Iesiri de week-end

cu bilet la business class, ori cu cortul in spinare: am furnici pe toata talpa

Iesiri de week-end

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 09, 2002 8:50 am

Am facut acest subiect..pentru cei care la sfarsit de saptamana adora sa iasa la iarba verde,la un gratar,la un bandminton..etc.
Povestitzi si voi...despre iesirile voastre..fie ca sunt la padure,fie ca sunt la munte,fie ca plecatzi la tzara.
Si mie imi place sa parasesc Bucurestiul...pe timpul week-endurilor...si am sa va povestesc cam pe unde ma duc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Iesiri de week-end

Mesajde lucianus » Sâm Mai 11, 2002 8:52 pm

Eu ies in week-end cu prietenii.Este f frumos.
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Re: Re: Iesiri de week-end

Mesajde Mirela » Sâm Mai 11, 2002 9:06 pm

bah,lucianus....zi si tu unde iesiti,ce faceti??
intri asa hodoronc-tronc,nu tu buna-ziua,nu tu detalii nimic...pai cum vine asta??:(
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Iesiri de week-end

Mesajde lucianus » Sâm Mai 11, 2002 9:31 pm

OK.
Buna ziua!
Ce mai facetzi?
Ma numesc lucianus.In week-end ies cu prietenii sa jucam ping-pong sau sau stam pe net.Seara mergem la disco unde ne simtim foarte bine.
E bine?

............
Daca mai raspunzi vreodata cu quote..pe un forum de al meu..primesti avertismnet !
Moshu
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

lucianus

Mesajde Mirela » Sâm Mai 11, 2002 10:33 pm

nu e bine,ca i-ai dat cu quote...

asa,ca sa nu fiu offtopic...va povestesc ca vikendu' trecut(adica de Pasti) am fost vreo 7 romani intr-o frumoasa casuta de la periferiile Dunblinului,unde am facut un minunat gratar in spatele casei,udat din plin cu bericica si vinisor de Romania.a fost o vreme asa frumoasa...ca m-a ars soarele inrt-un hal pe fata ca luni seara mi se cojea pielea :(

revin cand o fi si altceva de povestit.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 12, 2002 7:07 am

Bai lucianus nu e vorba de iesit in oras ci din oras!
Sambata trecuta mi-am luat una bucata mama/frate/catel si am urcat pe tampa, frumos, belvedere, sete mare ca n-am gasit apa.
Azi ar fi trebuit sa plec in aceeasi formula la Sinaia, de data asta cu trenul, hei dar e de abia 8, am plecat, pa pa!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 9:50 am

Si eu fusei la Brasov ..week-endul trecut. Si...ca un mare drumetz ce sunt am urcat in Poiana...14 km chinuitori. Aaa...n-au fost chinuitor..ca erau cu masina ! :D
De cand sunt un monstru de 100 de kile..mai rar urc cu piciorul. Imi place mie....dar vorba lui SOD...transpir ca o vaca proasta si gafai. :)

Oricum..a fost foarte frumos si asa. Cel mai mult..imi place punctul de Belvedere de la una din curbele dinspre Poiana. Bezi tot Brasovul...ba si mult inspre partea cu Ardealul. Zici ca vezi Los Angelesul..atat e de frumos.

In acest week end..am stat ca o putoare acasa..si am postat pe forum.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 12, 2002 10:12 am

Ce Las vegas ma ca e mai frumos aici.
Mai simti un miros zdravan de balega, o pasare, un copac, soare, :)
ce sa vezi in las vegas reclame peste reclame, masini care se claxoneaza din greu?
La capitolul week-end-ul asta ne asemana din plin!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 10:19 am

Nu La Vegas..am scris ! Ci Los Angeles. N-ai vazut si tu prin filme..cum se duc indragostitzii sus pe colina..si au Belvedere asupra intreg orasului ?
Da..ai dreptate..acolo nu se simte miros de balega....dar totusi mai trec animalele..mai un sarpe,mai o pasare..etc.

Nui nimic..Zgubi..recuperam week endul viitor ! Acum mai stam si noi pe acasa....si ne ocupam de forum in lipsa altor activitatzi.

Lasa..ca vine Rolf.maine..si o sa ne bucuram la povestile lui....ca sigur a fost pe undeva astazi. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Lun Mai 13, 2002 1:14 pm

Mda, normal ca am fost. Simbata am fost la Pustnicu, la o zi de nastere. Nimic deosebit, bere, gratar, tenis de picior.

Duminica am fost pina la Brasov, la serbarea junilor brasoveni. Junii sunt romani, nascuti in Schei, si care locuiesc in Schei. Cind te muti, fie si numai 3 strazi, da nu mai stai in Schei, esti exclus. Asta ar fi o introducere, pentru ca momentan timp nu mai am sa povestesc pe larg. Moshule, ai rabdare! ;)
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

am fost la Herculane

Mesajde Joao » Lun Mai 13, 2002 10:21 pm

marfa.
am facut baie in piscine termale,unele noi,ca la aia de la Roman au facut intrarea 4 euro(tui mama lor de tarani!)
am facut baie in ''tzatza'' goala noaptea pe la 2 intr-un izvor termal,gratare ,chestii,am injurat la doua terase vegetariene
(cine dracu a auzit de asa ceva!)
Statiunea capata potential enorm,in zece ani(max) daca au un primar capabil va concura la greu cu prahova dat izvoarelor temale si nemtzalailor!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Rolf » Mar Mai 14, 2002 8:29 am

Joao, io dimpotriva, am auzit ca statiunea a incaput pe mina unui mafiot, care mai mult stoarce bani din ea decit baga. Oricum, de remarcat renovarile din centrul istoric si renovarea bailor romane de la Roman, unde intrarea e 15 USD! Da ai maseuze imbracate in cearceafuri romane, ai baile originale in care sa te scalzi.... ar atrage strainii. Plus faptul ca cica e prima statiune balneara din Europa (probabil si din lume).
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

numai alea trei hoteluri mari

Mesajde Joao » Mar Mai 14, 2002 10:14 pm

au incaput pe mana mafiotilor! Se zvonea ceva si de o partie de schii,dar nu vad nimic concret,iar investitii sunt,pt ca au pu aer conditionat in toate camerele!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde lucianus » Sâm Mai 18, 2002 10:04 pm

Zgubilici,draga am zis eu ca ies cu prietenii sa joc ping-pong in oras?
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 19, 2002 6:59 am

Ai zis ca iesi cu prietenii in oras si e f. frumos.
CE aiurea e sa raspunzi la mesaje care au fost modificate, anyways, am impresia ca intentia subiectului nu e sa povesteasca despre zilele libere ci despre ce facem interesant cand iesim DIN oras!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 20, 2002 5:20 pm

Ba...aici scrietzi daca iesitzi undeva in week end..adica ..la tzara,la munte,la mare,la padure ! Nu daca mergetzi la discoteca,film...sau cu prietenii sa betzi la bodega din fatza blocului vostru.

Acesta este un ultim avertisment....pt. cei ce posteaza aiurea. Daca mai scrietzi tampenii pe forumul asta....avertismentul meu va pleca direct catre Sopra !

Rolf...sa auzim cum ai petrecut in week end ! Cand ajung acasa..spun ce am facut eu la Telega,PH.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 21, 2002 7:57 am

Rolf vad ca are treburi..asa ca va povestesc eu....ce am facut in acest week end !


In acest week end...cu ocazia Sf. Imparatzi Constantin si Elena...pe care ii praznuim pe 21 mai...am fost la Telega,judetul Prahova....pentru a o sarbatori pe a mea matusha...Elena.
Am plecat din Bucuresti sambata pe la ora 12 30. Asa tarziu pentru ca trebuia sa o iau si pe verisoara,care fiind clasa a VIII a...a avut nu stiu ce simulare de capacitate.
Soseau spre Ploiesti agomerata rau de tot. Dupa ce ca era mare aglomeratzie..verisoara m-a barait la cap..s-o opresc la McDonald's ...ca e mare promotzie. Tre' sa va spun ca verisoara e un fel de Darky...adica cam la fel de suparatoare. :p In sfarsit...la nenumaratele sale insistentze..am oprit la McDonald's Otopeni. Si....minune mare ! Am comandat 4 hamburgeri..si am primit inca 4 pe gratis. Deci 8 in total. Si culmea....nu au fost rai la gust.
Dar sa lasam hamburgerii. Sa spunem ca Telega..se afla cam la 5-6 km de centrul Campinii. Este un sat ca oricare alt sat. Satul se afla intr-o zona bogata in sare. La marginea Telegai..chiar sunt niste bai sarate.
Vreme absolut superba..de facut plaja. Am ajuns pe la 14 30...cand am si pus gratarul in functiune. :D ...gratar udat cu tuica si bere Tuborg. Dupa masa...am tras un somn crestines in aer liber..alaturi de un catel aciuiat care s-a culcat si el chiar sub sezlongul meu.
Iar cand m-am sculat din somn..di'nou la masa...ca neamurile proaste. Insa..amavut grija sa-l omenesc..si pe tovarashul meu de somn.

A doua zi am dat o fuga cu masina pana la Paltinu. Locul probabil este cunoscut pentru multzi dintre voi. Cei care au fost acolo..probabil il cunosc pe Cocosat. Pentru cei care nu il cunosc...Cocosatul este un cocosat...ca d'asta ii zice asa. Si e de cand lumea acolo. De fiecare data cand merg la Paltinu..dau de el. Intampina calatorii cu tot felul de povestiri....doar ,doar.l-o milui cineva. Acum,dupa ce mi-a urat Hristos a inviat...mi-a povestit de ce vila isi face Nastase acolo....asa ca nu puteam sa nu-i dau 10 000 lei !
De asemenea..celebru la Paltinu...este si tapsanul vitelor. Tapsan pe care m-am intins si eu (cu mare grija sa nu dau de vreo balega) .
Intors de la Paltinu...pac ! ..un nou gratar .....dupa care acasa. Soseaua Campina - Ploiesti..libera. Ploiesti - Bucuresti..destul de aglomerata pe la 8 seara. Se mergea in coloana..dar cu viteza mare.
Am strabatut cam in 110 minute...cei 100 de km ce despart Telega de Bucuresti.

Cam atat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Mai 24, 2002 12:36 pm

Deci, avind timp si fiind la servici fara treaba revin cu ultimile doo vikenduri.

Pe 12 mai, o saptamina dupa Paste, am asistat la Brasov la serbarea/parada/ce-o fi junilor. Junii sunt romanii care locuiesc in Schei, deci in zona de deasupra cetatii - cetatea veche, unde locuiau nemtii, se intinde de la bulevardul din fata hotelului Aro, bulevard care urmeaza linia vechiului zid care nu mai exista, asta pe o latura; pe alta latura paralel cu poalele Tampei - unde mai exista citeva bastioane si bucati din zid; pe alta latura opus zidului de sub Tampa, pe sub dealul Warthe, pe unde urca soseaua de Poiana, si aici s-a pastrat zidul citeva bastioane, si 2 turnuri exterioare, Turnul Alb si Turnul Negru, care pot fi vazut de pe drumul Poienii; iar latura opusa laturii din vale are pastrate 2 porti: Elisabeta si Schei - pe sub care coboara troleul. Romanii nu stateau in evul mediu in cetate, ci in Schei, in zona de dupa poarta Schei, mai sus de cetate, unde incepe sa se ingusteze valea, deci erau protejati de cetate la vale si de munti pe celelalte 3 parti. Prin Schei urca primul drum de Poiana, accesibil si astazi (neasfaltat, ajunge in Poiana pe linga hotel Ruia). Trebuie spus ca romanii si nemtii se intelegeau foarte bine. De cite ori romanii vroiau sa faca o troita sau biserica nemtii dadeau aprobarea de constructie. Daca nu dadeau pentru vreo troita si romanii o faceau pe ascuns, noaptea, cind nemtii o gaseau notau, cu corectitudinea si rigoarea specifice: 'iar am gasit o troita fara autorizatie, rugam sa obtineti autorizatia sau vom fi nevoiti sa o demolam'. Romanii din Schei au acte de proprietate asupra locurilor lor din mosi-stramosi inca de atunci, acte emise de conducerea saseasca a cetatii si valabile pina in ziua de azi. Asa se face ca Scheiul este plin de troite (pe la toate raspintiile si pe toate dealurile din jur), ca sunt biserici romanesti, ca a avut parte de scoala romaneasca celebra de la Sf Nicolae (superba biserica in stil nava dar cu elemente ortodoxe). In plus, in caz de asediu, portile cetatii se deschideau pentru toti romanii din Schei, pentru a se adaposti impreuna cu sasii.

Bun. In acele vremuri romanii s-au organizat in asociatia junilor, de fapt juni insemnind romanii din Schei. Azi mai sunt 1000 (de juni). Principala conditie: sa te nasti in Schei si sa locuiesti acolo. In clipa in care te muti, fie si numai o strada mai la vale, esti exclus din asociatie. Junii participau si la razboaiele voievozilor din Valahia sau Moldova, daca erau solicitati ca sprijin. De atunci dateaza organizarea lor pe grupuri: junii rosiori, junii dorobanti etc... fiecare are starostele sau, dar au si conducatori comuni si un staroste principal (care are peste 60 ani din ce am vazut eu). Serbarea incepe in Piata Unirii, piata situata in fata bisericii Sf Nicolae. Are loc mereu o saptamina dupa Paste. (trebuie spus ca serbarea nu e facuta pentru public, de fapt junii nici nu anunta nimic publicului, nici autoritatilor locale. daca intr-un an - si s-a intimplat - starostele iese din casa si nu-i convine vremea hotaraste aminarea cu o saptamina, caz in care piata unirii se umple de gura-casca si popor care nu stie ce se petrece, de ce nu apar junii, da junii nu se obosesc sa anunte in exterior, ei stiu cind se vor aduna si ajunge). In Piata Unirii apar pe rind gruparile de juni (in total vreo 10 - habar n-am care e fiecare, ca nu spune nimeni). Dau un ocol si apoi se duc sa salute troita de acolo, una foarte importanta pentru ei, facuta de nu stiu ce staroste de-al lor de seama. Acolo cinta Hristos a Inviat si pleaca din Piata. Dupa ce se perinda toate gruparile apar si starostii, intr-o caruta. Dupa care o iau toti la parada pina in Piata Sfatului pe o parte si se intorc pe partea cealalta (pe sub Poarta Schei, unde iar se opresc sa indeplineasca ceva ritual, pe care nu l-am inteles - pentru ca nici nu eram chiar linga ei). Dupa acest eveniment urca pina la capatul Scheilor, la Pietrele lui Solomon, unde are loc hora junilor si aruncarea buzduganului. Astea 2 (hora si buzduganu) le-am vazut numai la TV, intrucit neavind voie cu masina, pina am ajuns pe jos pina la Pietrele lui Solomon se terminase tot.

Serbarea asta s-a transformat inevitabil in ceva romanesco-taranesco-urban. Un mare cort cu bere Aurora cu cozi de juma de ora minim, iarba intesata de brasoveni veniti la plaja, haos si inghesuiala totale, gabori care nu te lasa cu masina, da pe altii da (mie mi-a zis un gabor ca nu e mult pe jos, fo 10 minute, am facut lejer 40, al dracu!). Numa ca nu-s manele, ci concert de folclor. Bine, mai e pustime cu casetofoane cu baterii dupa ei, care asculta te miri ce... Un prilej pentru brasoveni de iesit la iarba verde si bere... Merita o data de vazut. Eventual ajuns de dimineata la Pietrele lu Solomon, instalat gratar, provizie de bere la lada frigorifica adusa de acasa si asteptat sa vina junii. In felu asta razbati si cu masina si poti cara toate alea lejer si gasesti si loc bun...

Pe 17-19 am fost la tara, prin zona Scornicesti. Aici e putin de povestit: s-au baut 40 beri in 2 zile (nu eram multi, fo 3...), s-a halit si dormit, s-a facut plaja si cam atit. Odihna dupa munca.

In 3 ore cel mult plec la mare.....

PS: sediul asociatiei junilor dorobanti se afla chiar linga biserica Sf Nicolae. Aici, cu putin noroc (daca e cineva de-al casei pe acolo), se poate vizita muzeul junilor. In curtea bisericii se afla mormantul lui Nicolae Titulescu (care a cerut sa fie inmormintat in Ardeal, nu conteaza unde, avind incredere ca prietenii ii vor gasi un loc potrivit). Pentru locul unde am luat masa de prinz vezi la circiumi, Old Europe Inn http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&postid=48442#post48442. Cam atit.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Rolf » Mar Mai 28, 2002 1:10 pm

Nota: am facut nitel curat (sters ultimile 2 posturi) pentru ca s-a mai discutat de 3 ori chestiunea si nu-si mai aveau rostul.... fara sa ofensez pe nimeni, sper. Lucianus, banuiesc ca ai inteles ce a zis Zgubi: povestesti ce faci in weekend daca iesi din oras: la picnic, in excursie, aventuri, locuri vazute. Nu cred ca trebe o definitie, toti ceilalti au inteles despre ce e vorba! OK, gata cu asta!

Io vikendul trecut am iesit pina la Mamaia, asa ca voi relata pe larg pe 'Povestiri de la mare', intrucit sunt info prea pretioase.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde angus » Joi Iul 25, 2002 11:49 am

Pe Arges in jos, pe un mal frumos...Mie acolo imi place sa ma duc, stiu eu un loc unde nu e aglomeratie, la padure frumos, pasarelele ciripesc, cirip-cirip, e liniste, rocoare, zaci in shezlong, mananci, bei, mai un sport, da' asa, incetisor, sa nu te obosesti, citesti o carte, tragi un somn in aer liber, pe paturica...Ce idilic. Trebuie sa ma duc neaparat si anul asta.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 26, 2002 9:10 am

Stiu prea bine padurile de pe Arges in jos,domnule Angus. Am fost si eu de multe ori pe acolo.
Adica...cred ca te referi la cele dinspre zona Valcea. Adica..dupa ce iesi din Pitesti ..o iei pe soseaua spre Ramnicu Valcea.
(sper ca ai fost inspre Dealul Negru. si de asemenea sper ca ai servit celebrii mici din zona) .

O zona foarte frumoasa este si inspre Curtea de Arges.

Sa stitzi ca Argesul este un judetz foarte,foarte frumos....si totul exceleaza cu Transfagarasanul (partea Vidraru-Balea Lac ...ca de la Balea Lac spre Cartisoara....e deja judetul Sibiu :p )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde lulutza » Dum Iul 28, 2002 6:48 pm

daca sunt in buc iesirile inseamna snagov: baitza si papa... soare si lene mare... sau mai departe: azuga sau predeal. mai rar altceva.
daca nu e valabila nici una din variantele de mai sus.... se aplica cea cu plecat la ramnicu valcea....
anu' trecut era mai frumos: se intampla in weekend sa dam o fuga la mare la cort... super!!!!!:cool:
is somebody more happy than me???
i don't think so!!!
lulutza
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Lun Iul 08, 2002 6:00 pm
Localitate: somewhere in the middle of nowhere.

Mesajde Wild Rose » Sâm Ian 11, 2003 3:02 am

In weekend obisnuiesc sa plec la munte (iarna) , la mare, sau, de ce nu, la bunici ... Uneori mai raman si in bucuresti, ma intalnesc cu prietenii, bla bla bla... Weekend-ul trecut am fost la bunici mei, unde m-am distrat pe cinste!! Am foarte multi prieteni acolo, multi ma cunosc de o viata intreaga, majoritatea sunt putin sariti de pe fix, si de fiecare data cand ma duc acolo ma distrez!!! Desigur, vizita aceasta nu a fost o exceptie!!

Am apucat sa fac un foc mare afara alaturi de ei (a durat 4-5 ore....), sa beau vin fiert si sa mananc gratar facut de noi (ok...nu de mine!!! :p nu le am cu din astea...), am aruncat cu petarde (victory), am mancat shorici, ne-am batut cu zapada...am facut ingerasi in zapada, am dansat ca nebuni in discoteca... tot ce se poate!!!

Weekend-ul acesta il voi petrece in bucuresti :p
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde DeVil Bitch » Joi Ian 16, 2003 6:26 pm

weekend-ul trecut am plecat la munte (poiana brasov) cu cativa prieteni/prietene!! Raiul de pe pamant va dati seama tinand cont ca eram departe de parinti si eram libera sa fac absolut orice vroiam:O Asa ca am petrecut mult timp jucand biliard, stand prin baruri+discoteci, plimbandu-ma prin munti, etc
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

Mesajde tUdOrUK » Sâm Mar 08, 2003 1:44 am

Weekend-ul trecut am fost la mare in brighton la o ora de londra. a fost fain dar vremea a fost cam nashpa si nu am facut baie dar in schimb m-am distrat de minune stricand 30 de £ pe jocuri de distractzii. am fost pe toate(nu pe alea de copii mici cu cai). Ma tot uitam eu in jur shi numai o vad pe kylie minogue cu o palarie alba. Era cu un barbat care nu a mai fost vazut niciodata cu ea: Justin Timberlake. N-am avut timp sa iau autograf de la justin ca s-au urcat intr-un Bentley shi au apasato...
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

nu prea

Mesajde Cristina » Mie Apr 09, 2003 11:09 am

In ultimul timp nu prea am avut timp de weekend, dar imi aduc aminte de un weekend pe care l-am petrecut la Constanta iarna. M-au impresionat foarte mult valurile si cum se depusese gheata pe piloni.
Abia asptept sa vina vara sa merg in vacanta oriunde numai sa scap de Bucuresti
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

vacanta de paste

Mesajde Cristina » Vin Mai 09, 2003 2:12 pm

In scurta vacanta de paste am fost la Hemeius langa Bacau la niste prieteni, unde m-am simtit extraordinar. Toata ziua am mancat, m-am plimbat prin livada, intradevar am respirat aer curat. La intoarcere spre Bucuresti am orit in Maresasti la Mausoleu. Ce m-a impresionat cel mai mult a fost ca la plecare dupa ce am viszitat pasnicul ne-a pus sa scriem intr-un caiet vechi in care multi turisti au scris, cateva impresii.
Nu voi aceste clipe,merita sa vizitam Romania pentru ca este o tara minunata.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Laguna albastra a Romaniei

Mesajde mihaitzu » Joi Sep 04, 2003 11:17 pm

La vreo 30 de kilometri de cluj-Napoca, la iesirea dintr-un satulet numit Aghires, se situeaza Laguna Albastra, lacul cu cea mai curata apa din Romania. Nu se poate merge numai cu cortul, dar merita, este superb. Amenajat cu nisip ca si la mare, dar totusi in salbaticie, fara galagia orasului. Ce mai, locul perfect pentru relaxare. Am fost si va recomand sa va luati ceva pastila sau un spray impotriva tantarilor. :) . Va pup

De obicei in week-end merg la Poiana-Brasov, fiind la doar 4 ore de mine. Cluj
www.andreeabalan.20m.com e site-ul oficial al fanclub-ului Andreea Balan din Cluj-Napoca. Va asteptam sa treceti si pe la noi.

Daca mi-ai cere/ As fugi de-acasa/ Adio as spune/ De nimeni nu-mi pasa Dedicatie speciala ptr. AB si NM
Avatar utilizator
mihaitzu
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Vin Mar 07, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Vin Sep 05, 2003 7:32 pm

De obicei weekend-urile de vara le petrec pe Valea Doftanei, la cativa kilometri de Campina, loc stiut de putini care nu-s de-ai locului... Cei care mai stiu de locul asta sunt bucurestenii, dar si astia putini... Sunt niste peisaje nemaipomenite, niste munti stancosi si un afluent al Prahovei, raul Doftana... La un moment dat vechea sosea trecea printr-o stanca, formand un mic tunel... Pe malul drept al Doftanei vezi multe corturi, vin oamenii si stau cu zilele, sau masini si mese de campanie, oameni care doar vin la un gratar si pleaca seara... Cel mai frumos moment al zilei este momentul cand raul se umfla si dintr-un paraias jalnic ce pare devine un rau in toata puterea cuvantului... Asta din cauza ca mai sus este un baraj de acumulare, si o data pe zi dau drumul la apa... Nu o data m-a luat valul cand eram mic si abia am reusit sa ajung la mal... Eu ma distram si maica-mea se dadea de ceasul mortii...
Dupa cum spuneam, mai sus este barajul de acumulare "Paltinu", alt loc frumos unde chair sunt amenajate niste casute si o dugheana cu bauturi... Vis-a-vis de casute, intr-o parte a lacului, este un platou unde vara e plin de corturi... Se face si baie in lac, desi e interzis, fiind lac de acumulare, dar, de... ca la romani... Aici am petrecut multe betii crunte in timpul liceului si chiar si mai incolo in studentie... De asemenea, ziua de 1 Mai nu mi-am petrecut-o niciodata la mare, ci aici, la Paltinu...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 05, 2003 8:04 pm

Portnoy , am fost de zeci de ori pe Valea Doftanei si la Paltinu. Il stii pe cocosatu de la Paltinu ? De feicare data il miluiesc cu cate ceva. Acum soseaua nu mai trece prin stanca. Au facut pe langa. Curbele alea care urca la Paltinu sunt superbe pentru soferi. Pentru mine e o placere sa conduc pe acolo.
Marfa locuri ! Poate dam o fuga impreuna pe acolo..in toamna asta.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Calatorie, turism, plimbare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori