Filtre Shark

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Filtre Shark

Mesajde maybach » Mar Oct 16, 2001 3:57 pm

Salutare la toata lumea si bine am venit aici.
Intrebare: stie cineva ceva despre niste filtre interne SHARK? Shark 1, 2, 3, tra la la. Le-am vazut la un magazin aici in Iasi si arata f. bine. Au burete si carbune.
ok. daca stie cineva ceva despre ele sa-mi spuna si mie pentru ca maninca undeva sa-mi cumpar unul.
Multumesc!
maybach
 

Re: Filtre Shark

Mesajde Guppy » Mie Oct 17, 2001 8:42 am

Initial trimis de maybach
Salutare la toata lumea si bine am venit aici.
Intrebare: stie cineva ceva despre niste filtre interne SHARK? Shark 1, 2, 3, tra la la. Le-am vazut la un magazin aici in Iasi si arata f. bine. Au burete si carbune.
ok. daca stie cineva ceva despre ele sa-mi spuna si mie pentru ca maninca undeva sa-mi cumpar unul.
Multumesc!


Bine ai venit maybach ! eu nu am vazut filtre Shark , ci doar Aquael , poate altcineva stie despre asta ...
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde andreiard » Mie Oct 17, 2001 9:01 am

Shark sunt mai bune decat AquaEL... pe bune, dar si mai scumpe :)
eu am un Shark2 si sunt foarte multumit de el. la un acvariu de 120l face fata mai mult decat rezonabil, il curat o data la o luna :)
carbunele activ se foloseste pentru a scoate medicamentele din apa, sau orice alte substante pe care nu le vrei acolo... si trebuie schimbat o data la o saptamana - doua pentru ca dupa aia nu mai e activ :D io am scos carbunele si am pus doua bucati de burete. se curata o data unul, data viitoare celalalt, pentru a nu supara prea tare colonia de bacterii din ciclul azotului ;)

cam atat am avut de zis... salutari...
Radu Dobre from Learn @ Reflex - Forum de web design
andreiard
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Aug 06, 2001 3:52 pm
Localitate: Bucuresti, Romania


Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori