Cum v-ati ales nick-ul?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Tiamat » Mie Dec 03, 2003 10:50 pm

Eu mi-am ales acest nick intr-o seara friguroasa de Februarie cand am avut prima data internet si era prima oara cand intram pe mIRC.
Tocmai imi cumparasem albumul Wildhoney al formatiei Tiamat si am cautat pe net care e treaba cu Tiamat.....si am aflat doua lucruri: 1) super formatzie ; 2) in religia mesopotamiana Tiamat era zeul (zeita) marii, un dragon inaripat........
Si asa am intrat eu pe mIRC cu nick-ul TIAMAT--- (acum am renuntat la cele 3 linii);
Tiamat
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mar Noi 25, 2003 9:03 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde piskeshu » Joi Dec 04, 2003 9:07 pm

Mi l-au ales altzii, acum cativa ani...
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde GAPO » Lun Feb 23, 2004 10:56 pm

GAPO = Gorilla Arm Pit Odor - The odor emitting from the underarm after consumming large quantities of twinkies, beer, pickled eggs, and popcorn.

Silly, isn't it? Asta pentru cine credea ca e vreun nume de psihopat ...
Son of a mother father.
GAPO
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Feb 22, 2004 7:23 pm
Localitate: no

Mesajde Daimon » Mar Feb 24, 2004 1:00 pm

poate ar trebui deschisa o discutie despre nevoia unora de a-si alege un nick, si alegerea altora (mult mai putini) de a-si folosi propriul nume... (recunosc ca nu ma numar printre ei, dar imi plac mai mult cei din a doua categorie... unii prieteni stiu de ce...)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

k@tzy

Mesajde kahlan » Mar Mai 11, 2004 7:43 pm

Pei,k@tzy vine din mai multe surse:
1.ma mai cheama shi catalina--->prin numeroase derivatii katzy
2.e o chestie de caracter,multa lume imi spune ca sunt pisicoasa(in sensu bun),la inceput era ceva de genu pisy,mitza,etc,da' deh,intervine si engleza asta.Atunci vine nick-ul kitty(care sincer,ma scoate din sarite).Eh de acolo,da-i si schimba si dai si modifica si am ajuns la katzy/k@tzy(ca arata mai altfel...).Multa lume mi-a spus ca mi se potriveste,chiar ma striga asha... :) .Ma rog, si acum un an am aflat si de katze(inseamna pisica in lb germana) .
Thatz my story! A-)
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde cubu » Mar Mai 11, 2004 10:35 pm

Nu te-ai gandit ca poate duce cu gandul la "catza"?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde prittyfly » Joi Mai 13, 2004 12:08 am

Poveste scurta a unuia dintre cei mai noi membrii : acum vreo 4 ani , pe vremea cand am fost si eu admin la un club cu internet..la prima mea patrundere in universul vast al internetului, am dat ochii cu Mirc-ul...la care am fost obligat sa-mi aleg un nick ( pe nicu nu-l cunosc) deci eram lipsit de inspiratie....melodia care insa rula in acel moment mi-a fost de mare ajutor " preatyfly for a mother fucking white guy" singurul cuvant interesant fiind " prittyfly" scris si putin diferit de cel corect in limba engleza a ajuns sa-mi fie chiar numele de strada.....ca si la orice joc sau site sau nume in telefonul prieteniilor mei......
fost Spawn...prea from the darkside pt mine am ales ceva mai plutitor doar sunt un visator dupa zodie.
Cam asta e istorioara mea.
Avatar utilizator
prittyfly
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Mai 29, 2004 10:04 pm

" preatyfly for a mother fucking white guy" totul bine si frumos afara de partea cu motherfucking care nu apare in piesa oricat asculti :)

nickul meu a fost usor de ales, tinand cont de faptul ca am un tricou complet negru pe care scrie mare cu alb : whatever :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Black Eyes » Sâm Mai 29, 2004 11:29 pm

g0re scrie:-----Concurs-----
Ghiciti numele meu de familie !
Premiu : Stima de sine !
Mai multe capace mai multe sanse !


Pai eu as zice ca e Grigore.:) Am dreptate?! :D


Revenind la oile noastre....
Pai, nickul meu a fost ideea unui vecin, caruia i-a venit ideea sa-mi pun id la yahoo "behind_blue_eyes". Iar eu, am inlocuit "blue" cu "black".
Iar aici, am zis ca sa nu-mi pun un nume prea lung, asa ca am lasat doar "Black Eyes".
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Catzelusha » Dum Mai 30, 2004 6:31 pm

Inainte de a ma inregistra pe forum ,m-am gandit la un nick mishto,care sa sune bine.Initial am fost Sfera,dar cum m-am plictisit de numele asta mi-am pus Catzelul_fantoma,nick,care de altfel mi se pare foarte original.In scurt timp,m-am plictisit si de numele asa si mi-am ales un nick cu dublu inteles: Catzelusha .M-am descis asupra acestul nick in urma unei intamplari ,care ma amuza de fiecare data cand mi-o amintesc.Stiu ca este un nume vulgar,dar daca asta este nick-ul care m-a facut cunoscuta...de ce sa nu-l las asa? ~)
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde F|y! » Mar Iun 01, 2004 6:08 pm

F|y! ... cred si sper, ultimul meu nick. :) L-am ales pentru ca sunt o fire visatoare... si imi place sa zbor (la propriu).
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

Mesajde ROXANA » Mar Iun 01, 2004 6:37 pm

f simplu..... e numele meu si imi place :) pacat ca-l intalnesc la multeeeee fete!!
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Mar Iun 01, 2004 6:52 pm

Da,Roxana...asta asha e..si p mine ma cheama la fel :p
Actualul nick nu este de fapt rodul imaginatiei mele ci o traducere mai personala a lui eyewitness...de la DeathQueen s-a ajuns la Regina Matrashita:)
Mie initial mi s-a parut ciudat dar acum deja m-am obisnuit si chiar imi place f mult!
Nu l-ash mai schimba!(chiar daca am avut ceva tentative)
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Sydney » Joi Iun 03, 2004 7:32 am

Mie mi la ales Oribilul Mosc pt ca a zis ca seaman cu respectivul actor. *p
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Bun thread...La mai multe...

Mesajde Anakin » Joi Iun 03, 2004 3:37 pm

Cum sunt un mare fan STAR WARS imi place cel mai mult de Anakin Skywalker cel care are sa devina mai tarziu Darth vader ;h (poza lui este avatarul meu) ; imi place pentru ca toti avem doua fetze una buna cand suntem calmi si relaxati si una intunecata cand avem draci si granita dintre cele doua e a naibi de mica.....vorba lui YODA :"The dark side is quicker, easyer more seductive.....once you start down the dark path forever will it dominate your destiny" (God I love this shit!)
oricum imi place thread-ul asta pt ca fiecare are ocazia sa spuna cate ceva despre el..........salut! :hi:
A long time ago, in a galaxy far,
far away...
Avatar utilizator
Anakin
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde CrAsh0v3r » Vin Iun 18, 2004 3:00 am

Hackers (1995)
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde balrogu' » Vin Iun 18, 2004 1:27 pm

ca ie un nene rau si misterios!
bau
Avatar utilizator
balrogu'
Junior Member
 
Mesaje: 439
Membru din: Dum Iun 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 18, 2004 1:30 pm

e un nene rau si misterios...dar Gandalf l-a urinat. ~p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mtz » Vin Iun 18, 2004 2:17 pm

Mtz de la pisoi...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
*"Oamenii cer libertatea de exprimare ca o compensatie pentru libertatea gandirii pe care o folosesc rar"-Soren Kierkegaard
*"In order to understand something, you mustn't try to understand everything."-Weinberg - Lump Law


oPsedatii stiu de ce
Avatar utilizator
Mtz
 
Mesaje: 522
Membru din: Mie Iun 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 18, 2004 2:21 pm

Deci esti fata cu varsta cuprinsa intre 14 si 17 ani.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mtz » Vin Iun 18, 2004 2:58 pm

deci sunt fata cu varsta cuprinsa intre 18 si 19 :P
*"Oamenii cer libertatea de exprimare ca o compensatie pentru libertatea gandirii pe care o folosesc rar"-Soren Kierkegaard
*"In order to understand something, you mustn't try to understand everything."-Weinberg - Lump Law


oPsedatii stiu de ce
Avatar utilizator
Mtz
 
Mesaje: 522
Membru din: Mie Iun 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 18, 2004 3:03 pm

Bine, Alina ! Iti urez bun venit pe forum si astept sa iti pui si poze pe subiectul de poze. ~)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mtz » Vin Iun 18, 2004 3:07 pm

Bine v-am gasit...dar pana ma obisnuiesc si eu cu lumea nu pun poze...no offense...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
*"Oamenii cer libertatea de exprimare ca o compensatie pentru libertatea gandirii pe care o folosesc rar"-Soren Kierkegaard
*"In order to understand something, you mustn't try to understand everything."-Weinberg - Lump Law


oPsedatii stiu de ce
Avatar utilizator
Mtz
 
Mesaje: 522
Membru din: Mie Iun 16, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iun 18, 2004 3:15 pm

I talked to God... He told me I will be OK...but you are preatty fuked!

alina, nea god ala cu care vorbisi matale vorbea cam stalcit engleza, poate o abordare in romana era mai buna...ce zici?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

eyewitness

Mesajde Mtz » Vin Iun 18, 2004 3:35 pm

nea god ala mi-a mai zis ceva intre timp...acum e bine? A-)
*"Oamenii cer libertatea de exprimare ca o compensatie pentru libertatea gandirii pe care o folosesc rar"-Soren Kierkegaard
*"In order to understand something, you mustn't try to understand everything."-Weinberg - Lump Law


oPsedatii stiu de ce
Avatar utilizator
Mtz
 
Mesaje: 522
Membru din: Mie Iun 16, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron