eco challenge

cu bilet la business class, ori cu cortul in spinare: am furnici pe toata talpa

eco challenge

Mesajde tomas » Mar Iun 17, 2003 7:22 pm

ar fi cineva interesat de aceasta cursa?caut coechipieri pt a participa la urmatoarele curse
tomas
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iun 17, 2003 7:08 pm
Localitate: bacau

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 17, 2003 7:39 pm

vezi ca acest forum nu este un ziar de mica publicitate. ar trebui in primul rand sa spui ce este aia eco challange. cu ce se mananca ? ce conditii de participare sunt...etc.
si pe urma...mai vorbim !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Nu ma asteptam tocmai de la Moshu

Mesajde Love2Fly » Dum Iun 22, 2003 10:31 pm

Bai Moshule, ECO Challenge e cea mai vestita competitie de INDOOR cunoscuta in toata lumea....daca vrei s avezi in ce consta mai uita-te si tu pe Discovery Travel and Adventure...sa te documentezi....
In rest....eu sunt interesat de a participa la competitie desi stiu ca are loc numai in tzari occidentale....
Oricum tomas da-mi un PM si vorbim...
ECO Challenge...face THE LIMITS
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde tomas » Lun Iun 23, 2003 6:31 pm

faza e ca romania nu prea e prezenta la genul asta de competitii,mai este si adnatura adventure
in primul rind ,ne trebuie un sponsor puternic,pregatire fizica f buna(alergare,muntain bike,caiac,inot....)dar cred ca pina acolo mai avem,poate e prin romania asa ceva.
tomas
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iun 17, 2003 7:08 pm
Localitate: bacau

Mesajde memetshot » Vin Iul 04, 2003 10:31 am

va dati seama ca pentru asa ceva e nevoie de un sponsor super puternic, si de un antrenament groaznic, si mai ales dedicat conditiilor de acolo. am vazut de cateva ori si oameni de la care te asteptai sa manance traseul ala (erau din cunoscutele trupe Marines) si nu au facut fata asa de bine. adevarul e ca am vazut si o trupa facuta cu supermodele (sau ceva in genul asta) care a terminat sau a fost aproape.

oricum daca as participa la asa ceva numai faptul ca as termina si ar fi mai mult decat incredibil.

daca vreti sa faceti asa ceva eu va urez multa bafta...
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

It's about you...about FACE THE LIMITS

Mesajde Love2Fly » Vin Iul 04, 2003 11:31 pm

Mda....as participa cu placere la o astfel de competitie nu pentru premiu ci ca sa vad care-mi sunt limitele (asta dupa un antrenament riguros normal).... ar trebui sa se organizeze si la noi in tzara o copie a originalului Eco.....cu un traseu de vreo 200 de Km care sa traverseze Fagarasul...am avea climat si relief pt asha ceva insa.....nu sunt bani...nu sunt oameni.....kkt!:(
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Wydarr » Joi Noi 20, 2003 8:30 am

Eu sunt foarte interesat de a participa la ECO Challenge. Conditie fizica este (si se imbunatateste constant) sa vedem cum facem cu sponsorii...
"To lift an autumn hair is no sign of great strength;
to see the sun and moon is no sign of sharp sight;
to hear the noise of thunder is no sign of a quick ear."
Sun Tzu - The Art of War
Wydarr
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Lun Noi 10, 2003 11:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde ReiZbar » Mie Ian 14, 2004 9:12 pm

Chestia asta cu ECO CHALLENGE,sa stii sa-ti cunosti limitele fizice cat si psihice,e prea zuper, dar din pacate cred ca pentru tzarisoara noastra, nesemnificativa pentru unii, inca nu se poate!!! De oameni cred ca s-ar face rost, problema e ca cine te sponsorizeaza pentru asa ceva!!
Nu stiu daca ar fi cineva care sa-ti dea bani, ca tu sa participi la un concurs, fara ai oferi ceva in schimb:confused:
Ca sa se mearga la eco challenge mai intai trebuie incercat aici in romania daca poti sa-i rezisti, facand ceva asemanator, daca nu organizat, de capu tau impreuna cu altii!!!:con:
fight to reach the light!!!
ReiZbar
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 04, 2004 8:23 pm
Localitate: I don't know! can y help me??

Mesajde teuton » Dum Iun 19, 2005 2:50 pm

vad ca nu prea mai sunteti interesati de acest subiect.oricum va dau cateva repere mioritice in caz ca vreti sa incercati:
-Carpathian Challenge,anul acesta se tine pe 3-7 aug2005,tot tacamul,info net google.nu am participat dar am intzeles ca e sora identica.
-MDM Trophy Challenge Romania,organizator clubul de turizm montan mon-del-mar bucuresti.am participat la toate editiile,5 la numar, dintre care am castigat 4.fara mtb si caiac doar alpinism,orientare si vreo 300km de mers prin munti si paduri.
astept ceva comentarii poate o punem de-o echipa.

brutal,nu :D
teuton
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:07 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde David Leon » Sâm Aug 06, 2005 6:30 pm

Eu sunt interesat de Eco-Challenge. Este un vis pentru mine sa particip acolo. Insa imi trebuie experienta si bani. Poate in 5-10 ani.

Insa, acum vreau sa particip la Carpathian Adventure 2006. Eu sunt din Iasi. Daca e cineva interesat. Imi mai trebuie 2 oameni pentru a forma o echipa : 2 baieti sau o fata si un baiat.
David Leon
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 06, 2005 4:31 pm
Localitate: Iasi, Romania

Mesajde blue_jaden91 » Dum Aug 21, 2005 10:51 am

io fac
alpinism si cred ca la altfel de concursuri ajuta cateva cunostintze
blue_jaden91
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 21, 2005 10:04 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde gugushtiuc » Sâm Aug 27, 2005 10:46 am

cre ca multzi viseaza sa participe la eco challenge dar in momentul de fatza pt o echipa din romania cre ca e misiune imposibila din simpul motiv ca acest concurs nu e destul de popular pt ca vreo companie sa se incumete sa sponsorizeze o astfel de echipa mioritica.
oricum pt doritori cred ca mai intai ar trebui sa participe si la alte competitzii de genul din tzara shi afara pt ca eco challenge e poate cea mai grea din lume.
nu neg ca sunt propuneri foarte tentante competitiile mentionate shi shi eu visez sa ajung vreodata macar sa le termin dar cre ca abia peste catziva ani o sa ma incumet sa ma inscriu.
bafta cel care vor sa incerce shi ma bucur ca sunt doritori din romania pentru ca incepem shi noi sa scoatem capul din nisip shi la chestiile astea shi de-abia ashtept sa va vad la tv.
gugushtiuc
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Aug 22, 2005 3:14 pm
Localitate: galati

Mesajde blue_jaden91 » Vin Sep 02, 2005 1:23 pm

cred ca daca il intrebi pe unu pe strada ce e Eco Challenge iti zice ca e o bere sau ceva de genu asta.Pacat ca am avea competitori :(
blue_jaden91
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 21, 2005 10:04 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Inamicu » Joi Aug 24, 2006 6:17 pm

se pare ca multa lume vrea sa participe la EcoChallenge.... de ce nu se vine (mai nimeni) la competitile din tara....Carpathian Adventure sau Trophy Challenge MDM........ si acestea sunt destul de puternice(poate un bun antrenament pt cei ce vor dori mai mult).
E super usor sa spui ca vrei sa faci o echipa pt EcoChalenge si de fapt sa ramai doar cu gandul la aceasta(intr-adevar necesita o gramada de bani) dar daca cineva crede ca intr-adevar e bun ....... haideti la Trophy Challenge MDM ( e "moca")......si demonstrati......ca altfel ramaneti doar cu discutiile pe forum.
Nu mi-o luati in nume de rau, dar m-am cam saturat ca in ultimii ani sa ne "batem" aceleasi 2-3 echipe..........ca altele nu mai sunt.......
Multa lume vorbeste dar.........se vede clar ca in ultimii ani interesul pt aceste competitii "mai extreme" a scazut drastic........
Sper sa nu am dreptate.........si , nu stiu sa se intample ceva........spre mai bine.
Inamicu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 24, 2006 5:52 pm
Localitate: Brasov

Mesajde jeorj » Vin Aug 25, 2006 10:35 am

ia spune mai amicule cand si unde se mai organizeaza o chestie din asta, ca poate fac si io un efort si ma prezint, eventual mai aduc si pe altii. mai ales daca zici ca e pe moca:D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am


Înapoi la Calatorie, turism, plimbare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori