pisicile

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

cea mai tare faza

Mesajde Smic » Mar Sep 07, 2004 9:15 pm

Eu am o poataie la Rm Sarat(un pichinez-bobita).De mica mamaia mea a invatat-o sa maraie,fugareasca,rupa pisicile. ;o Acum vrea sa o inprieteneasca cu o matza(sa o culce cu ea ,etc.).Amandoi se scuipa si se fugaresc de nu au aer :A .

O sa reuseasca?
Confucius say:Never stand betwin firehidrant and dog.
Avatar utilizator
Smic
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Aug 31, 2004 11:00 pm

pisici

Mesajde Montauk » Joi Dec 02, 2004 12:04 am

Persoanele care au pisici tind sa fie mai zimbitoare si traiesc mai mult decit cele care nu au animale de companie, resimtind un sentiment de bunastare in compania pisicilor lor. Ele va aduc esentialul starii de prosperitate; oricine are in miini o pisica pe cale sa toarca poate marturisi ca se simte bine.

Va invata sa acordati timp si micilor placeri, sa schimbati o privire trista cu una fericita, sa faceti plimbari mai dese in gradina. Cei care dorm cu pisica considera somnul lor de doua ori mai odihnitor. Si nu numai aceste binefaceri. Ginditi-va cit este de relaxant dupa o zi de munca agitata, cind, ajunsi acasa cu nervii la pamint, iar pisica dumneavoastra vine torcind la picioarele dumneavoastra, parca vrind sa va relaxeze! :bye:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"In God We Trust...All Other We Monitor"
Montauk
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Noi 23, 2004 9:39 pm
Localitate: aici

Mesajde paiacec » Joi Dec 02, 2004 4:15 pm

Ginditi-va cit este de relaxant dupa o zi de munca agitata, cind, ajunsi acasa cu nervii la pamint, iar pisica dumneavoastra vine torcind la picioarele dumneavoastra


Io-mi imaginez deja cum ar prinde aripi cand i-ash aplica un pashpa'

Fliyg Cat:D
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Dec 02, 2004 4:29 pm

Paiacec nu te mai lua de pisici ca-ti sparg capu!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde paiacec » Joi Dec 02, 2004 4:30 pm

Treci in ring nu acilea:D
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde aurora » Vin Dec 03, 2004 3:03 pm

citind mai pe diagonala forumul mi se pare ca are in mod clar un ceva inefabil, specific pisicilor. este o atmosfera ... pisiceasca chiar pana la sfarsit (si zburlitul e caracteristic pisicilor).
am intrat in speranta, implinita dealtfel, de a gasi link-uri oferite de cei ce apreciaza genul. pentru fetita mea care are zece ani si care (asa cum scrie in j'de postari) aduna toate pisicile de pe strada.
eu nu sunt prea legata de pisici si mai dau din ele la prieteni. am ajuns insa sa dau una mamei mele. ea nu suferea pisiciledeloc. mai mult, sta la bloc si se simte mai in varsta decat e dar, a acceptat-o de dragul fetitei cu gandul ca la prima ocazie sa o dea inapoi. ei bine, au trecut mai bine de 6 luni si nu mai are de gand sa o dea inapoi. ba chiar cauta sa se intoarca de oriunde acasa repede sa vada de pisica.
pana la urma daca cineva e in stare sa se ataseze de un obiect sau de un loc cu atat mai mult se ataseaza de un animalutz. depinde insa de circumstante.
aurora
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Lun Noi 22, 2004 12:00 am

Mesajde Lea » Vin Dec 03, 2004 3:49 pm

Pisicile...pisicutza despre care vorbeam mai inainte este mai maricica acum. este foarte dulce! pacat ca nu am poze cu ea pe calculator.
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kahlan » Dum Feb 13, 2005 11:12 am

Am un motan batran shi ofuscat. Creca mama a avut o slipire de moment cand i'a dat nume de mafiot(Tano). Mananca tuata ziooa cat apuca shi, bineintzeles, s'a facut cat usha. Noi do nu ne intzelegem fuarte bine, mai ales ca are obiceiu sa intre la mine in shifonier, sa'mi lase par pe haine, indeosebi se asheaza pe cele mai inchise la culoare, shi sa imi ruada ce gaseshte mai subtzire. Mama lui!
Are interesele lui, e deshtept afurisitu! Dimineatza shtie ca io trebe sa ma trezesc la ora shase, shi in cazu in care aceasta nu se intampla , sta shi miauna la usha mea pana cand ma trezesc shi il iau la alergat.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde jeorj » Joi Feb 24, 2005 3:39 pm

Ce ziceti de un mic scenariu cu pisici:
1.Prima intalnire.
Eroul(eroina) principal(a) numit in continuare Pisica, la o varsta foarte frageda(cateva zile) ajunge in strada. Rataceste un timp in necunoscut (cautand mangaiere....Miauuuuu), pana intalneste o persoana miloasa care se gandeste sa-i de-a ceva de mancare la sarmana lighioana ca-i mica si neajutorata.
2.Faza de acomodare:
-vai ce draguta e cum lipaie lapticu
-ce frumos se joaca cu ghemu de ata
-ce simpatica e cum doarme......
3. Faza de consolidare a pozitiei si de stabilire a rolurilor.
- sa stiti ca Pisica mea e foarte inteligenta
- sa vedeti cum ma urmareste si ma pandeste de sub pat
- ieri a prins un soarece , e foarte buna la casa omului
- dar a trebuit sa o cert ca si-a ascuti gherutele pe piciorul meu. Ma zgariat un pic dar mai rau a fost ca mi-a distrus ultimii ciorapi Lycra cand sa plec la o petrecere simandicoasa.
- in seara de craciun , cand asteptam sa apara musafirii, nu stiu ce i-a venit la Pisica de s-a catarat in pom si la rasturnat. Vai, mi-a spart o multime de globuri.
4. Faza de perpetuare.
- intr-o zi a reusit sa scape pe afara. N-am tinut cont dar dupa un timp am observat ca s-a cam ingrasat. Si uite asa m-am ales cu 5 pisicuti care mai de care mai dragut.
5. Reinceperea ciclului
- n-am vrut sa-i tin pe toti si am mai dat cate unul la niste prieteni.
- intr-o zi m-a sunat o prietena sa-mi spuna ca a iesit sa duca gunoiul, nu a inchis bine usa si a plecat pisicul. Degeaba l-a cautat ca nu l-a mai gasit.
End of story.


Nota redactiei: inmultiti la fiecare ciclu cu 2(sa zicam ca doar 2 pisoi repeta aceiasi poveste)
Rezultatul va fi pana la urma una din variante:
- nu mai vreau sa aud de pisici in viata mea
- ce ticalosi pot fi oamenii aceia care ineaca puii de pisica noi nascuti care n-au nici o vina (si se continua ciclul)

Ce ziceti, la ce categorie sa trecem povestea: SF sau intamplari reale cu pisici


by k@tzy : la niciuna, ca nu de asta ie threadu
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde ingriddenissa » Sâm Mar 12, 2005 7:08 pm

obisnuiam sa iubesc pisicile...( la un moment dat imi misunau prin curte 10. le adunam de pe strada ca-mi era mila de ele vazandu-le asa de cherite de foame ca de-abea mai puteau sa scoata un miau prapadit) acum le urasc...eh! nu chiar da' mor de nervi cand o vad pe pisica mea, (singura-ce bine!) ca face atatea mofturi...macar de ar salva-o fata... sa ma uit la ea si s-o vad ca-i "cute" si s-o iert, da' nu-i draguta deloc. cand era mica mai era cum era da' acum tot mai urata se face. baga in ea o gramada da' nu pune nimic. e slaba si lunga si are un bot acutit de zici ca i-l ascut cu ascutitoarea. de-a dreptul...oribil!
toata ziua doarme k un porc. nu face nimic. nici macar nu miauna. e prea lenesa ptr asa ceva. noaptea cand sa ma bag si yo in pat sa dorm si yo k tot omu' aud: buf! cade vaza, si-apoi incepe: miauuuuuu! miauuuuuu! si tot o tine asa. reusesc in sfarsit sa o linistesc si adorm. cand dorm si eu mai pufos inecpe sa ma linga pe fata...asa face in fiecare noapte! unde mai pui ca nu-i place sa manance branza sau sa bea lapte?! in schimb ii florile lu' mama si prajiturile ...
ingriddenissa
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mar 12, 2005 12:07 pm
Localitate: RADAUTI

Mesajde piskeshu » Lun Mar 14, 2005 9:39 am

Io zic sa dai pisica aia unui om care ar iubi-o, ca tu nu o meriti , fata draga!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mar 14, 2005 9:53 am

...adica unui coreean flamand ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Mar 14, 2005 10:31 am

ingriddenissa scrie:...macar de ar salva-o fata... sa ma uit la ea si s-o vad ca-i "cute" si s-o iert, da' nu-i draguta deloc. cand era mica mai era cum era da' acum tot mai urata se face. baga in ea o gramada da' nu pune nimic. e slaba si lunga si are un bot acutit de zici ca i-l ascut cu ascutitoarea. de-a dreptul...oribil! toata ziua doarme k un porc. nu face nimic. nici macar nu miauna. e prea lenesa ptr asa ceva.

care gurile rele spun ca, conpanionu de casa se ia dupa chipul, asemanarea precum shi apucaturile stapanilor. superstitzii, evident.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Joi Mar 17, 2005 11:45 am

ingriddenissa scrie:obisnuiam sa iubesc pisicile...( la un moment dat imi misunau prin curte 10....

cum dracu ai facut, ca io am un prieten care de 6 ani se chinuie, ba cu crema, ba cu burlane, ba cu sfori si tot nu reuseste?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Mar 18, 2005 12:11 pm

Sodi, pariu ca nu a reusit ca nu putea sa faca asa:

http://www.archenoah-kreta.com/pic/kastrationen/fuck.jpg
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde kyt_pussy » Dum Iun 19, 2005 11:21 am

pisicile sunt preferatele mele...imi plac pentru ca sunt lingusitoare
Avatar utilizator
kyt_pussy
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 19, 2005 11:00 pm

Mesajde matzaa » Mie Iul 20, 2005 12:16 pm

bleah..is dragutze....a doua dragoste a mea..kinda'
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde allyna_g » Mar Aug 09, 2005 1:25 pm

Am si eu un motanel de aproape ...8 ani! Este un mosnegut, dar e simpatic foc! Este alb cu ochii albastri, din rasa Angora turceasca. Este orgolios, este mandru, este curios, neastamparat si nu in ultimul rand este mancacios! Cea mai tare chestie este ca sforaie foarte tare cand doarme si de aceea il cheama Snorky (de la "a sforai" in engleza!) ...intelegeti voi! Chiar daca uneori mai face si prostiute, eu tot atat de mult il iubesc. Este cel care ma destinde dupa o zi proasta! Cine nu are pisica, sa-si cumpere pentru ca ajuta foarte mult! Este ca o pastila antistress!
Never say never !
Avatar utilizator
allyna_g
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Aug 02, 2005 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Aug 09, 2005 4:52 pm

Apropo de pisici.S-a strecurat una la noi in pivnita si acolo a si fatat.Ma gandesc daca puii sunt destul de mari ca sa-i hasai afara caci incepe sa miroasa a pisica.Anexez poza cu dimensiuni.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Aug 09, 2005 4:55 pm

Apropo de pisici.S-a strecurat una la noi in pivnita si acolo a si fatat.Ma gandesc daca puii sunt destul de mari ca sa-i hasai afara caci incepe sa miroasa a pisica.Anexez poza cu dimensiuni.[/QUOTE]
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde paiacec » Vin Aug 12, 2005 1:59 pm

Ma gandesc daca puii sunt destul de mari ca sa-i hasai afara caci incepe sa miroasa a pisica

cel mai indicat e sa le pui graushor sau ceva similar in mancare!Cu sigurantza vor muri shi asha nu vor mai apuca sa iasa afara sa streseze lumea.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Alienor » Vin Aug 12, 2005 2:19 pm

sper ca glumesti !
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde memetshot » Vin Aug 12, 2005 2:39 pm

nu...chiar mor de la grausor :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Aug 12, 2005 3:05 pm

Paiacec, faptu ca scrii poezii nu-ti scuza prostia. Esti doar un dobitoc siropos care asculta rock.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Alienor » Vin Aug 12, 2005 3:17 pm

memetu, marsh la cotetz !!!!

(puate ca tu incerci sa glumesti, dar nu pe tema asta pliz)
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde isabo » Lun Aug 29, 2005 10:45 am

eyewitness scrie:...adica unui coreean flamand ~p


Iti acord premiul "Pisoiul de aur" pentru cea mai buna replica ==D .

Pisoii sunt frumoshi si simpatici numai cat sunt pui, dar apoi... Iar despre loialitate, nici nu poate fi vorba.
isabo
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Iul 03, 2004 6:27 pm
Localitate: Romania

Mesajde Ramuna » Mar Aug 30, 2005 8:13 pm

pisicile mi se par proaste si prea miorlaite... desi iubesc felinele pisicile nu le suport.... no offence, da eu daca as avea una in casa i-as da foc
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde strumph » Mie Feb 01, 2006 5:36 pm

se vede ca esti olteanca! nu ma mira faptele tale de vitejie!
strumph
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 10:26 pm
Localitate: brasov

Mesajde piskeshu » Mie Feb 01, 2006 5:50 pm

Ramuna scrie:pisicile mi se par proaste si prea miorlaite... desi iubesc felinele pisicile nu le suport.... no offence, da eu daca as avea una in casa i-as da foc


Si ce crezi ca ti-as face io daca te-as avea pe tine in casa, dupa ce ai debitat prostia aia? Si nu te gandi la muie!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Feb 01, 2006 6:07 pm

ramuna mama, ce patisi? tea violat oral si anal un pisoc?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator