pisicile

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

pisicile

Mesajde ilinca » Vin Feb 01, 2002 9:08 pm

sunt cele mia tandre animale
preferatele mele sunt cele persane dar eu am o birmaneza
ilinca
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Dec 15, 2001 7:56 pm
Localitate: bucuresti

Re: pisicile

Mesajde alina » Sâm Feb 02, 2002 12:14 am

Initial trimis de ilinca
sunt cele mia tandre animale
preferatele mele sunt cele persane dar eu am o birmaneza


pai eu am o siameza!din pacate a trebuit sa o sterilizez din motive de ffff multi pui si asa i s-a dus agresivitatea pe apa sambetei!
de tandra nu e prea tandra o mai apuca din cand in cand da ii trece repede ce-mi place la ea e faptul ca are o personalitate f putrenica si ca e f f f curata!
maine o poza cu ea,n-am scanat-o inca!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 04, 2002 8:02 pm

Eu la bloc am o pisica vagaboanta. E blanda si prietenoasa. Mai sta pe scara blocului daca e frig...in rest sta in iarba din gradina din fatza.
Acum vreo 1 luna...cand m-am dus sa arunc gunoiul..am lasat usa intredeschisa. Cand revin...intru eu tacticos la mine in casa...ma pun in pat....si stupaore....sub masa de la calculator era pisica . :D
Bineinteles...ca am dat-o in suturi afara !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Feb 04, 2002 8:10 pm

Originally posted by Oribilul Mosh
Eu la bloc am o pisica vagaboanta. E blanda si prietenoasa. Mai sta pe scara blocului daca e frig...in rest sta in iarba din gradina din fatza.
Acum vreo 1 luna...cand m-am dus sa arunc gunoiul..am lasat usa intredeschisa. Cand revin...intru eu tacticos la mine in casa...ma pun in pat....si stupaore....sub masa de la calculator era pisica . :D
Bineinteles...ca am dat-o in suturi afara !



Mwhahahaha .... nu ma mira. Nu te prea vedeam sa o iei sa o speli si sa ii dai ceva de mancare. ( aaaaa pisicile se spala ca nu sunt sigur??)
Nici eu nu prea suport pisicile: sunt obraznice si total lipsite de afectiune ( stiu ca o sa ma contraziceti) si mai ales pereverse. ;B
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 04, 2002 8:18 pm

Da..pisicile se spala...ca orice felina de altfel !
Da...sunt smekere...stapanul lor este cel care le ofera hrana !
La caine nu este asa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Mar Feb 12, 2002 10:54 pm

matza mea..

desi a mei zic ca nu a iesit bine in poza asta mie imi place ca are ochii rosii deobicei ii are albatrii.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Feb 14, 2002 11:30 pm

ce pisik dragutz.. e un tzumpi... sa-l pupi din partea mea, hai ma aliosha ca nu-s perverse.. :)))))) lool, cum ai putu mosule sa faci una ca asta, tu n-ai inima??
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: pisicile

Mesajde skunny » Mar Feb 19, 2002 9:28 pm

Initial trimis de ilinca
sunt cele mia tandre animale
preferatele mele sunt cele persane dar eu am o birmaneza


Hey!shi eu am un byrmanez il cheama tomy shi ii un scump@@
:D :D
skunny
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Oct 24, 2001 10:24 pm
Localitate: Romania-Baia Mare

Re: Re: pisicile

Mesajde ilinca » Mie Feb 20, 2002 8:13 pm

Initial trimis de skunny


Hey!shi eu am un byrmanez il cheama tomy shi ii un scump@@
:D :D

pe pisica mea o cheama cara
ma trezesc plangand ;Pcu tine-n gand
oare sti cat mi-e de dor?
as vrea sa pot zbura :aiubirea mea
pana dincolo de nori!!!
ilinca
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Dec 15, 2001 7:56 pm
Localitate: bucuresti

sa-mi iau pisic?

Mesajde Mirela » Dum Feb 24, 2002 9:50 pm

m-am gandit sa-mi iau o pisica/un pisic,sa ne mai tina de urat in apartament.colegii mei nu au nimic inmpotriva,ba s-au oferit sa ma ajute sa am grija de ea,dar.....o sa fie cam singurica,ca noi suntem la ore mai mereu.si unde o culc?in camera la mine sau singurica in bucatarie?si ce fac in vacante?sau cand ma duc acasa?cum iau pisica in avion?(plus ca m-ar zbura ai mei pe fereastra cu matza cu tot...)
si totusi ar fi superb sa te "astepte"cineva cand vii de la ore...

voi ce ziceti?.....should i go for it or not?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 25, 2002 3:56 am

Ia-tzi mai bine soarece. Ocupa si loc putin...nici nu face boacane daca e lasat singur acasa..si il potzi transporta usor in avion.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Feb 25, 2002 5:40 am

Originally posted by Oribilul Mosh
Ia-tzi mai bine soarece. Ocupa si loc putin...nici nu face boacane daca e lasat singur acasa..si il potzi transporta usor in avion.


... si l-ai putea numi Musky the muskrat
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Feb 25, 2002 5:43 pm

nu-mi plac soarecii....doar hamster sa zic ca as suporta prin preajma.....dar mai bine pisica....more cuddly......
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Sâm Mar 16, 2002 7:37 pm

Initial trimis de alina
matza mea..

desi a mei zic ca nu a iesit bine in poza asta mie imi place ca are ochii rosii deobicei ii are albatrii.


pe matza ta o keama didi ?:D
lol.....
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

i love cats!

Mesajde Dee Dee » Sâm Mar 16, 2002 7:40 pm

pe matza mea o keama Shima....
si o iubesc mult mult...e siameza si are okii albashtrii
e cea mai nebuna pisica pe care am vazut-o....nu e niciodata linishtita!!:)
:p
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Dum Mar 17, 2002 12:01 am

Initial trimis de deedee


pe matza ta o keama didi ?:D
lol.....


da pe matza mea o cheama DIDI si numele i-a fost pus dupa Lady Daiana (RIP) !
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Esti un prosta

Mesajde Albina » Dum Apr 21, 2002 5:31 pm

Esti cam prosta.Eu am o pisica birmaneza,e curata,o sa i imi faca pui din nou si abia astept.Sa stii ca cred ca pisica mea e mai desteapta ca tine.Si nu sunt perverse,poate tu cand sugi p... catelului tau sau al unu caine vagabond.Si pisica vine,doarme cu mine si sta in bratele mele.Proasto
Albina
 

Mesajde cool-girl » Mar Mai 28, 2002 1:06 am

sa va spuns.. si io povestea pisicii mele.. era siameza frumushica foc.. am crescut-o de cand avea o luna.. dar dupa vre-un an mi-a fugit de acasa.. fiind in calduri.. (pt 2 zile chiar imi placuse ideea.. ca plecase. pt ca m-a scos din sarite.. cu galagia pe care o facea.. stitzi destul de bine.. ce "drgalashe" sunt pisicile cand sunt in calduri, toate astea dupa ce m-am plimbat o sambata intrega cu matza in bratze prin tot orashu sa gasesc un cabinet vetelinar deschis sa-i dea ceva sa nu mai miorlaie in halul ala.. pana la urma am gasit un cabinet i-am luat niste pastile.. si culmea ca dupa o zi sa-mi fuga de acasa.. dar cel mai mult ma ofticam.. pe ea.. atunci cand trebuia sa-i schimb nisipu.. se obisnuise sa-si faca nevoile la nisip.. si trebuia schimbat o data pe zi.. chiar si de doua ori.. din cauza mirosului.. si exacat cand trebuia sa ies si io pe la vre-o terasa prin orash.. venea mama si-mi punea cutia de nisip in mana.. sa o schimb.. teroarea numaru 2 erau covoroarele.. pt ca lasa matza par.. si mama de frica sa nu inghita vre-un fir de par.. si sa faca nu-sh ce boala.. facea curatzenie generala odata la doua zile .. pisica fiind adusa de mine in casa.. logic.. trebuia sa iau parte la toate "activitatzile casei" nu va mai povestesc.. daca o scapam din greseala afara.. trebuia sa pun totzi copii din fatz a blocului pe urmele ei si.. dupa vre-o ora reuseam sa o bag in casa.. pt ca se urca in totzi copacii pe care-i iesea in cale.. urat moment..
am mai cautat-o dupa aia vre-o 3-4 zile.. poate poate o mai gasesc..dar nimic.. acum am ajuns la concluzia.. ca nu mai vreau pisica in casa.. atata timp cat nu am un loc.. stiu io.. undeva afara.. sau cel putzin pe cineva care sa aiba grija de ea..in permanentza
life is a shit.. and we are full of life
cool-girl
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:12 pm
Localitate: in ceatza

Mesajde Faded Existence » Mie Iun 05, 2002 3:24 pm

Eu am avut un motan birmanez, Bu-bu. Il iubeam foarte mult. Tin minte ca prima oara cand a intrat in casa era foarte speriat si se ascundea dupa canapea. Eu luam o bucatica de carne cruda, o legam cu o ata, si il ademeneam pe Bu-bu, care urmarea carnita, pana iesea afara din ascunzisul lui. Ha ha . Don't take this the wrong way. M-am maturizat de atunci. Oricum, a trebuit sa-l lasam la bunicii mei, care locuiesc la tara. Au multe animale, mate, caini, vaci, porci etc etc etc. A trebuit sa-l lasam acolo fiindca ne mutam in alta tara. Mi-a parut rau. L-am mai vazut pe Bu-bu dupa un an in vacanta de vara. Era un scump si crescuse. Avea o coada.... Dar din nefericire anul urmator nu l-am mai gasit...
Inca e un mister cum a disparut........ Se acomodase la tara. Ii placea sa se joace cu cainii, de fapt isi cam batea joc de ei. Intr-o zi l-am gasit cocotat intr-un prun si doi caini zgaltaiau pomul ca sa cada Bu Bu si sa-l prinda :lol:
But, this was a long long time ago
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde djdiu » Vin Iun 14, 2002 12:16 pm

Eu acum am 4 matze. PE una o keama Mitza, iar restu sunt masculi: Tanu, Hunt si Real. Hai ca nu am gasit alte nume sa la pun asa ka. :)
O sa spun si povestea mea cu prima mea matza Mitú.
Eram cls. a 4a si era iarnma. m-am dus la bunica mea cu taxiú si am deschis putin geamu ca parca era mai cald afara decat in masina, desi era iarna. Cum am deschis geamú Mitu a sarit pe geam ;P ! Ce puteam sa fac ?? Eram super-confuz. Din reflex am zis soferului sa opreasca. Am platit si am fugit. Era linga o biserica matza. M-am dus cata colo si cand am vrut sa pun mana pe pisica ea a sarit pe acoperis (acoperisul era mai degraba un plan inclinat, ca toata biserica /| > cam asa arata ) asa ca eu nu m-am putut urca.. am aruncat dupa ea cu pietre. speriat el a sarit jos . Nu a patit nika. A fugit de mine , parca eram Satana insusi. A urcat in primul pom, de unde nu am reusit sa-l fac sa coboare. Ce puteam face? Am mers akasa si am venit cu o scara( locuiam destul de aproape, cam 10 min. de mers pe jos). Spre mirarea mea pisika mai era acolo sus si am reusit sa-l cobor. L-am luat in brate si m-am dus acasa. Dar Mitzu mi-a sarit din brate si a mers intr-o casa in care nu mai locuia nimeni de unde nu am reusit sa il scot. Nici pina azi nul-am gasit, au trecut 4 ani.
Disperat inca am dat un anuntz la radio.Am zis doar ca mi-o disparut pisica, nezicand cum il kema si nici unde locuiesc, nr. meu fe tel.
Asta a fost povestea primului meu pisoi.
Data trecuta Mitza si-a facut treaba mare pe conectorul calculatorului. cum puteai sa-l speli? Dar curios ca niciodata nici un pisic nu a facut treaba in casa.Asta ca locuiesc la casa.
:)

DjDiu.
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde Einstein » Vin Iun 14, 2002 12:27 pm

io am o mata birmaneza...ca toata lumea de altfel...se pare ca mai toti isi iau birmaneze acu, de ce oare?
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde djdiu » Vin Iun 14, 2002 12:34 pm

eu am o siameza si restu` 3 corcituri din`ale, luate acasa din mila. :) /asa ca ...nu toata lumea are pisici birmaneze.
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde Kayla » Sâm Iul 20, 2002 12:53 pm

Eu am pisici mult mai bune decat birmanezele! Am doua Ragdoll.:a
Kayla
 

Mesajde Aiurita » Joi Aug 15, 2002 7:16 am

Emanuela are dreptate!(spun asta pentru ca shi eu am tot doua pisici Ragdoll!:D
Avatar utilizator
Aiurita
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Iul 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Aug 19, 2002 2:42 pm

mie nu mi-au placut niciodata in mod deosebit pisicile.dar acum 2 zile m-am indragostit de-a binelea de o maidaneza scumpica foc,pe numele ei Mitza,care si-a gasit de vreo saptamana adapost pe presul verisoarelor mele mai mici.
ei bine....dupa ce le-a intrat tuturor sub piele,gudurandu-se pe langa toata lumea si facandu-se iubita,a fost primita in casa,spalata,ingrijita,ma rog.dupa cateva zile,avea farfuriutza ei cu mancare si apa,ore de iesit afara,de dormit si de alintat,ba chiar si-a facut culcusul in fotoliul preferat al CAINELUI lor(pe care l-a adus al disperare).
cand face ceva rau,vine si se gudura si se uita in ochii tai cu o privire de copil mic care spune ca ii pare rau.o ierti,ca deh,e o scumpica foc,si pleaca dand din coada si se urca aroganta in fotoliul cainelui.
e o mancacioasa,cand nu doarme zgarie fotoliile si are o placere enorma sa il traga pe catel de coada,sa il enerveze,sa ii ia jucariile,sa ii rastoarne farfuria cu mancare-pe care tot ea o mananca pana la urma si sa il faca gelos captand toata atentia.in plus de asta...stateam eu sambata pe pat,cu o felie de cozonac in mana,si mi s-a urcat matza in poala.cateva minute mai tarziu....felia mea de cozonac area pe jumatate,iar Mitza clefaia fericita pe pantalonii mei moda retro.mai tarziu putin,radeam cu totzii in hohote,deoarece era plina toata de sclipici pe blanitza(si era enervata la culme din cauza asta),pe cand dragonul de pe piciorul meu stang se rebegise de tot,saracul.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Jasmine » Lun Aug 19, 2002 2:54 pm

eu am avut o birmaneza-Snoopy, o persana - Mishu iar acum un persan albastru de Rusia - kOtacel :)

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 19, 2002 3:42 pm

Ba..ia nu mai enumeratzi numele pisicilor...ca nu intereseaza pe nimeni.
Daca vretzi sa postatzi aici....facetzi povestiri precum cea a Mirelei !
Este mult mai interesant !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Pisicile mele

Mesajde Kayla » Lun Aug 19, 2002 4:35 pm

Zic si eu cum am "facut rost" de pisicile mele. Inainte sa ma mut (adica anul trecut) stateam pe sos. Stefan cel Mare, la etajul 9. Prin aprilie (2001), unul dintre vecinii de la 7 i-a zis mamei mele ca pisica dansului era gestanta si avea sa nasca in curand. Eu si surorile mele am inceput sa ne facem planuri, cate pisici sa luam si cum sa le cheme. La vremea aceea credeam ca pisica era Birmaneza. Mai incolo, nenea acela ne-a zis ca matza a nascut 4 pisoi pe 9 mai si, oricand vrem putem sa mergem sa ii vizitam. Cum aveam scoala, nu am reusit sa trecem pe la el. A trecut luna mai, s-a terminat scoala cu bine, a trecut luna iunie, dar tot nu mersesem sa vedem pisoii. Si, intr-o seara (8 iulie 2001, ora 8:15 p.m), a venit domnul vecinul la noi la usa cu un cosulet plin cu matze mici si scumpe si ne-a spus sa ne alegem pisoii care ne plac. Unul dintre ei a iesit din cosulet si a intrat in casa pana in living, adica a strabatut cam all the house. Eu m-am indragostit imediat de el si am zis ca nu il mai dau. Cum mama isi daduse seama ca un singur pisoi ar fi fost aproape omorat cu gesturi de iubire din partea a trei copilasi (eu si surorile mele), a mai luat o pisicuta mica (singura fara pata pe nasuc), care statea ghemuita in cosulet, fiind singura care nu iesise de acolo. Eu am devenit mamica lor adoptiva din acel moment. Cum a plecat domnul de la 7, pisoii amandoi s-au bagat sub un fotoliu, fiind nevoie de multa munca pentru a-i scoate de acolo. Eu, ca mama lor, le-am pus numele: pisicutza cea mica era fetita si am numit-o Petty (ca pe pisica celor de la Animal X), iar pisoiul pe care il alesesem eu era singurul motanel, avea varful cozii alb si nasul negru si l-am numit Hienuta (cum mie imi place Hyena de la Animal X...). Prima noapte i-a adormit tatal meu, care toata viata lui a avut pisici si stia cum sa le mangaie etc. De a doua zi insa, s-au atasat de mine. Cand ne-am mutat aici unde stam acum, ei implineau 4 luni (9 septembrie 2001). Ei insa nu isi stiu bine numele de botez, ci stiu ca ii cheama Petty/Printesa si Tzutzu (cu accent frantuzesc, pe ultimul u). Asa le spun eu. Ne-am interesat si de familia lor si am aflat ca ambii parinti sunt Ragdoll rasa pura. Petty este chiar o pisica demna de expozitie. Hienuta are patuta aceea pe nas, care in expozitii e considerata defect... Tot lui ii este foarte frica de straini. Se ascunde pe unde poate cand avem musafiri sau cand concediem o menajera si vine alta. De curand le-am pus si zgardute, dar nu anti purici, pentru ca nu ies niciodata afara din casa. Sunt niste pisici foarte jucause, foarte iubitoare si foarte cuminti. Familia nostra este: mama-eu, tata-tatal meu si matusile-mama si surorile mele. Cam asta este povestea mea si a pisoilor. Daca vreti, cand voi putea, voi pune si niste poze cu ei pe site, da?
Kayla
 

Mesajde Midge » Joi Aug 29, 2002 12:42 pm

Sa nu o credeti pe Calypso! Ea este mamica motanelului,iar mama este mamica pisicutzei.Este adevarat ca eu si surioara noastra cea mica suntem matusile lor,iar tata taticul lor,dar ei ne iubesc la fel de mult pe toti...Mama spune ca motanelul nu o iubeste pe ea deloc,deoarece de fiecare data cand se apropie de el,fuge.Dar eu totusi sunt sigura ca pana la urma,Hyenutza o s-o "accepte".:kiss:
Midge
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:30 am
Localitate: Praga

Motanul meu Bait

Mesajde dEpEchEmIND » Mar Sep 03, 2002 6:30 pm

Eram prin in vacantza de vara in 1994,cand m-am uitat pe geam si am vazut cativa copii din bloc de la mine stand pe-o patura cu un pisoi mic tigrat si foarte dragut.Am coborat sa-l vad mai bine si i-am intrebat pe copii a cui este.Toata ziua aceea am stat afara cu copii si cu pisoiul.si copii toata ziua l-au chinuit :( .La urma l-au bagat si intr-o punga, dar atunci a coborat mama si a vazut. Am hotarat sa-l luam in putin casa si sa-i dam ceva de mancare.Cand am ajuns in casa am hotarat sa-l pastram. Dar bunicii n-au fost de acord de prima data.Dupa un timp ne-am dat toti seama de inteligeta pisoiului. S-a adaptat rapid in noua casa. Intr-o zi m-am trezit ca a venit la usa ,,adevaratul" proprietar, dar nu i-am dat inapoi motanul.A ramas la noi si inca il mai am.Are 8 ani si 3 luni.Cand avea vreo 5 ani ne-a scapat de 4 soareci
Iata cateva din obiceiurile lui:
-cand nu-i convine ceva sau e galagie in casa, ne musca de picioare
-cand cant, canta si el :)
-are o pasiune pentru harti: se culca pe ele si le rupe
-cand strig:,,A' Bait" vine la mine
-e innebunit dupa radiere,cand vede una nu rezista fara sa nu se joace un pic cu ea
-Noaptea ,,oracaie" si doarme la bulau.
-bea lapte cu seringa
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori