pisicile

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Motanul meu Bait

Mesajde dEpEchEmIND » Mar Sep 03, 2002 6:30 pm

Eram prin in vacantza de vara in 1994,cand m-am uitat pe geam si am vazut cativa copii din bloc de la mine stand pe-o patura cu un pisoi mic tigrat si foarte dragut.Am coborat sa-l vad mai bine si i-am intrebat pe copii a cui este.Toata ziua aceea am stat afara cu copii si cu pisoiul.si copii toata ziua l-au chinuit :( .La urma l-au bagat si intr-o punga, dar atunci a coborat mama si a vazut. Am hotarat sa-l luam in putin casa si sa-i dam ceva de mancare.Cand am ajuns in casa am hotarat sa-l pastram. Dar bunicii n-au fost de acord de prima data.Dupa un timp ne-am dat toti seama de inteligeta pisoiului. S-a adaptat rapid in noua casa. Intr-o zi m-am trezit ca a venit la usa ,,adevaratul" proprietar, dar nu i-am dat inapoi motanul.A ramas la noi si inca il mai am.Are 8 ani si 3 luni.Cand avea vreo 5 ani ne-a scapat de soareci
Iata cateva din obiceiurile lui:
-cand nu-i convine ceva sau e galagie in casa, ne musca de picioare
-cand cant, canta si el :)
-are o pasiune pentru harti: se culca pe ele si le rupe
-cand strig:,,A' Bait" vine la mine
-e innebunit dupa radiere,cand vede una nu rezista fara sa nu se joace un pic cu ea
-Noaptea ,,oracaie" si doarme la bulau.
-bea lapte cu seringa
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 04, 2002 1:23 pm

Cum adica doarme la bulau ? Adica...noaptea nu sta cu voi ? Il trimitetzi la parnaie ?

Hm...frumoase pozele cu pisica ta (mai,mai...sa te iert dupa ceea ce ai facut pe generalitatzi )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Musette » Dum Noi 03, 2002 3:33 am

Ma numesc Musette si am un site haios si plin de poze!
Vizitati: http://www.musette.go.ro
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Musette
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 03, 2002 3:29 am
Localitate: Bucuresti

Musette Web Site

Mesajde Musette » Sâm Noi 16, 2002 2:01 am

Sunt o pisica persana si am un site haios si plin cu poze!

Vizitati:
http://www.musette.go.ro
Musette
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 03, 2002 3:29 am
Localitate: Bucuresti

pisici

Mesajde ioana barbat » Lun Dec 02, 2002 2:54 pm

persanele sunt niste pisici deosebite. lasa cam mult par prin casa, dar merita efortul. sunt f simpatice asa cum sunt de blanoase si cu botul turtit.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ioana barbat
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Noi 30, 2002 6:22 pm
Localitate: cluj-napoca

Mesajde Hera » Mar Dec 17, 2002 9:35 am

Am si eu o "mica' problema cu a mea pisicuta ( are 6 luni) . Si-a facut un obicei sa se urce pe masa de la bucatarie,ceea ce e...va dati seama...ingrozitor. Mi-a zis cineva sa incerc metoda cu ziarul,adik sa o "pedepsesc" nitel ( don't worry, nu o bat ,decat ma fac ca o bat :D), dar e asa de nebunatica incat nu se teme deloc, cum ar fi trebuit sa se intample, ci se ataca , se supara ,se infoaie , da cu gheara ...ce mai! nu mai stiu ce sa fac . Totusi ,datorita zgomotului pe care-l face ziaru cand o " cert", nu prea se mai urca atunci cand sunt si eu in bucatarie, dar mereu o prind iara pe masa, sau asteapta sa plec si hop pe masa. Ce ma fac? :(
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde onk » Mar Dec 17, 2002 3:01 pm

:dir:
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

pisicile

Mesajde Cristina » Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Din punctul meu de vedere cele mai frumoase animale sunt pisicutele. Am acasa un motan simpatic care acum este indragostit si si-a adus cu el iubitica si sunt asa de simpatici impreuna. Mamanca impreuna dorm impreuna, o adevarata familie.
Eu iubesc cam toate animalele, dar cel mai mult pisicile.
Va ureza toti Craciun fericit.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde Hera » Vin Dec 20, 2002 2:11 pm

Iarashi eu ...si a mea pisica, cu tot cu probleme. Intrebare: la ce luna le vine sa...:sperm: Ma gandesc ca de-aia o fii ea asa nervoasa. Dupa ce ca are un caracter mai coleric, daca mai se pune si nervozitatea sexuala ...ajunge naiba vreun monstru :D
Eu am mai avut motani, pisici nu si nu stiu cum se comporta in perioada "aia".
Cu masa tot nu am rezolvat , am incercat si sa :dir: , si sa ;j si sa o :kiss: .Dar nu merge nika cu asta, nu shtu ce-i trebe, cre ca ...:sperm:
Inca o intamplare: era calma-unul dintre putinele momente- si o mangaia mami si torcea si ii placea ,dar, deodata , zgrrr cu ghiara pe fatza mamei .Ce-o avea?
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde omnem » Mie Dec 25, 2002 5:59 pm

am ginit un site mortal cu pisici si caini si m-am gandit sa vi-l zic si voua :) :

http://www.wallpapersking.com/Wallpapers___/Animal_/Cat/001.shtml
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde Aliks_2003 » Dum Feb 09, 2003 12:03 am

Ce sa-ti zic....Parintii mei divorteaza, dar o sa primesc o pisica.....Ce mishto si ce ciudat totusi...:rolleyes:
Avatar utilizator
Aliks_2003
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Mar Feb 04, 2003 12:00 am

Mesajde }Sk8er_Girl{ » Sâm Feb 15, 2003 8:40 pm

Bai ascultati aici!!!Am o prietena care shi-a botezat pisica birmaneza,Shakira....voi ce credeti?E proasta sau tampita?
A,io am nishte pisicutze scumpe....poate o sa mai primesc...nu stiu.
:gay: ...he's just a boy and I'm just a girl... ;r
Avatar utilizator
}Sk8er_Girl{
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Mie Feb 12, 2003 12:00 am

Ajutati-ma?

Mesajde mirunamir » Mar Feb 18, 2003 7:25 am

Doresc foarte mult un motanel birmanez in varsta de 2-5 luni.
Pana de curand am avut un motan birmanez care a murit la venerabila varsta de 13 ani si din acest motiv mama mea care este in varsta sufera foarte mult, daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscatoare la nevoie il cumpar nueste nici o problema
Va multumesc
mirunamir
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 18, 2003 7:14 am
Localitate: romania-bucuresti

Mesajde onk » Mar Feb 18, 2003 8:19 am

am eu un motan de dat, gratis, livrat la domiciliu, numai ca a avut 2 luni acum vreo 22, adica are 2 ani. dar e birman, pufos si cu personalitate. a, si e necastrat.
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde nocturna » Mar Feb 18, 2003 2:30 pm



superb site-ul omnem.

de cand ma stiu mi-au placut pisiciile, si am avut varii 'modele' de-a lungul timpului. acum am o birmaneza de 5 ani, tandra, iubitoare, cuminte, isteata, scumpa si frumoasa foc (sunt tare invidioasa pe ochii ei albastri :) Frumoasa reclama i-am facut nu? sorry, nu e de vanzare. :p incredibil cat de mult te poti atasa de un animalutz, in special pisiciile pe care le gasesc de-a dreptul fascinante. cel mai mult mi-a placut ideea cum ca pisiciile nu te privesc niciodata ca pe stapanul lor, in cel mai bun caz ca pe egalul lor, iar in cele mai multe cazuri te privesc ca si cum le-ai fi inferior. eh, poate stiu ele ce stiu. :)
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Helene » Sâm Feb 22, 2003 11:41 pm

Vara trecuta, pe o ploaie, a gasit mama in curte o pisicutza. Era uda leoarca...si tremura de frig...Eu eram foarte entuziasmata ca va trebui sa am grija de inca o pisicutza...si am luat-o in casa ... am sters-o si i-am dat lapte cald...nici macar laptele nu putea sa-l bea de cat de infrigurata era. Tot atunci am observat ca avea o umflatura pe burta..mai tarziu am aflat ca avea hernie...si am dus-o la veterinar...si i-am facut operatie(chiar daca tatalui meu nu-i venea sa credeaca ca plateste opertia unei pisici). Apoi a luat-o tata la el la serviciu pt ca avea soareci in niste magazii...si pisicuta mea s-a dovedit a fii foarte harnica...si au ajuns sa tina toti la ea..pana si tata..iar mama zice ca si-a scos banii de operatie...:)Azi mi-a adus-o acasa:).....iar acum umbla p-aici..incearca sa se obisnuiasca cu locul..ca au trecut vreo 4 luni de cand au dus-o de aici..si nu mai cunoaste.
Helene
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Ian 29, 2003 2:09 am
Localitate: ploiesti

Mesajde ograsa » Vin Feb 28, 2003 5:47 am

Ca sa fie complet aici va trebui adaugatesi povestle celor 4 pisici ale mele.Eu am avut si am numai masculi.. evident ara crescatorie de mitze in casa adica huoo ..bun..

Primu: l-am primit cadou de inai iunie :) Lam avut mai bine de 2 ani.. 2 ani jumate era maidanez desi luat dela sora unei colege de servici a mamei mele. Era invatat afara, destept bun de praga prindea soareci se juca cu ei pe ruma ii manca, la fel si vrabiile le urmarea si sarea din copat de pe creanga cu ele :p Stateam la icneput noapte pe la 11-12 si ma rugam de el sa coboae din pom ceva vreme nu vroiam sa-l las afara.. deci pozne de genu am avut multe. Prima data cand a fugit de acasa nu prea pot sa zic ca era in calduri fiind si micut cred ca din joaca lui si atentiea luata de ceva..si ma rog.. la 50 m de casa l-am gasit dormind in iarba dupa 5 zile, cu ajutorul unor prietene, insa la un an juma a fugit de tot, nu l-am mai avzut deloc.
Al 2-lea: birmanez si el gasit in scara blocului: urcam linistica in casa cand vad un pisic mic si amarat speriat de bombe pe o treapta a scarii. Am urcat l-am luat in brate. Am prins craciunul cu el.. era de groaza piticania aia trebuia sa am grija cum deschid usa la dormitor ca o si tulea in brad :D cred ca a reusit totusi a sparga cateva gloguri :) Era prin decembrie 2000 cand l-am gasit ,as putea zice si data fixa cand l-am gasit..imi amintesc sa o fii scris intr-un jurnal mai vechi .. iar la sfarsitu lu ianuarie plecam din tara la fel ca si djdiu.. astfel icnat l-am lasat la un coleg al tatalui meu casatorit mai tinerel fara copii ca tot il placea mult. Imi parea rau ca am icneprcat sa-l iau cu mine fusesem la veterinar il vaccinasem tot.. problema a fost un alt vaccin obligatoriu la care trebuia sa-i verifici nujt ce abea dupa o spatamana si nu mai aveam timp mai eau 4-5 zile panala plecare.. asa ca l-am lasat
Al 3-lea: Lasandu-l p-al 2-lea aici am luat altul.. gasisem anunt intr-un ziar si culmea nimerisem la o romanca venita aici casatorita cu ciumegi d-aici etc .. ca si primiidoi avuti (am uitat sa spun) erau roscati tigrati si asta e invatat afara inca il am. (birmanez) :D
Al 4-lea: L-a gasit fratemio ata vara la Niagara Falls nu am nici o idee cum.. asta. ca rasa este "novegian de padure" daca ati mai auzit de asa ceva :) o sa vedeti ca e coada stufoasa ascutit ... siamez sau birmanez nu este nu semana deloc
cam atat, poate nu v-ati plcitisit :p
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde ograsa » Lun Mar 03, 2003 6:51 am

Initial trimis de }Sk8er_Girl{
Bai ascultati aici!!!Am o prietena care shi-a botezat pisica birmaneza,Shakira....voi ce credeti?E proasta sau tampita?
A,io am nishte pisicutze scumpe....poate o sa mai primesc...nu stiu.


Nu e nici proasta nici tampita.. fiecare cu gusturile li
Si mie mi se pare idiot numele, dardaca ei ii place.. ea se sa simta bine cu pisica ei avand numele asta esentialu :)
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

pisica mea

Mesajde Cristina » Mie Mar 26, 2003 2:34 pm

Eu iubesc pisicile, am acasa un motam maidanez dar care este foarte simpatic si frumos. Doarme seara cu parintii mei in camera iar cand are nevoie la toaleta trezeste toata casa.

Toata ziua manaca, iar acum ca a venit primavara alearga prin zona pisicile.

Dac ar fi sa aleg intre pisici si papagali as alege pisicile.Imi doresc sa am multe pisici ca imi sunt foarte dragi.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde basstard » Joi Mar 27, 2003 7:30 pm

The more people I meet, the more I love my cat.

Do I need to say more?
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Dracushor » Joi Apr 24, 2003 4:58 pm

Pisicile sunt intradevar cele mai frumoase si mai speciale si mai spectaculoase animale domestice! Ele sunt speciale deoarece ...sunt speciale in orce caz. Eu nu stiu ce sa spun deoarece eu nu am pisici! Am doar un Caine care este un scump!
Sunt un dracusor care incanta pe toata lumea, dar care nu se lasa stapanit de nimeni si nimic...
Dracushor
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Lun Apr 21, 2003 4:47 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde crzvn » Mie Apr 30, 2003 5:49 am

Mitzu Quebecosu' ...motan maidanez din Montreal care a renuntat la haiducie si si-a facut "casa" la noi...
Motive:
-mananca numai conserve de somon
-iese afara cand vrea el...si vaneaza veverite
-e scarpinat pe burta in fiecare zi
Imagine
*pentru "fete": nu are ghiare,...are un picior stramb,...e gras ca un porc,...si nu are nici...d'alea...:-(
crzvn
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Apr 20, 2003 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Apr 30, 2003 8:55 am

Parerea mea este ca cei care au pisici, sint niste oameni leneshi! La caine, trebuie sa-l scoti la plimbare sa faca "caca", maninca o gramada de mincare, trebuie sa tipi la el din 15 in 15 secunde sa nu mai latre si sa incerci sa gasesti unde ti-a ascuns pantofii, ciorapii, jucariile la copii,etc. Pe cind la pisici, nu le trebuie decit o lada de nisip, unde sa se cace, si una unde sa manince.

Plus ca pisicile sint animale "singuratice". Nu le plac compania. Singurul moment cind o pisica isi face o aparatie mai personala, este atunci cind ai o butelie in brate, si te gindesti "sper sa nu vina acum nebuna aia de pisica, sa calc pe ea si sa scap butelia"..exact atunci se teleporteaza in fata ta, te ataca sarind pe piciorul drept, facindu-te sa scapi butelia, apoi se teleporteaza inapoi sub canapeaua de unde a venit!

Deoarece pisicile urasc contactul cu oameni, le vezi mergind numai prin colturile intunecate, noaptea, punind la cale un plan diabolic de a te omori! Pisicile cred ca au fost inspiratia pentru "face hugger" din Aliens. Numai ca "face hugger" implantau ouale alea in burta la oameni, pisicile prefera sa sa-ti scoate intestinele cu ghearele, nu au rabdare sa astepte.

:o
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Vin Mai 23, 2003 1:29 pm

Eu iubesc cel mai mult pisicile... Cand eram mica, le aduceam pe toate pe care le gaseam pe strada in casa, spre disperarea mamei... Am avut o pisicuta neagra, cam bolnavicioasa, dar care tinea cel mai mult la mine. Ma exaspera putin pt ca avea prostul obicei sa intre noaptea peste mine in pat, si nu mai dormeam de frica sa n-o lovesc in somn. Am pierdut-o din motive independente de mine. Acum am de 5 ani un motan gri cu ochii verzi. Daca Shakira vi se pare un nume stupid, ce ziceti de Denis Serban? I se mai zice si Lopolito sau Gollum...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Beauty_Angel » Dum Mai 25, 2003 1:58 pm

Inainte, cand eram mai micutza si eu aduceam toate pisiciile mici si neajutorate de pe starda in casa si parintii mei ma trimiteau imediat cum le vedeau inapoi pe srada ca sa le duc de unde le-am luat...tot timpul eu plangeam si nu voiam sa le dau inapoi.Aum ca am 14 ani nu mai sunt asa de prostuta...desi mor de mila pentru animalele de pe strada pentru ca nu pot face nimic pentru ele, nu le mai aduc in casa.Eu am de cativa ani o pisicutza Ragdoll, dulce de tot ca se joaca mereu.Este foarte fumoasa si numele ei este Natiritza.Vi se pare ciudat nu? Ei bine nu am gasit alt nume pe vremea aceia.Pisica mea raspunde imediat cum isi adude numele, printr-un mieunat si sare la mine pentru joca.Pisica mea are deja 3 ani, a facut doua randuri de pui si ii este foarte bine.:a Acum nimic nu ar mai face-o fericita decat daca ar mai face pui inca o data.Este draguta de tot si ma iubeste cel mai mult pe mine si pe mama mea.:D Nu ne-am gandit niciodata pana acum sa o castram...Tatalui mea i-a vanit aceasta idee acum vreo doua saptamani.Desi stie ca Natiritzei ii plac puii la nebunie el tot nu-si ia gandul de la posibilitatea de a o castra.Tatal meu nu mai vrea ca Natiritza sa mai aiba pui deoarece la fiecare nastere folosim foarte multe prosoape pentru ai fie cald si bine Natiritzei.
Imi pare rau ca tata este asa de rau si nu o lasa pe Natiritza in pace.Plus ca de fiecare data cand puii Natiritzei implinesc doua luni, noi incepem sa cautam familii care vor pisoi.Si tot timpul cand isi pierde puii plange cate o saptamana in continu.Nu vreau sa mai dam puii deloc.
Gandeste bine inainte de-a actiona daca nu vrei sa faci greseli
Beauty_Angel
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Mai 22, 2003 8:06 am
Localitate: Langa Dumnezeu

pisicile

Mesajde ^Aripioara^ » Dum Mai 25, 2003 2:18 pm

Eu am o pisicutza de doua luni, birmaneza-maidaneza, care se joca cat este jilica de lunga.
Acest pisoias il am de doua zile, iar eu credeam cai va fi frica de casa mea...dar nici vorba! El s-a adaptat imdediat.Ba chiar doarme in patul meu...Este un dulce.Pe pisoiasul meu il cheama Oscar deoarece este atat de frumos incat eu si familia mea spunem ca arata ca un premiu Oscar! Este mic si frumos, mananca tot din farfurioara lui in 5 secunde si doarme asa de frumos...Il iubesc foarte mult.
^Aripioara^
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 25, 2003 2:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Lun Mai 26, 2003 2:39 pm

Stiu ca intrebarea mea o sa provoace poate cine stie ce comentarii, dar credeti ca e o problema ca Denis al meu n-a fost dat niciodata la pisicuta? Are deja 5 ani si ceva, dar nu prea s-a manifestat in acest sens, si desi am incercat sa-i fac cunostinta cu cateva pisicute, nu s-au placut asa ca n-a iesit nimic.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ^Aripioara^ » Mar Mai 27, 2003 6:06 pm

Daca chiar nu stii ce se intampla cu el si tot ce are nu este normal sau tu consideri tot ce face el in legatura cu asta o problema atunci du-l la un doctor pentru a vedea ce se intampla cu matzul tau si ca sa te ajute sa scapi de indoieli si de griji.
^Aripioara^
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 25, 2003 2:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde BRavO » Mie Mai 28, 2003 8:52 pm

Initial trimis de ^Aripioara^


Daca chiar nu stii ce se intampla cu el si tot ce are nu este normal sau tu consideri tot ce face el in legatura cu asta o problema atunci du-l la un doctor pentru a vedea ce se intampla cu matzul tau si ca sa te ajute sa scapi de indoieli si de griji.


Tu stii chiar asa de multe despre pisicute? de unde pana unde? ai doar 1 pisica de cateva luni...poate ca stii, poate ca nu stii...dar daca nu stii nu mai spune.
BRavO
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 28, 2003 8:48 pm
Localitate: iN LuMEa pERfeCTa

Mesajde Nightmare » Mie Mai 28, 2003 9:03 pm

Imi plac mult pisicile. Am vrut si eu una, dar nu au fost de acord bunicii mei sa imi cumpere. Nu stiu cat de bine se intelegea cu cainele meu, cu cei doi canari si cu cei doi papagali ai mei...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron