Celelalte dihanii ale acvaristilor

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Re: Re: Re: Re: dihaniile mele

Mesajde Cristian Stef » Mie Noi 21, 2001 6:42 pm

Initial trimis de Guppy


Calm down people... aveti amandoi dreptate ...

NU STIU DACA AVEM AMANDOI DREPTATE. IMPORTANTA ESTE COMUNICAREA. VOM PROFITA CU TOTII.

Cristian , din punct de vedere al 'crucii purtate' ... stai linistit , mai stiu eu pe unul care creste niste pesti mici si colorati , de care altii rad si nu-i considera pesti 'cu reputatie,din lumea buna,ca discus' .. nu ca respectivului i-ar pasa ... :rolleyes: :D


FIAT VOLUNTAS TUA!

MULTUMESC PENTRU MESAJ
Cristian Stef
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 15, 2001 1:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cristian Stef » Mie Noi 21, 2001 6:44 pm

Initial trimis de Catalin B
sint perfect de acord cu Cristian ,


ITI MULTUMESC.
Cristian Stef
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 15, 2001 1:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ioas(Ovi) » Joi Noi 22, 2001 4:22 am

Ba, scuzati de deranj, apropo de discutia despre caini, am avut si io un pisoi birmanez(in general sunt cam nebuni, neascultaori). Io am reusit pe acest pisoi sa-l dresez ca pe un caine(sau aproximativ), adica, daca il lasam jos si il puneam sa ma urmeze ma urma fara discuti, sau alceva, daca il puneam intr-un loc, intr-un loc nou pt el (casa noua), el pleca, ca asa fac toate pisicele,sa stiie tot locoul, da', cand il kemam, aparea in locul unde il pusesem prima oara.., etc..., oricum ..., imi pare foarte f. rau de pisoiu ala, regret enorm ca l-am piedut, era ca un frate pt mine, da' , a avut grija de el mama, la "maritat" cand io eram la facultate , a naibi facultate(din nou)...... Ma-au luat sentimentialismele...
Ioas(Ovi)
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Noi 04, 2001 8:44 pm
Localitate: Bucuresti sau Slobozia

Mesajde Guppy » Joi Noi 22, 2001 4:48 am

Initial trimis de Ioas(Ovi)
pisoiu ala, regret enorm ca l-am piedut, era ca un frate pt mine, da' , a avut grija de el mama, la "maritat" cand io eram la facultate , a naibi facultate(din nou)...... Ma-au luat sentimentialismele...


a naibii facultate ... pisica mea sta acasa cu parintii din aceeasi cauza ,ar muri de foame pana termin cu serviciul si scoala ... cu pestii e mai altfel :p

referitor la simtul de orientare , am avut porumbei(nu-i mai am... tot a naibii facultate) care mi s-au intors dupa sute de Km sau luni si luni tinuti inchisi la alti crescatori ...

si ca tot veni vorba de iubitori de animale .. in zona pisici / caini , prefer maidanezii ,uite ca v-am impacat pe toti :D ... in general imi place sa-i ajut pe'astia mai defavorizati ... maidanezii sunt mult mai simpatici decat cei de rasa .. parere personala

ca fapt divers ... intr-o iarna, o pisica de pe la bloc a disparut si au ramas singuri puii,destul de mititei ... aici dovada de 'omenie' la caini : o catea maidaneza , cu blana foarte deasa statea zilnic cu pisoii iar astia se buluceau prin blana ei .. toata lumea se oprea sa se uite ,foarte impresionant... maidanezi fara educatie
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

O idee pt. Guppy

Mesajde gaga » Joi Noi 22, 2001 1:26 pm

Guppy, de ce nu vorbesti tu cu adminu' sa faca un forum nou legat de animalele de companie in genere, in afara de acvaristica? Eu as vorbi dar nu vreau sa-l moderez pentru ca dupa cum a remarcat un acvarist de frunte (sper ca a primit scuzele mele) io-s cam apriga la manie, tu pari mai echilibrat...
Am pus-o pe forum si nu pe PM pt. ca poate au ceva pro/contra baietii tai... hmm, ce zici?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Guppy » Vin Noi 23, 2001 4:22 am

Buna propunere Dana , din pacate eu stau prost rau cu timpul ... vorbeste tu cu adminul dac'o fi ... sa-l puna chiar in locul astuia eventual ca noi oricum ne mutam, se pare ..
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Noi 23, 2001 9:41 am

Huh? Guppy, si io ce mai citesc daca voi plecati? Nici io n-am destul timp asa ca o lasam balta, mare pacat... doar daca nu se ofera alt forumist proprietar de catzel... andreiard?Cristian?

(unde plecati mah?)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Guppy » Vin Noi 23, 2001 10:22 am

Initial trimis de DANA
(unde plecati mah?)


la forum.acvariu.ro mah :D
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde andreiard » Vin Noi 23, 2001 10:50 am

recunosc ca sunt un pic magulit, Dana... :)
din pacate nu poci, din motive similare celor ale viviparului nostru :D
dar, daca cineva sa va oferi pana la urma, voi fi bucuros sa postez in forumul despre catei/pisici/altele :)
Radu Dobre from Learn @ Reflex - Forum de web design
andreiard
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Aug 06, 2001 3:52 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

faine poze

Mesajde flow » Vin Ian 04, 2002 2:22 am

am si eu un draq de motan acasa care bea apa din acvariu , dar fuge de testoasa de florida pe care o am . din pacete nu posed in format digital poze cu el.
flow
 

Anterior

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron