Hoteluri si Moteluri. Ce-i bun sau rau ?

cu bilet la business class, ori cu cortul in spinare: am furnici pe toata talpa

Mesajde vio13 » Vin Iul 22, 2005 8:07 am

In Poiana Brasov puteti recomanda vre-un hotel, cabana , pensiune sa merite???
vio13
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iul 13, 2005 7:41 am
Localitate: Grecia

Mesajde MiG29 » Sâm Iul 30, 2005 7:40 pm

in Constanta ar mai fi ceva hoteluri, mai ales pe bd.Mamaia sunt vreo 4-5 destul de dragutele, apoi mai ie Capri(aici vin in principal straini da nu ie scunp) pe Mircea si Gucci prin centru(asta ie destul de ok, in afara de mancare care ie pruasta fiinca nu prea au clientzi).a si acuma mai ie tot pe Mircea chiat vizavi de plaja modern un Ibis deschis de curand, care desi ie mai scump merita.Numa balcoanele`s cam mici.

Si in Predeal ie un hotel pe care il recomand (Carpati parca ii zice) ie un pic mai sus de gara, pe drumu ce merge la Cioplea (Sau Belvedere cum ii zice acuma), pretzuri Ok, mobiler cam vechi dar destul de curatel.Personalu ie ori fuarte amabil ori deosebit de sictirit.Eu am nimerit numa d`aia amabili.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

vila linistita aproape de padure pe valea prahovei

Mesajde miihai » Sâm Aug 13, 2005 4:06 pm

salutare! caut pt week-end o camera intr-o vila pe valea prahovei, sus langa munte...zona linistita-se intelege! are cineva vreo idee salvatoare? multumesc! o zi buna!
miihai
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 21, 2004 6:38 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Wild Rose » Joi Sep 08, 2005 8:17 pm

Hotel Mamaia. Situat (evident) in Mamaia.

5 stele si le merita. Garsoniera are un pat imens (adicalea incap lejer vreo 4 persoane) + o canapea imensa. Camera spatioasa, t.v/ minibar/ telefon/ si toate celelalte prostii, totul aranjat foarte misto. Micul dejun inclus in pret. Doua puncte in minus pentru ca n-au piscina iar camerele n-au balcon.

Destul de ... parasit. De fapt nu cred ca asta-i cuvantul potrivit. Dar mi s-a parut ciudat ca in afara persoanelor care erau cu mine si personalul (apropo, inainte sa uit: oameni exceptionali, servire ireprosabila din toate punctele de vedere) eu una nu am vazut alti oameni in acel hotel. Ceea ce nu m-a deranjat absolut deloc ca sa fiu sincera.


In Poiana Brasov sunt mai multe... Eu stateam la Vila Viorel acum vreo 2-3 ani. Destul de dragut. Din pacate nu-mi amintesc preturile.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Pavel Theodor » Lun Ian 16, 2006 4:35 pm

Mamaia....

In sfarsit am gasit un loc care imi place..... De fapt , l-au descoprit altii si asa l-am aflat si eu si cum l-am aflat va spun si voua!! :calm:
Sunt familist convins, iar concediile le petrec cu copii si prietenii LA UN LOC!! Vara trecuta am fost la CORABIA PIRATILOR. Se afla langa fostul Han al Piratilor, la 2 km de Mamaia in zona de Nord. Ai la 200 m in fata marea, iar la 100 in spate lacul Mamaia. Puteti vorbi cu cei de acolo sa pescuiti in primele ore ale diminetii, iar pestele care il prinde-ti se curata si se congeleaza de catre personal!! [-o
Acolo sunt numai apartamente din cate am inteles eu , cu 2 si cu 4 camere! Noi am mers 3 familii, si ne-am inchiriat un apartamnet cu 4 camere.
Frumos este ca fiecare apartament are locul lui de parcare pazit si rezervat 24 din 24, iar terasa din fata fiecarui apartament cu gratar si loc de joaca pentru copiii este tot ce ne puteam dorii. Seara nu vreau sa dau 300.000 pe butelia de vin si sa imi cante manele in cap, ci vreau sa stau afara cu copii!

MI-E MI-A PLACUT POATE PENTRU CA ....ASA TRAIEC EU! :a:
Pavel Theodor
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 16, 2006 2:56 pm
Localitate: Constanta

Mesajde pacha » Lun Ian 16, 2006 7:28 pm

Gaga,omul abia s-a intors de la mare asa incat inca e euforic.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Ian 16, 2006 9:08 pm

Pacha, unde sa se intoarca bre ca e din Constanta ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde LiveHotels » Joi Iun 08, 2006 3:04 pm

Va rog sa va spuneti parerea pe un site de specialitate, care are prezentate hotelurile de care vorbiti. Acest turism de afaceri incarca mult notele de plata ale societatilor care nu se regasesc in servicii. Numai "auzind" cat mai multe pareri, clientii devin o forta constienta, ca de fapt ei platesc.
xxxxxxx- Cazare in Romania
Nu sunt permise in semnatura link-uri catre alte site-uri
Avatar utilizator
LiveHotels
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Apr 16, 2006 11:00 pm

Mesajde LiveHotels » Vin Iul 07, 2006 2:52 pm

Conteaza si conditiile de cazare, dar vreau sa subliniez si "omul".
Un zambet, un cuvant mai cald sau o mica bunavointa poate sa te faca mai fericit
xxxxxxx- Cazare in Romania
Nu sunt permise in semnatura link-uri catre alte site-uri
Avatar utilizator
LiveHotels
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Apr 16, 2006 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Iul 07, 2006 2:55 pm

LiveHotels, pentru ultima data iti spun:
vrei sa povestesti ceva anume despre un hotel sa au altul, despre diverse locuri esti binevenit pe forumu de turism. Vrei doar sa spui platitudini, indemnind userii catre linkul din semnatura ta, nu mai ai ce cauta pe aici, dar poti sa te distrezi la:
http://www.fanclub.ro/forumdisplay.php?f=29
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde barabas » Mar Iul 25, 2006 12:43 pm

Salut. Acum v-am gasit si ma bucur sa vad ca sunt oameni care le place sa aleaga serviciile ptr care platesc si vor sa vada lucruri noi. Mai impartasesc cu voi subiecte interesante.

Hotel Central - Piatra Neamt - 3 stele. E un hotel decent dar cam de 2,5 stele ca mobilier. In rest serviciul bun, o bila alba ptr mezanin unde se serveste micul dejun- acces doar din hotel si tot tronsonul e realizat din sticla pe stalpi de armatura de otel ( destul de reusit ).

Hotel Sinaia - 3 stele ( localitatea nu v-o spun :):):) ) - probabil un 3 stele standard, mobilier dragutz, dotare moderna(suport suspendat la TV); restaurantul s-a prezentat f bine: americanii mei au fost incantati de serviciu ( a fost destul de rapid ptr Romania -15 min ). Recomandata daca vreti 3 stele.

Brasov - sunt o groaza de vile-pensiuni unde te cazezi cu 140 ron camera cu mic dejun inclus si camerele mobilate dragutz. Eu am stat la Vila Italiana.
Nu va asteptati la servicii de hotel dar: cazare decenta ( mobilierul nou aducea intr-una din camere cu dotari pe care le-am gasit la Corinthia in Budapesta 4*), micul dejun copios, curatenie exemplara. Down side : nu arata extraordinar din exterior - ai impresia ca esti in vizita la o ruda cand intri.
Comparativ cu cat costa si ce primesti la hotelurile din Brasov, aceste vile mi se par alternativa castigatoare.
barabas
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iul 25, 2006 12:28 pm
Localitate: Iasi

Anterior

Înapoi la Calatorie, turism, plimbare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori