc ci pur si simplu il punea pe rinocer in postura de "catelus" dar mult mai inteligent care isi ajuta prietenul sa scape din jungla. Super cartea!! Dar pe moment ce nu e vorba de carti ci de hipopotami si rinoceri si eu sunt in parte oftopic am sa-mi spun parerea:

Iubesc Rinocerii :D :D :D :D
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 16, 2002 11:02 pm

Daca ii iubesti..atunci voteaza-i in sondaj,ca d'aia e facut sondaj. Sa nu fie Rolf singurul iubitor de rinoceri.
Si pentru ca tot Rolf..spunea ca hipopotamii sunt agresivi...ii zic ca DA...are dreptate. Hipopotamul desi convietuieste in apele populate de crocodili..nu este niciodata atacat de crocodil. Dar..niciodata. Am vazut chiar un reportaj pe Dicovery..cand se duceau hipopotamii dupa crocodili ca sa ii muste.
Hipopotamul nu are absolut nici un dusman. Nici omul ca n-are ce sa ii ia..nici alte animale...pentru ca nu au cum sa-l faca.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde zuza » Mie Iul 17, 2002 12:51 am

Ops! Am uitat sa votez. Merci sa mi-ai adus aminte!!:D
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Kayla » Dum Iul 21, 2002 8:30 pm

Mie imi plac si hipopotamii, si rinocerii. Hipopotamii sunt haiosi, ca stau cam toata ziua in apa sau pe marginea acesteia, iar rinocerii sunt puternici si au vointa. Sunt niste animale frumoase.:D
Kayla
 

Re: Hipopotami si rinoceri

Mesajde Jasmine » Mar Iul 23, 2002 2:52 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Ce animal va place mai mult ? Ursuzul rinocer sau veselul hipopotam ?

Mie imi plac amandoua ,foarte mult. Sunt animale blandutze,amandoua...sau cel putin asa le-am vazut eu in poze sau la televizor. In realitate..am vazut 1 singura data rinocer si hipopotam. La Zoo-ul din Budapesta.
Totushi votez cu hipopotamul ! Rinocerul prea e mohorat ! :p


si eu tot in Budapesta i-am vazut! :) eu am votat hipopotamul!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Mar Iul 23, 2002 9:50 pm

Da, si eu am votat hipopotamul, ca nu le-a venit in minte sa puna optiunea "amandoua animalele"... :D
Kayla
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 23, 2002 10:15 pm

Eu am facut sondajul..si mi-a venit in minte sa pun optiunea "amandoua animalele" ....dar am vrut sa vad care e mai iubit : hipo sau rino ! Am vrut sa va fac sa ganditzi..care va place cu adevarat mai mult.
Si zic eu..nu a fost deloc o idee rea ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Mar Iul 23, 2002 11:52 pm

Nu a fost o idee rea, mai ales avand in vedere ultima optiune, care te obliga, practic, sa alegi una din celelalte. Oricum, am votat hipo fiindca aveam o profa la scoala careia ii ziceam asa, altfel le-as fi votat pe amandoua...:D
Kayla
 

Mesajde Aiurita » Joi Aug 15, 2002 7:09 am

Eu am votat hipopotamul,deoarece pare a fi mult mai haios decat rinocerul...shi mult mai gras!!!:p
Avatar utilizator
Aiurita
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Iul 30, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron