Care forum este mai bun? (va rog sa votati! de voi depinde pe care-l pastram)

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Care forum este mai bun?

Forumul vechi
4
20%
Forumul nou
16
80%
 
Voturi totale : 20

Care forum este mai bun? (va rog sa votati! de voi depinde pe care-l pastram)

Mesajde Dj50 » Vin Aug 10, 2001 11:57 pm

In urma reactiilor voastre legate de acest forum am hotarat sa va lasam pe voi sa alegeti pe care-l vreti. Va rugam sa votati.
Dj50
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 02, 2001 12:30 am
Localitate: Bucuresti

de parca s-ar putea compara

Mesajde Guppy » Sâm Aug 11, 2001 9:11 pm

Celui vechi voi ii ziceati forum ?? :rolleyes:
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: Care forum este mai bun? (va rog sa votati! de voi depinde pe care-l pastram)

Mesajde KickAss » Sâm Aug 11, 2001 10:31 pm

Initial trimis de Dj50
In urma reactiilor voastre legate de acest forum am hotarat sa va lasam pe voi sa alegeti pe care-l vreti. Va rugam sa votati.

Avantajele si Dezavantajele forumului nou:

-=[Avantaje]=-

1. Ai nick inregistrat;
2. Nu mai trebuie sa cauti dupa mesajele noi primite, deoarece are sortare in functie de data ultimului mesaj
3. Mult mai profesional
4. Poti trimite mesaje personale
5. Poti primi un mail de notificare in care esti anuntat de noile raspunsuri date la un subiect
6. Se pot face sondaje
7. Cred ca mai sunt si altele dar nu imi vin acum in minte


-=[Dezavantaje]=-

1. Se incarca ceva mai greu
2. Raspunsurile la anumite subiecte sunt mai greu de urmarit (un dezavantaj mare)
3. Nu poti insera cod html

Eu personal cosider nou forum mult mai bun. Iti ia un pic pana te obisnuiesti, si dupa aia totul e OK. Noul forum descurajeaza pe cei neaveniti. Daca mai puni odata la punct si chat-ul totul e perfect.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Sange-Latin » Dum Aug 12, 2001 2:40 am

Eu nu stiu cum ierea ala vechi dar asta nou ie misto .
Auzisi ca puteam sa insertez html pe ala vechi , asta ie un punct forte , dar dupa mine poate sa ramana si asa cum ie .

Vorba lui Mr kick trebuie reglat chat-ul :o !

In rest ie un site einz A ;)
Sange-Latin
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 06, 2001 12:49 am
Localitate: maroc

Re: Re: Care forum este mai bun? (va rog sa votati! de voi depinde pe care-l pastram)

Mesajde Administratori » Dum Aug 12, 2001 1:43 pm

Initial trimis de KickAss

Avantajele si Dezavantajele forumului nou:

-=[Avantaje]=-

1. Ai nick inregistrat;
2. Nu mai trebuie sa cauti dupa mesajele noi primite, deoarece are sortare in functie de data ultimului mesaj
3. Mult mai profesional
4. Poti trimite mesaje personale
5. Poti primi un mail de notificare in care esti anuntat de noile raspunsuri date la un subiect
6. Se pot face sondaje
7. Cred ca mai sunt si altele dar nu imi vin acum in minte


-=[Dezavantaje]=-

1. Se incarca ceva mai greu
2. Raspunsurile la anumite subiecte sunt mai greu de urmarit (un dezavantaj mare)
3. Nu poti insera cod html

Eu personal cosider nou forum mult mai bun. Iti ia un pic pana te obisnuiesti, si dupa aia totul e OK. Noul forum descurajeaza pe cei neaveniti. Daca mai puni odata la punct si chat-ul totul e perfect.


Cred ca tre sa dau nishte amanunte despre dezavantajele mentzionate... poate va mai ajut cu ceva .... :) :)
1. Se rezolva in timp (daca forumul o sa aiba succes)
2. Well noi am ales forumul asta fiindca e cel mai bine privit in lume la ora actuala
3. Nu, deoarece noi am facut setarea aceasta (sa nu iasa haos). Totushi se pot insera coduri vBulletin ... Daca te duci la contul personal shi setezi optziunea pentru bara de vBulletin ... o sa-tzi apara nishte controale noi cand trimitzi mesaje. In felul asta o sa potzi sa introduci multe chestii gen HTML ...
Administratori
 
Mesaje: 117
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

forumul asta

Mesajde Vizitator » Dum Aug 12, 2001 5:32 pm

dupa cum s-a mai spus asta e un forum beton.
nick, mesaje, cautare si alte asemenea
mie imi place asta foarte mult.

cat despre forumul vechi, nu stiu de cand il aveati voi inregistrat, dar pe al meu mi s-a bagat cate un popup si un banner pe pagina principala, javascript si alte alea, fapt pentru care a devenit super-enervant

si asta e si frumos grafic
Vizitator
 


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori