Ce animale preferati dintre iepurasi si hamsteri?

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Iepurasii sau hamsterii?

Chestionarul s-a închis pe data de Mie Iun 04, 2003 1:45 pm

Iepurasii
7
88%
Hamsterii
1
13%
nici unul
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 8

Ce animale preferati din tre iepurasi si hamsteri?

Mesajde Beauty_Angel » Dum Mai 25, 2003 1:44 pm

Iepurasii sunt mici si se cres la curte in schimb hamsterii stau intr-o cusculita, deci pot fi crescuti si in apartament.Deci...care va este mai...acceptat?:con:
Gandeste bine inainte de-a actiona daca nu vrei sa faci greseli
Beauty_Angel
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Mai 22, 2003 8:06 am
Localitate: Langa Dumnezeu

Mesajde SOD » Dum Mai 25, 2003 1:51 pm

iepurasii este mai dragutica ei pa camp sau in desene animate pe cand hamsterii pe ogoare si custile alea parca si ei sunt draguti.oricum mai acceptat sunt iepurele ca manaca varza orisicat sunt mai cu blanita mai moale.nu?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Dum Mai 25, 2003 1:56 pm

Mie imi plac si iepurasii, dar si hamsterii. Sunt niste animale foarte dragute.
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Ce preferati dintre iepurasi si hamsteri?

Mesajde ^Aripioara^ » Dum Mai 25, 2003 2:15 pm

Iepurasii sunt mai dulci iar hamsterii miros cam tare...
Mai mult imi plac iepurasii.
^Aripioara^
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 25, 2003 2:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Dum Mai 25, 2003 5:06 pm

Hamsterii,nu shtiu de ce k n-am avut nici unu nici altu da iepurii ma cam inerveaza k au urechile mari .Macar hamsterii stau acolo in bol la ei shi rod la rumegus...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 25, 2003 5:20 pm

o chestie inedita. aceste doua tipuri de animale au fost singurele pe care le-am avut si eu in crestere. am avut o femela hamster care a trait 4 ani si pe care o tinem intr-un borcan d'ala de se pune muraturi. o hraneam cu resturile de la masa mea. si am avut si doi iepuri pe care ii tineam pe balcon , dar fiind animale nespalate si urat mirositoare i-am dat.

pe mine nu ma enerveaza iepurii. au urechile mari ca sa auda mai bine. si plus de asta sunt foarte gustosi. hamster inca nu am mancat. iepurele de casa e bun la friptura. si ala de camp e bun..dar e mai tare si mai atos...pentru ca nu e hranit asa de bine ca ala de casa.
in spetza...votez cu iepurii !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Dum Mai 25, 2003 6:03 pm

Evident iepurii! Sint dragalashi, pufoshi, si kk lor poate fi folosit ca hrana la caini, pisici, sau de ce nu, si la flori. Daca ai shi o pereche, le poti urmarii viata cea de toate zilele. Pe mine ma amuza cel mai mult cind masculul se urca jumatate pe femela, si incepe sa de-a din funduletz. Sint asa de duuuulci! Sint unii care musca femela de urechi, sau de coada..aia nu-mi plac.

Despre hamsteri nu stiu mai nimic. Am avut unul, dar la prins cotoiul lui vecinu, si a trebuit sa-l impaieze tata. De atunci sta sus pe biblioteca si sfideaza pe toti cei care vin inauntru. Citeodata il mai iau cu mine la dush, dar ultima oara i-am pierdut un ochi (era din fund de sticla verde), si sa suparat tata pe mine tare de tot. A zis ca daca nu ma cumintesc, nu o sa-mi impaieze iepurashii aia mici de ia nascut alaltaieri "Barosana" (asta fiind iepurashul nostru, adica femela, ca mai avem si un mascul, "Barosanu" :) )

Asa ca votez cu iepurashii...:)
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Mai 25, 2003 10:46 pm

Am votat cu iepurii. Am avut si eu iepuri cand eram mai mica si chiar am tinut la ei.
Matusa mea are la tara multe iepuroaice care fata in fiecare an cate 10-12 pui. Sunt atat de adorabili cand sunt mici!
Anul trecut, am luat de la ea un iepuras sa-l tin in grija acasa la bunici, dar l-am dus inapoi. Mi-am dat seama ca nu-s o "mamica" buna.:(
Venise si vara-mea atunci in vizita, si inspirata de mine, si-a luat si ea unul in grija. Cand m-am intors iar la tara, inca mai avea iepurasul, iar cand a trebuit sa-l duca inapoi a constatat ca era mai mare decat fratiorii lui.:o

Si hamsterii sunt dragalasi, dar n-am putut sa tin niciodata, din simplul motiv ca am pisica, dar nu-mi plac in aceeasi masura ca iepurasii.:)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde ^Aripioara^ » Mar Mai 27, 2003 6:10 pm

De fapt amandoua variantele, si iepurasii si hamsterii, sunt niste animale dulci.Depinde de preferinte.In plus daca stim cu totii ca animalele sunt frumoase desi noua nu ne plac la fel de mult ca si altora nu trbuie sa spunem "sunt cele mai urate animale pe care le-am vazut.Nu-mi plac deloc!".
^Aripioara^
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 25, 2003 2:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crystalized » Vin Mai 30, 2003 2:38 pm

Ador iepurasii,sunt mult mai dragalasi decat hamsteri.De mica am avut o slabiciune pentru ei si inca mai am.Daca vad unul,mi-e foarte greu sa nu-l mangai.Cred ca exercita un fel de magnet asupra mea.
Crystalized
 

Mesajde Tiger Blue » Sâm Mai 31, 2003 6:45 pm

Si mie imi plac mai mult iepursii dar imi plac si hamsterii.
Si hamsterii si iepurii sunt niste animalute foarte scumpe si cu care te poti juca.Ador animalutele mici si jucause.
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde SiMiCs » Lun Iun 23, 2003 5:54 pm

Mie imi plac mai mult hamsterii ...sunt mai dulci..!!!Dar asta nu inseamna ca nu imi plac si iepurasi..
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde punct » Sâm Iun 28, 2003 2:34 pm

mie imi plac iepurasii ca imi aduc cadouri de Paste. inca nu am auzit de vre-un hamster sa duca oua rosii.
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Tiger Blue » Joi Iul 03, 2003 4:34 pm

Oare chiar aduc iepurasii cadouri? Numai copilasi mici mai cred asta!!! Mie imi plac iepusarii pt ca sunt pufosi si mici si dulci!
Gandeste de doua ori,
Inainte de-a actiona!
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Iul 03, 2003 5:04 pm

acum ca veni vorba,eu cred ca si iepurii ar trebui sa se bucure de respetul nostru,al tuturor,macat pe cat se bucura hamsterii.ca si cu problema asta multe rauri de cerneala au curs.ca ziaristii si scriitorii de carti pentru copii scriu mereu de bietii iepuri si hamsteri.adica voi,daca ati fi iepuri sau hamsteri,v-ar conveni sa scrie asa,cineva,mereu de voi?
oricum,mai frumosi si mai gingasi sunt poparcaneii!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Tiger Blue » Joi Iul 03, 2003 5:07 pm

Mie una nu mi-ar placea...Poate ca altor fete da! Dar ce? Voua, adica tie si altor baieti nu va place?:a
Gandeste de doua ori,
Inainte de-a actiona!
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Iul 03, 2003 5:14 pm

moshului ii plac poparcaneii!e de notorietate mondiala.....
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Iul 07, 2003 3:11 pm

mie imi plac iepurii...
:eat:
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Tiger Blue » Joi Iul 10, 2003 12:30 pm

Dar si iepurii si hamsterii traiesc putin? Oare? chiar daca sunt bine hraniti sau nu, ei tot mor devreme? De ce? Va intreb deoarece un coleg mi-a spus ca mor repede animalutele mici.;P
Gandeste de doua ori,
Inainte de-a actiona!
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Mie Iul 16, 2003 12:03 am

cand eram mai mica (aveam vre`o 6-7 ani) am avut 2 iepurasi... de kre vreau sa va spun k eram complet indragostita... erau foarte mici, i`am primit in schimb pentru 2 mai mari... cred ca aveau 1 luna sau ceva de genul acesta... stateau in curte, deci nu aveam probleme cu mirosul.. din pacate, iarna mi i`a luat mama si de atunci nu i`am mai vazut...
hamster nu am avut niciodata dar mi se par extrem de dragalasi, mi`ar placea sa am si eu un hamster... desi am auzit k tre sa le acorzi ft multa atentie , sa te joci cu ei....
motiv ptr kre votez hamsteru... sunt jucausi, pufosi... :) si daca ai grija de ei, nu miros urat (precum iepurii)...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

pacat!

Mesajde Cristienutza » Joi Iul 24, 2003 1:44 pm

Imi plac si iepurasii si hamsterii! Pacat ca nu am crescut nici una din cele doua rase...
Cristienutza
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 23, 2003 4:58 pm
Localitate: Romania->Bucursti

Mesajde Michelotto » Mie Iul 30, 2003 4:20 pm

Sunt niste animaltze foarte senisible si mici si de aceea trebuiesc protejate!
Cel putin sa nu fie otravite sau lovite.Dupa cum am mai spus sunt mici si neajutorate la inceput de aceea oamenii trebuie sa aiba grija de ele.(ma refer mai ales la iepuri)
Michelotto
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 30, 2003 4:15 pm
Localitate: Bucuresti-Romania

Mesajde Roxyanne » Vin Aug 01, 2003 12:30 pm

Uitati-va cat de scump poate fi acest iepuras...cum sa nu il iubesti?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
The lost Little Girl
Avatar utilizator
Roxyanne
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Lun Ian 06, 2003 12:00 am

Mesajde clumsy » Joi Aug 21, 2003 11:17 pm

imi plac foarte mult ambele animale. Dar cred ca prefer iepurasii.Sunt foarte dragalasi.
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Weet-weet » Lun Sep 15, 2003 6:01 am

As fi votat cu hamsterii , sunt asa de dulcici si nu miros asa de tare ca iepurii .. am tinut in casa un iepure , pentru o noapte si eu am fost cea care a trebuit sa curete , si nu a fost frumos . Hamsterii sunt tare dragalasi si micuti , iar unul din cei pe acre i-am avut suferea de inima .. ati mai auzit asa ceva ? Pacat ca au murit :cry:
In apartament nu se merita sa tii iepuri , dar hamsteri da ! La casa .. both !
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 11:43 pm

Hmmm...
iepurasii sunt pufosi si dragalasi!
pe cand...hamsterii ... nu stiu! Parca sunt niste sobolani! nu-mi plac!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Dum Feb 08, 2004 8:12 pm

asi fi votat cu iepurasii:
cand aveam 10 ani am primit cadou de la un vecin un iepuras alb superb... aveam o mare obsesie ptr iepurii albi cu ochi rosii am uitat numele exact al speciei.... nu m-a tinut mult insa datorita primului meu caine care era o cretinozaura de ciobanesc german... n-a mai ramas nimic din bietu RoRo..

nu am avut niciodata hamster pentru ca nu mi-au placut niciodata prea mult... put prea tare...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde CornY13 » Joi Feb 12, 2004 10:15 am

Eu am votat hamsterii, desi mai mult imi plac iepurasii pe care ii are bunica mea la tara. Insa acasa nu am avut nici unul. In schimb, un hamster, o fi el mic si urat si nu-ti place, dar cand il cresti, cand ai grija de el, tot ajungi sa-l iubesti. Te atasezi un pic de el, nu? De aceea am votat eu hamsterii. :-?
CornY13
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 04, 2004 7:50 pm
Localitate: In visele mele cele mai misterioase

Mesajde SOD » Mar Feb 24, 2004 3:30 pm

Michelotto scrie:Sunt niste animaltze foarte senisible si mici si de aceea trebuiesc protejate!
Cel putin sa nu fie otravite sau lovite.Dupa cum am mai spus sunt mici si neajutorate la inceput de aceea oamenii trebuie sa aiba grija de ele.(ma refer mai ales la iepuri)


tocmai de aceea,ca sa nu fie lovite ,se discuta in parlament un proiect de lege care prevede ca pe marginea drumurilor sa se plaseze indicatoare cu atentzie hamsteri,pentru ca au fost foarte multe cazuri cand hamsterii,care erau angrenatzi in traversarea carosabilului sa fie lovitzi cu brutalitate de masini.
si stiu si celebrul caz al hamsterului ce a apartinut caterinei di medici,care a fost otravit ,atentie cata cruzime,de insasi stapana lui.cata barbarie!cata cruzime!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Feb 24, 2004 3:42 pm

Hamsterii sunt destul de scarboshi pt. ca isi tarasc curu ala gretos dupa ei, cur care arata de parca ar fi niste coaie umplute cu kkt si rase de par. In concluzie imi plac mai mult iepurii desi pishatu lor poote mai tare decat ala de femeie.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori