Cum v-ati ales nick-ul?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde K-gula » Mie Iul 24, 2002 11:01 am

:) mii de urale in bucale cand apare K-gula calare pe calul ce are c**** de taur, p*** de aur si f**** de matase cat vita de groase.

scuze pt. introducere.

K-gula: asa au preferat prieteni sa-mi spuna acum multi ani, atunci cand copilaria nu-mi era prea linistita. cred ca nu suna rau.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde as xxl » Mie Iul 24, 2002 12:40 pm

as ca-s meserias si xxl pentru ca .... va las sa ghiciti ..

si sa vedeti ce al dracu o sa fiu eo peste 606 posturi !
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iul 25, 2002 8:28 am

Ca sa-i parafrazez pe niste neni care canta, "cu tactica si dibacie". :)
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 29, 2002 2:22 pm

Bai Vali..ci i aia zoso ? De unde si pana unde ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Daca tot se vorbeste de nick-uri..

Mesajde Dulcika » Vin Aug 02, 2002 2:36 pm

O sa incerc sa povestesc obiectiv. Acum aproximativ doi ani am facut un pariu cu o prietena si am castigat. Drept premiu trebuia sa ne alegem o zi in care sa facem ce voiam eu. Printre altele am mers la un interet cafe si mIRC binenteles.. ea a ales nick-ul Dulcika. Am fost si a doua zi.. si a treia, dupa care ea a renuntat. Eu am continuat ceea ce incepusem mai demult(mIRC) si am ramas cu nick-ul asta in ciuda faptului ca la inceput faceam comentarii inutile in privinta nick-urilor. Nu am Dulcika peste tot.. in general diverse conturi pe diverse pagini, dar nu e general valabil.
Dulcika
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 2:10 pm
Localitate: Romania

Mesajde edd_alx » Dum Aug 04, 2002 7:53 pm

Vreti sa va spun despre nicku' meu?Va spun oricum.


A fost o data ca niciodata....eu cu inca vreo doi,shi cum ne plimbam pe strada in "scara magarului' ne-am intalnit cu o cunostinta.Shi ce zice asta:"Ia uite cum umbla ashtia,numai toti 3,parca ar fii d p Cartoon Network.Uinte ala mai inalt Ed,asta Edd(eu) shi asta mai smecheras Eddy".Edd mi-a zis,Edd mi-a ramas...E bine?edd_alx pt ca Ma cheama Alex shi edd simplu suna cam sec.
edd_alx
 

Mesajde Kayla » Dum Aug 04, 2002 8:02 pm

Cred ca este drept sa spun de unde am capatat acest nick curent (Emanuela), nu? Ei bine, nu e mare lucru de zis: asta este numele meu adevarat si-mi place foarte tare! ;)
Kayla
 

Mesajde bhuttu » Lun Aug 05, 2002 2:00 am

Sunt foarte curios cum si-a ales Sopra nick-ul asta de robot de-l are acuma. Urat nick! Stupid nick! Dar macar se asorteaza cu avatarul!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Seth2

Mesajde Seth2 » Lun Aug 05, 2002 2:19 am

Nick-ul meu vine de la un film... "Orasul ingerilor" - cu Meg Ryan si N. Cage . Nu ca as fi fan disperat dupa film , dar il vazusem chiar in ziua cand mi-a pus internet acum vreo doi ani si ceva...

Evident primul lucru pe care l-am facut pe net a fost chat-ul (mirc) si am zis ca Seth ca si nick ar fi binevenit... Dar cum dupa cateva zile s-a dovedit ca mai era un Seth pe un alt canal , l-am schimbat pe al meu in Seth2 (pentru ca oricum nu stateam pe acelasi canal cu celalalt).

Mai ciudat a fost cand lumea a inceput sa ma strige Seth si la scoala... Mi-o luat ceva pana i-am facut sa inteleaga ca Seth nu e tot una cu Vlad (numele meu real) si ca off line sunt Vlad.

Totusi ei inca mai persista si mai se trezesc unii care imi zic chiar Seth Doi.
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

nickul meu!hehe!

Mesajde Jasmine » Lun Aug 05, 2002 1:13 pm

recunosc..cea mai mare greseala a vietzii mele a fost cand am scris la user name-animalutza_x..big mistake!!atunci,eram un fan inrait..hehe.. anyway..acum vreo saptamana..fiind satula de atatea ironii la adresa nickului meu am zis : ENOUGH!! si o noapte intreaga m-am gandit ce nick nou sa-i zic lui Sopra a doua zi!!Faza cu Jasmyna e o amintire foarte placuta!Un prieten de-al meu ..mi-a facut o surpriza(nu conteaza ce surpriza..)si mi-a zis ca m-a dus cu presul!!la care eu l-am intrebat surprinsa pe un ton sarcastic: Dar ce draga ,te crezi Alladin?! el a zis : Da ,draga si tu esti Jasmyna mea! ;) bineinteles..suna cam stupid..dar are o valoare sentimentala enorma pentru mine..dat fiind faptul ca tin foarte mult la acel Alladin..

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Groh!

Mesajde Piguz » Mar Aug 20, 2002 9:43 pm

eee .. Nicku meu il am cam de 5 ani atunci cind un bun prieten (care acu e in canada) , venind la el aks .. i-a zis lu fratesu' "Bah asta are porecla..?" .. fratesu zise ca nu ... si atunci Levy(baiatu cu canada) sta putin se uita la mine din toate directiile sta putin shi zise "Gata stiu , ii zicem Porcusor de Guineeeeeea" . Si intr-o zis cu soare .. de lene mi-am zis "bah mie sa-mi ziceti Poorcu".. Si de atunci au inceput sa iasa ramuri din copac .. Pai Scrrofix, Purcelu, .. ... ... Pina la Piguz(Adik Pig + uz unde Pig=porc;uz=e diminutiv)
Si nici macar n-am vorbit serios ... Restecp!!
Piguz
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:20 am
Localitate: Nu jtu inca ... oare?!?

Re: nickul meu!hehe!

Mesajde Kayla » Joi Aug 22, 2002 9:36 pm

Initial trimis de Jasmyna
recunosc..cea mai mare greseala a vietzii mele a fost cand am scris la user name-animalutza_x..big mistake!!atunci,eram un fan inrait..hehe.. anyway..acum vreo saptamana..fiind satula de atatea ironii la adresa nickului meu am zis : ENOUGH!! si o noapte intreaga m-am gandit ce nick nou sa-i zic lui Sopra a doua zi!!Faza cu Jasmyna e o amintire foarte placuta!Un prieten de-al meu ..mi-a facut o surpriza(nu conteaza ce surpriza..)si mi-a zis ca m-a dus cu presul!!la care eu l-am intrebat surprinsa pe un ton sarcastic: Dar ce draga ,te crezi Alladin?! el a zis : Da ,draga si tu esti Jasmyna mea! ;) bineinteles..suna cam stupid..dar are o valoare sentimentala enorma pentru mine..dat fiind faptul ca tin foarte mult la acel Alladin..

Si acum vrei sa ma faci geloasa pe mine... :cry: Scuze pt offtopic, dar nu m-am putut abtine... A! Jasmynutza, oricum, imi place mai mult! Acuma sincer.
Kayla
 

Re: Re: nickul meu!hehe!

Mesajde Jasmine » Vin Aug 23, 2002 12:38 am

Initial trimis de Emanuela

Si acum vrei sa ma faci geloasa pe mine... :cry: Scuze pt offtopic, dar nu m-am putut abtine... A! Jasmynutza, oricum, imi place mai mult! Acuma sincer.


Emanuela..iarta-ma ca te intreb..eu sunt putzin mai uituca..ti-am zis cine era Alladyn?!! :con: ..sau presupui tu?!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Vin Aug 23, 2002 1:15 am

Mi-ai zis... Hehe... Dar nu-i nimic. Ne place amandorura (sau acum se zice amadurora?). :D Moshule, sper ca ma ierti pt offtopicuri, da?
Kayla
 

Mesajde marian jan » Vin Aug 23, 2002 11:09 am

nicku meu: Popa + Alin = popalin :) cata inspiratie,nu?:p
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Aug 23, 2002 11:16 am

la userul vechi, "popa alin" , ai uitat parola ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde angus » Vin Aug 23, 2002 12:06 pm

Ce-i aia C8 D8?! :con: Adica copt dopt...
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde marian jan » Lun Aug 26, 2002 11:53 am

Initial trimis de Aliosha
la userul vechi, "popa alin" , ai uitat parola ?



am vazut si io ca mai era un user-popa alin-nu sunt tot io.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

worm

Mesajde tikka » Mie Aug 28, 2002 12:45 am

tikka este unul dintre nick-urile pe care le potzi alege pentru armata ta de viermi din "Worms"(un joc misto),si pe care l-am folosit de prima oara cand am intrat pe mirc.
tikka
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Aug 14, 2002 10:00 pm
Localitate: cj

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Sep 01, 2002 1:50 pm

nickul meu? hmmm.........
Prima data am avut nickul asta pe msn.com DepecheMind, imi place mai mult cum arata pe caps, asa ca l-am facut dEPECHEmIND
Nickul asta vine de la pasiunea mea pentru Depeche Mode si pentru ca numai asta am in minte mi-am zis dEPECHE-mIND. Imi place cum suna si are aceleasi initiale: DM
Puteti sa ma alintati DM duca vreti. ;)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

My nick

Mesajde Kayla » Dum Sep 01, 2002 2:56 pm

Numele pe care mi l-am ales acum este cel al nimfei Calipso, cea care l-a tinut pe Ulise pe insula ei, cu ajutorul farmecelor, timp de un an. L-am scris Calypso, deoarece in greceste nu exista litera "i", ci "y".
Kayla
 

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Sep 15, 2002 5:49 pm

dEPECHE=rAPID
vad ca-n 25 de zile am scris deja 171 de mesaje.:D
Am viteza buna pt. un inceput, nu gluma:)! Shi o sa mai creasca:).
Cred ca am cel mai potrivit nick. :o
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Dum Sep 22, 2002 12:14 am

cand m-am gandit sa imi schimb nick-ul nu stiam ce sa pun, asa ca am intrebat-o pe mami cum ar vrea ea sa ma strige, ce nick ii place ei pt mine si mi l-a zis pe asta, mi-a placut si asta a ramas. :)
ps: si cui nu ii place sa fie "a little god"?
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Superba Oana » Vin Sep 27, 2002 3:48 am

a fost inspiratia de moment de vina.....
imi place mie sa cred ca sunt usoara ca un pufulet (ce gluma proasta...)

in schimb ma intreaba toata lumea ( te simti gigi?) de unde vine 37.
FRATILOR ESTE ULTIMA DATA CAND REPET ;a :
RESTUL DE ADRESE , adica de la 0 la 36 , ERAU OCUPATE.
FOARTE NORMAL MI S-A PARUT SA ALEG 37 DESI ma mai gandesc daca sa-mi schimb numele in SUPERBA OANA.
ASTA CHIAR CA MI SE POTRIVESTE
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 27, 2002 8:32 am

Chiar mi-era dor de un off-topic
Stai tu linistita, n-o sa te mai intreb.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Oct 12, 2002 3:40 am

Ma rog, am vrut sa schimb modific precedent, ca sa nu fie doua posturi ale mele unul dupa altul. Nu s-a putut pentru ca a trecut mai mult de trei ore de cand am plesnit postul precedent. Pentru ca mi-am schimbat nickul (ce-i drept, de multa vreme) simt nevoia sa va destainui de unde anume vine nickul meu. Pai vine de la ROMARIO, caruia in Brazilia i se spune fix "í“ baixinho", care in traducere din portugheza vine ceva de genul "mic", "micut". La 166 cm inaltime, nu este de mirare.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde J'adore » Dum Oct 13, 2002 4:26 am

Primul meu nick a fost crinuza(vine de la numele meu Crina),dar am fost nevoita sa il schimb(oricum ma saturasem de el) pt. ca nu mai suportam sa ma bage toti in aceiasi galeata cu lulutzele(sau cum se jice?! :con: ) eu am fost prima de pe forum care avea sufixul uza la nick, dar ma rog.............Asa ca l-am schimbat in Jaded, am stat eu vro cateva zile sa imi aleg un nou nick, vine de la melodia lui AEROSMITH-JADED, lumea care nu ma cunoaste crede ca sunt baiat, dar pana si in melodia lui AEROSMITH este vorba de o fata, de unde pana unde Jaded nume de baiat, nu stiu!? :con:
Cert este ca imi place nick-ul asta foarte mult, pacat ca nu imi zice si lumea in realitate asa!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Oct 13, 2002 1:08 pm

Initial trimis de dEPECHEmIND
dEPECHE=rAPID
vad ca-n 25 de zile am scris deja 171 de mesaje.:D


Depeche=stire.
Numele trupei Depeche Mode vine de la rubrica cu acelasi nume din revistele frantuzesti, insemnand "Stiri despre moda". Dar, ca o fana adevarata, sunt sigur ca stiai asta deja, nu?

Cantitatea e apreciata si la porci...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Bau !

Mesajde PreferatA » Dum Oct 13, 2002 1:42 pm

POIANA,CIOCOLATA TA PreferatA


iubesc ciocolata .. iar nick`ul a fost mai intai pe mirc .. un an de zile .. apoi kum lumea striga deja la mine "prefy " l=am lasat asha si pe forum .

inainte aveam maryjuana dar striga la mine lumea maryjuana si multzi credeau ca fac trafic de iarba .. asha ka am renuntzat la el :(
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Oct 13, 2002 9:03 pm

Stiam mai Bhuttule. Am postat de doua ori pe thread-ul acesta (cu asta trei). Sper c-ai vazut postul meu de mai sus.
dar depeche inseamna si rapid. Am un program cu un dictionar si am gasit acolo.

Eh... si porcii nu prea tin cont.Daca n-au mancare-n troaca rod cotetzul.
Eh uite ca mi-am stricat frumoasa suma de 333 posturi:(...
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron