Mari forumisti ce au intrat in legenda

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mari forumisti ce au intrat in legenda

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 28, 2004 1:15 am

Dau nastere acestui subiect pentru a ne aminti (cei mai vechi dintre noi) sau pentru a povesti (celor mai noi) despre forumisti ce odinioara scriau pe acest forum dar s-au retras sau intra prea putin sau nu mai au net sau dintr-un oarecare motiv nu mai posteaza.

Personal, doresc sa incep cu Rolf , care ultima oara a vizitat fanclubul pe 30 septembrie 2002. Intotdeauna mi-a placut enorm acest user, mai cu seama ca a fost primul om de pe fanclub pe care l-am cunoscut in viatza reala. Pe forum niciodata nu l-am vazut sa se certe cu cineva, ba mai mult intotdeauna incerca sa aplaneze conflictele. Era un adevarat izvor de cunostiinte si o sursa de buna-dispozitie. Priceput la absolut orice, de la muzica lautareasca , bere si fotbal pana la obiceiurile incasilor si fabricarea bombelor nucleare.
De fiecare data o placere sa discuti cu el...atat pe forum cat si in fatza unei strachini de ciorba.
Citeam subiecte din vechimi si am dat peste un thread cu aniversarea a 1 an de fanclub. Asta era prin iunie 2002. Iata ce scria Rolf cu aceasta ocazie !

Pentru moment ma opresc aici, urmand ca in posturile viitoare sa amintesc de alti useri plecatzi dintre noi.
Batranii forumului sunt invitati sa isi dea cu parerea.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Apr 29, 2004 9:43 pm

Eu imi amintesc de o userita foarte speciala si foarte draga mie, si nu numai mie, Zgubilici. Parca mai tin minte si acum cum ma certam cu ea prin decembrie 2001 pe forumul Andre si parca mai tin minte prima intalnire in care ne-am vazut, prin septembrie 2002. Parca mai tin minte sandvishul impartit la foame, vorba buna la necaz si berile ce au urmat sa le bem impreuna dupa aceea, aventurile cu rolele prin Bucuresti, impresiile schimbate si concertele la care am fost impreuna. Eh, si iata-ne in 2004, dar fara Zgubilici. Sau cu 2% din ea.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 02, 2004 10:53 am

In episodul de astazi ---> Sopra Tutt1

User ce a postat peste 2500 de mesaje pe fanclub. Fost mare conducator al fanclubului. Pentru mine primul prieten pe acest forum si al doilea cunoscut in viatza reala de pe fanclub, dupa Rolf. Nu stiu ce post as putea sa va dau din Sopra. Uitati de exemplu impresiile sale dupa prima intalnire forumista oficiala. Dupa cum stim Sopra a fost initiatorul celebrelor intalniri de miercuri seara, intalniri ce au facut parte din a doua jumatate al celui de-al doilea sezon de intalniri forumiste.
Nemuritoare ramane amintirea mesei din camera de camin a lu' Sopra. Masa la care au luat parte : el,eu, Alin si Decret. Mamaliga, ceapa, carnatzi, bere la plastic. O masa excelenta.

Daca tot am zis de prima intalnire forumista organizata, intalnire ce a deschis drumul marilor intalniri din prezent...sa specificam si pe participantii de atunci, care de asemenea au intrat in legenda. In ordinea asezarii, din cate imi aduc eu aminte : Sopra Tutt1, Hera , Oribilul Mosh, Jasmine , baixinho , popalin , D€CR€T , Zgubilici, K-gula , SOD . (sensul acelor de ceasornic, plecand de la Sopra care a stat in capul mesei).
Pacat ca in acea vreme nu era Hades pe forum si chiar daca era..nu avea aparat digital. Intalnirea s-a tinut pe 16 octombrie 2002.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Mai 02, 2004 11:39 am

Oribilul Mosh scrie:In episodul de astazi ---> Sopra Tutt1

Dupa cum stim Sopra a fost initiatorul celebrelor intalniri de miercuri seara, intalniri ce au facut parte din a doua jumatate al celui de-al doilea sezon de intalniri forumiste.

si marmota hatz, hatz, invelea ciocolata in staniol.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Dum Mai 02, 2004 1:13 pm

lasa mah, e altfel cand basculanta e a ta
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 11, 2004 9:37 am

Astazi vorbim despre angus .
1492 de posturi. Ultima oara prezenta pe forum la 21 ianuarie 2004. Plecata fara nici o vorba. Din punctul meu de vedere un user din tabara adversa cu care m-am inteles mereu foarte bine. Simpatica si glumeatza in stilul ei. Am avut placerea de a bea de cateva ori bere alaturi de ea si tin sa spun ca are multe de povestit. Mi-a facut una dintre cele mai mari shotii ale istoriei. Stie ea ce. :)
Urmasha sa pe forum este oarecum..Necko.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mai 11, 2004 9:42 am

... user din tabara adversa...

hmm, cand o sa intzelegi ca nu suntem in nici o competitzie? chiar nu vrei sa incetezi cu ideile astea puerile?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 11, 2004 9:38 pm

Imi pare rau ca scriu numai eu p'aci. Dar sunt atatea legende si nu tre' sa le uitam. ~a

costasilviu , poate cel mai carismatic user care a scris vreodata pe fanclub. Un geniu fin, un mare carturar. De notorietate poeziile sale despre curve, certurile cu asa-zisii mari doctzi ai forumului sau glumele extrem de reusite. Din pacate o mare parte din posturile sale s-au pierdut odata cu stergerea forumului de scandal.
Doar la posturile lui Nicholas am mai ras precum la cele ale lui costa. O mare pierdere plecarea sa de pe forum.
costa, daca citesti acest post....nu uita ca ai sa dai o sticla de wisky.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Crystalized » Mie Mai 12, 2004 1:51 pm

A dori sa mentionez userul Jasmine A fost o fata foarte interesanta.Mereu citeam posturile ei de pe Animal X pentru ca era una dintre putinele care ne tinea la curent cu ce se intampla in viata 'animalutelor'.
Pozele ei au fost 'delicioase' :drool: .Cand am sunat-o a fost foarte draguta si nu s-a suparat, mi-a dat detaliile necesare unui fan Soparla.A fost o userita de exceptie si mi-e dor de posturile ei pt.ca ultima data a scris la sfarsit de decembrie.

Asa ca fac acum o rugaminte: Te rog Jasmine,intoarce-te si scrie din nou pe fanclub :a


Cheers!
Crystalized
 

Mesajde SOD » Mie Mai 12, 2004 2:10 pm

n-are timp. e ocupata cu ozonii acu. cu putzin bulan la anu o sa umble cu akcentzii.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde 7vies » Joi Mai 13, 2004 8:58 pm

n-as vrea sa ma bag aiurea, dar poate imi explica si mie cineva titlul threadului...
cum adica ,,au intrat in legenda,,?
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 13, 2004 9:17 pm

Adica unii dintre ei nu mai scriu, sau au absentat o lunga perioada, sau scriu foarte rar..desi candva erau oameni de baza.
Vrei sa iti explic si ce e aia o legenda, sau stii ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Joi Mai 13, 2004 9:30 pm

eu cred ca stiu ce e o legenda...tocmai din cauza asta sunt nelamurit...
daca absentezi sau apari rar pe forum,(dupa ce ai scris mult cindva) intri in legenda?
:con:
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Dum Iun 27, 2004 12:39 am

...si pt ca nimeni nu a mentionat-o inca si pentru ca nu a mai scris pe forum de luni bune dar si pt ca pt mine a reprezentat forumista nr. 1 azi o voi readuce in mintile voastre, din arhiva amintirilor...pe deedee
Intamplator in seara asta mi-am facut curatenie prin sertare si am avut placerea sa dau peste minunata mea corespondentza cu deedee. Am ordonat frumos scrisorile in ordine cronologica si am inceput sa le citesc. Mi-am amintit cu placere de tot ceea ce insemna viata mea, viata ei...in urma cu aproximativ patru ani.
Deedee a reprezentat pt forum si pt forumisti o “lutzaâ€Â
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde the_curse » Sâm Ian 22, 2005 5:44 pm

USERITA ? looooooool ce analfabeti
Avatar utilizator
the_curse
Junior Member
 
Mesaje: 181
Membru din: Dum Mar 28, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Ian 23, 2005 12:46 am

la inceput nici eu n-am priceput care-i treaba cu topicu asta.. ce pot sa spun.. in afara de ultimul post, cam deplasat, am citit tot threadul cu placere. poate ca unii uameni ar trebui sa isi reia bunele obiceiuri si sa ne mai povesteasca:)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Daimon » Mar Iul 07, 2009 5:53 pm

pfuai, cand ma gandesc ca unii mai cred si azi in abureli de-astea~p

nasol cand vezi ce prostii ziceai candva, dar e hazliu cand vezi ca altii mai iau in serios aiurelile astea, chiar fuarte hazliu.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Shaki » Mie Iul 08, 2009 5:19 pm

nu inteleg ce vrei sa zici
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ZOROX » Mie Iul 08, 2009 7:25 pm

OM e un mare fomist !
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Invincible » Joi Iul 09, 2009 1:52 am

Invincible a invins sistemul!
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Descatusati Oribilul Mosh!

Mesajde Invincible » Sâm Iul 18, 2009 7:07 am

Dragi tovarasi, ne-am adunat aiacea sa votam democratic descatusarea si punerea in libertate a userului "Oribilul Mosh"!
Cine este Oribilul Mosh?
Oribilul Mosh e cea mai proeminenta personalitata a FC-ului care a pus mult suflet la ridicarea lui. Ba chiar si bani.
Oribilul Mosh scrie:Platesc bai grei pentru 1 ora de net la sala...si in acest timp..tre sa stau sa sterg posturile idioate facute de Animalutza XXX (Jasmyna) si Melutza (Emanuelle)
.
Cei care-i cunosc postarile nu se poate sa se fi tavalit pe jos de ras la citirea continutului lor, oricare-ar fi fost acesta. Unii dintre domniile voastre se vor opune aratand cu destiul spre un anumit punct din regulament. Pai punctul acela si regulamentul, in ansamblu, este facut pentru necunoscuti, a caror fire poate fi precum a dementului aluia de Invincible. Or stim cu totii ca Oribilul este diametral opus acelui dubios personaj si merita a fi eliberat si facut user de onoare!

Motivul pentru care nu vrea sa mai posteze cu acel user e necunoscut si nu e obligat sa ni-l spuie. Cine stie, poate vrea sa intre in politica si nu vrea sa fie luat la bani marunti de viitorii rivalii. Sau, cine stie ce traume psihice o fi suferit omu' de nu mai vrea sa posteze cu acel user. Chiar ieri am avut o discutie cu seful meucare o zis sa-mi pitesc lucrurile din birou ca luni zugravim peste tot si, din vorba in vorba, l-am intrebat de ce nu foloseste biroul acela, mare, fiindca, in comparatie cu cel pe care-l ocupa ala e un palat. A zis ca nu-i mai place. ca a pus mult suflet la mobilarea lui dar pur si simplu nu-i mai vine sa intre acolo fiindca a trecut prin momente grele cat a stat acolo. cica a fost nevoit sa-si concedieze o multime de prieteni de cand a venit ciuma fesenisto-taranista peste Romania. Acuma il cred si eu, fiindca oltenii sunt uniti intre ei la nacaz. Asa poate o fi si cu bunul nostru Mosh.

Deci, [SIZE="7"][color="Red"]Eliberati Oribilul Mosh!!![/color][/SIZE]
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde Invincible » Mar Iul 21, 2009 9:35 pm

[SIZE="2"][color="Red"]Eliberati Oribilul Mosh!!![/color][/SIZE]
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron