Forumul nostru

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Forumul nostru

Mesajde Guppy » Vin Oct 05, 2001 11:54 am

Formidabil , domnilor !
In momentul acesta ,din peste 1500 de membri ai forumului fanclub.ro, sunt online numai acvaristii , aproape toti :D .
N-as fi crezut ca ideea forumului o sa ajunga pana aici .
Multumesc tuturor pentru contributie si ... mai aduceti si voi forte proaspete :p
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Catalin B » Lun Oct 08, 2001 2:29 pm

din momentu' asta incepe campagnia de cooptare si asimilare definitva la forumul nostru a membrilor celorlalte forumuri,indif. de NSR, in scopul umanitar de a-i scoate din ch
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Mesajde duduloi » Lun Oct 08, 2001 3:33 pm

parca Guppy vorbea de "forte proaspete", nu de ***** :)
duduloi
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Lun Iul 30, 2001 12:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Einstein » Lun Oct 08, 2001 10:30 pm

Aºa e. Ar trebui sí£ postí£m ºi noi mai des. Forumul de rock a ajuns la 2000de post-uri. Pe mine acvaristica m-a ajutat ºi la ºcoalí£. Am dus pt. acvariu la biologie 3 scalari, pac un zece in catalog. Ce bine ar fi sí£ fie aºa ºi la celelalte materii. Oricum ii mai duc o plantí£ Ã‚Âºi am gata media.
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

felicitari

Mesajde Vizitator » Lun Oct 08, 2001 10:42 pm

felicitarile mele

cum spuneam shi pe forumul rock, nu conteaza numarul posturilor, ci comunitatea care se formeaza

noi am facut deja 3 intalniri shi avem un sit cu pozele noastre sa ne recunoastem


keep up the good work, guppy
Vizitator
 

Re: felicitari

Mesajde Guppy » Mar Oct 09, 2001 5:40 am

Initial trimis de vali
felicitarile mele
cum spuneam shi pe forumul rock, nu conteaza numarul posturilor, ci comunitatea care se formeaza
noi am facut deja 3 intalniri shi avem un sit cu pozele noastre sa ne recunoastem
keep up the good work, guppy


Ooo , domnu moderator de la Rock , va salutam , doriti un peste,ceva , o atentie ? :D

Exact , conteaza calitatea posturilor si a membrilor .
Uite ultima chestie culeasa de pe alt forum: "este o fraiera cu R mare!!! " :D vai cat imi place .

Rugamintea mea este ca in continuare sa incercati sa aduceti pe forum si alti acvaristi (cum mergeti la un petshop,pac , le dati adresa :) - care,btw, este http://www.fanclub.ro/acvaristica ).


Cand or sa apara si niste meseriasi care au facut din acvaristica o meserie , o sa fie si mai calumea discutiile , sunt sigur.
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

ha ha ha

Mesajde Vizitator » Joi Oct 11, 2001 4:55 am

eu am duc la o betie, mai scriu pe un picior, o mana, o frunte de rocker adresa, ca nu se stie niciodata :)
Vizitator
 

Re: ha ha ha

Mesajde Catalin B » Joi Oct 11, 2001 7:41 am

Initial trimis de vali
eu am duc la o betie, mai scriu pe un picior, o mana, o frunte de rocker adresa, ca nu se stie niciodata :)

provocat migrena(sau nu:cool: )
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Mesajde Guppy » Mie Oct 17, 2001 7:44 am

Hehe , nu m-am putut abtine : din 1700+ de membri pe acest site, sunt online numai acvaristii ,fro 4 :p .

Cool :cool:
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Catalin B » Mie Oct 17, 2001 7:54 am

Initial trimis de Guppy
Hehe , nu m-am putut abtine : din 1700+ de membri pe acest site, sunt online numai acvaristii ,fro 4 :p .

Cool :cool:

corect, dar eu simt nevoia sa-mi schimb subtitulatura in "scalaru inexistent" , mai am fro' 3-4 , si aia fara perspective, mi-a murit si masculu dí£ Cribensys (http://www.aquahobby.com/gallery/gkrib.html,) nu mai are cine sa depuna in pesteri, cred ca dau inapoi la vivipari (sau carashi?, imi schimb numele LA CARASU' DE 25 CM), poate m+am lovit la cap si mi+am pierdut enorma experientza in domeniu:( , plus ca trec printr'o groaznica depresie financiara, nu pot sa+mi iau un termostat, atzi mai pomenit asa ceva?
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Mesajde Guppy » Mie Oct 17, 2001 8:29 am

Initial trimis de Catalin B
cred ca dau inapoi la vivipari


ti-as sugera sa te apuci de guppy ... :D :D :D

cat despre depresii financiare ehe ... ;)
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Catalin B » Mie Oct 17, 2001 8:35 am

Initial trimis de Guppy


ti-as sugera sa te apuci de guppy ... :D :D :D

cat despre depresii financiare ehe ... ;)

multzumesc , m-ai scos din depresia financiara, tocmai am facut pariu pe juma' de milion cu colegii ca o sa primesc raspunsul asta pana la 9.30 ,oricum am un kil de gupi , ii tin la maicamea, ii hraneste cu pureci si nu vad ei apa schimbata nici in cele mai fericite vise ale lor:)
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Mesajde duduloi » Mie Oct 17, 2001 9:23 am

Catalin - eu te inteleg cum e cu depresia, nici eu nu am apucat sa imi iau incalzitor, noroc cu vremea de afara ...

L-as ca mergem cu plugusorul si rezolvam :-)

dar ce te-a apucat sa chinui bietii guppy ? N-or fi ei cei mai pretentiosi, dar nici asa ....
duduloi
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Lun Iul 30, 2001 12:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Catalin B » Mie Oct 17, 2001 12:57 pm

Initial trimis de duduloi

dar ce te-a apucat sa chinui bietii guppy ? N-or fi ei cei mai pretentiosi, dar nici asa ....

nu sunt chinuiti, sunt f. vioi si se inmultesc ca iepurii, am ceratopteris la suprafata , mereu plin de puiet, dar daca nu locuiesc la mine nu-i pot controla, mai am 2 hoplosternum care-i pazesc de agresiuni dinafara
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Mesajde gaga » Mie Oct 17, 2001 1:10 pm

Plangea cineva dupa un incalzitor? Eu am doua dar unu e fara termostat (normal ca ala cu termostat incalzeste cei 4 fraieri ramasi in viata in acvariul meu CURAT!). Deci... il vrea cineva? Da e cam vechi.

(cine-i GHITA duduloi?)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde duduloi » Mie Oct 17, 2001 1:35 pm

unde-i GHITA sa te pupe ?
duduloi
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Lun Iul 30, 2001 12:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Guppy » Joi Noi 01, 2001 2:22 pm

Prieteni , tocmai am observat ca i-am luat si pe "barfitorii onlain" .
Suntem pe locul 2 la numar de mesaje ! :cool:
Pe rockeri nu prea avem cum sa-i luam , dar cine stie .. :)

Cand am creat forumul nu ma asteptam la asa succes ; plus ca restul ziceau : ha ha , de ce-l faci, ce-i aia acvaristica? :rolleyes: , nu o sa vina nimeni ma.

Super,ce sa mai , va multumesc !
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Catalin B » Joi Noi 01, 2001 2:26 pm

Initial trimis de Guppy
Prieteni , tocmai am observat ca i-am luat si pe "barfitorii onlain" .
Suntem pe locul 2 la numar de mesaje ! :cool:


heee, sa fii tu sanatos, eu am observat de peste 4 ore, dar nu am vrut sa zic sa nu par nu stiu cum
si o sa-i luam si pe rocheri, pt. ca speciile de pesti sunt mult mai numeroase decat formatiile rock
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Mesajde gaga » Joi Noi 01, 2001 4:14 pm

Vise taica, i-ati luat pe barfitori pentru ca moderatorii de acolo au sters doua din cele mai lungi topicuri. Nu sunt mai multe specii de pesti exotici decat formatzii Rock (n-am de gand sa intru in amanunte, stai linistit). Oricum eu raman la parerea ca dupa forumul rock (asta e) sunteti cei mai tari. Daca aia de la barfe au fost fraieri si au lasat toti **** sa posteze, normal ca si-au dat cu stangu'n dreptu'.

p.s. sa stii guppy ca si Frozen te apreciaza pt. ce faci pe forumul asta, dar nu vrea sa-ti spuna... si luati-va gandul, rock-ul nu il veti lua NICIODATA (cel putin cat mai raman eu pe-aici...)
Scuzati interventia.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Guppy » Joi Noi 01, 2001 9:51 pm

Initial trimis de DANA
p.s. sa stii guppy ca si Frozen te apreciaza pt. ce faci pe forumul asta, dar nu vrea sa-ti spuna...


lol Dana , ai glume in program? :D
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Catalin B » Vin Noi 02, 2001 8:41 am

eu propun sa nu deranjam singurul reprezentant al sexului SLAB(presupun) care are tangenta cu forumul nostru , zicem ca el si facem ca noi, apropos,v-ati intrebat vreodata, hobbi-ul asta necesita chiar atata munca fizica incat nu e deloc caracteristic "taberei opuse"(nu sint misogin, glumesc), de ce nu posteaza si ele , au anumite prejudecati sau pur si simplu nu le intereseaza?(recunosc, e mai usor sa schimbi un CD decat 25% din apa unui acvariu;) )
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Mesajde gaga » Vin Noi 02, 2001 10:00 am

Cata, nu e vorba de efort, nu ai vazut ca acuma sunt si halbere (sorry, haltere) feminine? Acu' pe bune, tu stii cata munca e sa schimbi apa ZILNIC la testoase? 25% apa din acvariu e floare la ureche. Acuma sunt si io un pic misogina (LOL) da' chiar nu inteleg de ce acvaristica e un domeniu masculin.... fotbalul, rugby-ul, da... Dar pestisorii astia dragutzi cum pot sa lase gagicile indiferente?
:confused:

p.s. guppy, numai de glume n-am chef, dar asa a spus el (la un moment dat...)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

fara

Mesajde razvan » Vin Noi 02, 2001 1:30 pm

se discuta despre misoginism. aflati ca la mine nevasta-mea se ocupa cu prinsu' carcalacilor proaspat fatati, ca ea are rabdare sa-i urmareasca .......... asa ca acvaristica nu-i o dambla pur masculina, si femeile se implica si chiar daca nu o arata, sunt mai inversunate decit noi. apropo singura vinzatoare de artemia din obor oare ce o fi.????
Avatar utilizator
razvan
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Aug 12, 2001 11:00 pm

pentru guppy

Mesajde mihaitz » Lun Noi 19, 2001 11:26 pm

i-auzi ce zice astia de la fanclub la rubrica "intrebari frecvente": Daca administtratorul a dat un set de avataruri, si avatarurile sunt active. puteti sa selectati avatarul care ca descrie cel mai bine personalitatea.

Da frate drumu' la avatarurile astea, ce mama naibii or fi ele, ca vreau sa-mi exprim personalitatea :D!!!
><))))(:>

acvaristu' http://web.rol.ro/acvariul-meu
mihaitz
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Aug 24, 2001 8:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: pentru guppy

Mesajde Guppy » Mar Noi 20, 2001 4:07 am

Initial trimis de mihaitz
i-auzi ce zice astia de la fanclub la rubrica "intrebari frecvente": Daca administtratorul a dat un set de avataruri, si avatarurile sunt active. puteti sa selectati avatarul care ca descrie cel mai bine personalitatea.Da frate drumu' la avatarurile astea, ce mama naibii or fi ele, ca vreau sa-mi exprim personalitatea :D!!!


heh , si eu vreau sa-mi exprim una-alta da' vezi tu ca nu se poate,avatarii sunt dezactivati ... creeaza trafic mare si asa merge greutz forumul ... poate pe viitor o sa mearga mai bine si atunci ..

PS (mosule, ai notat? => avatari :p)
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori