Emisiuni cu si despre animale

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Emisiuni cu si despre animale

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 17, 2002 10:30 pm

In acest subiect vom povesti ce vedem interesant despre animale pe la televizor. Diverse emisiuni..fie la Animal Planet ,fie Teleenciclopedia ...fie oricare alta emisiune cu si despre animale.

Eu tocmai am vazut un episod de Vanatorul de crocodili...pe Animal Planet. Cu celebrul Steve. Sunt un obisnuit al emisiunilor cu el.
Nu-mi vine sa cred cat este de nebun. Oare sunt trucate documentarele cu el ?
Astazi era pe undeva prin Africa...prin niste zone secetoase. Prima data ...se juca cu niste serpi mamba extrem de veninosi. Ii tragea de coada , ii freca pe toate partzile. Pe urma fugarea leii . N-avea nici o treaba.
Pe la sfarsit chinuia un scorpion ....si totul a culminat cu o vipera africana. Veninul de la acest sarpe cica omoara instantaneu...iar Steve o tinea de coada si se uita in alte partzi . Si povestea.."pfua...ce animal frumos. In timpul primului razboi mondial a omorat o gramada de oameni...si mai omoara si azi ."

Oare cum este posibil sa faca asa ceva ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde omnem » Mar Dec 24, 2002 4:11 pm

ha, de Steve imi place traieshte, cum zic romanii, "la limita".

Mda, pe animal planet sunt cele mai tari emisiuni cu animale, eu totushi nu ma uit decat ocazional.

As vrea sa se faca un documentar cu Basseti -cei mai tari caini dupa parerea mea.
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron