Cum v-ati ales nick-ul?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Pain in the Arse » Joi Ian 30, 2003 7:17 pm

Nick-ul meu mi l-am ales dupa un anumit grup (, :con: ) care a facut valva prin anii '80-'90.
Play the fool - axel groove - I love it!
Avatar utilizator
Pain in the Arse
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Dec 03, 2002 12:00 am

aparentele inseala... :)

Mesajde Draga » Mie Feb 05, 2003 12:44 pm

Nu va uitati ca nick-ul meu e un nume > sau < normal... e de fapt o prescurtare :)

Cum bantuiam eu odata pe net, am dat peste chat-ul de la Yahoo si zic "hai sa ma bag si io". Cred ca am incercat vreo zece nick-uri pe care le-as fi vrut si toate erau luate! Precizare: am oroare de nick-urile neimaginative de genul nume_prenumean de nastere/inregistrare, sau altele asemenea (inclusiv de nick-urile care contin numere sau care sunt de fapt variante alte altor nick-uri existente). Io voiam sa fiu unica, na! :p Si taman ca ma enervasem mai tare, mi-a venit in minte o legenda pe care o citisem eu cand eram mai mica, despre Mandra Lumii... da' parca nu-mi placea cum suna "Mandra" (poate fiindca am o ruda cu porecla asta? :) ) asa ca am zis sa fiu creative si am bagat Draga in loc. Si-uit-asa a aparut DragaLumii (sau Draga_lumii, in varianta initiala). Numai ca, fiindu-mi lene sa-l scriu pe tot de fiecare data cand ma loghez, atunci cand pot (when available) aleg doar nick-ul "Draga". Suficient, frumos si semnificativ, zic io :) si e usor pentru toate natiile de scris/pronuntat.

Inainte am mai avut si nick-ul Quester (cand bantuiam prin chat-uri internationale), da' foarte multi ma botezau "Questor", ceea ce e cu totul altceva, asa ca am renuntat la el, for the sake of integrity... lol. :p
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Mesajde dirklady » Mar Feb 11, 2003 3:28 pm

Dirklady............l-am ales putin si dupa caracterul meu. Sunt o fire nu prea sociabila si mereu imi place sa stau in umbra. Dar atunci cand cunosc persoanele devin foarte sociabila. Cam atat. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

BITCH

Mesajde KoRn_bitch » Mar Feb 11, 2003 4:27 pm

Hmm ... pai ... inainte eram LaRa ... shi ala venea de fapt de la nickul meu de pe mirc .. ma rog mai sunt persoane care chiar ma mai striga prin liceu 'LaRa' da nu prea multe .. acum s`a transformat in KoRn_bitch .... shi asta vine evident de la faptul ca imi place f mult trupa KoRn shi in al doilea rand .. cuvantul 'bitch' .. hmm asta are o poveste mai complexa putin ... anyway .. eu sunt in zodia sagetatorului shi o prietena de`a mea a citit intr`o carte ca fetele din zodia asta cunt curve :D ... lol ... anyway shi mi s`a parut intersanta combinatia asta .. KoRn_bitch ... and here i am ...
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde basstard » Sâm Feb 15, 2003 11:08 pm

Mie mi-au trebuit 5 zile si 5 nopti de meditatie pentru conceperea nick-ului.....asta spune ceva despre iq-ul meu :D.

La modul serioja, nick-ul meu e domeniul adresei mele de mail (una din ele) si imi place sa cred ca mai e si meseria mea :D
Am vrut sa keep it simple
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Dreamy_Girl » Sâm Mar 29, 2003 10:42 pm

Pay d la una ca mine, care, ma stiti cum sunt-cu capul in nori si visez in culori, va asteptati sa-mi zica altfel decat Dreamy Girl.
Ce-i drept, mi-au trecut prin cap si alte variante cum ar fi "Queen of hearts", sau "September Girl", dar pana la urma, Dreamy am ramas :)
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Dum Apr 27, 2003 11:31 pm

Du-te pe:

http://www.mikeportnoy.com/monster/?menu=interact,

asteapta sa se incarce pagina 100% si vezi de ce mi-am ales nick-ul asta...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde sunset17 » Mar Apr 29, 2003 1:04 pm

in fuctie de ce-mi place (aproape) cel mai mult, de porecle, ceea ce nu este valabil si in cazul meu....si altele.
sunset17
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 29, 2003 12:13 pm

Mesajde Sydney » Mar Apr 29, 2003 1:08 pm

Numele de edd il am de acu mai bine de 2 ani.Cand aparusera desenele alea cu Ed,Edd&Eddy.Eu cu naca doi tipi ieseam mereug seara si ne duceam la net sa ne jucam.In fiecare seara.Si NE-am intalnit cu unu` si ne-a zis ca parca am fi aia 3.Si cum eu eram la mijloc,mi-a zis edd.That's it!



PS: si 4real din prostia mea(am uitat parola la primu` cont)


;a stupid me!
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde Demona » Mar Apr 29, 2003 5:25 pm

...mi-i l-au dat altzii...initzial vine de la "drac mic"...( de cand eram mica-mica - de vreo 5 ani)...apoi am crescut shi cand au inceput primele batai shi alte alea alea, s-a ajuns de la drac...la demon...shi pentru ca nu sunt baiat...au rectificat-o la "Demona"...dar uneori mai striga dupa mine "DEMO"...cam asta e povestea...
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde punct » Sâm Mai 03, 2003 12:35 pm

bluemoonshadow?:con: pí¥iii.. anul trecut de ziua mea, am primit un pui de husky siberian(femela) care in acte are numele "emma of blue moon shadow). mi-a placut mult acest"bluemoonshadow" asa ca il folosesc peste tot:rulz:
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde monk » Dum Mai 04, 2003 4:59 pm

io l-am ales cu grija de pe unul din peretii cu grafuri ...
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Lun Mai 05, 2003 11:01 am

l-am furat
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde MisugeiCuLapte » Sâm Aug 09, 2003 10:04 pm

Dupa cum spunea Guenon, si daca imi aduc bine aminte de tezele lui Young privind promiscuitatea dramatismului in simbolistica accelerarii particulelor, numele denota o severa problema psihica cauzata in primul rand de complexul lui Oedip (Lapte), iar in al doile rand misugeii sunt cuprinsi in ciclitatea zi-noapte, sau pot insemna un complex datorat abuzului sexual trait in frageda copilarie de catre o bunica grasa si transpirata, si acum mai ii simt suncile pe mine ...
MisugeiCuLapte
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 08, 2003 10:57 pm

Mesajde jiji » Lun Aug 11, 2003 2:20 pm

Pai l-am ales brusc si dintr-o data.
Dupa o vreme am dat un search dupa jiji si ce sa vezi, pe la threadurile de fotbal era o chestie peiorativa, legata de gigi aia din fotbal (netoiu, becali si care-or mai fi), da am zis dracu sa-i ia, si asa fotbalu ma intereseaza deloc si ala romanesc si mai si.
Apoi mi-am dat sema ca e un nick foarte bun: e usor de scris si greu de pocit. In plus nu se leaga de numele meu (de fapt numa prima litera e din diminutivul meu).
..., părerea mea, ...
Avatar utilizator
jiji
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Aug 12, 2003 2:45 pm

animaloo - porecla de 4 ani, mai exact din anul intai de facultate, cand m=am pomenit singur in camin. Nu cred ca mai are rost sa va explic de ce animaloo...oricum imi aduce aminte de vremurile alea
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Anna|s » Lun Aug 25, 2003 8:28 pm

asa mi-a spus profa de istorie odata si mi-a placut enorm... (se citeste Annais) :)
aucun art ne peut egaler la vie!
Avatar utilizator
Anna|s
Junior Member
 
Mesaje: 253
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Mar Aug 26, 2003 1:05 am

nu prea am o 'poveste'... pur si simplu mi-a placut de zeul Hades... si am zis ca e un nick misto... si de catziva ani am nicku Hades(din 2000 mai exact)...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde catharsis » Mar Aug 26, 2003 1:12 am

Anna|s, nu stiu cum se face, ca intotdeauna citesc nickul tau Annals, de ce nu incerci sa il schimbi?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Abaddon » Dum Sep 14, 2003 11:31 pm

Abaddon in ebraica insemneaza Distrugatorul... ha ha ha ha ha >:)
Noma Flactis Xombuxer
Avatar utilizator
Abaddon
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Sâm Sep 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Lun Sep 15, 2003 3:29 am

Iubirea vietii mele imi spune sweety , si de acolo a ajuns la Weet-Weet( trademark , am si copyright *p ) si de-aia l-am ales , imi place la nebunie . Bine , de aici s-a ajuns si la Wee-wee X-( care in momentul de fata e interzis si aici , pe forum mi s-a spus si Wet-wet :cry: , ceea ce nu e dragut , nu imi place . Weet-Weet mi se pare genial ,nu credeti ? :o
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde basstard » Mar Noi 11, 2003 12:55 pm

Eu sunt curios de unde vine nick-ul userului baixinho
Cautam pe web niste review-uri si am observat ca in spaniola baixo = bass... presupun ca nu are treaba cu asta....
Poate ma luminezi stimabile baics
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

4173

Mesajde baixinho© » Vin Noi 14, 2003 2:35 pm

baixinho in portugues inseamna mic, micutz. baixinho i se spune lu Romario in Brazilia, baixinho este nick-ul jucatorului care canta la bass cand da concerte in Spania. deci are legatura cu Spania. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde g0re » Dum Noi 23, 2003 5:40 pm

Salutare dragilor,

eu mi-am primit nicku Gore in liceu intrucat colegilor mei le era lene sa imi strige tot numele (si ala de familie)

-----Concurs-----
Ghiciti numele meu de familie !
Premiu : Stima de sine !
Mai multe capace mai multe sanse !

dup-aia am inceput sa dau taguri cu markeru pe banci si dadea mai bine cu 0 in mijloc si 3 in coada "g0r3"

la ceva timp am inceput sa joc Counter Strike in sala si toti baietii aveau probleme de dictzie: in loc de "Gore" imi spuneau "gor-trei"
...prin urmare am substituit fara mila 3-u cu e-u si am ajuns la varianta de astazi "g0re"

alte nickuri: g0r3, gor3, gore, fecanis

v-as spune si de "fecanis", da' asta e alta poveste

si-am incalecat pe-o shea si v-am spus povestea-ashea...somn ushor !
g0re
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Noi 22, 2003 5:14 am
Localitate: Miami, FL USA

Mesajde wwritza » Vin Noi 28, 2003 8:12 pm

Sunt pt prima oara pe acest forum . Mai inatai l-am studiat din"umbra" si m-am tare amuzat de tot ce se discuta p-aci...Am descoperit si lucruri interesante...deci romanu' mai si gandeste...si gandeste bine...
Si cum trebuia sa-mi fac si intrarea, nici ca a fost mai potrivita pe acest subiect.
Initial am vrut wwritza, fiindca asa obisnuiam sa intru pe #bucuresti sau #kappa. Dar cica este luat :(( Si asa am ajuns la pokenitza. Nu sunt un mare fan al pokemonilor, dar numele mi s-a parut funny asa ca.....iote-ma...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde g0re » Vin Noi 28, 2003 8:38 pm

cine, sau mai precis CE e bubu ?
There are two kinds of people in the world : the ones with big guns and the ones that...dig.
g0re
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Noi 22, 2003 5:14 am
Localitate: Miami, FL USA

Rapp Rules 4 ME!!!

Mesajde Rap_Girl^ » Vin Noi 28, 2003 8:38 pm

Mi-am ales nick-ul asta ca sunt o mare fana a muzicii Rapp.....
"...un sigur lucru mai am de adaugat, RESPECT pentru cei care in fata scenei au stat..."
"...pan`atunci cand moartea o sa ne desparta..."
B.U.G MAFIA
Rap_Girl^
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Noi 28, 2003 6:47 am
Localitate: Reston, Virginia, USA

Mesajde F|y! » Sâm Noi 29, 2003 8:57 pm

La inceput, LIL^Angel... pentru ca eram micutza si cuminte ca un ingeras... mai tarziu, adika acum vreo 2 sapt, Fr@ctured. L-am vazut pe un wallpaper, care este si avatarul meu... si mi-a placut, e destul de ciudat, iar mie imi plac fracturile (numai sa nu le am eu), sticlele sparte, crengile rupte, etc.

In speranta ca nu v-am pliktisit sau shocat,

:kiss:
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

yeah

Mesajde proXtu » Lun Dec 01, 2003 4:55 pm

io nu pot 5a pronutz 5i 5a ta5tez litera
    -------
   |
   |
    -------
             |
             |
    -------

evident :D
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Delphyna » Mar Dec 02, 2003 10:51 am

Nu am vechime pe aici dar am zis ca merge sa spun cum mi-am descoperit nick-ul asta...
1. Cobornad adanc in copilarie prima chestie ce m-a impresionat nu mai tin minte exact cand era chestia aia "cunoaste-te pe tine insuti" stiti bine ca are legatura cu Dephi
2. Ceva mai tarziu mi-am descoperit o adevarata pasiune pentru delfini
Asa a iesit Delphyna
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 8 vizitatori