Povestiri din tabere

cu bilet la business class, ori cu cortul in spinare: am furnici pe toata talpa

Povestiri din tabere !!!

Mesajde Aliosha » Joi Feb 07, 2002 1:09 am

Fratilor ati fost in tabere???
Io am fost in fiecare an in scoala generala si in liceu.
Timisu de Sus si de Jos, Predeal, Navodari, Neptun, Galaciuc, Valea Argesului ,in Ardeal in Moldova peste tot
Imi placea la maxim. Hai bagati si voi aici ce ati facut, ce va mai aduceti aminte, pe unde ati fost...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 07, 2002 1:13 am

Pentru inceput sa spun si eu ca am fost in 4 tabere. In ordine cronologica :
Piscu Cainelui (putin mai sus de Sinaia)
Baile Herculane
Gura Raului (langa Zarnesti)
Tazlau (la 40 km de Piatra Neamt)

Am o serie de amintiri de neuitat din aceste tabere..dar voi povesti cu alta ocazie. Acum e ora tarzie in noapte si tre' sa ma culc !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Feb 07, 2002 1:37 am

Nu am sa o iau in ordine cronologica.

Am fost in clasa a 10 a parca, in tabara la Timisu de Sus. Nu am fost cu liceul ci cu Palatul Copiilor. A fost una dintre greselile mele majore in materie de tabere.
Am fost la ideea unor prieteni mai ales cand am aflat ca e tabara de ski.

Ce va pot spune este ca Dinozaurii de la Palatul Copiilor cu care am avut din fericire contact doar 5 zile sunt nisite animale imputite:

Batraneanu Junior : om insurat care isi aducea nevasta in tabara si vorba cantecului motto-ul lui era :"vreau sa dau si eu la pustoaice de liceu".

Sefu al mare: Am uitat cum il cheama dar incerc sa-mi aduc aminte si postez aici ( cine stie sa bage un post). Asta altceva n-avea de facut decat sa se ia de tine toata ziua ca de ce ai paru' mare si alte motive penibile...
Baga reguli stupide: Cine stie cum e la Timis sunt mai multe cladiri si ne separasera baietii intr-o parte, fetele intr-o parte asa ca dupa 9 seara stateam intre noi ca bulangii. :(

Singurul de treaba dintre profii de-acolo era Batraneanu Senior dar care din pacate nu prea avea mare autoritate. Era mai mult de forma.
Dimineata cand ne trezea avea mereu o replica:
"Ce-ti facut ma ati mancat ciocolata Postavaru' si vi s-a facut .... ca paru??"
La fete le zicea:
"Ce-ati facut fetelor ati mancat ciocolata Laura care...??"
Era comic...
Il mai cinsteam cu cate ceva de baut sau cu cate o ciocolata si ne mai lasa sa intram in cladirea cu fetele. Se mai faceau razii sa ne numere sa vada care unde suntem: ca nazistii nene

Nimeni n-a mai suportat regimul de acolo si multi pur si simplu si-au facut bagajele si au plecat in mijlocul taberei. Unu din astia care am ramas a furat toate chiturile de instalare ( era si tabara de info)
Sa vezi cum au luat profii foc. Erau verzi de nervi. Inghetati.
Dupa 1 zi de rugaminti au zis ca ala care le-a furat nu pateste nimic doar sa le dea inapoi. Pana la urma au ajuns inapoi la ei dar nustiu cate mai mergeau ca au stat o noapte intr-o punga de plastic ingropata in zapada.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Feb 08, 2002 2:43 am

pai sa zic si eu cam pe unde imi aduc aminte ca mi-a placut, caci de la 8 pana la 16 ani, am mers de 2 ori pe an in tabara... deci is cam multe sa imi aduc aminte de toate.
Baile Felix
Baile Herculane
Ceahlau - cabana izvorul muntelui (sau ceva asemanator)
Predeal
Sinaia (cota 1400)
mai sunt 2 locuri mishto, dar nu imi aduc aminte cum se cheama... la o cabana la care ajungi plecand din predeal si trecand pe langa "3 brazi" si la alta la care ajungi daca urci pe munte, trecand pe langa Pelesh... ceva cu D...
o sa povestesc si eu intamplari, dar sa nu ma streseze timpul, ca acum.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Mirela » Vin Feb 08, 2002 3:43 pm

;P eu n-am fost niciodata in tabara.....doar la sfarsitul clasei a patra furam o zi la Peles,si intr-a opta,la "banchet",2 zile la Durau--da'astea nu se pun.in rest,cand m-am "plimbat" prin vacante,am avut mereu placerea de a fi insotita si supravegheata de ai mei..... :rolleyes:
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde alina » Vin Feb 08, 2002 11:06 pm

pai

1.rasca(e un sat de munte de langa cluj)-90' parca naspa rau veneau a mei odata la doua zile la noi(eu si sora mea) si plangeam sa ne duca acasa
2.am fost in retezat cu profu de bio(rip) un om deosebit pacat ca s*a dus saracu .Cel mai misto a fost botezu muntelui si faptul ca noi ne faceam de mancare .
3.in italia a mers n-am vazut mai nimica din italia
4 la mare de doua ori suxxxxxx aveam furnici pe pereti ,gandaci,mancare oribila ce era fain :ca profi au fost ok si ne lasau sa facem ce vrem.

Cel mai mult imi excursile de doua zile cu profu de geogra.Cele mai mari betii !Nici nu urcam in buz ca eram deja beti toti including the prof.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 08, 2002 11:28 pm

Eu spre deosebire de Aliohsa am fost in tabere organizate de scoala noastra..nu de palatul copiilor sau cercul de inforamtica..De fiecare data cu aceiasi profesoara : Stere,de romana..o femeie foarte de treaba..care ne lasa sa facem cam tot ce doream. Nu statea dupa noi sa ne verifice. Atat doar ca era obsedata de romana si 1 ora pe zi...trebuia sa facem gramatica..chiar daca eram in tabara !!!!!!
Sa incep ,asadar,cu prima tabara. Clasa a VI a....deci aveam 12 ani. Locatzie : Piscul Cainelui,judetul Prahova. La 20-25 minute de Sinaia...pe dealuruile din imprejurimi.
Cabana..pentru cei care nu o stiu ,este foarte mica...astfel ca era ocupata in intregime de tabara noastra. De fapt..avea doar 2 dormitoare la etaj. Paturi suprapuse...ca orice cabana respectabila de miunte.
Mancarea ..f. buna..dar de fiecare data aceleasi lucruri....rinichi de pork prajitzi cu cartofi. Atunci am mancat pt. Prima si ultima oara rinichi. Oricum..sa stitzi ca sunt buni. Deci..7 zile..la pranz si seara..rinichi. Eu ma imprietenisem cu baietzii de la bucatarie...si aveam intodeauna supliment .
In acea perioada erau Campionatele Mondiale de Atletism de la Tokyo....si stateam impreuna cu bucatarii si ma uitam la televizorul din bucatarie. Nici nu mai imi aduc aminte ce atletzi erau la acea vreme...dar oricum a fost frumos.
In fiecare dimineatza ma duceam sa ma kc in padure..ca haiducii. De asemenea ma spalam printr-un rau din apropiere..tot ca haiducii. :D :D :D
In fiecare zi...faceam drumetzii de 6-7 ore....si ne intorceam mortzi la cabana.
In rest....nu stiu ce sa va mai povestesc...ca am cam uitat.
O sa revin cat de curand cu celeleate tabere in care am fost !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Feb 08, 2002 11:39 pm

Oribile' tabara de care am povestit anterior a fost singura neorganizata de scoala in care am fost....


In clasa a 7-a am fost undva in Ardeal ( am uitat n umele din pacate). Directorul taberei era obsedat sexual si se ducea la toate fetele din tabara care aveau in medie 13-14 ani si le intreba daca fumeaza? Ele ziceau ca nu. Ca sa se convinga mitocanu incerca sa le pupe pe buze.
Avea in camera lui pe sifonier un teanc imens de reviste Playboy care cred ca le stia pe dinafara la cat de ahtiat era.
Pe noi ne lua si ne intreba daca suntem rockeri. Era moda cu parul lung si toti ne purtam asa.
Zicea ca are boala pe ei si ca in seria trecuta i-a batut pe unii mai mari ajutat de altii de pe la el de pe acolo , d-aia cu brau lat melteni orginali...
De altfel in ardeal mi-a placut f mult. Lumea amabila: cand ne vedea ca suntem copi din tabara ne dadeau paine de cuptor si rosii gratis fara sa ne ceara bani ca de " Sunteti copii de unde sa aveti si voi".
Frumos gest.
Tot in tabara asta am comis una tare de tot cu un tovaras din copilarie Bobistu. Eram in camera la fete dupa stingere si stateam la o tacla la una la alta. Nu era voie asa ca diriga a facut inspectie. Mai intai nu ne-a gasit la locurile noastre in camera si ne-a cautat de i-a venit rau. Cand a ajuns la camera fetelor ne-am ascuns intr-un dulap.
A intrat a intrebat unde suntem si bineinteles ca nu ne-a dat nimeni de gol. S-a uitat pe sub paturi si in alte locuri posibile dar nimic.
Noi din dupal eram inghetati de frica sa nu o sa patim. Ne tineam si respiratia sa nu ne auzim cand tovarsu asta al meu trage o mare basina care s-a auzit ca o bomba in linistea aia. M-a bufnit rasu si am iesit din dulap. Ce a urmat nu mai are rost sa zic dar a fosr super comic.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Tabere de la Palat

Mesajde Rolf » Lun Feb 11, 2002 1:58 pm

Aliosha, sefu al mare si bulangiu (putin spus) de la Palat nu e cumva Dragusin? Un mare cirnat, pe care l-as injura bucuros pe topicu de injuraturi. Avea o mare placere in a-ti face sederea in tabara cit mai nasoala.

Am fost si io in 2 tabere de la Palat, in vacanta de dupa a 8-a la Timisu de Sus si in vacanta urmatoare la Eforie Sud.

La Timis am fo cu fratimiu si doi pretenari. Ne-au cazat misto, intr-o camera de 4 paturi, la etaj, toate bune. Peste 2 ore ne muta pe toti baietii din tabara in "club", o casa lunguiata, din placaj (cred ca avea si ceva carton pe alocuri in pereti - am aruncat o sticla de 2l de plastic si am gaurit un perete), cu fo 20-30 paturi in bartai sala aia, si care avea inscriptia "club" deasupra intrarii. Venea coru Alegretto pe nepusa masa si trebuia sa-i cazeze in locu nostru, asa ca noi la grajduri @^#~&#! Frig de mureai in sala aia cu paturi (era septembrie, si mai erau si unele geamuri sparte). Dupa o seara de facut frigu am gasit o scara de lemn prin zona si un pusti care avea un topor. I-am dat lu ala niste turbo-uri sa ne dea toporu si am bucatit scara aia sa incropim de un foc in soba. Imediat apare directoru taberei ca sa stingem focu ca n-are autorizatie de la pompieri! Si noi ce facem nene, murim de frig? Pai decit sa muriti asfixiati dac-o fi hornu infundat! Bine nene, daca zici mata. Mincarea era acceptabila pentru mine, da ailalti trei n-au mincat nimic trei zile, au fost de 2-3 ori cu autostopu pina la cabana Timis si au halit acolo. Tot ce am facut interesant atunci a fost o urcare prin Sapte-scari pina la Piatra Mare si o coborire pe o vale neumblata, care m-a rupt de picioare. In drumetia asta am fost io cu inca unu si cu doi profi: unu din astia era Batrineanu Junior. Care s-a comportat chiar bine, n-a facut nimanui probleme, si era cu nevasta dupa el. Pustoaice de liceu nu prea aveam cu noi. Faza e ca dupa 3 zile am plecat acasa, la presiunile lu fratimiu si ale alorlalti 2 preteni. Iar la plecare apare si Batrineanu cu o lista: cum va cheama ma, ca nu sunteti inscrisi pe nici o lista, sa va trec la mine. Ne-a inscris si ne-a taiat dupa aia. Tiu minte ca tabara costase 1.500 lei pentru 7 sau 10 zile. Transport cu autobuz.

Tot cu autobuzu am fost si la Eforie, peste un an. Dupa 2-3 zile de plaja si baute linistite, intr-o dimineata, toti ingroziti: a venit Dragusin! Cine frate? Dragusin ba, unu rau! Primu contact cu cirnatu a avut loc chiar cind am ajuns la plaja, mai tirziu decit ceilalti: ati intirziat, carati-va inapoi in camera si asteptati-ma acolo! Auzi ba! Ne ducem noi mai incolo sa coborim faleza prin alta parte: al dracu ne-a urmarit si cum coboram pe plaja ne-a luat iar la @$#!. Ne-am carat si nu mai stiu ce ne-a zis cind a venit in tabara. Da tiu minte ca ii chinuia si chiar ii pocnea pe aia mai mici. In schimb Batrineanu Junior era de treaba. Ne-a prins o data ca adusesem fo 5 sticle de vin in tabara. Ba, voi fumati? Nuuuu (sachi, ca fumam)! Ba, da beti! Aveti grija sa nu va vada astia mici! Bine sefu. Intr-o seara am plecat la o discoteca de pe acolo cu neste gagice de prin tabara. Dragusin atit i-a trebuit, sa ne incuie dupa aia in cladire si mai multe nu! Noroc ca nu eram chiar ca pustii aia si l-am facut pina la urma: faceam ce aveam chef si facea ca bou spume la gura degeaba. Si aci a fo de treaba Batrineanu, ca intr-o seara si-a luat muierea si a venit cu noi la disco. Dragusin facea spume de pe balcon: unde plecati mah? La dsco! Va incui, nu mai veniti aici! Ne sugi! Al dracu, il vedea pe Batrineanu ca era cu noi si tot facea scandal. Dupa ce ne-am intors de la disco ne-am luat paturile sa dormim pe plaja (Batrineanu nu ne-a mai insotit). Iar ne-a vazut ala, iar spume, degeaba. Cu ocazia dormitului pe plaja era sa ne si calce un tractor.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Aliosha » Lun Feb 11, 2002 6:28 pm

Da Rolf , Dragusin il cheama. Un mare mare %^&%*&
Eram sigur ca o sa mai apara lume care il detesta.
Pentru mine o singura tabara cu palatul a fost de ajuns....
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Andrada The Dev » Sâm Mar 02, 2002 12:47 am

saraku Aliosha traumatizat:( io m-am dus in excursii shi tabere da cel mai mult mi-a plakut la Vanatoru. Ku profu de mate. Am fakut ce-am vrut, am baut shi bere (eram intr-a cincea) shi ne distram, stateam pana la 4 dimineatza la disco iar iel pleka la 11... (sic!!!) Mancarea o fost destul de buna...
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde gabuba » Sâm Mar 02, 2002 2:58 am

eu am fost in fff multe tabere si m-am simtit grozav... dar la ora asta am amnezie asa ca va povestesc maine... a fost super in tabara fusese prima data cand ma sarutasem cu o fata... revin..
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Mar 03, 2002 2:50 am

Pai hai ma Gabytule ce faci? Ne mai tii mult in tensiune?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Mar 03, 2002 10:24 am

Pai sa va povestesc si eu....
Prima mea tabara a fosti in Mehedinti, Orsova, la 6 ani... in care am mers cu sora, si acolo intalnisem iubirea vietii mele... o fata care era in clasa a 3 a , m-am indragostit de ea. Iar in fiecare seara cand dansa cu un alt baiat in afara de mine... ma duceam pe vaporash, acolo unde si dormeam, si faceam crize de gelozie.... imaginati-va... sau erau copii mai mari ca mine care ma luau si ma aruncau cu capul in jos in piscina.... nashpa...

Peste ceva timp in care fusesem in aceeasi tabara inca de 2 ori,
am mers singur in jud. Argesh, Corbeni, cu scoala.... acolo a fost super, chiar dak condtile de cazare nu erau cele mai bune :p , cred ca era clasa a 5 a sper a 6 a ... in acea tabara m-am sarutat prima data. Ea era de varsta mea. Era o scarba... o hidoasa.... vai am avut coshmaruri, dar asta, trebuia sa fie porunca unui joc...
sticlutza sau cam asa ceva... Dupa care in aceeasi tabara, jicam un joc cu moneda, eu cativa prieteni si fetele, vine una la mine cu 2 capete mai inalta, si isi baga limba in gura mea.... GOD!!:D crezusem ca voi vomita indelung... Asa dar tot in acea tabara, am avut si cele mai multe peripetii. Eu, o fata care e si ea aici MICKY, si inca un prieten foarte bun. Iesisem din cabana, noi cica sa luam o gura de aer... loolz... si apare o profa, baga si fugi... MICKY , cazuse pe spate pe dealul care ducea la un lac eu ma impiedicasem, celalt se ducea la vale in fund. Avand in vedere faptul ca era o ra 10 noaptea deja se intunecase... ne era o frica...
Am ajuns in spatele cabanei si am ashteptat cam pana la 12-30 sa intre profele de la barfa in cabana....

in vacanta dintre a 6 spre a7a am fost la Cuibul Dorului, langa Sinaia... cea mai plictisitoare tabara din istorie... fusesem nevoit sa stau sa vb. cu piticii de clasa a 3a... oribil, puteam doar sa vb. cu MICKY, cu o fata la liceu pe vremea aceea... si cu una de clasa a 5 a... in rest... a fost deplorabil.

Acum in vacanta dintre clasa a 8 si a 9, eu , diriga si fostii mei colegi din generalaam hotarat sa mergem la mare. Am fost in Neptun. Profa se droga in dormitor cu fisu.... iar noi faceam ce vroiam. De exemplu noaptea ne intorceam din discoteca, si venea la noi la usa hotelului baietii-de-baieti imbatati cu toata galeria ca sa-i primim si pa ei cu noi... ca de... o sunam pe profa sa vina... da.. si sa vedeti deschidem noi usa pregatiti cu bate sa le crapam capetele... si ce vedem 4 betzivi, drogatzi care au cazut cu capul la noi in camera, pt. ca se sprijineau de usa.... beah oribil... ne-a pufnit un ras.... :D :D

cam asta a fost incursiunea mea in taberele fakute impreuna cu scoala....
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 03, 2002 10:51 am

He he..Gabytule...vad ca ai un deosebit talent in ale povestirii ! :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Mar 03, 2002 11:20 am

tu faci mishto de mine?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 03, 2002 11:53 am

Tu in loc sa-mi multumesti pentru laudele ce ti le aduc..ma intrebi daca fac misto de tine ???!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Mar 03, 2002 10:21 pm

pai normal!!!! ca sa stiu daca sa ma bucur sau nu... in fine tu baga acolo.. e adevarat sau e un mishto d-ala vechi si prost?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Mar 03, 2002 10:37 pm

Da ma Gabytule. Omu te-a complimentat pe bune. Mi-a zis si mie.
Nu e misto vechi si prost de pe vremea lui.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Mar 03, 2002 11:12 pm

ooo in cazul asta merci... dar pe vremea lui istoriseau pushtanii asha?? :D :D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 04, 2002 12:04 pm

Da,Gabytzu..chiar mi-a placut..ai povestit cu mult umor !
In special faza cu : "vine una la mine cu 2 capete mai inalta, si isi baga limba in gura mea.... GOD!! crezusem ca voi vomita indelung... "
:D :D :D

.............

O sa revin si eu,cat de curand...cu noi povestiri din tabere !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Mar 04, 2002 10:47 pm

hihi ma bucur, ca ti-a placut, asteptam noi povestiri...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Mar 06, 2002 1:19 am

Gabytule, alte povesti din tabere cu detalii ceva mai picante nu ai sa ne impartasesti?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 06, 2002 1:21 am

Da Gabytzu ! Vrem sa aflam ceva mai mult....decat niste simple limbi bagate in gura ! Asa ca..te rugam sa continui !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Mar 06, 2002 11:33 am

oki doki.. va mai povestesc... eram intr-una din taberel din clasa a 6 spre a 7...

Si aveam o profesoare pe care o chema Marry, iar noi stateam la o cabana care se numea "MarryLand" si asa ia ramas si porecla. Dar asta nu e tot, caci ne zilnic ne stresa cu ale ei bucati paine uscata pe care le facea pezmet, si trebuia, cu stupoare, sa suportam zi de zi propozitia "Face bine la ficat". Sau eram si noi dupa o noapte lunga cu discoteca si alte alea, si dimineata la ora 7-30 vine ms. Marry: "Scularea putorilor, n-ati fi buni de armata nci dak l-ash pune pe Hitlar sa faca gimnastica cu voi, si nu uitati baieti << un somn scurt sporeste circulatia sangelui>>"
Desigur ca baba aia intra si peste tine in baie.. si nu zicea nimik dar asta e partea a 2 a. Asa intr-o dimineatza, la micul dejun vine ea cu pezmetul faku.. si zice " Azi urcam la cetate" , toti "iarasi doamna??? iar o sa va caram pe spate" da ea "tocmai d-aia v-am adus pesmet"... deci avea un fix saraca... da n-ai cei face.

Urcam noi pt. a 1000 oara la cetate, si zicea ea... "nu ma pot..."
si gafai puternic, "Nicolae!! Ajuta-ma te rog...", "haidetzi doama lasatzi-l ca face hermie" ziceau toti in bataie de joc. Dar partea cea mai interesanta nu e asta... o ia Nicolae al meu in brate pe spinare, mai precis.... si se duc amandoi de-a rostogolul la vale.. vai cat am putut rade... noi in bataie de joc "Ce doama nu ati mancat destul pezmet??"

In fiene ajunshi la cabana , erau fetele acolo si radeau.... Dar nu la bancurile Andrei, cea cu fatza de papusha si cu caracter de copil al strazii, ci la glumele directorului. tori baietii eraM SHOCATI,
<<ce cauta grasanul aici??>> <<pe cate le-a violat?>> ne intrebam noi.
intra in camerace sa vedem, grasanul nostru si boul in acelasi timp si director, la burta goala, ca ala numa bust nu avea, si in chiloti, slip.. toti gata trageam concluzii... dar ce sa vezi el se spalase in baia fetelor. fetele foarte incantate ne-au povestit cu mult entuziasm despre monstrul care se ascundea sub mare, dar gingasha burta a directorului mirificei tabere de la Dezna, jud. Arad.

eee ce sa va mai zic.. ca fetele ne-au fakut scheme cu organul directorului.?? cred ca nu... a fost terare!! ca profesoara a ajuns cu tot cu nicolae la infirmierie?? ca in tren profa avea nevoie de odihna astefel incat a trebuit sa stea pe toata bancheta, iar doi fortzoshi de clasa a 5a au stat inghesuiti 12 h??

ok.. cam asta a fost in acea tabara... mai interesant de reatat...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 06, 2002 6:47 pm

Bravo Gabytzu ! Inca o data ti-ai dovenit maiestria de povestitor ! (Nu fac misto...sa stii :D)
Astept sa imi vina inspiratzia si sa va povestesc ce am facut in taberele de la Herculane,Gura Raului si Tazlau (jud. Neamt).
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Mar 06, 2002 9:15 pm

merci moshule.... pai hai mai vino si tu cu noile povestiri... si eu am fost la Baile Herculane ... cand eram mic... acum vb. cu o pritena sa-m dea si mie neshte poze, din tabere sa vi le si arat...

voi nu detineti asa ceva?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mar 07, 2002 11:59 am

Da...am cateva poze din tabara de la Tazlau...in care am fost in clasa a VIII a ! O sa le pun pe portalul cu care ne amenintza Sopra de ceva timp ...dar inca nu le am scanate.

Stai linistit Gabytzule...o sa vina si povestirile mele...dar inca nu am dispozitzia necesara !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Mar 07, 2002 8:35 pm

pki, eu ashtept... mda.. bine cu portalul...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Mar Mar 19, 2002 8:29 am

mai da' chiar nimeni nu mai posteaza aici?!? ce aveti?!? :con: o sa ies asa si supy:sperm: hai va rog.. mai povestiti, moshule ai dispozitia necesara??? ;m
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Calatorie, turism, plimbare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori