Stiri, infos, zvonuri, barfe, shushanele...

cu bilet la business class, ori cu cortul in spinare: am furnici pe toata talpa

Mesajde nbm » Mar Iul 18, 2006 2:15 pm

cred ca despre aia e vorba. pe mine chiar m-a enervat. parca facusem si o cronica pe undeva pe forumul de mincaruri.
da, in special serviciile m-au convins sa nu mai dau pe-acolo prea curind
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Iul 18, 2006 8:29 pm

deci da, aia ie. tuata lumea se planje de serviciile de la on plonge, servicii care lasa de dorit fie vorba intre noi. da cu tuate astea mancarea ie buna si preturile ie mai mult decat decente, asa ca o data de doo ori pe luna, mai merje sa treci si pe acolo:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Joi Iul 20, 2006 7:46 pm

bilet de intercity buc - constanta 31 lei noi parca,timp pana la destinatie 4h si 30 de min - 5 h (asta in cazul in care nu sunt intarzieri);
personalul face undeva in jur de 5 ore jumate , deci tot pe acolo va scoate ca timp.

pentru cine vrea sa vina zilele astea in cta cu masina,eu recomand drumul pe la harsova.pe bucuresti constanta prin fetesti se circula bine pana la satu nou,localitate situata la 3-4 km de medgidia.de acolo se circula bara la bara pana in cta.se circula asa din cauza lucrarilor efectuate la carosabil.daca pana la satul nou ,venind dinspre bucuresti,drumul dureaza cam 2 ore,de acolo pana in constanta cu putin ghinion poate dura inca 2 ore. :n:
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Iul 31, 2006 9:25 pm

deci vineri seara plec la mare, in costinesti, va rog care stiti vreun numar de telefon de la niste camping-uri care sa aiba casute sau niste pensiuni care sa ofere camere din care sa nu iasa prea mult zgomor.
daca se poate sub 40 ron pe noapte :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Aug 01, 2006 6:22 am

pentru cine vrea sa vina zilele astea in cta cu masina,eu recomand drumul pe la harsova


mers-am cu masina ieri, luni, din bucale spre ctza. plecat-am de-acasa la 5.30, la 5.50 intrat-am pe autostrada. autostrada destul de aglomerata dar am reusit o medie orara de 140 km/ora pe segmentu bucale-drajna

de la drajna la fetesti, tot pe autostrada dar numai pe un sens. daca pe aceasta portiune soferii mai lenti ar folosi si partea de autostrada destinata urgentelor s-ar putea merge pe cate doo benzi pe anbele sensuri si depasirile ar fi mult mai usoare. din pacate, multi merg cu 60-70 km/ora exact pe mijlocu benzii, chestiune de educatie. de mentionat, ca la fetesti, datorita neterminarii podului fetesti-calarasi, se formeaza coada fiind un sens giratoriu cu cedare de prioritate de stanga.

segmentu fetesti - cernavoda, adica intre cele doo brate ale dunarii a fost deschis de duminica, deci autostrada normala, se merge excelent

segmentu cernavoda-ctza este cel mai dificil, multe masini, tractuare, masini de pavat etc. am ales undeva inainte cu fro 10 km inainte de basarabi sa fac stanga spre tulcea prin poarta alba, inainte de bariera aia ciudata. dupa fro 10-12km de drum acceptabil si gol se intra in soseaua veche ctza-aeroport kogalniceanu, aproape de ovidiu, pe 4 benzi si se intra in ctza prin tomis nord, apruape de mamaia. timp efectuat, cca 2 ore si 30 min din momentu intrarii pe autostrada in bucuresti
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Aug 01, 2006 10:59 am

nene aiule, drumul ala dintre cernavoda-cta si hirsova-cta mi se pare demential.
eu acolo imi cresteam media orara, cu grija doar sa nu-mi apara in fata vreun hirciog sau vreun porumbel neatent
parca l-au si asfaltat anul trecut, nu?

apropo de asta, a mers cineva pe vechiul drum dintre dragalina si fetesti de cind s-a deschis jumatatea de autostrada? :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

bulgaria vs romania

Mesajde marian jan » Mar Aug 29, 2006 10:54 am

300 de emisiuni la tv,nesimtitul de agathon cu alt nesimtit la un post tv nesimtit etc.
ca plusuri si minusuri ale litoralului bulgaresc (nisipurile de aur) fata de muie litoralul romanesc.

sa incepem cu minusuri:

-preturi usor mai ridicate - berea la cutie - kamenitza - oricum muult mai buna decat basinile de ursus,skol samd e cam 5 lei in supermarket.la terasa,aceeasi bere la halba la 0.5 cam 8 lei.
-pe plaja e destul de greu sa gasesti loc fara plata(umbrele,scaunele lor).umbrela+scaun cam 25 lei/zi.
-multa galagie seara pana la ora 23(cam la fel ca in romania),oricum nu tiganeala de la noi.
-prea multe sporturi nautice care te cam impiedica sa innoti linistit sau caiac/etc





plusuri:

-costuri de cazare/masa muuuuult mai mici
-curatenie la superlativ
-nisip fin
-zero alge in mare
-originalitate in ceea ce priveste arhitectura/servicii/.... in hoteluri/terase/cluburi
-servicii hoteliere
-hoteluri-dupa bulgaria a trebuit sa vad 3 hoteluri de 3 stele din venus/olimp/cap aurora si m-a bufnit rasul/plansul
-toalete pe plaja/baruri f curate - in romania mai bine faci cacutza pe tine


si mai sunt,dar mi-e cam lene.in ansamblu,litoralul romanesc e o gluma proasta si trista.de la nivel al civilizatiei pana la planuri arhitecturale.si cel mai trist e ca daca pe acolo vezi 10 tarani-cocalari-partzari pe plaja,8 din ei sunt romani sigur.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Sep 19, 2006 1:54 pm

in holul hotelului euro hotel din poiana brasov se poate bea alcool pana dimineatza, deoarece au canapele extrem de generoase si poti chiar si lesina acolo, ca receptionerii sunt f dragutzi si nu zic nimic. alcoolul se poate procura de la 50 m mai jos, de la butic.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Calatorie, turism, plimbare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron