Cum v-ati ales nick-ul?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Iul 11, 2002 11:01 pm

lulutza - stai incet... caci inca nu au sarit "muchamanii" de pe site pe tine... apoi sa te vedem :)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 12, 2002 12:06 am

Da..sigur ca dau premiul ! Lulu e un nume exotic. Si cred ca domnisoara ce il poarta...va deveni repede prietena noastra.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde angus » Vin Iul 12, 2002 8:02 am

lulu, (imi place ca te cheama ca pe Veronica), cunosc foarte bine sentimentul pe care-l incerci, si eu am jucat singur o vreme. Vei scapa de senzatia asta cand vei ajunge spre postul 200 si vei schimba YM-uri dragastoase cu userii importanti. Vreau sa zic prietenoase. Cat despre modul in care cum si ce fel se dau sau nu si de ce premiile, cred ca sunt persoana cea mai in masura sa-ti povestesc! :D
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Iul 12, 2002 8:28 am

premii??? unde, unde? :con:
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde angus » Vin Iul 12, 2002 8:38 am

La ala oribil. Cica a inaugurat premiul "cui place la muschii mei". :D
Vezi ca esti oftopic, o sa te certe seful de forum :D :D
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Kayla » Vin Iul 12, 2002 2:59 pm

Cred ca e misto premiul, nu? Misto e si Lulutza, da' numa' nickul meu e cel mai naspa, recunoasteti! Vine de la Mela, cum imi spuneam eu la cateva luni. Asa mi se spune prin casa. La scoala mi-e rusine sa-l zic, ca rad de mine!:(
Kayla
 

Mesajde Zgubilici » Vin Iul 12, 2002 3:06 pm

adicatelea tu cand aveai cateva luni te strigai singura?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde lulutza » Vin Iul 12, 2002 6:38 pm

Initial trimis de Mirela
lucia,aka lulu,aka lulutza(de ce mi-ai furat porecla,huh?????)

ia-o incet,nu esti in plus....just new and unknown.....
cine stie,poate la sf. lunii vei castiga premiul de cel mai cel nou-venit(il mai da oare Moshu' ma intreb???)


ok, ok.... cum adik ti-am furat porecla? tot oribilul?!!!!:confused:
is somebody more happy than me???
i don't think so!!!
lulutza
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Lun Iul 08, 2002 6:00 pm
Localitate: somewhere in the middle of nowhere.

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 13, 2002 8:00 pm

nickul meu vine de la unul dintre eroii mei preferati. Daca va spun ca si in zilele de azi mai frunzaresc din cand in cand Invitatie la vals o sa ma credeti?
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde zuza » Dum Iul 14, 2002 5:20 am

Nickul meu cred ca e cel mai tampit dar mie imi place. Numele de monika mi l-am atribuit eu insami pe moment ce imi urasc numele adevarat. E inspirat din La Medeleni de Ionel Teodoreanu-tare as vrea eu sa fiu ca acea monica. Is in love este parte a doua si pe moment ce nu sunt indragostita ma gandesc cum ar fi.
Aceasta explicatie este foarte tampita si va rog sa nu o bagati in seama! :D
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Zgubilici » Dum Iul 14, 2002 12:07 pm

I belive a new darky has shown it's face pe acest taram. Pai welcome draga moniKa, si sper sa mai ramai pe aici.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde zuza » Dum Iul 14, 2002 9:23 pm

Pai asta si eu sper!:D Merci pentru urare:o
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Zgubilici » Dum Iul 14, 2002 9:56 pm

Eu de nick chiar nu am nici un fel de explicatie, si eu ma intreb de ce atunci cand m-am inscris am pus Zgubilici la nume utilizator, a fost o chestie oarecum involuntara, nickul asta nu l-am mai folosit nicaieri inainte, a fost ceva de moment dar se pare ca ma caracterizeaza din anumite puncte de vedere. Cel mai mult imi place ca oarecum ascunde identitatea reala pentru ca exista si vor exista mereu oameni care daca afla ca esti fata valoarea mesajelor tale scade in ochii lor, daca mai afla si ce varsta ai stramba si mai mult din nas, lucru care ma irita la culme, pentru ca sunt pur si simplu niste detalii tehnica, pe un forum unde nu te vezi si nu te auzi, cele mai importante sunt vorbele in sine.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde darkshines » Dum Iul 14, 2002 10:01 pm

Initial trimis de Zgubilici
I belive a new darky has shown it's face pe acest taram. Pai welcome draga moniKa, si sper sa mai ramai pe aici.



i'm offended ! i'm unique n you know it :p

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Dum Iul 14, 2002 10:09 pm

esti unique, dar anumite calitati de la tine s-au imprumutat si la ea. de-ar fi toti copii cu caractersitici imprumutate de la tine ce bine ar fi...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde zuza » Lun Iul 15, 2002 12:47 am

Cum adica calitati de la ea s-au imprumutat la mine? Explicate!!
:mad:
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Zgubilici » Lun Iul 15, 2002 1:31 pm

greu de explicat, vezi si tu posturile tale si ale ei, iar explicate e cu liniuta.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde zuza » Lun Iul 15, 2002 6:30 pm

Stiam asta dar m-am grabit sa scriu si in plus m-am tampit rau de cant s-au vreo 4-5ore pe net nonstop. De copiat nu copiez pe nimeni pt ca nici mie nu-mi place sa fiu copiata dar daca te referi la pesimism asa sunt eu de cand m-am nascut. Ce sa-i faci m-am saturat de viata!;P
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

aici va ziceti si numele adevarate.....

Mesajde Andrada The Dev » Lun Iul 15, 2002 9:09 pm

sau tre sa ma misc la subiectu asl pls? :D

Bine ai venit MoNiKaIsInLoVe...... mai ramai pe-aici.....
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde Mirela » Lun Iul 15, 2002 9:25 pm

Initial trimis de lulutza


ok, ok.... cum adik ti-am furat porecla? tot oribilul?!!!!:confused:


Lulutza...MIE mi-ai furat porecla,nu Oribilului....

istoria spune asa: Mirela-> mirelutza-> scurtat lutza-> lulutza(cativa ani buni)-> preschimbat in loloatza-> ajuns la loatza(si asta a prins alti cativa ani) and back again to Mirela ca-s prea mare sa ma mai strige mama de la balcon ca pe copii mici(although i kinda miss it) :D
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Lun Iul 15, 2002 10:09 pm

Hai sa va zic shi eu povestea id-ului meu... Luatzu-va popcorn, o cola shi facetzi-va comozi...
Care-va-sa-zica...intr-o seara dadui de aceasta pagina urmand un link gasit intamplator pe rap-arena...m-am prins despre ce e vorba shi am dat sa ma inscriu...brusc imi este cerut un username...am stat shi am reflectat shi am zis...DECRET. De ce? I don't have the slightest clue...dak reusheshte cineva vreodata (vreun psihiatru) sa priceapa ce e in capshorul meu, poate o sa aflu shi ce mi-a venit cu acest id.
In viatza reala mi se zice mult mai simplu shi mai haios (haios pt totzi mai putzin pt mine) TAE, kre vine de la Tatae dar asta e alta poveste shi mi-e ca nu mai avetzi popcorn...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Kayla » Mar Iul 16, 2002 12:17 am

adicatelea tu cand aveai cateva luni te strigai singura?

Nu chiar... Imi ziceam Bebe Mela, dar mai mult cand eram nemultumita de ceva. Oricum, asta era putin inainte de 1 an.
Kayla
 

Mesajde baixinho© » Mar Iul 16, 2002 8:22 pm

monikaisinlove, nu ne parasiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, te rooooooooooooooooog! (sper sa nu fiu propus pentru ban)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 16, 2002 10:37 pm

Mai petricane,tu ai o psihoza cu banul asta. Suferi de mania persecutiei. Stai linistit..ca nu te propune nimeni pentru ban. Ce a fost a fost. Scrie in continuare cu incredere !

Sincer..mie imi placea mai mult primul tau nick. Dar asta e....daca oamenii au fost rai cu tine. Lasa...ca si petrican merge ! ;)

Deci..fii linistit ! Hai ca mai e putin si itzi pui avatar.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iul 17, 2002 7:29 am

Mai nea Mosh, nu am nici o amnie a persecutiei, dar dac m-am fript prima data cu ceorba, acuma suflu sin inghetata. Asta pe de o parte. Pe de alta, abea astept sa-mi pun avatar. Sau poza, ca din punctul meu de vedere sunt unii termeni care ma depasesc in totalitate. Semn ca mileniul trei m-a luat cam pe nepregatite. :)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 23, 2002 2:25 pm

Cel mai nou user al fanclubului se numeste : adi18@fanclub
Un nick f. interesant. Sa vedem ce o fi de capul lui..daca va scrie ceva. Sau poate doar a vrut sa isi faca adresa de e-mail ? :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Andrada The Dev » Mar Iul 23, 2002 4:15 pm

moshule nu trebe sa fii pesimist;P da' de ce nu vorbeste nimeni cu mine???:confused: :con:
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde J'adore » Mar Iul 23, 2002 9:44 pm

nick-ul meu vine de la numele meu adevarat(crina)
la inceput vroiam sa am un nick mai diferit sau mai crazy decat alti useri.dar nu am reusit asa ca era....este...crinuza:cry: :P :silly:
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 23, 2002 9:54 pm

Esti tu destul de crazy...si compenseaza si nickul ! Asa ca fii linistita ,copila mea ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde J'adore » Mar Iul 23, 2002 10:08 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Esti tu destul de crazy...si compenseaza si nickul ! Asa ca fii linistita ,copila mea ! :p


Thx...I guess? lol:p
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori