DUMNEZEU vs. HOMOSEXUALITATE

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Djinn » Joi Ian 06, 2005 3:34 pm

danone scrie:dar cum pot eu sa ignor ceva ce imi este varat cu insistenta pe gat tot timpul pe toate caile? (media, uite si discutia asta pe net). eu tolerez si accept existenta, ei de ce nnu accepta sa ma lase pe mine in pace? toleranta lor unde este?


da, aici e marea lor greseala... de-aia ajuns sa nu-i suporte multa lume, ca prea se dau in spectacol...
si tot ei racnesc ca ii arata lumea cu dejtu si-i acuza de destrabalare.

dar sa nu generalizam... sunt ferm convinsa ca exista multi homosexuali care nu sunt de acord cu manifestarile astea exhibitioniste...

Totusi, danone, o curiozitate: daca ai un prieten foarte drag care-i homosexual, cum poti folosi termenul "gaozar"? :con: io dac-as avea un prieten negru nu as putea numi negrii "ciori" :rolleyes: decat in gluma poate... mda.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde theOffender » Joi Ian 06, 2005 3:37 pm

2. "normalitatea" e dictata de majoritate. Nu-nseamna ca minoritatile trebe adunate pe stadion si mitraliate
nu este shi nu este. pentru ca nu este.
nishte greci acum cateva nshedemii de ani au enuntzat un cod civic. shi au descoperit ei cum vine cu legea asta naturala. e natural sa mergi cu fatza inainte iar nu cu spatele. lupanarele, homosexualitatea (existenta shi chiar prolifica in antichitate) au fost privite drept vicii.

4. natura e plina de manifestari "ne-heterosecsuale", deci lasati faza cu "nu e natural" ca oamenii au "rafinat" aceste manifestari asta e altceva...
scuza clasica pentru totzi homo(sexo)filii de pe forum. un singur lucru uita totzi acilea: in natura nu exista morala pentru ca nu exista capacitatea de a discerne. in natura nu se poate vorbi de "natural" vs "nenatural" pentru ca natura nu face distinctii morale in manifestarile ei. pentru ca atunci n-ar fi fost tsunamile daca natura ar shi ce-i aia moral...

dar omul, prin capacitatea lui de a discerne a facut distinctzia dintre ceea ce este natural (moral in cele din urma) shi nenatural (imoral). pentru ca exista homosexualitate in randul cainilor la fel cum exista shi tendintza de a manca propriul lor cí£cat.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde aphextwinz » Joi Ian 06, 2005 3:41 pm

FAW, in natura exista homosexualitate, da, insa darwinismul ne invatza ca supravietzuiesc indivizii cei mai buni dpdv al speciei, shi al functzionarii in concordantza cu lungul proces de adaptare la mediu. homosexualitatea este o deviere shi in natura. daca tot faci apel la natura, sper ca nu o crezi perfecta, altfel potzi inlocui inapoi "Biserica" cu "Dumnezeu".
mutatziile care genereaza permanent indivizi pot da shi rateuri. rateurile pot fi date la o parte, restul merge inainte. cam asha se intampla in natura.

ideea este ca daca homosexualitatea ar fi un lucru normal shi toata lumea ar tinde catre asta toate speciile ar disparea in cateva sute de ani (asta ca m-am gandit shi la elefantzi, corbi shi altzi longevivi :P). homosexualitatea este la fel de normala ca shi abstinentza. daca pasaroiul de acasa din colivie n-a avut in viatza lui o femeiushca, nu cred ca printr-o paralela cu mama natura te-ai lansa intr-o discutzie shi ai promova un astfel de comportament, impotriva speciei!

shi inca ceva, minoritatzile in general sunt tolerate. pragul de tolerantza scade cand minoritarul se crede majoritar, sau cand tinde sa-shi majoreze segmentul sau. atunci cand se etaleaza sau cand se promoveaza.
unde e procentul mai mare de laudaroshi shi datatori in stamba - la heterosexuali sau la homosexuali? cate subiecte de pe forumul de sex au inceput cu "salut, sunt hetero shi ...". cred ca aceasta ultima observatzie ne edifica shi asupra guralivilor, shi asupra anormalilor (un normal nu considera ca trebuie sa-shi precizeze pozitzia).

shi mergand shi mai departe, la observatzia darky-ei, poate ca o fac din frustrare. dar shi criminalii in serie tot nishte frustratzi sunt. undeva trebuie trasa o linie. shi linia asta zic eu ca a fost creionata deja: "sa fii frustrat la tine acasa!".
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Joi Ian 06, 2005 3:50 pm

darki darki ;) ne intelegem. numai ca din cate vad eu genul de amploare seamana cu aia luata de rasism care nu cred eu ca o sa se stinga vreodata. ma rog.

ofendi scrie:homosexualitatea (existenta shi chiar prolifica in antichitate)


buna asta cu homosexualitatea prolifica ~p
noroc ca te cunosc, si stiu ca e de nuantza ca altfel :j
in orice caz, treaba cu morala, asa cum ai enuntato a fost punctul pe i.

faw pot pt ca asa mi-e felul si cei care ma cunosc fie se supara, imi zic si nu mai repet greseala, fie daca-l penetrez in gaoz, metaforic vorbind, pe fun amic cu simtul umorului dezvoltat si cu stiinta ca ii zic asa din drag, nu se supara. nu glumesc cu idiotzii, doar imi bat joc de ei .
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Joi Ian 06, 2005 4:08 pm

toate speciile ar disparea in cateva sute de ani


carturare m-ai luminat, acu stiu de ce au disparut dinozaurii :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Joi Ian 06, 2005 4:15 pm

theOffender scrie: dar omul, prin capacitatea lui de a discerne a facut distinctzia dintre ceea ce este natural (moral in cele din urma) shi nenatural (imoral).


(ne)natural = (i)moral ?! ~p Auzi bre, mama Natura, ce zice fi-tu, ca oamenii au dat definitia corecta a ceea ce e natural si ce nu :D

si apropo de tratamentul asupra minoritatilor, nu cumva ai votat cu CVT? ]FAW, in natura exista homosexualitate, da, insa darwinismul ne invatza ca supravietzuiesc indivizii cei mai buni dpdv al speciei [/quote]

e, asta-i ~p of course, homosexualii nu procreeaza (decat sarind voit pe femele, deci artificial; ma-ndoiesc ca animalele au atata discernamant :rolleyes: )

daca tot faci apel la natura, sper ca nu o crezi perfecta, altfel potzi inlocui inapoi "Biserica" cu "Dumnezeu".


Blasfemica de mine nu crede ca Dumnezeu e perfect. Poti sa consideri ceva necunoscut ca fiind perfect/imperfect... etc, oricum? e ca si cum ai spune ca Dumnezeu are barba alba si ochi albastri.


+ daca cineva iti tot baga pumnu-n gura de fiecare data cand incerci sa zici si tu ceva si iti explica (,) cu obstinatie ca "stie el mai bine decat tine" ca te-ai nascut pacatos si pacatos o sa mori (cu ce autoritate, ma rog?) si nu vei fi in veci acceptat de familie, prieteni, societate, etc ce variante ai? 1. te impusti 2. te retragi pe o insula impreuna cu ceilalti anormali ca tine, asa cum sunt izolati leprosii, sperand ca macar acolo sa fiti lasati in pace. Vine CVT si bombardeaza insula ca sa scape lumea de scursori; sau 3) incerci sa iesi tot mai mult in evidenta, sa fortezi cumva acceptarea ta de catre societatea care te incrimineaza si din care totusi consideri ca ai si tu dreptul sa faci parte, ca om ce te afli...

da, si eu zic ca sunt frustrati. si mie imi repugna exhibitionismul lor.

dar crezi ca au vrut sa se nasca asa si ca sunt super incantati de asta? mama ce cul, suntem gay... ~p


danone, am intales... ;) cam asa ma gandeam si io
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Ian 06, 2005 4:26 pm

Poti sa consideri ceva necunoscut ca fiind perfect/imperfect... etc, oricum?


da, capacitatea de discernamant umana poate sa considere. vezi si demonstratiile care incep cu "consideram un corp x" (de ex)
poti si sa nu fii sigur la fel cum poti si sa crezi cu tarie, aceasta credinta fiindu-ti un real suport. nu tot ce este nedovedit nu exista si tu nu ai de unde sa stii nici macar asta :D

daca tu nu vezi trenul de giorgiu inseamna ca nu exista?

dar crezi ca au vrut sa se nasca asa si ca sunt super incantati de asta? mama ce cul, suntem gay...


trecand peste cei care au facut alegerea asta ca e cul, eu cred ca sunt incantati, altfel nu s-ar afisa ostentativ.

si cred ca nush daca n-am priceput eu bine, ma scuz, moralitatea este o vorba inventata ca sa desemneze ceva ce intelegem cu totii.

varianta de la + e sa iti vezi de treaba ta la tine acasa.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Djinn » Joi Ian 06, 2005 4:33 pm

danone scrie:daca tu nu vezi trenul de giorgiu inseamna ca nu exista?


ba-l vad. In Mersul Trenurilor :D si daca vrea muschiu meu pot sa ma duc in gara la ora la care cica trece si sa-l vad cu ochii mei.

cei care au facut alegerea asta ca e cul


asta e punctul pe i :rolleyes: voi ii puneti in aceeasi oala pe cei care n-au avut de ales si pe perversii sexuali. Si-i mai amestecati si cu criminalii in serie (de la aphextwinz citire)

sa nu generalizam chiar in halul asta
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Ian 06, 2005 4:43 pm

bine, atunci o frunza dintr-un pom din padurea amazoniana, stii cu certitudine ca la o ora, intr-un loc exista? crezi ca exista? cel mai firesc ar fi sa crezi, da n-ai de unde sa stii ca nu a luat-o tsunami. exista? nu exista? vrei sa iti explic experimentul pisicii lui Schrodinger ca sa incetezi sa mai faci pe gigicontra?

nu e generalizarea deloc aiurea. criminalii sunt urmariti ca sa fie scosi in afara societatzii, poponarii nu, atu poponarii. daca sunt bolnavi sa se adune toti pe o insula si sa stea acolo in izolare, oricum ai da-o nu ai rezon.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Djinn » Joi Ian 06, 2005 4:55 pm

deci daca-mi exprim liber opiniile sunt gigicontra? :D n-ai inteles, mai citeste o data ce ziceam initial... nu neg existenta lui Dumnezeu ci pur si simplu sustin ca nu stiu exact ce/cum este. Tu stii? poti sa-mi desenezi? ergo, frunza aia exista, dar eu nu stiu cum arata. zapada exista, dar ma-ndoiesc ca africanii lui offender stiu cum arata (decat cei care au frigider sau televizor ~p) si probabil cred ca-i calda...

stiu de matza aia, don't bother :D

deci homosecsualitatea e o deviatie mentala. bun. hai sa-i inchidem pe toti in spitalul 9 si sa aruncam cheile. pe o scara de 1 la 10, cat de periculosi sunt ei pentru societate? dar criminalii in serie? pe o scara de 1 de la 10 cat de folositori sunt criminalii in serie pentru societate (dac-au creat opere de arta, au facut acte de caritate, etc)? dar homosexualii?

e clar, sunt prea toleranta; ma scuzati majoritate intoleranta :rolleyes: ma retrag pe insula mea de toleranti sa nu care cumva sa va contaminez.

somn usor ;)
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde theOffender » Joi Ian 06, 2005 5:00 pm

Poti sa consideri ceva necunoscut ca fiind perfect/imperfect... etc, oricum? e ca si cum ai spune ca Dumnezeu are barba alba si ochi albastri.
exista chiar un paradox prin care sunt unii care demonstreaza ca d-zeu e imperfect. spre exemplu dumnezeu nu poate creea un zid atat de inalt pe care sa nu-l poata sari.

(ne)natural = (i)moral ?! Auzi bre, mama Natura, ce zice fi-tu, ca oamenii au dat definitia corecta a ceea ce e natural si ce nu
razi tu razi prasleo da cam asha e. codul cela civic al grecilor a fost bazat pe ce au definit ei drept natural. shi ca urmare a fost fundamentata notziunea de moral; iar tot ceea ce au considerat ei nenatural aka impotriva naturii a devenit in consecintza imoral. insa moralul shi imoralul au coexistat shi coexista.

iar eu n-am pus semne de egalitate, tu le-ai pus. deci (egalizatorul de conversatzie) fi-miu n-o avea ce sa-mi reprosheze.

si apropo de tratamentul asupra minoritatilor, nu cumva ai votat cu CVT?
sunt printzipialist shi ca urmare n-am votat (plus ca eu nu ma deplasez de doua ori 1000 de km pt un vot).
iar ceveteul tau cine ie ca n-ul bunghiesc corect.

sa nu generalizam chiar in halul asta
nimeni nu generalizeaza, da ce-ar zice fi-tu daca peste catva timp apare shi un pedofil prin zona shi ne va explica ce shi cum shi cat de marginalizat este el in societate.

plus ca tonul discutziei a fost foarte "politically correct": n-avem treaba cu ei dar nici prozelitismul nu-l inghitzim.

later edit:
e clar, sunt prea toleranta;
vezi ca tolerantza implica superioritatea (ta asupra subiectului pe care vrei sa-l tolerezi). acceptanta e mai potrivit, altfel eshti "politically incorrect" :D
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde darkshines » Joi Ian 06, 2005 5:30 pm

theOffender scrie:nimeni nu generalizeaza, da ce-ar zice fi-tu daca peste catva timp apare shi un pedofil prin zona shi ne va explica ce shi cum shi cat de marginalizat este el in societate.


nu inteleg de unde asocierea pedofilie-homosexualitate. actul intre doi homosexuali adulti cu consimtamantul amandurora nu se poate compara cu modul in care un adult profita de un copil fara discernamant. din punctul meu de vedere remarca asta nu-si are rostul in discutia de fata. (no offence, mr. offender ;) )

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde h0va » Joi Ian 06, 2005 5:42 pm

ai dreptate darki..a greshit..voia sa spuna scatofil..ca la urma urmei shi el e om..chiar dak rahatu batz e pe post de sinbol falic..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde ^Dark_Angel^ » Joi Ian 06, 2005 6:03 pm

....homosexualitatea nu cred k poate fi un pakt....asa a fost sa fie k omu'sa treak prin ceva bizar k sa-i schimbe orientarea....nu e ceva din nastere...cred k e ceva psihologic......

...iar "dumnezeu"....pt mine e un numic....apropo sunt ethee.....el e marele homosexial
Avatar utilizator
^Dark_Angel^
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Ian 03, 2005 12:00 am

Mesajde darkshines » Joi Ian 06, 2005 6:26 pm

y0ung_h0va scrie:ai dreptate darki..a greshit..voia sa spuna scatofil..ca la urma urmei shi el e om..chiar dak rahatu batz e pe post de sinbol falic..


vreau sa cred ca asta a fost o gluma proasta si atat.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Ian 06, 2005 9:19 pm

eh, darki, asa e hova, se mai da el cu pluta din cand in cand si iote asa il ia valu'...

auziti, da' voi constientizati ca n-o sa ajungeti absolut nicaieri, nu?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde cubu » Joi Ian 06, 2005 10:02 pm

Dupa ce am citit toate posturile de aici, imi pare ca s-a zis cam tot ce era de zis, doar ceva as mai adauga: sunt intru totul de acord cu cei care spun ca homosexualitatea ar fi o boala, o dereglare sau cum vreti voi sa-i spuneti. Nu am absolut nimic cu indivizii in sine, "purtatori ai bolii", ci am ce am cu fenomenul. Fata de indivizi nu pot sa am decat mila pe care o am si pentru un bolnav de cancer, de exemplu, dar fenomenul ia, din pacate, amploare si in cateva sute de ani poate duce la disparitia speciei. Si nu ca ar deveni toti homosexuali si nu s-ar babardi barbat cu femeie, se vorbeste tot mai des de degradarea materialului genetic uman. Se stie ca un homosexual este mai predispus la boli (nu neaparat SIDA) din cauza ca nu are contact sexual cu o femeie. Un barbat normal are nevoie de acel schimb de hormoni femeiesti care contribuie la stabilitatea sistemului imunitar al organismului, iar cuplurile de homosexuali in care activul doneaza sperma, isi fac copii in eprubeta si traiesc fericiti pana la adanci batraneti ajuta incet-incet, cum spuneam, la posibilitatea disparitiei speciei mai devreme decat se planificase. Degeaba copilul ala se naste heterosexual, raul e deja produs si el va face la randul lui copii cruji. Si ca sa ajung si la topicul thread-ului, io cred ca treaba-i simpla: Biblia a fost scrisa pentru oamenii acelor vremuri in care a fost scrisa, care oamenii acelor vremuri nu stiau nici pe ce lume traiesc, d-apoi sa le explici de ce nu e bine sa faca aia. Atunci Cel/cei care a/au conceput Biblia au decretat ca e cah si ca daca cineva face asta va fi aspru pedepsit de Dumnezeu. Unii o sa-mi spuna ca sunt cam vehement, ca exagerez si ca homosexuali sunt de cand lumea, inca din vremuri bilblice. E adevarat, dar promovarea de care are parte in ultimele decenii zic eu ca a dus la inmultirea acestui "flagel", mai din CURiozitate, mai ca era la moda, si uite asa s-a ajuns sa fii considerat un om cu prejudecati daca nu esti de acord cu asa ceva. Repet, consider ca homosexualii trebuie sa aiba drepturi ca oricine altcineva, nu am nimic cu ei, dar si noi avem dreptul sa speram caca nd om avea 40 de ani nu vine baiatul la usa de mana cu unu si zice ca il iubeste.

De aceea, ca o concluzie, sunt impotriva casatoriilor homosexuale sau impotriva manifestatiilor de orice gen care sa promoveze astfel de relatii.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde escape_ » Joi Ian 06, 2005 10:17 pm

bai copilashi sunt absolut shocat cu privire la ce mesaje atzi lasat aici...ma rog nu ma ashteptam ce'i drept la astfel de comentarii care de care mai ciudate si in primul rand care nu prea au mare legatura cu subiectul pe care l'am propus. Se pare ca unii dintre voi nici macar nu shtiu ca singura diferentza dintre un homosexual si un heterosexual e modul in care percep dragostea : homosexualii au sentimente de genul acesta pt persoane de acelasi sex , iar heterosexualii pt persoane de sex opus.


am citit anumite comentarii de genul ca "sa nu te apropii de mine" (asta referitor la mine ca's gay) sau comparatziile acelea stupide cu tot felul de dezaxatzi psihic :criminali, pedofili etc... sunt profund dezamagit. In primul rand persoanele gay "se dau" la alte persoane gay (regula asta avand si exceptzii), iar 2. un singur lucru nu l'atzi intzeles voi :problema e ca te nashti gay sau devi gay (in mod inconshtient!!!) la varsta copilariei sau a adolscentzei. Putzini oameni, in momentul cand conshtientizeaza ca sunt gay , se pot obisnui ci acest gand, multzi cad in depresii etc.Deci NU eshti gay pt ca e COOL ci pentru ca pur si simplu asa eshti, or fi genele de vina o fi anturajul nimeni nu shtie!!!plus de asta nimeni nu se lauda ca e gay, noi incercam doar sa deschidem mintzile incuiate si invechite ale unora care nu pot concepe aceasta "anormalitate". pana la urma cine poate spune ce e normal sau nu???evident din punt de vedere strict biologic (perpetuarea speciei) "normal" este exact ceea ce am invatzat la scoala : un mascul + o femela = un nou membru al speciei.analizand strict aceasta ultima fraza "anormalitatea" NU are cum sa existe pentru ca orice persoana gay se poate reproduce (doar e un instinct pana la urma) {ASA CA CEL CARE SE TEMEA CA TOATE SPECIILE OR SA DISPARA (IN CATEVA SUTE DE ANI) DIN CAUZA HOMESXUALITATZII POATE SA STEA LINISHTIT CA ASA CEVA NU SE VA INTAMPLA PREA CURAND!!!} "anormalitatea" apare in momentul in care pe langa acest "normal" biologic intervine ratziunea, intervin sentimentele, intervine IUBIREA.pana la urma totul se rezuma la o alta faza : e asa mare pacatul daca iubesti?? si acum am ajuns la o concluzie ar fi trebuit sa aleg un alt titlu ca subiect "NORMALI vs. HOMOSEXUALI".

pacat...incercatzi (unii dintre voi) sa va maturizatzi si sa invatzatzi sa acceptatzi sau daca nu ar fi mishto sa ne stangetzi pe totzi intr'un lagar de concentare si sa ne exterminatzi, sa extermintzi uscaciunile speciei....
escape_
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Ian 05, 2005 9:01 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cubu » Joi Ian 06, 2005 10:24 pm

Exact ce ziceam mai devreme, daca nu suntem de acord cu asa ceva inseamna ca nu suntem maturi indeajuns ca sa ne dam seama de niste chestii pe care, evident, suntem prea limitati ca sa la intelegem. Nu? Hai sa-ti spun o chestie: daca mai multi iti spun ca esti beat, du-te la culcare. Si nu spun asta pentru ca esti "gay" flacau, ci pentru ca esti varza... Hai ca te pupikappa.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde escape_ » Joi Ian 06, 2005 10:27 pm

Cubu you are SOOOOOO WRONG!!!! ai mila de noi ca nishte bolnavi de cancer??? plus de asta te anuntz ca faza cu schimbul de hormonu este de'a dreptul aberanta mi-ar face placere sa te documentezi mai bine in legatura cu acest subiect si apoi sa discutzi despre asta...persoanele gay sunt predispuse la boli, sistem imunitar scazut....ABEREZI!!!
escape_
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Ian 05, 2005 9:01 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cubu » Joi Ian 06, 2005 10:29 pm

Aha, abia acum ai citit si tu. Brava, mai inveti si tu cate ceva...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Joi Ian 06, 2005 10:33 pm

sunt intru totul de acord cu cei care spun ca homosexualitatea ar fi o boala, o dereglare sau cum vreti voi sa-i spuneti.


Este o dereglare genetica, nicidecum o boala. cum am spus si mai devreme, este de parca mi-ai spune mie ca sunt "bolnava" pentru ca am ceva diferit fata de tine (ex. culoarea parului, a ochilor, samd)

Unii o sa-mi spuna ca sunt cam vehement, ca exagerez si ca homosexuali sunt de cand lumea, inca din vremuri bilblice. E adevarat, dar promovarea de care are parte in ultimele decenii zic eu ca a dus la inmultirea acestui "flagel", mai din CURiozitate, mai ca era la moda, si uite asa s-a ajuns sa fii considerat un om cu prejudecati daca nu esti de acord cu asa ceva.


Hai sa vorbim putin despre Grecia antica. Despre cum deveneai barbat numai dupa ce intretineai relatii sexuale cu un barbat "mai batran si mai intelept". Cand puteai face parte din acea societate numai daca ii faceai acelui batran (caci asta era de fapt) sex oral si daca ii inghiteai sperma.
Homosexualitatea era privita ca o chestie complet normala, incurajata chiar. Dupa care a aparut Biblia cu vesnica poveste Adam + Eva iar oamenii au dedus ca singura relatie acceptabila si morala este aceea dintre barbat si femeie.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde escape_ » Joi Ian 06, 2005 10:33 pm

te asigur ca gresheshti baietzel...am 18 si anul acesta ma pregatesc sa intru la facultatea de medicina (si sincer ma pricep destul de bine in domeniul asta!!) deci nu ti-ai gasit fraierul care sa iti inghita toate aberatziile
escape_
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Ian 05, 2005 9:01 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde escape_ » Joi Ian 06, 2005 10:35 pm

pacat ca inca mai sunt persoane in ,secolul 21, care sa gandeasca astfel!!oricum cucu sau cum te-oi intitula astept cu nerabdare urmatoarea ta interventzie!
escape_
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Ian 05, 2005 9:01 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Wild Rose » Joi Ian 06, 2005 10:40 pm

escape mama, tu ce stii despre libertatea unui individ de a isi expune parerea? Evident nu prea multe. Acu', din moment ce ai deschis acest thread trebuia sa te astepti si la eventuale pareri si argumente contra homosexualitatii, nu crezi?

pese: ai postat de doua ori consecutiv la un interval de doua minute.. pe viitor ai mai multa grija, poate te trezesti cu un avertisment...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde cubu » Joi Ian 06, 2005 10:45 pm

cubu scrie:o boala, o dereglare sau cum vreti voi sa-i spuneti.

Hai ma, ce dracu, tre sa bolduiesc?

Cat despre Grecia antica, nu inteleg ce vrei sa spui. Probabil ca ai vrut tu sa ma contrazici, dar nu prea ti-a reusit. Eu am spus ca exista din vechi timpuri si ca in ziua de azi se bucura de o mai mare mediatizare. Tu ce vrei, sa-mi demonstrezi printr-un exemplu izolat ca in alte vremuri era mai rau? Stiu, am auzit si de Sodoma si Gomora, dar tot nu poti sa ma convingi. Poate ca la un moment dat lucrurile scapasera de sub control si unul din scopurile aparitiei Bibliei a fost si dezumflarea baietilor veseli, dar tot nu pot sa cred asa ceva.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde escape_ » Joi Ian 06, 2005 10:47 pm

shtii ce e culmea ca mai totzi care au vorbit in acest forun au avut de exprimat doar pareri contra acestui subiect si scuza'ma in momentuc cand unul vine si abereaza in asa hal cum a facut'o cubu nu ai cum sa te abtzii sa nu il contazici...cei care intra aici ar trebui sa shtie cand ce'i aia homosexualitate..unii pur si simpu intra si isi exprima parerile homofobe fara a da nici un fel de argument la spusele lor. sincer mie unu chestia asta mi se pare ceva deplasat
escape_
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Ian 05, 2005 9:01 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cubu » Joi Ian 06, 2005 10:53 pm

escape, fata tatii, pe cucu lu Bombo sa-l iei tu frumusel si sa-ti demontrezi barbatia ca-n Grecia antica, ca la medicina n-ai sanse. Hai ca te las, pune ba mana si citeste ca te faci de cola cao.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde darkshines » Joi Ian 06, 2005 10:55 pm

escape tu te victimizezi degeaba. pareri pro sau "whatever" exista destul, citeste posturile lui faw, citeste chiar postul meu, si o sa te convingi de asta (defapt chiar si posturile danonei daca stii cum sa le citesti). dar ti-au mai zis-o si altii inainte mea: nu trebuie sa te astepti la raspunsuri in majoritate pro la un subiect in care discuti despre un TABU si de o MINORITATE. un subiect atat de delicat precum homosexualitatea in acest moment nu poate starni numai reactii pro; invata exact ce trebuie sa invete toata lumea: (TOLERANTA) ACCEPTARE SI RABDARE.

editul de rigoare ;)

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde escape_ » Joi Ian 06, 2005 10:59 pm

LLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL :)))))))))))))))))))))....ok puiutz...du-te si studiaza in continuare efectele hormonilor feminini asupra barbatului in timpul actului sexual!! te anuntza ca hormonii sunt nishte chestii care cica circula prin sange si daca integritate sistemului nostru imunitar s'ar rezuma la asta cred ca totzi am fi bolnavi de SIDA , hepatita si alte boli de genul asta..dar ma rog e bine sa studiezi poate revolutzionezi medicina. iti urez succes :D
escape_
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Ian 05, 2005 9:01 pm
Localitate: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori

cron