Despartire prietenoasa

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde lalina61 » Mar Noi 03, 2009 4:47 pm

apropo tin sa precizez ca diferenta de virsta dintre noi e de 7 ani ,el are 25 s eu 18, s asta tot mi se pare deplasat :doh: :stresat:
Avatar utilizator
lalina61
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 03, 2009 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 4:49 pm

bun
zi-i direct ca ai pe altcineva si ca vrei sa te mariti si ca il rogi frumos sa nu-ti mai raspunda nici la scrisoarea/mailul cu pricina si sa nu te mai caute ca iti face greutati

si ca e batran si urat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde anjin-san » Mar Noi 03, 2009 4:51 pm

yo sunt anjin, buna, yo am 19 ani :)
p.s. trebuia sa scriu si yo pe acilea ceva :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde maximilian » Mar Noi 03, 2009 4:57 pm

e o diferenta intre voi (de care trebuie sa ti seama), dar nu poti spune ca doi oameni cu varstele astea nu se pot intelege, deci ca e ceva imposibil (si deci e deplasat). si eu m-am indragostit de o fata cu 7 ani mai mica si era foarte matura (ea avea 21 de ani).

nu e bine sa agravezi lucrurile spunandu-i ca ai pe cineva, ptr ca indiferent ce vei face tot va suferi si daca-l mai si "inseli" va fi mai rau ptr el (mai greu de suportat).
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde lalina61 » Mar Noi 03, 2009 4:57 pm

:D ma bucur ca aveti simtul umorului :) mi_i vesel aici pe forum :D
Avatar utilizator
lalina61
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 03, 2009 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 5:01 pm

nu e bine sa agravezi lucrurile spunandu-i ca ai pe cineva, ptr ca indiferent ce vei face tot va suferi si daca-l mai si "inseli" va fi mai rau ptr el (mai greu de suportat).

nu-l crede pa maximilian, ca el abia a picat p'aci si inca nu s-a lamurit cum e cu relatiile; in plus, el cauta numai fecioare, ceea ce e destul de grav

eu insist sa-i spui ca ai pe altcineva (atentie, sa nu-i zici ca ai vreo gagica, n-o sa mai scapi de el!), ca de suferit o sa sufere in orice fel de situatie, numai ca nu in orice situatie scapi de insistentele lui
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde maximilian » Mar Noi 03, 2009 5:05 pm

daca ii spui asa cum stau lucrurile, ca nu-l placi si ai facut o greseala el o sa ramana cu parerea ca esti o fata care nu stie sa-l aprecieze si o sa califice ca proasta (sper sa nu te superi ca am zis asta). daca ii zici de inselat o sa o ia ca pe o bataie de joc, plus onoarea patata si in plus tot va suferi dupa tine (dar atunci va suferi dupa o persoana care si-a batut joc de el). eu asa zic.
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde lalina61 » Mar Noi 03, 2009 5:09 pm

cred ca am sa urmez ,,sfatul tau , maximilian , s am sa_i scriu o scrisoare :) incercind sa ramin cit se poate de obiectiva s corecta , chiar daca asta n_o sa_l *incalzeasca* prea mult .Stii era ceva original pentru mine , mi_a placut faptul ca avea o personalitate puternica s ca puteam sa invat ceva de la el ...asta probabil m_a atras (nu evb de relatii sexuale ) s am trecut cu vederea faptul ca fizic nu_mi placea absolut deloc ,pur si simplu la nivel moral ne intelegem bine ..;; dar pentru mine asta nu e suficient ...nu pot sa ma impun sa_l plac ,in viziunea mea dragostea implica mai multe ..
Avatar utilizator
lalina61
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 03, 2009 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 5:15 pm

deci eu insist sa nu-l crezi pa maximilian, ca maximilian traieste in secole cu onoare patabila
daca ii spui asa cum stau lucrurile, ca nu-l placi si ai facut o greseala el o sa ramana cu parerea ca esti o fata care nu stie sa-l aprecieze si o sa califice ca proasta

si care-i baiu'? fata vrea sa scape de el, restu' nu conteaza

daca ii zici de inselat o sa o ia ca pe o bataie de joc

daca scapi de el, e bun si asa

plus onoarea patata si in plus tot va suferi dupa tine

plus pupat

omu are, in orice situatie, de suferit; fata vrea, in orice conditii, sa sa vada libere si fare prejudecati

sau obligatii

nah, dragoste cu sila sau cu mila nu merge, mai bine o reteaza si basta
(dar atunci va suferi dupa o persoana care si-a batut joc de el)
ce pufuri mai ai si tu, cu batutul jocului

omule, daca fetiscana nu-l vrea, ce vrei, sa se sacrifice de mila lui? s-o tina asa inca 15 ani, numai ca sa nu ramana el cu impresia ca sufera dupa "o proasta care nu-l apreciaza" sau dupa "o curvulita care il inseala"?

daca nu-s amandoi de acord ca vor un viitor impreuna, aia e, n-are rost s-o mai tencuiesti si s-o mai varuiesti
(nu evb de relatii sexuale )

pai de ce?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde maximilian » Mar Noi 03, 2009 5:19 pm

bei omule, sa recunoasca ca nu-l place si ca a fost o greseala nu e o lipsa de respect, pe cand sa stie ca l-a inselat e.
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 5:21 pm

sa recunoasca ca nu-l place si ca a fost o greseala nu e o lipsa de respect

nu-i lipsa de respect, dar nici nu scapa de el prea usor, ca voine si o pisalogeste ca se face cum vrea ea

da poate da vina pe asa ceva
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Brahma » Mar Noi 03, 2009 5:22 pm

Oukei, deci relatia a inceput dintr-o slabiciune, care s-a continuat pe o perioada de o jumatate de an...Hmm, pai daca nu ti-a placut fizic de la bun inceput, ci doar psihic, puteai sa-l tii de amic...nu? :D No intreb si eu ca pana sa citesc tot ce s-a discutat aici retinusem urmatoarele : "ne intelegem infailibil, da mi-e rusine cu el ca fizic suntem discordanti si familia si prietenii si fanii mei nu-l vor :P." Dar am priceput ca nici nu-l iubesti, desi tii la el (sau ziceai ca nu prea tii?...oricum irelevant daca nu-l iubesti). So daca acum ti-e greu, peste ceva timp o sa-ti fie si mai greu daca o mai lungiti asa. Si de fapt o sa-ti fie greu oricand te vei hotari sa pui punct. Iar faptul ca vrei sa o faci printr-o scrisoare (scuze maximilian ca ma bag peste solutia ta), nu cred ca e chiar o idee minunata in conditiile in care nu vrei sa sufere prea tare. In primul rand pentru ca e de cacao sa te desparti de cineva prin telefon sau mail sau scrisoare sau mesaj, are si el dreptul la o discutie civilizata fata in fata (cu atat mai mult cu cat zici ca e om bun si a facut diverse pentru tine). Asa ca lasa lasitatea la o parte, la fel si senzatia de penibil (ca doar nimanui nu-i plac despartirile) si vorbeste cu el clar si raspicat (ca tot vrea sa i se spuna pe sleau neste chestii). Nu-i irosi timpul nici lui, nu ti-l irosi nici tie...si scapati amandoi de stres (ca daca zici ca i-ai cam aratat ca nu prea te omori dupa relatia asta si spui si ca e inteligent, presupun eu ca si-a cam dat si el seama, dar speranta moare ultima, asa ca da-i in cap sperantei, tacticos asa si delicat). Si-n al doilea (e de cacao sa pui punct relatiei prin scrisoare, re-adaug sa se inteleaga firul logic) rand c-o mai vrea si el sa te vaza odata, si nu cred ca ai sa mori dintr-atata :P. Si cred ca gata, atat am avut eu de zis...:D
Avatar utilizator
Brahma
Junior Member
 
Mesaje: 220
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm
Localitate: kiwengwa

Mesajde lalina61 » Mar Noi 03, 2009 5:22 pm

kant emir ,as vrea sa dispara cu orice pret .. doar ca voi fi nevoita sa mai dau ochii cu el din cind in cind ...; (pe la petreceri cu prietenii comuni), s stiind ca e un om razbunator ..ma gindesc ca o sa incerce sa ma puna in situatii delicate s sa_mi arate cit is de nula... in fine , cred ca trebuie macar sa_mi descotorosesc* constiinta ca sa pot fi neutra s sa gindesc la rece in caz de atacuri deastea ..
Avatar utilizator
lalina61
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 03, 2009 12:00 am

Mesajde anjin-san » Mar Noi 03, 2009 5:22 pm

emire :D:
pardon vroiam sa zic ca dai dovada de neseriozitate.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 5:23 pm

zi-i bah lalino ca are penisu mic

(taci anjine)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Brahma » Mar Noi 03, 2009 5:28 pm

A, deci pana la urma nu e om asa bun, e razbunator. Pai atunci poti sa-i zici si ca are penisu mic si ca e prost (ca doar razbunarea e arma...lui :D). Eh si eu care ziceam sa fiu corecta si obiectiva :P (desigur, in felul asta nu prea se mai cheama despartire prietenoasa :D)
Avatar utilizator
Brahma
Junior Member
 
Mesaje: 220
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm
Localitate: kiwengwa

Mesajde anjin-san » Mar Noi 03, 2009 5:29 pm

brahma cata rautate. de la tine nu ma asteptam. sa iertam greselile gresitilor nostri. nimic n-ai invatat :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde lalina61 » Mar Noi 03, 2009 5:29 pm

Brahma ..; cind am vb de scrisoare , nu am vrut sa zic ca i_o trimit prin posta s ma disolv ca fantoma;;; i_o dau personal s ma exprim la moment ..; scrisoarea va avea rolul doar de a explica mai detaliat ceea ce la moment poate scapa din vedere din cauza emotiilor ...

hahaha :D :D :D s_au incins spiritele pe aici :d ...sinteti niste scumpi :)

mersi tuturor pentru sfaturi :) chiar mi_au fost de folos :)
Avatar utilizator
lalina61
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 03, 2009 12:00 am

Mesajde anjin-san » Mar Noi 03, 2009 5:38 pm

pana la urma alegi varianta cea cumsecade, civilizata si sensibila da? varianta emirului :D

a si ceva detalii tehnice: cand nu a postat nimeni dupa tine, dai un edit si mai adugi ce vrei tu, nu faci postari consecutive. da nu-i bai lasa ca te obisnuiesti tu cu forumul, acu' ai probleme ceva mai serioase :)
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Brahma » Mar Noi 03, 2009 5:41 pm

Anjin, de vina e Emiru, ca dupa el m-am luat, altfel eu as fi zis doar ca e prost, ca deh, de la partea cu razbunarea. Si oricum tin sa mentionez ca initial am fost corecta, obiectiva, dreapta si iertatoare :zambet: .
Asaaaa, da, nu prea merge cu scrisorelele prin posta, ca astia de la posta e imprastiati rau si poate nu ajunge si poate crede omu ca sunteti in continuare impreuna. Stiu ca in general ne exprimam mai bine in scris, mai ales ca nu e destinatarul langa noi sa ne intunece judecata, da parca si asa, va si vad :

El : Buna. (zambitor nevoie mare, ca deh, te vede)
Tu : Am ceva pentru tine...(cam incurcata)
El : Da? Mi-ai pregatit o surpriza? (in entuziasm nebun)
Tu: Aaa, am putea spune si asa...(si-n gandu tau zici : sta-ti-ar in gat magarule, sa scap de tine odata si-i inmanezi scrisorica...neparfumata si fara pupic pe ea ca doar vrei sa iesi din capul lui nu sa te imprimi si mai tare)
Si desigur ar urma socul lui si....tam-tam'ul :D

Oi fi uitat sa mentionez ceva? Hmmm...
Avatar utilizator
Brahma
Junior Member
 
Mesaje: 220
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm
Localitate: kiwengwa

Mesajde lalina61 » Mar Noi 03, 2009 5:41 pm

:) fac un rezumat la ce s_a vb aici s imi fac in sfirsit o concluzie completa s satisfacatoare :p

ii zic s_o deschida acasa :D caci pina se evapora *antraxul*pe care il contine ... :D
Avatar utilizator
lalina61
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 03, 2009 12:00 am

Mesajde anjin-san » Mar Noi 03, 2009 5:57 pm

asa bre emire ca mi-e cam lene cu detaliile astea tehnice, mi-o luasi inainte cu vreo cateva secunde :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 5:58 pm

aaaaaa, era pe parceaua ta! iaca, n-am bagat de seama

iarta si tu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde anjin-san » Mar Noi 03, 2009 5:59 pm

ce sa iert bre? esti nebun? sarumana ca ma scutesti de efoarte :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde viXen » Mar Noi 03, 2009 6:03 pm

m-a lovit ameteala:

deci nu-l vrea si nu e atrasa de el...
...dar e destept si o intelege infailibil...
...numai ca nu e prea frumos...
...dar e destept...
...razbunator....
si ea nu-l vrea... stop joc! nu-l vrea! e suficient!

nu are de ce sa mai continue!
asa ca te intalnesti cu el si-i spui ca nu mai vrei si gata, vrea explicatii poti sa-i spui ca e altul sau nu, probabil daca nu-i spui, nu te crede si-ncearca sa te convinga ca nu stii ce pierzi!
asa ca NU! o sa zica ca esti nebuna ca te apuca din senin, asta e, NU!
pana la urma ideea e ca nu mai vrei sa te vezi cu el, nu??
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Brahma » Mar Noi 03, 2009 6:06 pm

Pai asa ma gandeam si eu, ca discuta clar, raspicat si gata. Oricum sunt sanse mici sa iasa frumos, ca in general asa e omu, se desparte urland si jignind si strigand....cate-am facut pentru tine nenorocenio si imi intorci spatele si bla bla...daca omu e inteligent, poate poate se va incheia amical si matur...dar daca e razbunator nu prea cred. Dar oricum cumva trebuie sa se incheie, si cu cat se va gandi mai mult la asta cu atat va fi mai incurcata. Asa ca treci la actiune si lasa ganditu. Si mai apoi o sa vezi tu ce faci si pe la petrecerile date de prietenii comuni...
Avatar utilizator
Brahma
Junior Member
 
Mesaje: 220
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm
Localitate: kiwengwa

Mesajde maximilian » Mar Noi 03, 2009 7:33 pm

stai linistita ca daca tine, asa cum tu ziceai, constiinta nu-l va lasa sa se razbune ptr ca nu are motiv sa se planga. cel mult va sufla chestii urate pe la prietenii lui, ca asa e omul ranit, mai scapa si rautati. dar nu asta nu e o tragedie.
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Daimon » Mar Noi 03, 2009 11:49 pm

ce aiureala e asta cu stii ca am pe altcineva si de aia nu ne mai putem sa fim impreuna.

nu domne' am inceput sa ma vad cu alta tipa pt ca tu nu mai erai/esti tu ok (ce cautam, ce imi doresc bla, bla).

rationamentu logic e ca sunt cu alta tipa pt ca tu nu mai corespunzi si nu ca tu nu mai corespunzi pt ca sunt cu aia.

scuzati lipsa de delicatete. si exprimarea bolovanoasa
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Alchimistul » Mie Noi 04, 2009 8:51 am

neatza,

Ma bag si eu ca viermele-n ridiche... nu-l vrea doar pentru ca nu e "prea" frumos? Da'-n rest le are pe toate?
Mai copii, da' de ce nu-i spune nimeni ca peste ceva vreme oricum nu prea mai conteaza cum arata...
Glumesc.
E dreptul ei.
Alchimistul
Junior Member
 
Mesaje: 292
Membru din: Joi Sep 17, 2009 4:42 pm
Localitate: xxxxxxxxxxx

Mesajde maximilian » Mie Noi 04, 2009 12:02 pm

s-or fi despartit?
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron