Despartire prietenoasa

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde theOffender » Vin Sep 24, 2004 7:04 am

Orice sfat m-ar ajuta

cazul tau este clasica confruntare relatzie versus cariera. femeile au un simtz al realitatzii foarte dezvoltat. shi faptul ca tu o iubeshti pt. ca e frumoasa, inteligenta blabla nu e destul. trebuie sa dezvoltzi un interes in ceea ce vrea ea sa faca, ceea ce urmareshte de la viatza, mediul in care traieshte.

nu e nimica rau in a fi un hiphopist insa daca te comportzi antisocial probabil ca o deranjeaza. plus ca ai devenit foarte "needy" ("Mi-a mai zis sa nu o mai caut si sa nu astept sa ma mai caute ea. Dupa 2 zile am sunat-o"; "i-am raspuns logic la fiecare motiv pt care considera ea ca ar trebui sa rupem relatia";). iar acum ai doua probleme: ea e preocupata de bac (iar tu eshti cu "cacam-as pe el de bac") shi de viitor, shi parintzii ei care te considera un vagabond.

daca nu vei reushi sa schimbi ceva, tot ce vei incerca va fi cam in zadar (parerea mea). shi cu cat vei incerca s-o apropii in felul in care ai facut-o pana acum, cu atat mai mult o vei indeparta.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Lemmy » Vin Sep 24, 2004 8:15 am

Despartire prieteneasca.... Hmmm, mai greu asa ceva. De obicei despartirile se lasa cu usi trantite si urari de genul "sper sa-ti mearga bine. tot la fel cum ne-a mers si noua in ultima perioada". Cand insa este vorba despre doi oameni inteligenti, care inteleg exact ce inseamna sa continui relatia si accepta optiunea celuilalt partener, atunci aceasta (despartirea) se va afce in termeni cat se poate de amicali.... Mai rau e cand se intampla sa ramana cate un copil in urma... Ideea este ca sentimentul de frustrare nu va disparea atat de usor, daca discutam despre cel parasit. Cel care paraseste in schimb are un placut sentiment de eliberare. La urma urmei insa, cam asta e viata.... Fiecare are cate un drum de urmat. Sacrificarea acestuia din urma va duce in timp la reprosuri mult mai virulente si la frustrari de netrecut....



Raspopitule, io in locul tau nu mi-as face griji. Ai avut parte de ceea ce se numeste "prima dragoste". Peste ani va fi o amintire placuta, iar pana atunci nu te chinui sa gasesti o explicatie la ce ti s-a intamplat. La varsta asta este prematur sa discuti de o relatie adevarata, si este chiar in pripa sa crezi ca ea era femeia pentru restul vietii.
Efemeritatea acestor relatii este cat se poate de evidenta - varsta pe care o aveti, naste sentimente pe cat de profunde, involburate si rascolitoare, pe-atat de efemere.

So, zambeste si vezi-ti de drum. Vei da de inca o relatie, in cel mai scurt timp, vei experimenta lucruri noi. Nostalgia va lua incet-incet locul frustrarii, iar experienta pana la urma iti va indica femeia cea mai potrivita pentru tine.
Gaseste o astfel de femeie peste cativa anisori... Sa zicem vro 6-7.
Lemmy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Iun 05, 2003 10:48 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Raspopitu » Sâm Sep 25, 2004 11:22 am

In primul rand multumesc pt raspunsuri.

Eu am inceput procesul de schimbare dinainte sa postez aici.Cand am zis cacam-as pe el de bac nu am zis-o pt ca nu ma intereseaza bacul si viitorul,ci doar pt ca va fi o perioada naspa pt mine(stres,invatat,stat la ore:) ).Antisocial nu ma comport,nu asta e problema din punctul ei de vedere,ci doar ca ma imbrac larg,iar parintii ei nu suporta baietii care se imbraca asa si care fumeaza(intre timp m-am lasat de vreo 4 luni).Pe mine ma enerveaza ca nici nu au incercat sa ma cunoasca...i-am vazut de 3 ori pe tata-su si de vreo 5 ori pe mama-sa si nu am vorbit nimic.Deci sunt super dificili.In fine.O sa vad ce se va intampla:)

Mersi,Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Da!

Mesajde rap_t_one » Sâm Sep 25, 2004 11:39 am

Raspopitu ... te inteleg frate ! Ai incercat vreodata sa vorbesti ku ai ei ? tre sa insisti tu ... bineinteles ... nu kred k iti va zice nimeni in fata " GOLANULE !" ! Ai ei vorbesc ... da nu cred k sunt neciopliti ...atat de neciopliti inkat sa te jigneasca in fata , fara sa te cunoasca .... Si intradevar ... sa fi hiphopist nu i nimik rau ...pe bune ! dar va rog ...ia skimbati nitel termenu de "hiphopist " ! nu conteza varsta ! aici era vorba de oameni ... nu de "hiphopisti " in special ! acu sa vorbim de manelari ... :)
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Lun Sep 27, 2004 12:09 pm

Mai Raspopitule, imi pare rau de ce ti s-a intamplat. Problemele cu parintii sunt in general foarte nasoale, iar la varsta asta si in clasa a 12-a nu-ti permiti conflicte cu parintii.

Poate ca ar trebui sa renunti la imaginea ta de hip-hop atunci cand o duci acasa! Stiu ca tu tii mult la ea, dar in anumite zile nu cred ca e un sacrificiu atat de mare...

Poate ca ar trebui sa ai si vreo activitate "stiintifica" prin care sa-i impresionezi oarecum pe parintii ei. De exemplu, sa vii la ea sa o ajuti la matematica (sau ce mai invatati voi acum pentru bac).

E bine ca te-ai lasat de fumat, ca oricum nu-ti facea bine ~p.

Daca nici chestiile astea nu merg, iar ea te refuza in continuare, poate ca ar trebui sa o intelegi si pe ea. Conflictele cu parintii ii pot aduce mai multe daune decat beneficiile pe care le aduce relatia voastra. Asa ca... Iti gasesti tu pe altcineva! Cum ti-a spus si Lemmy, intelept a grait el...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Nameless » Vin Iul 14, 2006 5:21 pm

Am citit si eu din ce ati zis mai sus si am si eu o intrebare....Trec si eu pritr-o despartire acuma...dupa o rel de 1 an si ceva...si nush mie mie cam greu...Am incercat de toate...Chiar mi-am facut alta prietena k sa mai uit de fosta...dar tot mai sunt momente knd ma gandesc la ea...am vb cu ea despre asta si a zis k nu mai e nici o sansa sa ne impacam plus k ea sa combinat cu alt baiat si e fericita...Eu i-am spus tot ce simt pt ea si a zis k nu se mai poate...Si deabia acuma dupa ce ne-am despartit mi-am dat seama cat tin la ea....Cateodata o mai visez noaptea....Si knd ma trezesc dimineata am o senzatie asa de naspa knd stiu k nu mai e a mea....Deci spuneti-mi si mie ce sa fac k sa o uit mai usor? CUm pot sa ma resemnez mai repede? ce sa fac? Multumesc anticipat.
Nameless
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Iul 14, 2006 5:11 pm
Localitate: Peste tot si de fapt sunt nicaieri...

Mesajde eyewitness » Vin Iul 14, 2006 5:50 pm

un mare filosof bulgar spunea candva "iebesh ne iebesh, vreme curtzu prolatzi" iar un filosof roman, inca in viata si activ pe acest forum, maestrul pacha, spunea "si asta trece", deci concluzia ie, nu freca tinpu pe forumuri ci du-te cu prietenii, bea o bere, agatza gagici, fute, distreaza-te, unple-ti tinpu cu tot felu de activitati si-ti garantez c-o s-o uiti. nu iejti nici primu nici ultimu in lumea asta care trece prin asta asa ca...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Iul 14, 2006 8:47 pm

Incearca sa eviti locurile pe unde te duceai cu ea, sa asculti muzici care iti aduc aminte de ea, sa te uiti la poze cu ea, etc... incearca sa "stergi" cam tot ce-ti aduce aminte vremea cand erati impreuna, nu-ti face bine sa stai si sa te gandesti la ce ai pierdut. Cum spune eyewitness, fa-ti de lucru, tine-ti mintea ocupata.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Necko » Vin Iul 14, 2006 9:00 pm

cum sar baietii cu sfaturile ! mai sa-mi dea lacrimile de emotie... ofof

deci faranume, probabil ca mai devreme sau mai tirziu, intr-un fel sau altul, o sa-ti treaca cit de cit, dar de uitat n-o sa uiti niciodata si de cite ori iti vei aminti, vei simti un nod in stomac. si macar pentru acel nod si ar trebui sa-i multumesti fostei pentru ca mult mai rau ar fi sa nu mai simti nimic si sa nu-ti mai pese. cine stie? daca ati fi ramas impreuna pentru mult timp de acum inainte, ar fi intervenit rutina, obisnuinta, plictiseala, indiferenta... brrrrrr !

fii fericit ca s-a terminat asa si ca, de cite ori te vei gindi la ea, iti vei aduce aminte doar ceva frumos !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Nameless » Sâm Iul 15, 2006 6:32 pm

Am incercat si eu dar este greu...Mai ales ca suntem in acceasi scoala...Am incercat sa fac diferite activitati...AM fost in Poiana Bv, In Sinaia etc....Dar tot ce vedeam frumos imi parea si mai tare rau pt k ea nu era cu mine....O visez noaptea...De knd mam despartit de ea nu mai am pofta de mancare...Am slabt 5 kg in 2 sapt...Si vreau sa zic k sunt destul de solid..De la 80 kg la 75...Nu pot dormi noaptea, numai la ea ma gandesc...Nu stiu ce sa mai fac...Am sters toate pozele cu ea...Lucrurile de la ea le-am strans si le-am pus undeva bine k sa nu dau peste ele...Pe mess i-am pus ignore...AM sters nr de tel din memoria telefonului...Dar tot ma mai gandesc la ea...Nu exista o "pastila minune"? :)))
Nameless
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Iul 14, 2006 5:11 pm
Localitate: Peste tot si de fapt sunt nicaieri...

Mesajde Sică » Sâm Iul 15, 2006 6:41 pm

apoi omule, cati ani ai?
sigur ai sub 18, pai ai toata viata inainte, dao dreacu de fata, mai sunt sute din care poti sa alegi
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Nameless » Dum Iul 16, 2006 8:56 am

18 ani am ba sica...dar nu e chiar asa ma...knd o sa treci si tu prin asa ceva atunci sa-mi zici si mie cum e...pentru mine numai ea era...de ex: aseara am visat k ne-am impacat...imagineaza-ti tu cum m-am simtit knd m-am trezit de dimineata...Mi-e greu sa trec peste asta...
Nameless
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Iul 14, 2006 5:11 pm
Localitate: Peste tot si de fapt sunt nicaieri...

Mesajde Sică » Dum Iul 16, 2006 5:27 pm

sincer nu am trecut niciodata prin asta fiindca nu pun suflet in nici o relatie, dar totusi ai abia 18 ani, mai ai de trait multi multi ani, o sa cunosti fete de 10 ori mai bune si mai frumoase ca ea.
Deci incearca sa iti imprimi in minte o idee ca nu ea e doar singura fata din lumea asta si mai sunt sute mai bune ca ea si ai sa vezi ca o s-o uiti.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Nameless » Dum Iul 16, 2006 9:38 pm

Asa am fost si eu ca tine, mai Sica...Am zis la fel...Eu n-o sa pun niciodata suflet intr-o relatie, etc....Si uite k m-am trezit ca am pus fara sa vreau...Ca am inceput sa tin la ea...etc..
Nameless
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Iul 14, 2006 5:11 pm
Localitate: Peste tot si de fapt sunt nicaieri...

Mesajde cr3tz » Dum Iul 16, 2006 10:09 pm

daca nu trece,eu zic sa pastrezi doar amintirile furmoase,iar regretele sa incerci sa le faci sa dispara.e foarte posibil sa fie fete cu care sa te intelegi mai bine :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Iul 17, 2006 8:39 am

Nu vad nici o legatura cu sexul in subiectul asta. Daca nu apare in curand vreo despartire prietenoasa legata de sex pe aici, acest thread va fi mutat pe Generalitati sau pe Katerinci.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Nameless » Lun Iul 17, 2006 9:05 am

dap....asa o sa si fac :|
Nameless
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Iul 14, 2006 5:11 pm
Localitate: Peste tot si de fapt sunt nicaieri...

Mesajde PeerGynt » Lun Iul 17, 2006 10:31 am

Nameless scrie:Am sters toate pozele cu ea...Lucrurile de la ea le-am strans si le-am pus undeva bine k sa nu dau peste ele...Pe mess i-am pus ignore...AM sters nr de tel din memoria telefonului...Dar tot ma mai gandesc la ea...Nu exista o "pastila minune"? :)))


Asta mi-aduce aminte de filmul "Stralucirea eterna a unei minti neprihanite". Acolo exista solutia minune, atata doar ca era de domeniul SF-ului...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Iul 17, 2006 10:46 am

acest thread va fi mutat pe Generalitati sau pe Katerinci.


pe caterinci nu, tredu inca pastreaza o tenta serioasa chiar daca e paralel cu secsu. pe generale poate ca e mai indicat
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Iul 18, 2006 1:38 pm

ochila, daca asta era problema, de ce n-ai spus bre mai devreme?

Nameless scrie:Am incercat si eu dar este greu...Mai ales ca suntem in acceasi scoala...Am incercat sa fac diferite activitati...AM fost in Poiana Bv, In Sinaia etc....Dar tot ce vedeam frumos imi parea si mai tare rau pt k ea nu era cu mine....O visez noaptea...De knd mam despartit de ea nu mai am pofta de mancare...Am slabt 5 kg in 2 sapt...Si vreau sa zic k sunt destul de solid..De la 80 kg la 75...Nu pot dormi noaptea, numai la ea ma gandesc...Nu stiu ce sa mai fac...Am sters toate pozele cu ea...Lucrurile de la ea le-am strans si le-am pus undeva bine k sa nu dau peste ele...Pe mess i-am pus ignore...AM sters nr de tel din memoria telefonului...Dar tot ma mai gandesc la ea...Nu exista o "pastila minune"? :)))


dragul meu Nameless fara nume, ai facut mai multe greseli si as vrea sa te ajut. efectiv mi se rupe sufletul de mila cand citesc randurile tale.
asadar, exclus sa te mai duci la sinaia sau la brasov. incecearca ferentariul, crangasiul si daca iti permiti, harlem. trebuie sa te duci noaptea si neinsotit. ti se vor intampla lucruri cumplite, dar care iti vor trezi in tine spiritul de barbat feroce, pe care o despartire nu-l poate dobori. daca e sa ramai infirm dupa vizitele astea, nu-ti face griji. chirurgia plastica faca minuni. nu o sa-ti vina a crede ce bine seamana o ureche de plastic cu una adevarata. plus ca poti sa-ti dai cate gauri de cercei vrei, ca nu te doare.

doi la mana. nu mai trebuie sa vizezi noaptea.incearca sa te culci cat mai tarziu. cu timpul vei reusi. si astfel, vei deveni imun la somnul de noapte. vei dormi ziua, si toata lumea stie ca visul de zi nu-i totuna cu visul de noapte. s-ar putea sa-ti cam dai peste cap viata sociala, dar oricum inteleg ca nu ai, asa ca nu e nici o problema.

pasul trei. cu pozele e ok ca le-ai sters, dar sa golesti si recycle bin, da? in schimb cu lucrurile ei avem o problema. trebuie musai sa le dai foc, altfel nu scapi de umbra ei. te va urmari si te va haitui ca o fantoma. cand o sa crezi ca ai scapat si ca esti ok, poc! atunci te loveste. si vei suferi ingrozitor. asa ca pune mana, strange lucrurile, triaza-le, vinde ce se poate vinde, macar sa-ti ramana un banutz de pe urma ei, iar cu restul la tomberon si focul pe ele. sa nu ramana nimic.intelegi?

cu nr de telefon, ce sa zic? l-ai sters tu din memoria lui, dar din memoria ta? ce facem cu memoria ta? daca nu cunosti vreun terapeut care sa te poata reseta, musai trebuie sa renunti definitiv la telefon. asta e pasul cel mai greu, pe care eu in numesc generic " pasul cel mai greu ", pentru ca este cel mai greu. asa ca un NU hotarat telefonului. in primele 2 zile nu ai sa simti nevoia. din a treia zi o sa ai un soi de mancarime in suflet, dar sa fii tare. apoi incepe cosmarul. sub nici o forma sa nu te apropii de telefon. o sa urli si o sa te tavalesti pe jos, ai sa implori cerul si pamantul, ai sa te dai cu capul de masa, dar trebuie sa fii barbat. abia acum ai sa intelegi de ce te-am trimis in ferentari. ca sa te pregatesc pentru ce va urma. daca reusesti sa treci de " pasul cel mai greu" esti liber! gata! ai uitat-o! poti sa-ti vezi de viata ta. daca nu...

etapa 5. medicamentatia...da, exista astfel de pastile.preferabil ar fi sa nu ajungi aici, dar daca ai ajuns totusi ,insemana ca nu ai rezistat tentatiei pe care eu o numesc generic " tentatia telefoniei ". asadar, primele pastile indicate sunt romparkin. se gasesc greu si doar cu reteta. daca nu te descurci, ma cauti si iti recomand un domn care falsifica retete. bun. trebuie sa iei cate 10 pastile odata, de doo ori pe zi, la pranz si la cina, cu un pahar de 350 ml de vodka. aici las la latitudinea ta sa iti alegi singur marca de vodka. dimineatza ai sa gasesti pe perna, gresie, masa, scara de bloc sau pe unde ai sa lesini tu si ai sa dormi, un soi de urme albe, pietrificate. nu,. stai linistit, nu a a abuzat nimeni de tine. sunt doar balele tale. noaptea ai sa fii foarte agitat si o sa-ti curga balele din gura.
daca dupa 10 zile nu ai reusit sa treci peste momentul despartirii, trecem la alt tratament, si anume tratamentul cu regenol. acestea sunt tot sub forma de comprimat, dar sunt mai micutze. de aceea, trebuie sa iei cate 30, o singura data pe zi, dimineatza, dupa ce te-ai spalat pe dintzi. regenolul se combina foarte bine cu tuica batrana de pruna, bere blonda pasteurizata si jim beam. atentie!!!!!!!! este contraindicat red bull. are efecte secundare ce difera de la organism la organism. tratamentul dureaza cam 25-45 de zile. nu vreau sa ma ascund de tine, dar sa stii ca te vei simti cam ametit, vei avea o stare de beatitudine, pe alocuri diaree si stari de voma. in rest e f ok. la sfarsitul tratamentului vei arata ca de 45 de ani. avantaj tu! vei putea cu usurinta sa te duci la sedintele cu parintii pentru toti prietenii tai si astfel sa-i protejezi impotriva propriilor lor parinti.
hint # 1. poti sa le ceri bani pentru asta. in 2-3 luni vei deveni un tatic profesionist.trebuei doar sa-ti dai interesul.

ar mai fi cate ceva, dar deja intram in partea a doua a terapiei, pe care sper din toata inima sa nu ajungi sa o atingi. eu trag nadejde ca vei reusi sa treci peste greaua suferinta ce te-a pleznit ca un traznet, la cei 18 anisori ai tai si ca o sa-ti dai seama ca viata e frumoasa si ca pe fata planetei sunt atatea pustoaice, fetitze, fete, femei, cucoane, doamne si babe care abia asteapta sa fie futute, incat o sa ajungi sa stai asa, cu mainile in sold, cu privirea pierduta si cu o moaca de bou veritabil si sa zici : " ba, da ce bou am fost! "

hint # 2. pizda spalata e ca si noua.

succes in viata!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Mar Iul 18, 2006 1:51 pm

plictis mare rau la munca,a?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Iul 18, 2006 1:57 pm

nu, e de munca, dar nu m-am abtinut cand am vazut atata suferintza...stii ca-s un sensibil...
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Mar Iul 18, 2006 2:16 pm

SODi, Dumnezeu sa te binecuvinteze pentru cite suflete distruse si nunuma salvezi cu reteta ta de exceptie.

Mie una, deja mi-a ajutat enorm si-m bag picioarele in toate problemele marunte care ma streseaza clipa de clipa pentru ca da, viata-i frumoasa si merita traita ! :D
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Nameless » Sâm Iul 22, 2006 7:30 pm

:))))))))
Nu mai am ce sa zic...M-a lamurit SOD ...:))))))))))))))))))))))))))))
Nameless
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Iul 14, 2006 5:11 pm
Localitate: Peste tot si de fapt sunt nicaieri...

Mesajde lalina61 » Mar Noi 03, 2009 2:02 am

Posibil voi fi unica care mai posteaza ceva la acest subiect in 2009 si totusi ,imi incerc norocul ,cu speranta ca poate se gaseste cineva sa_mi raspunda .Trec direct la problema:m_am implicat intr_o relatie ,,cu toate ca de la bun incput stieam ca nu e dezirabila,intrucit tipul nu corespundea deloc exigentelor mele, a fost o slabiciune de moment .;;dar iata ca aceasta asa_zisa *atractie* dureaza de vre_o jumate de an (insa ne vedem destul de rar ).Stiu ca individul tine la mine , mi_a demonstrat_o de nenumarate ori ,dar pur si simplu nu e ceea ce_mi doresc ,s in + familia mea e contra, s prietenii ma privesc bizar (in 1 rind fizic nu ne potrivim , e un dezastru ..; eu am 1.70 s el 1.53,s e plinut ..; cu toate ca pentru mine a slabit foarte mult ..si mi_i rusine sa ies cu el impreuna ,aratam comic..; asa sintem de discordanti ;;s mi s_a zis de nenumarate ori ..; s ma deranjeaza).Ceea ce_mi place la el , e ca pot vb despre orice , caci e inteligent ,s ca ne intelegem infaibil .. nu gasesc nici un pretext ca sa ne despartim .. dar sincer vreau asta si nu stiu cum sa fac ca sa nu_l jignesc .. is cu el inca s acum pentru ca mi_i mila .. e un suflet bun dar nu e pentru mine,cum sa_i spun asta ? nu m_ar intelege ,pur si simplu nu am de ce sa caut nod in papura , .Nu mai pot continua asa .; ma simt ca o profitoare,iar faptul ca el se investeste in relatie s eu nu ma exaspera ..; vreau sa scap de asta cit mai curind ..;
accept sfaturile tuturor ,help me plisssss,sincer nu am idee cum sa procedez
Avatar utilizator
lalina61
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 03, 2009 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 5:17 am

aceasta asa_zisa *atractie* dureaza de vre_o jumate de an (insa ne vedem destul de rar )

se contrazice cu
nu gasesc nici un pretext ca sa ne despartim .. dar sincer vreau asta si nu stiu cum sa fac ca sa nu_l jignesc .. is cu el inca s acum pentru ca mi_i mila ..

de la ce sa te "desparti" daca si-asa te vezi destul de rar? lasa pretextele si vezi-te si mai rar [I]si basta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde maximilian » Mar Noi 03, 2009 8:01 am

daca nu-ti place de el, e un motiv suficient sa nu mai fiti impreuna. daca ai facut o greseala cand ai inceput relatia si o regreti, este ceva totusi si poti sa-i spui si lui asta. toata lumea face greseli uneori. poti sa-i scri o scrisoare ceva. daca te place mult si tine la tine, va suferi indiferent ce vei face (ptr ca rezultatul e acelasi). asa ca spune-i simplu, intr-o scrisoare, mail ceva.
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Daimon » Mar Noi 03, 2009 9:21 am

din putinele date pe care ni le dai (de exemplu nu stim varsta voastra, care poate schimba foarte mult situatia), inclin sa iti sugerez si eu varianta lui kant emir, fiind cea mai simpla. cu toate astea s-ar putea ca omul sa fie genul rabdator, caz in care va trebui sa-i spui clar explicit si poate si cu desene.

sfatul meu ar fi sa stai sa te analizezi, sa vezi de ce ai ajuns la aceasta relatie nepotrivita, ce te-a atras si ce face despartirea atat de dificila.ar fi bine sa iti lamuresti tu tie ce vrei de al un barbat. te va scuti de multe greseli in viitor (adica ai mai multe sanse sa te scuteasca.. nimic nu-i garantat) si stai linistita, asta cu alegerea partenerului (ne)potrivit e problema multor femei*.


edit: daca nu sunteti copii ar fi frumos totusi sa ii zici omului in fata ce ai de spus. oricat de greu e.


*nu-s misogin, dar am mai vorbit si eu la viata mea cu una si alta, am deschis si ochii.. si e relativ evident.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde lalina61 » Mar Noi 03, 2009 4:31 pm

Mersi tuturor pentru sfaturi ... intradevar e o persoana care vrea sa i se spuna totul* pe sleau* iar ,sincera sa fiu eu uneori dau dovada de o lipsa de tact fara egal .; iar sa_i zic pur si simplu *esti urit shi nu_mi placi * , ar fi banal s absurd ,s jignitor pe deasupra , avind in videre ca *ne_am suportat* atita tiimp .Eu sint foarte ocupata s de aceea ne vedem rar , o data in 2 saptamini ..; am incercat deja o data sa ne despartim .. s mi_a intors toate argumentele pe dos .. intrucit m_am pomenit intr_o situatie aiurea in care nu_mi raminea decit sa_i zic fraza de mai sus ..; am ezitat s am lasat balta tentativa .Ceea ce mi se pare straniu e faptul ca arat explicit ca nu tin la el .; s se vede de la o posta ca nici nu ma stradui ..; iar el inchide ochii la asta ..; imi zice ca s_a atasat de mine ,s ca il motivez ..phhhffff ..; am sa incerc sa scriu o scrisoare si sa_i explic mai *atenuant* motivele mele ... e genul totul sau nimic s inca s incapatinat ...Stiu ca_i greseala mea , dar se mai intimpla s_o dam in bara ...(incerc sa ma linistesc macar cu asta )..; si totusi ma simt penibil ...
Avatar utilizator
lalina61
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 03, 2009 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 03, 2009 4:44 pm

zi-i ma direct ca ai pe altcineva si ca vrei sa te mariti si ca il rogi frumos sa nu-ti mai raspunda nici la scrisoarea/mailul cu pricina si sa nu te mai caute ca iti face greutati
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron