MTV Romania

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde vali » Dum Iun 02, 2002 7:42 am

Initial trimis de Vixxen


pai se cheama MTV Europe, de unde ne dam cu tontii seama ca se vrea un post european. daca tot dau reclame in ebraica si in toate limbile fostei URSS (mai rar) atunci sa dea in toate limbile europene


daca paltesti tu ...eu sunt de acord sa imi fac reclama acolo

parca am vazut reclama cu connex pe mtv, da nu sunt sigur..

mie imi plac reclamele turcesti, nu le inteleg, da imi plac
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde vali » Dum Iun 02, 2002 7:49 am

Initial trimis de SOD
domnul vladonne,
acu ca ne-ati lamurit cum s-a nascut mtv romania,ne spuneti si dedesubturile afacerii?adica ce suma datoreaza mcm romania,de ce Mircea Zara pretinde bani(cam 400 usd)de la locatiile unde isi face emisiunea,de ce Carmen promoveaza Proconsul si Camioane in multime la disperare,de ce clubul mcm a avut mari probleme si a si fost inchis,de ce omul care facea sunetul la concertele din clubul mcm nu si-a primit banii nici acum,de ce sunt in clubul mcm numai poponari si drogati?


daca imi permiteti...

e plin de poponari si drogati pt ca shefii sunt asha... si asta e generatia PRO.

mircea zara face ce a facut si andrei zaharescu, scoate un ban cinstit de la fraieri.

suma datorata, dupa cum se aude prin colturi, e in jur de 400 mil lei romanesti, contravaloare diverselor servicii pe care le-au contractat si le-au folosit si au uitat sa le plateasca.

si mcm franta e un post chiar foarte bun, in comparatie cu mtv
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Dum Iun 02, 2002 2:45 pm

Initial trimis de vali


daca paltesti tu ...eu sunt de acord sa imi fac reclama acolo

parca am vazut reclama cu connex pe mtv, da nu sunt sigur..

mie imi plac reclamele turcesti, nu le inteleg, da imi plac


Eu reclame romanesti am vazut pe Discovery ;)
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Dum Iun 02, 2002 2:47 pm

Initial trimis de Josefine^


Eu reclame romanesti am vazut pe Discovery ;)


si chiar foarte multe :a
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Dum Iun 02, 2002 3:02 pm

josefina, vezi ca te spun lu napoleon!!!!


vezi ca exista un buton de modifica, prin care iti poti modifica postul sa nu mia fie nevoie sa te citezi
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Dum Iun 02, 2002 6:43 pm

Initial trimis de vali
josefina, vezi ca te spun lu napoleon!!!!


[b]vezi ca exista un buton de modifica, prin care iti poti modifica postul sa nu mia fie nevoie sa te citezi
[/B]


da...stiu...ma grabeam... :p
anyway...mersi ca te-ai gandit :a
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde qeru » Dum Iun 02, 2002 6:50 pm

Initial trimis de Josefine^


Eu reclame romanesti am vazut pe Discovery ;)

pai ala e discovery romania, ca au spatziu spec pt reclama shi aia de transmit postu' la noi baga ei d'aici reclamele (n-ai observat ca majoritatea sint romaneshti?)
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Dum Iun 02, 2002 7:32 pm

Initial trimis de qeru
(n-ai observat ca majoritatea sint romaneshti?)


hmm...NU!
da'...nu conteaza :a
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde vladonne » Lun Iun 03, 2002 9:08 am

Initial trimis de SOD
domnul vladonne,
acu ca ne-ati lamurit cum s-a nascut mtv romania,ne spuneti si dedesubturile afacerii?adica ce suma datoreaza mcm romania,de ce Mircea Zara pretinde bani(cam 400 usd)de la locatiile unde isi face emisiunea,de ce Carmen promoveaza Proconsul si Camioane in multime la disperare,de ce clubul mcm a avut mari probleme si a si fost inchis,de ce omul care facea sunetul la concertele din clubul mcm nu si-a primit banii nici acum,de ce sunt in clubul mcm numai poponari si drogati?



Nu v-am lamurit, ci te-am lamurit, pentru ca singurul de pe-aici care (pare ca ...) nu are habar de ce e in jurul lui, eshti tu. Chestie care nu-tzi da de fel dreptul sa fi sarcasitc shi acid-taois. In plus intrebarile pe care le-ai pus tu acolo shi-au gasit un raspuns in cele ce tzi le-a zis Vali. Deshi daca eram in locul lui te-ash fi trimis la organe cometente care se ocupa cu asha ceva - in spetza garda financiara shi brigada anti-drog. Cat despre Carmen care promoveaza C'nM shi Proconsul, ar trebui sa faci o legatura stransa intre solista vocala de la C'nM shi Carmen de la MCM, o casa de productzie numita Magma shi Proconsul. Da' poate eshti perspicac shi te prinzi din prima.
Same shit, diffrent day...
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde SOD » Lun Iun 03, 2002 3:02 pm

e clar ca nu esti un om deschis!adica tu ce credeai ca pentru mine aveam nevoie de aceste raspunsuri?
daca asta e legatura pe care o stii tu dintre carmen si camioane & proconsul atunci iti zic ca nu esti prea bine informat si in speta stiu mai multe decat tine!
vad ca te ataci una - doua dar nu dai raspunsuri concrete.oi lucra la mcm si te deranjeaza intrebarile?
nu mai vreau nici un raspuns de la tine,iar daca ai chef de cearta,dupa cum bine vad,muta-te pe scandal si continuam cat vrei tu!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Lun Iun 03, 2002 11:15 pm

calm boys, nu va impacientati



sod, nu la mcm...in alta parte
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde vladonne » Mar Iun 04, 2002 3:24 am

Initial trimis de SOD
e clar ca nu esti un om deschis!adica tu ce credeai ca pentru mine aveam nevoie de aceste raspunsuri?
daca asta e legatura pe care o stii tu dintre carmen si camioane & proconsul atunci iti zic ca nu esti prea bine informat si in speta stiu mai multe decat tine!
vad ca te ataci una - doua dar nu dai raspunsuri concrete.oi lucra la mcm si te deranjeaza intrebarile?
nu mai vreau nici un raspuns de la tine,iar daca ai chef de cearta,dupa cum bine vad,muta-te pe scandal si continuam cat vrei tu!



Nu vreau sa ma cert de fel, insa nu suport tonul pe care il adoptzi. Shi pozitzia de fronda de la care pleci intr-o discutzie. Au mai foast shi altzii p'acile care cam la fel discutau. Poate ca m-am saturat de genul asta. Acuma stau shi ma intreb daca tu ai discuta cu tine insutzi nu te-ai enerva de la primele cuvinte ?
Same shit, diffrent day...
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Vixxen » Mar Iun 04, 2002 8:07 am

Initial trimis de vali


daca paltesti tu ...eu sunt de acord sa imi fac reclama acolo

parca am vazut reclama cu connex pe mtv, da nu sunt sigur..

mie imi plac reclamele turcesti, nu le inteleg, da imi plac


pai ce treaba am eu sa le platesc?:con: clar costa o gramada de bani sa ai reclama pe biutiful emtivi, DAR mai point era ca daca tot dau reclame in ebraica si se vor un post european atunci sa dea in toate lb acestui mirobolant continent...si macar daca ar fi ce va de capul reclamelor alora, toate sunt desene animate cu ceva muzica de fatait buricu' si produsul promovat zboara pe acolo si danseaza! :confused: like...duh!
aia la connex e pt ca dau astia 500 bilete la enrique's fabulous concert...numai pt abonati connex if I 'm not mistaken...si mai e si treaba ai cu coordonatele geografice cand printre picaturi mai vezi si un cuv. romanesc, oricum mai bine raman la engleza...parerea mea :D
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Mesajde SOD » Mar Iun 04, 2002 10:33 am

Initial trimis de vladonne



Nu vreau sa ma cert de fel, insa nu suport tonul pe care il adoptzi. Shi pozitzia de fronda de la care pleci intr-o discutzie. Au mai foast shi altzii p'acile care cam la fel discutau. Poate ca m-am saturat de genul asta. Acuma stau shi ma intreb daca tu ai discuta cu tine insutzi nu te-ai enerva de la primele cuvinte ?

bre,da fin psiholog esti !cum de ti-ai dat seama?cate odata ma si bat singur,asa de enervant sunt!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Iun 04, 2002 1:53 pm

ba, sa nu ne-abatem.... pe threadu asta parca mtv rrumania ne jena la ...spate.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Dum Iun 09, 2002 1:17 pm

Vroiam doar sa intreb daca e cineva de pe aici care merge pe 15 la concert..nu de alta,da' sa-mi povestiti si mie dupa'aia cum a fost ca tare am impresia ca Enrique o sa se faca de kko...ca si "ai nostri" de altfel :p
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Dum Iun 09, 2002 4:05 pm

Initial trimis de Vixxen


pai ce treaba am eu sa le platesc?:con: clar costa o gramada de bani sa ai reclama pe biutiful emtivi, DAR mai point era ca daca tot dau reclame in ebraica si se vor un post european atunci sa dea in toate lb acestui mirobolant continent...si macar daca ar fi ce va de capul reclamelor alora, toate sunt desene animate cu ceva muzica de fatait buricu' si produsul promovat zboara pe acolo si danseaza! :confused: like...duh!
aia la connex e pt ca dau astia 500 bilete la enrique's fabulous concert...numai pt abonati connex if I 'm not mistaken...si mai e si treaba ai cu coordonatele geografice cand printre picaturi mai vezi si un cuv. romanesc, oricum mai bine raman la engleza...parerea mea :D


u are wrong...

daca eu, vali petre, vreau sa imi fac reclama la chilotii pe care ii port acum si vreau ca reclama sa fie in bulgara veche (limba stramoshilor mei) sau in aromana, e treaba mea, EU platesc si dau reclama in ce limba vrea muschiul mee. ce nu intelegi de aici????????????????????????????

mtv europe a avut reclama la connex, mai precis la myx cand nici nu se intrezarea ideea, facand parte din campania de promovare a myx-ului, ce a inclus si yahoo.com

vladdone, imi faci mie un favor? sod, imi faci mie un favor? nu are rost sa va certati aiurea. vladdone, fii mai ingaduitor
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde tre » Dum Iun 09, 2002 11:33 pm

mai sunt doar 5 zile ... ;)
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Lun Iun 10, 2002 9:37 am

nu-mi aminti...eu pe 17 dau capacitatea... :a
asa ca,pentru mine mai e o saptamana... ;)
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Lun Iun 10, 2002 10:34 am

nu am stat sa mai citesc ce sa spus in alte posturi. vreau sa spun si eu ceva despre MTV romania. din pacata pe acest post piesele romanesti nu vor mai avea o atat de mare intrare cum au pe altele. intr-un fel este foarte bine ca si asa suntem de kkt cu muzica si o stim noi ramanii. cum ar fi sa ne mai vada si o intrega lume. in altfel, este nasol pt. cele 2-3 trupe ce totusi canta si ar merita sa fie vazute si de occident (in aceasta categorie nu sunt incluse genurile dance si manele). deci avantaje nu prea se intrevad.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Iun 10, 2002 6:39 pm

domnu vladonne,

am aflat bre unde lucrezi. d'aie te ataci matale asa tare? crezi ca n-am mai vazut oameni de lucreaza in radio? vezi bre ca n-am 14 ani ca sa cad pe spate cand vad un microfon.

acu ce sa mai zic,d-abia acu am facut legatura !daca te-a deranjat tonul meu imi cer scuze,da prea aparai mcm -ul si am crezut ca nu vrei sa versi tot ce stii.iar cum eu stiu prea multe despre ei,am zis sa te zadarasc un pic da lu matale ti-a sarit tandara!scuze inca odata.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde qeru » Mar Iun 11, 2002 2:13 am

Initial trimis de K-gula
nu am stat sa mai citesc ce sa spus in alte posturi. vreau sa spun si eu ceva despre MTV romania. din pacata pe acest post piesele romanesti nu vor mai avea o atat de mare intrare cum au pe altele. intr-un fel este foarte bine ca si asa suntem de kkt cu muzica si o stim noi ramanii. cum ar fi sa ne mai vada si o intrega lume. in altfel, este nasol pt. cele 2-3 trupe ce totusi canta si ar merita sa fie vazute si de occident (in aceasta categorie nu sunt incluse genurile dance si manele). deci avantaje nu prea se intrevad.

K-gula.

probabil vor cere producatorilor/autorilor sa demonstreze ca piesele sunt originale sau au autorizatia sa faca un cover shi ca toata inregistrarea este licita (inregistrari in studio sau loop-uri cumparate), intr-un cuvint exista cite un contract pentru fiecare etapa in realizarea unei piese (inclisiv pt cilp). prin alte parti, intr-un proces de incalcare a drepturilor de autor sint implicate shi posturile tv care-au difuzat materialul respectiv. iar cind eshti implicat intr-un astfel de proces, potzi sa-tzi iei adio.
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Iun 11, 2002 2:21 am

mai sunt 4 zile....

asta ma f@%e pe mine cand miercuri am examen si nu stiu nimic... :D
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde qeru » Mar Iun 11, 2002 2:40 am

totushi nu-ntzeleg o qestie... ce-i cu atita coca-cola in campania asta pt mtv RO? ei il lanseaza?
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde vladonne » Mar Iun 11, 2002 3:18 am

Daca ai aflat, foarte bine, tzine pentru tine acu'. Ori ai prieteni, ori ai fler, insa nu-mi pune in carca treburi pe care nu le-am zis shi pe care or'shcum nu le-ash pretinde.
Finaly, u got it ! Brava ! Appollogy accepted !
Same shit, diffrent day...
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde CCMUSIC » Mie Iun 12, 2002 12:40 pm

Mie imi pare bine ca a aparut mtvRomania.As fi preferat Viva dar si asta-i bun,mai ales ca are multe noutati, ceea ce-mi place mie.:)
MUSIC IS LOVE,LOVE IS MUSIC,MUSIC IS MY LIFE AND I LOVE MY LIFE
CCMUSIC
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Mie Apr 24, 2002 4:08 pm
Localitate: omniprezent

Mesajde vali » Joi Iun 13, 2002 12:19 am

Initial trimis de CCMUSIC
Mie imi pare bine ca a aparut mtvRomania.As fi preferat Viva dar si asta-i bun,mai ales ca are multe noutati, ceea ce-mi place mie.:)



vladdone, ce ziceai?

ccmusic, ametzila, nu s-a lansat inca!!!!!!!!!!!!!!!!!1
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Iun 13, 2002 12:27 am

mai sunt 2 zile.... baga-mi-as #@!% !@#%! in natia lor de !@#%!... ma duc la lansarea mtv ro si urc pe scena sa-i dau m!%e live lu iglesias si tuturor idiotilor de se baga-n seama/se vor baga in seama apropo de evenimentu asta.. ah va urasc pe toti!!!!!1
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Iun 13, 2002 12:29 am

Initial trimis de CCMUSIC
Mie imi pare bine ca a aparut mtvRomania.As fi preferat Viva dar si asta-i bun,mai ales ca are multe noutati, ceea ce-mi place mie.:)


are multe noutati si 'hit-uri' si slagare si r&b si negri cu masini/celulare/palm-top-uri faine si p*zda ma-tii nu-i asa? ii fain postu asta...ce bine ca se lanseaza...vezi sa fii prezent pe 15 la stadion sa ma vezi cum ii dau live m!@e lu iglesias....
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde qeru » Joi Iun 13, 2002 12:30 am

Initial trimis de tre cool
mai sunt 2 zile.... baga-mi-as #@!% !@#%! in natia lor de !@#%!... ma duc la lansarea mtv ro si urc pe scena sa-i dau m!%e live lu iglesias si tuturor idiotilor de se baga-n seama/se vor baga in seama apropo de evenimentu asta.. ah va urasc pe toti!!!!!1

am shi io momente d'astea, cind nu suport sa vad oameni fericitzi... :(
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron