Magazine si preturile lor

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Re: vopsea

Mesajde Gabi71 » Vin Oct 19, 2001 3:46 pm

Initial trimis de razvan
am citit in ghidul acv.. ca se da cu "vopsea alimentara" iar amicu' acvaristu a zis ca vopsea acrilica. ce spun chimistii?
in cursul zilei de azi o sa pun pe yahoo la pictures paginile din ghid referitoare la aceasta problema.



am pus pe yahoo documentatia. cititi si circotiti pe tema data ca si pe mine m-ar interesa un fundal de genul asta, dar a fost problema vopselei care m-a tinut departe de realizare.


Cred ca singura voastra solutie este rasina expoxy - de fapt vopseaua pe baza acestei rasini. Aceasta se foloseste pentru interiorul tancurilor de apa potabila de la bordul navelor este complet inerta la apa si nu elibereaza nici un fel de substante
nocive. Credeti-ma - lucrez in domeniu de 8 ani. Insa pretul este prohibitiv (de aceea cei mai multi prefera cimentul rapid in interiorul acelorasi tancuri) si nu cred ca se gaseste asa usor. Am vazut si eu aceasta posibilitate in "marele ghid" si am incercat a gasesc asa ceva dar nu am putut. Cred ca singurul loc in care
se mai poate incerca, in afara de port, ar fi la centralele de purificare a apei sau la fabrici de produse alimentare/bauturi ce ar putea folosi asa ceva pentru rezervoarele lor.
Gabi71
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mie Sep 05, 2001 5:47 pm
Localitate: Constanta

Mesajde Adi[CG] » Vin Oct 19, 2001 3:50 pm

Am discutat mai sus despre rasina epoxidica. Exista referinte de firme romanesti gasite pe net ... ma interesa daca are cineva cifre concrete. Cat costa 1 kg, etc.
Adi[CG]
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Sep 11, 2001 8:15 am

Mesajde andreiard » Vin Oct 19, 2001 4:11 pm

intreba cineva despre Animax?

http://www.animax.ro/ :D
Radu Dobre from Learn @ Reflex - Forum de web design
andreiard
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Aug 06, 2001 3:52 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Adi[CG] » Vin Oct 19, 2001 4:25 pm

In afara de faptul ca programatorul site-ului intentioneaza sa foloseasca template-uri - probabil cu PHP, nu am gasit nimic acolo in afara de un design dezolant ... ah ba da, am gasit adresa magazinului :) cam putinel, nu ?
Adi[CG]
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Sep 11, 2001 8:15 am

Mesajde andreiard » Sâm Oct 20, 2001 10:09 am

pai de adresa se intreba Guppy... oricum, io am fost adineauri pe-acolo si va spun ca-i misto... departe de "cel mai tare din Romania si chiar din Europa" dar...
la capitolul pesti stau destul de slab dar au scule destul de multe si bune... mi-a placut... e organizat fain...
Radu Dobre from Learn @ Reflex - Forum de web design
andreiard
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Aug 06, 2001 3:52 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Anterior

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori