Agentiile de turism

cu bilet la business class, ori cu cortul in spinare: am furnici pe toata talpa

Ati avut probleme cu agentiile de turism?

DA
4
50%
NU
4
50%
 
Voturi totale : 8

Agentiile de turism

Mesajde Fat Cat » Mar Aug 02, 2005 10:18 am

Salut.

Sunt curios cati dintre voi ati avut probleme sau ati fost nemultumiti de serviciile agentiilor de turism. Mie personal mi se pare ca e un fel de loterie si trebuie sa te astepti la orice.
Vara asta am fost 10 zile la Budva in Muntenegru si am ales sa merg prin "Peter" pt ca parea o firma serioasa si nu am auzit nimic rau despre ei. Dar se pare ca nu exista "firma serioasa"! :nervos:
Am dat o groaza de bani ca sa stau la o anumita vila, aproape de plaja si de orasul vechi. Totul bine si frumos, inclusiv pe autocar m-au asigurat ca e vila e super si o sa-mi placa... dar cand am ajuns acolo - surpriza!!! :blink: Vila pt care am platit era ocupata, iar noi (eu si prietena mea) urma sa stam intr-o garsoniera (care arata ca dracu, mizera si explodata...)!!!! Normal, ca am facut un scandal monstru la agentie, pt ca noi am platit pt o vila de 3*, nu pt o garsoniera distrusa, undeva dupa blocuri. De fapt cei de la agentie stiau ca nu sunt locuri la vila unde am vrut noi sa stam, si au vrut sa ne faca o favoare!!!!!!!!!! :bash: Nu pot sa cred pana unde poate sa mearga nesimtirea!!! Pana la urma dupa multe amenintari (cu contractul in mana) s-a rezolvat la alta vila (de 4*) ... dar oricum oamenii astia sunt super nesimtiti! Chiar nu ma asteptam la asa ceva. Ca sa nu mai zic ca la agentie era un mic grup de persoane nemultumite. Unii au venit in luna de miere si desi au cerut expres pat matrimonial, s-au trezit ca au paturi despartite... Altii ca noi, au platit una si au primit alta...
Oricum, eu unul nu o sa mai merg prin agentii de turism. Am luat liste de preturi si numere de telefon de la mai multe vile de acolo, si anul vitor tratez direct cu ei. Chiar nu are sens sa platesc un comision urias pt niste servicii de KKT.

Ii rog pe cei care au mai patit asa ceva, sa "imparta" si cu noi "aventurile".
Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need.
Avatar utilizator
Fat Cat
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 01, 2005 11:00 pm

Mesajde Alienor » Mar Aug 02, 2005 10:53 am

fat cat, nu stiu daca ce-ti spun eu te poate consola cu ceva, insa am convingerea ca in scurta vreme asemenea agentii vor disparea si asta nu printr-o minune ci datorita legilor pietii.. care sunt nemiloase mai cu seama in domeniul serviciilor ..
Se intampla deja si va continua
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Sandina » Mar Aug 09, 2005 3:06 pm

Incercati cu J`Info Tours. E o agentie absolut ok. Am plecat cu ei in Spania anul asta si nu ne-au dezamagit. Am primit tot ce ne-au promis in tara, si am avut un concediu linistit. Si nu sunt nici foarte scumpi. Dar mai bine dai ceva mai mult decat sa vii bolnav de nervi.
Sandina
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Iul 22, 2005 1:46 pm
Localitate: Bucuresti

agentie? hmmm!!

Mesajde gratzie » Mar Aug 09, 2005 8:09 pm

majoritatea agentiilor de turism ar trebui sa se numeasca "jefuitor la drumul mare" ca asta fac! uneori te mai lasa si prin alte tari fara bani si cazare sau chiar si fara bagaje asa ca nu mai aveti incredere in toate agentiile astea de turism iesite k ciupercile dupa ploaie! mai bine pe cont propriu.
gratzie
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Aug 09, 2005 7:32 pm
Localitate: iasi

Mesajde donna mobile » Lun Aug 22, 2005 12:37 am

donna mobile
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:35 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde LiveHotels » Vin Iun 09, 2006 9:52 am

Acum exista INTERNET-ul.
Sper ca si in Romania sa ai cat de curand posibilitatea sa vezi si sa inveti din ceace au patit altii cu diversi "tepari".
Si serviciile sa fie cat mai exact alese.
Poti alege insa multe chiar acum.
xxxxxxx- Cazare in Romania
Nu sunt permise in semnatura link-uri catre alte site-uri
Avatar utilizator
LiveHotels
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Apr 16, 2006 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Iun 09, 2006 11:49 am

LiveHotels, te-am lasat suficient sa-ti promovezi site-ul.
daca vrei sa mai ai acces pe acest forum, incearca sa si spui ceva in mesajele tale nu mai face doar trimiteri la linkul din semnatura.
considera ca acesta este un ultim avertisment din partea moderatorului acestei sectiuni
multumesc
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm


Înapoi la Calatorie, turism, plimbare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori