Work & Travel USA

cu bilet la business class, ori cu cortul in spinare: am furnici pe toata talpa

Work & Travel USA

Mesajde o_tzestoasa » Vin Mar 10, 2006 8:12 am

Ca o studentzica in an intermediar ce mi-s, (am inteles ca in primul si in ultimul an de faculta nu e nici o sansa de viza) m-am hotarat sa ma inscriu anul acesta la un program de work & travel si as vrea sa va inteb, pe cei dintre voi care au fost sau cum a fost, ce parere au despre, cum a fost cu viza (stiu ca obtinerea vizei e am problematica pt ambasada SUA), cum au fost platite job-urile, care sunt cele mai bine platite (joburi si zone, state) si orice alta info utila (de exemplu daca merita sau nu sa ramai, respectiv sa abandonezi faculta).
In ceea ce ma priveste, vreu sa plec in primul rand pt ca mama este acolo si daca nu merg anul acesta, nu stiu exact cand o mai vad :x Programul pe care l-am ales costa 750$ si am considerat ca e mai ok pt ca, daca am merdie peste 8.50, in caz de refuz de viza, pierd numai 35$. E foarte mult de umblat in schimb dupa acte, am inteles, foaie matricolola si tot felul de adeverinte. In legatura cu ramasul, sunt foarte sceptica, ca mie imi place mult acasica A-)
Ok, astept parerile voastre, un fel de "recenzii la mersul in State"....
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde whatever » Vin Mar 10, 2006 1:20 pm

iti zic eu pe messenger ce stiu, si eu ma duc tot cu work and travelul, tot vara asta.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

work&travel

Mesajde anovy » Dum Noi 12, 2006 1:00 pm

salut! eu sunt in primul an la facultate si as vrea sa plec si eu cu programul work & travel; este adevarat ca cei din primul an nu au nici o sansa sa plece..adica nu le da viza? kiar dak au media din prima sesiune peste 9?? pt k ei asa zic in programele astea..k dak ai epste 9 iti da viza. merita experienta?
anovy
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Noi 12, 2006 12:49 pm
Localitate: Iasi

Mesajde whatever » Dum Noi 12, 2006 1:50 pm

multa muie pentru Work&Travel.

daca ai noroc merita, daca nu ai belit`o. Mergi la riscul tau. Da, daca ai peste 9 media iti cam dau viza, dar eu iti recomand sa te mai gandesti inainte sa pleci.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Lun Noi 13, 2006 11:02 am

Ar trebui sa ne povestesti."Aventuri de dincolo de ocean."Le-as da si dusmanilor sa citeasca.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm


Înapoi la Calatorie, turism, plimbare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori