Iesiri de week-end

cu bilet la business class, ori cu cortul in spinare: am furnici pe toata talpa

Mesajde mihaitzu » Vin Sep 05, 2003 9:29 pm

Si acolo la laguna albastra, totul e super-cool, cu stanci, pe marginea lacului stuf, sub apa nisip nu namol, apa curata si limpede. SUPERRRR
www.andreeabalan.20m.com e site-ul oficial al fanclub-ului Andreea Balan din Cluj-Napoca. Va asteptam sa treceti si pe la noi.

Daca mi-ai cere/ As fugi de-acasa/ Adio as spune/ De nimeni nu-mi pasa Dedicatie speciala ptr. AB si NM
Avatar utilizator
mihaitzu
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Vin Mar 07, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Vin Sep 05, 2003 9:54 pm

Mosule, de mult timp ma ameninti ca vii pe acolo si nimic... Poate pana la urma te tii de cuvant si mergem sa il mituim amandoi pe cocosat...

Si daca tot veni vorba de imprejurimile Campinii, mai este un loc, mult mai aproape de oras, de fapt chiar la margine, dealul Muscel... P-asta il stii mosule? La poalele lui este un platou imens cu iarba, mare cam cat vreo 3 terenuri de fotbal, unde, bineinteles, se joaca fotbal... Iarba este tunsa zilnic cu mijloace de ultima ora, dispozitive cu 4 picioare care scot zgomote ce aduc a muget de vaca, asa ca ar fi conditii... Dealul propriu-zis este partial acoperit cu padure, partial acoperit cu iarba, iar in padure sunt amenajate mese de fier cu scaunele cu tot, iar din loc in loc sunt gratare... E tot asa o sosea cu niste serpentine, mai mici si mai putine ca la Paltinu, dar mai misto, ca trec prin padure... Iar un pic mai sus era un sat de vacanta, acum nu stiu ce s-a mai intamplat cu el...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 05, 2003 10:00 pm

Nu,dealul ala nu il stiu. Dar in schimb am fost la Provita. Un sat foarte marfa. Am mancat si niste zmeura de la un om de acolo din sat. Si am baut si o bere la bodega satului.
Ce departare e Provita de voi ? 10 km ?

Deci..il stii pe cocosat , da ? Cat ii dai deobicei ?

Sper sa ma tin de cuvant.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Sep 05, 2003 10:30 pm

Ca sa stie si ceilalti forumisti, Provita este un loc cu multe livezi de pruni si unde se bea multa tuica... Si asta e un loc frumos, cu "stradute" neasfaltate pe care masinile nu au acces, fiind prea abrupte... Iar de sus se vede tot orasul Campina ca-n palma...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde mihaitzu » Vin Sep 05, 2003 10:37 pm

Ceva locuri din-astea cool mai spre zona cluj-ului nu stii?
www.andreeabalan.20m.com e site-ul oficial al fanclub-ului Andreea Balan din Cluj-Napoca. Va asteptam sa treceti si pe la noi.

Daca mi-ai cere/ As fugi de-acasa/ Adio as spune/ De nimeni nu-mi pasa Dedicatie speciala ptr. AB si NM
Avatar utilizator
mihaitzu
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Vin Mar 07, 2003 12:00 am

3186

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 13, 2003 12:29 pm

am fost in urma cu ceva vreme la munte cu niste prieteni buni. nu stiu daca era in week-end sau de 1 mai, dar nu asta conteaza. tin minte ca ne-am dus cu masina din Sinaia spre 1400 si am facut undeva la dreapta si am ajuns la Cabana Regala (sau ceva de genul asta, nu mai tin minte). era un peisaj superb. tin minte ca vreo 30 de minute stateam ca boul si ma uitam ca prostul ce frumuseti are Romania. ma rog, am facut gratarul dar nu-s ce porcherie mancasem eu in sera precedenta de am stat foarte mult timp (asta se intelege - cam 2-3 ore, dar "legat", nu in continuu) pe tron.
ma rog, am mancat, am baut bere de nu mai stiam cum ma cheama, am jucat whist (chiar si in conditiile in care aratam am dat clasa) si am facut pozela greu: cu gratarul, cu noi mancand, cu frumusetile care erau in jurul nostru (nu ma refer la femei), cu telecabina (am asteptat vreo 20 de minute sa prin telecabina in dreptul meu, ca erau foarte multi brazi si nu se distingea bine), cu noi coctati pe niste pietre pe care riscai mult de tot pana te instalai (mai ales eu, baut fiind). e, si dupa de am calculat noi ca trasesem vreo 32 de cadre si ca tot mai era film in aparat, am vrut sa vedem ce se intampla de nu developeaza filmul. e. oameni buni, si asa am ajuns la concluzia ca, da, nu aveam film in aparat. imi venea sa plang de nervi. am pus dupa aia un film si am incercat sa recuperam terenul pierdut, dar era destul de tarziu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Calatorie, turism, plimbare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori