DUMNEZEU vs. HOMOSEXUALITATE

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Wild Rose » Sâm Mai 28, 2005 1:41 am

M@le scrie:Sincer fanteziile tale sexuale ma lasa rece.
Imi pare rau ca te limitezi doar la directivele din dex,precum un sufleor patetic.
Deci deschide gura mai mare si asculta-mi argumentul:
Homosexualii sunt niste oameni bolnavi.
Parada reprezinta o propaganda homosexuala.
E gresit sa promovezi BOLILE.
Acum depinde,poate ca-ti imaginezi in sinea ta ca ar putea sa te spele prin orificii cativa d-astia,dar oricum ai da-o,tot bolnavi sunt.

Edit: urmeaza o parada a nebunilor,a criminalilor,a...


Unu la mana: Ce stii tu bre de fanteziile mele? Eh? Ia zi, cu cine ai stat de vorba? :D
Doi: Homosexualitatea NU este o boala. Spune-mi, poate fi tratata?? Exista medicamente? Du-te si tu la profu' de bio si stai putin de vorba cu el, poate iti explica cum sta treaba ca vad ca nu prea ai inteles.
Am intrebat si la inceputul acestui thread. Daca persoanele care formeaza majoritatea au ochii caprui iar eu ii am albastri... sunt bolnava? Sunt anormala? Spune-mi bre sa vad daca ma pot trata!
Trei: Nu cred ca este justificata comparatia intre criminali si homosexuali. Gandeste putin si o sa intelegi de ce ;) Daca nu ajungi nicaieri, mai baga un post la adresa mea si iti explic eu ce si cum (daca vrei intram in amanunte si-ti explic si de ce homosexualitatea nu poate fi comparata cu pedofilia/zoofilia/etc).

Si asa, ca final te anunt ca esti cretin. Lasa dracu prejudecatile, asa gandeau nebunii de pe vremea lu' Hitler. Mi-e scarba cand realizez ca desi au trecut aprox. 60 de ani de cand oamenii au incetat sa fie persecutati pentru simplul fapt ca nu erau ca "majoritatea" inca exista cretini care afirma sus si tare ca aceste persoane nu ar trebui sa faca parte din societate.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde adonys » Sâm Mai 28, 2005 5:02 am

M@le scrie:Tin sa te anunt:
-prescurtari de mircoman
La Academie s-a anuntat ca ghilimelele pot inlocui cratimele?
Iti sugerez amical sa te uiti in propria-ti ograda.

lol, nu ti'a trecut nimic mai acatarii prin capusor ca sa'mi raspunzi.. si'atunci, ca sa nu taci din gura, te'ai luat de gramatica.. stii cum se cheama de'astia de'alde tine care in mijlocul unei discutii, neavand nimic mai inteligent de spus, se iau de semnele de punctuatie si prescurtari, vrand sa se bage si ei in seama?

idioti!

mai bine taceai si filozof ramaneai :yD

PS: eu iti sugrez sa te intorci la tine la academie si sa discutati in continuare despre semnele de punctuatie, macar la asta va pricepeti si voi :P
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde M@le » Sâm Mai 28, 2005 9:32 am

Wild Rose e rau ca n-ai reusit sa vezi si mai la dreapta de boala.
Oricum,cei care nu pot trece de stadiul ofenselor si insultelor,o pot face intr-o viata viitoare in care poate asa-zisul creier aflat in limba se va mai dezvolta putin.Nu ca ar fi rau sa fie asa,dar pana una alta,nici sifilisul nu e o boala,am dreptate?"Tanara fara prejudecati..."...dar sa nu ne hazardam: orice fiinta non-cerebrala isi gaseste pana la urma un loc in acest univers.Vezi cele mai vechi meserii.

adonys:
Cu tine am sa discut atunci cand o sa intelegi ca limba romana cunoaste anumite reguli.Nu zic sa nu gresesti,e omeneste sa o faci,doar ca atunci cand incerci sa te prezinti in devorator de biblioteci nu-ti poti permite asemenea erori.Daca intr-adevar ai 30 de ani este si mai grav.
Filosof?Sa inteleg ca ai cunostinte si in materie de filosofie?
Gigi Becali ~r

y0ung_h0va

Sange rau?Nici vorba,doar demonstrez ipocritilor una si alta.
Oricum,vezi tu,ei sunt in stare sa jigneasca,exact ca in perioada primara a vietii fiecaruia.
De acum inainte voi raspunde doar ontopic,cei care vor sa ma jigneasca o pot face pe YM sau pe privat.De fapt: cei care vor sa fie ignorati :)
Your Kiss is my command.
[font=Book Antiqua]Incubus online.
[/font]
Avatar utilizator
M@le
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Mai 19, 2005 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Mai 28, 2005 9:59 am

bai m - coada de maimutza - ale , te sfatuiesc amical sa renunti in a-ti mai etala certitudinile, cel putin pe acest subiect/forum, deoarece aici nu intimidezi pe nimeni prin ostilitati neargumentate si prin cugetari din putul gandirii, care nu pot fi contrazise.

atat timp cat despre ceva, orice ar fi acel ceva, nu existe dovezi clare care sa stabileasca provenienta fenomenului, corect si fair e sa fim deschisi, ca doar nu le cunoastem noi pe toate.

deci hai sa fim oameni si nu boi.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde darkshines » Sâm Mai 28, 2005 12:16 pm

m@le, desi as fi avut de gand sa iti combat argumentele in privinta homosexualitatii ca boala psihica, ma voi limita doar la a sublinia ca posturile tale emana o aroganta aproape insuportabila avand in vedere ca tu ne spui ca pentru a dicta ce este normal e nevoie de consultarea unor oameni "cu nivel spiritual inalt", iar mai apoi ne trantesti in fata atitudinea de "eu am dreptate pentru ca eu zic ca asa e normal". sa inteleg ca te consideri o persoana cu nivel spiritual inalt? sa inteleg ca esti in masura de a declara cu nonsalanta ce este bine si rau, lucru pe care l-au facut atatia si atatia in lunga istorie a societatii umane si care au sfarsit in a fi amintiti drept penibili, prosti, bestii, dictatori, ne-oameni?
m@le, in cazul in care tu ai gasit ce nici un alt cercetator nu a gasit pana in momentul de fata, si anume cauza comportamentelor homosexuale (care se pot observa si la animale - n-ai vazut niciodata doi caini de acelasi sex calarindu-se?) si ai dovezi stiintifice clare care sa o sustina, te rog din tot sufletul sa ne luminezi si pe noi; dar daca ceea ce faci tu este o bajbaiala intre pareri proprii si parerile unor grupuri de bigoti radicali este de la sine inteles ca cea mai eficienta actiune pe care o poti lua in considerare este sa taci.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Sâm Mai 28, 2005 12:30 pm

M@le, trage aer in piept si calmeaza-te ca deja risti sa cazi in culmea penibilului. Am inteles deja ca nu-ti pot cere sa argumentezi pentru ca tu la randul tau mi-ai dat de inteles de la bun inceput ca de fapt NU AI argumente. Am inteles deja ca nu-ti pot explica niste chestii firesti pentru ca tu nu le vei intelege. Deci ma abtin!
Dar, poate ar trebui sa-ti aduci si tu aminte ca ar trebui sa fim liberi... Liberi sa gandim, liberi sa scriem, liberi sa ne dam cu parerea si sa ne sustinem parerea, s.a.m.d. Si da, suntem liberi sa ne traim viata asa cum consideram noi ca ar trebui sa fie traita.

Am si eu o ultima intrebare totusi, nu te lungi prea tare cu postul ce va urma si rezuma-te doar la a raspunde (scurt si la obiect daca se poate). Deci: cu ce te afecteaza pe tine homosexualitatea? Te obliga ei cumva sa asisti la orgiile lor? Te violeaza cumva pe strada? Te afecteaza pe tine direct ce fac doua persoane in propriul dormitor (sau ma rog...)?
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde h0va » Sâm Mai 28, 2005 1:31 pm

darkshines..pentru a putea vb de spirit trebe mai intai sa exishti ca materie..nu'i rau sa ai un set de principii la indemana, ba ash spune ca ie chiar obligatoriu pentru a te putea detasha de masa, insa, ele nu tre sa prevaleze asupra instinctului de conservare..acuma daca dumneata doresht casa traesht separat de mizeria in care se scalda moralitatea socetatzii nuastre shi doresht sa te lepez integral de tuate cele te sfatuesc sa te calguresht shi sa te mutz la tzara, in codru verde, unde crez dumneata de cuviintza..daca nu faci asta, ei bine atunci in ochii mei esht doar o ipocrita..caci dumneata folosesht un calculator asamblat din componente "manfucturate" in taiwan de catre nishte muncitori exploatatz, care trudesc 12 ore/zi pe dooshdoi de centz..

din cate vaz eo, traesht pe spinarea societatzii, te folosesht de munca celor pe care ii dispretzuiesht insa itz permitz sa'tz batz joc de punctul de vedere majoritar..mie unu nu mi se pare fair'play ce faci tu..ashtept sa te maturizezi, sa'tz cashtigi painea singura, sa produci mai mult decat consumi shi abea atunci ai dreptul la o parere..pana atunci sit back and relax..valabil shi pt restu celor care itz impartashesc convingerile shi care se afla in aceiash situatzie..

acu, punct cu punct:
sa inteleg ca esti in masura de a declara cu nonsalanta ce este bine si rau, lucru pe care l-au facut atatia si atatia in lunga istorie a societatii umane si care au sfarsit in a fi amintiti drept penibili, prosti, bestii, dictatori, ne-oameni?

vaz ca dumneata deja tze'ai permis sa'i cataloghezi p'aia penibili, proshti, bestii, dictatori..cum de ai reushit!? sau cunva ai apelat la parerea unor oameni "cu nivel spiritual inalt" ?? :rolleyes:

ne-oameni? ce's aia?pe ce criterii stabilesht ce'i aia omenie? :rolleyes:

(care se pot observa si la animale - n-ai vazut niciodata doi caini de acelasi sex calarindu-se?

cine spune ca tot ce se intampla in juru' nostru ie firesc?! urmand acelash filon de gandire tzi se va spune ca zoofilia, coprofilia shi necrofilia sunt neshte chestii naturale caci se pot optserva cu ochiu liber in juru' nostru..

dar daca ceea ce faci tu este o bajbaiala intre pareri proprii si parerile unor grupuri de bigoti radicali

daca imi permitz o rautate, afla ca bigotzii prin definitzie sunt radicali ;-)

roza
Si da, suntem liberi sa ne traim viata asa cum consideram noi ca ar trebui sa fie traita

yeeaaah, live ur life to the MAX, pepsi MAX..serios, ma ashtept la mai multe de la dumneata

Te afecteaza pe tine direct ce fac doua persoane in propriul dormitor

ntz ntz..:D

amandoo iestetz fete deshtepte, dupe ce o sa va maturizatz parerile vuastre o sa fie demne de luat in considerare..pana una alta ascultatz ce zice un afecs, un ai, un cub, niscavai danoane sau nocturne, nu de alta da' vaz in voi o virulentza nedemna de orientarile vuastre tolerante ;-)

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Mai 28, 2005 1:32 pm

orice fiinta non-cerebrala isi gaseste pana la urma un loc in acest univers.Vezi cele mai vechi meserii.


m@le, de la aiu ai momental un avertisment. la prima iesire in decor ai ban... tot de la aiu. daca o sa te intrebi de ce, iti si zic, fanclubu ie o familie, jicnejti pe unu automat i-ai jicnit si rudele. te-ai prins? un sfat, vrei sa intri si tu in familia fanclub? nimic mai sinplu, putin respect, capu plecat iar aerele academice foloseste-le la unflat baluane. in rest, bucurosi sa te primim.

continuati
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 28, 2005 1:40 pm

[Quote=Male]Un comportament deviat in raport[/Quote]

deci bre, mai pune mana pe ceva cartzi eventual si ai sa vezi ca conportamentu pua sa fie numa deviant.intelijentule...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Sâm Mai 28, 2005 1:46 pm

Tinere hova (:D) ma scuzati! perdono! Seara grea, putin somn, nu-i cea mai buna combinatie. Acum, io de fapt incercam sa-i explic domnului (in prea multe cuvinte ce este drept) ca n-ar trebui sa puna atat de mult la suflet lucrurile care nu-l afecteaza. Deci, da.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde M@le » Sâm Mai 28, 2005 1:54 pm

eyewitness scrie:m@le, de la aiu ai momental un avertisment. la prima iesire in decor ai ban... tot de la aiu. daca o sa te intrebi de ce, iti si zic, fanclubu ie o familie, jicnejti pe unu automat i-ai jicnit si rudele. te-ai prins? un sfat, vrei sa intri si tu in familia fanclub? nimic mai sinplu, putin respect, capu plecat iar aerele academice foloseste-le la unflat baluane. in rest, bucurosi sa te primim.

continuati

Inteleg.Deci tu chiar ai impresia ca-mi pasa? ~p

Rolul meu a fost sa promovez metalul [img]images/smilies/yeah.gif[/img] aici,rol care s-a incheiat.

Oricum nu dau 2 bani pe iesiri hazardate de psedo-moderatori.

Trebuie sa fie real lame sa-ti dai atata importanta cand interzici cuiva accesul online,pentru ca sunt atatea situri interesante de vazut!

Adios!
Your Kiss is my command.
[font=Book Antiqua]Incubus online.
[/font]
Avatar utilizator
M@le
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Mai 19, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 28, 2005 2:04 pm

aide bre...inca unu care se supara,inpacheteaza si pleaca~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Mai 28, 2005 2:06 pm

multumim in mod deosebit pentru aportul tau in promovarea metalului pe acest forum. sincer, nu s-a simtit.

guzbai crestine, nu esti nici primu si nici ultimu care-si recunoaste inpotenta telectuala.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Sâm Mai 28, 2005 2:27 pm

y0ung_h0va scrie:darkshines..pentru a putea vb de spirit trebe mai intai sa exishti ca materie..nu'i rau sa ai un set de principii la indemana, ba ash spune ca ie chiar obligatoriu pentru a te putea detasha de masa, insa, ele nu tre sa prevaleze asupra instinctului de conservare..acuma daca dumneata doresht casa traesht separat de mizeria in care se scalda moralitatea socetatzii nuastre shi doresht sa te lepez integral de tuate cele te sfatuesc sa te calguresht shi sa te mutz la tzara, in codru verde, unde crez dumneata de cuviintza..daca nu faci asta, ei bine atunci in ochii mei esht doar o ipocrita..caci dumneata folosesht un calculator asamblat din componente "manfucturate" in taiwan de catre nishte muncitori exploatatz, care trudesc 12 ore/zi pe dooshdoi de centz..

din cate vaz eo, traesht pe spinarea societatzii, te folosesht de munca celor pe care ii dispretzuiesht insa itz permitz sa'tz batz joc de punctul de vedere majoritar..mie unu nu mi se pare fair'play ce faci tu..ashtept sa te maturizezi, sa'tz cashtigi painea singura, sa produci mai mult decat consumi shi abea atunci ai dreptul la o parere..pana atunci sit back and relax..valabil shi pt restu celor care itz impartashesc convingerile shi care se afla in aceiash situatzie..


tinere, hai s-o luam asa: cred ca m-ai inteles gresit]
acu, punct cu punct:

vaz ca dumneata deja tze'ai permis sa'i cataloghezi p'aia penibili, proshti, bestii, dictatori..cum de ai reushit!? sau cunva ai apelat la parerea unor oameni "cu nivel spiritual inalt" ?? :rolleyes:

ne-oameni? ce's aia?pe ce criterii stabilesht ce'i aia omenie? :rolleyes:
[/quote]

"au fost catalogati" - diateza pasiva; nu eu i-am catalogat, ci exact a cea societate mizerabila si in eterna schimbare de care aminteai tu mai sus, si ceea ce vroiam sa subliniez (si evident, nu am reusit) este ca ceea ce e declarat bine sau rau pentru oameni nu este batut in cuie, iar cum hitler (un exemplu facil) a fost un erou pentru unii, acum este un cosmar ce se incearca a fi uitat de altii. punctul meu de vedere asupra naturii lor nu e relevant.

"ne-oameni" - o incercare de a traduce inhuman poate?

cine spune ca tot ce se intampla in juru' nostru ie firesc?! urmand acelash filon de gandire tzi se va spune ca zoofilia, coprofilia shi necrofilia sunt neshte chestii naturale caci se pot optserva cu ochiu liber in juru' nostru..


cred ca am mai spus de foarte multe ori ca zoofilia, coprofilia, necrofilia, etc. nu pot fi comparate cu homosexualitatea atata timp cat una din partile implicate nu-si poate da consimtamantul din diverse motive (ca behaie sau ca e moarta :D).

daca imi permitz o rautate, afla ca bigotzii prin definitzie sunt radicali ;-)


aici da, am gresit. recunosc. rautati de genul asta iti permit, dar daca se poate sa nu ma mai insulti cum ai facut-o in al doilea paragraf al postului tau, ar fi perfect.

multumesc de intelegere.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde agripina » Sâm Mai 28, 2005 9:25 pm

chiar daca homosexualitatea nu e acelasi lucru cu pedofilia, zoofilia etc, nici nu cred ca poate fi pusa pe acelasi plan cu heterosexualitatea. nici din punct de vedere fizic si nici social. intai ca sentimentul dragostei nu poate fi disociat de procreere. perechile heterosexuale se formeaza in primul rand pe compatibilitati fizice, emotionale si abia apoi educationale si sociale. cel putin intr-o societate libera, unde exista preocuparea pt pastrarea fondului genetic. se pot aduce contraexemple bineinteles, dar pt marea majoritate astea sunt criteriile. asta in timp ce cuplurile homosexuale se formeaza exclusiv pe principiul placerii personale sau al avantajelor sociale. de ce oare tinerii educati si din familii bune sunt cooptati primii in asemenea curente? pt ca dupa parerea mea, homosexualitatea e mai mult un curent, o moda, decat ceva natural. cel putin nu in proportia la care se pretinde ca e.
in al doilea rand, din punct de vedere social, legalizarea homosexualitatii ar aduce o noua lovitura pozitiei femeii in societate. nu neaparat pe termen scurt, dar pe termen lung. de ce? pt ca daca barbatii educati vor fi cooptati, ei vor forma o structura de putere unde favorurile sexuale vor fi cheia pt orice, iar femeile nu vor putea accede. femeile vor trebui sa intre in competitie nu doar profesional, ci si pe plan personal cu barbatii homosexuali. se va restrange aria optiunilor pt proceere, iar daca totusi cuplurile homosexuale vor apela la femei pt procreere nu e exclus ca intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat femeia sa devina doar elementul gestant in societate. acesta este si motivul pt care au aparut lesbienele in multe din societatile occidentale si motivul pt care ele se promoveaza atat de agresiv. asadar daca dragoste inseamna si putere, in viitor dragostea va fi doar dorinta de putere si egoismul personal. creepy huh? pe acelasi criteriu au fiintat si ordinele calugaresti si in acelasi mod ordinele de calugarite au fost sub controlul ordinelor de calugari. daca intr-un ev mediu nu chiar atat de indepartat a putut exista un asemenea control al puterii si al individului, va puteti imagina ce control al individului se poate realiza cu tehnica actuala.
subliniez inca o data ca exista o diferenta intre a tolera anumite comportamente sexuale in intimitate, si de a legaliza, de a accepta moral si social asemenea comportamente. daca privim din punct de vedere al egoismului personal si al avantajelor materiale/sociale obtinute prin asemenea practici si daca aducem si argumentul vechimii acestor practici, nu e exclus sa constatam cu stupoare ca nu femeile au inventat prostitutia ci barbatii. faptul ca ea a fost interzisa prin Biblie acum 2000 de ani inseamna ca a adus dezechilibre mari in relatiile inter-umane si deci vulnerabilitate societatii si individului. poate ca exagerez, dar sincera sa fiu daca acum suntem pe un drum bun de ce trebuie sa-l schimbam? doar pt ca alti bolnavi din occident ne deschid chipurile mintile? de ce oare presedintele statelor unite trebuie sa ofere un model moral natiunii, sa se afiseze cu sotia si copii chiar daca in particular are alte preferinte? Pt ca ei stiu deja: "Ipocrizia este primul pas spre virtute"
agripina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Apr 19, 2005 3:33 pm
Localitate: Romania

Mesajde sol » Mie Iun 01, 2005 3:12 pm

Obiectia mea la homosexualitate este ca doar doi tipi really nice cunosc, and they date one another. Am vazut o scena sensibila intr-un film despre goolag - doi prieteni, detinuti politici, intra intr-o relatie homosexuala, sub dus: the only human flesh around. Nu cred, realmente, in categoria respectiva, in etichete... cred ca motivatia e strict individuala, situatia fiecaruia la fel si cum nici un om nu este un altul... Am cunoscut o familie in care el era bisexual, ea nimfomana iar copilul lor o fiinta absolut amorala, fara nici un fel de repere, total debusolata. Cred ca mai degraba asta e pericolul, renuntarea la reperele standard... atunci nu te mai stii situa pe grila - necesarmente a tuturor - de meridiane si paralele virtuale. De aceea, homo ori hetero, vom dansa dupa aceeasi muzica dansul omului societal, e minimum de consens.
Avatar utilizator
sol
Junior Member
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Apr 22, 2005 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori