Cum arata membrii forumului

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde jl_rona » Mie Iun 18, 2008 9:37 pm

piskeshu scrie:rona, ti-ar placea sa fii fututa din mila?


ba, n-am timp acuma de prea multa filozofie ca abia am venit si sunt obosita franta.

chestia e ca chiar acuma ma gandeam la tine si ma-ntrebam: ce-o fi cu baiatu asta? o fi avand probleme de erectie de nu vrea sa ne futa nici pe mine nici pe ayala?

se pare ca tu joci acuma...cum ii zice ma? psihologie inversa.

adica vrei ca lumea sa creada aicea ca io sunt aia handicapata, nu tu, si sa continui sa-ti faci o laba vaga prin forum crezand ca te iubesc pizdele.

cand ziceai ca-i cohen ala?
creca ti-am bagat frica pe canalul de la pula cu intrebari d-astea.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Iun 18, 2008 9:44 pm

(nu-mi vine acuma cuvantul potrivit in romana)

intimitate, tuh, discretie

cine teo uns telectuala, teo uns in engleza?

pe canalul de la pula

adica pe canalul pulii

zimi ca ao io un fix cu limba romaneasca, accept

da veztu ca nu posa pretinzi ca ai clasa si ca esti intelectual cand faci grosolane gafe de limba


analfabetismul are mai multe intelesuri, in functie de nivel si de context

si niciodata nu-i compatibil cu statutul de intelectual


statut am zis, da? nu profesie, or alta balarie
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Iun 18, 2008 9:53 pm

kant emir scrie:intimitate, tuh, discretie

cine teo uns telectuala, teo uns in engleza?



crede-ma ca NU e snobism asta cu engleza, din moment ce urasc Americanii, dar am scris atat de mult in engleza incat de multe ori imi vin mai repede cuvintele in engleza decat cele in romana, iar engleza e cateodata mai clara decat romana.

eu n-am vrut sa spun discretie, ca nu era discretia mea, intimitate nici atat. aia o vroiam cu piskeshu, da' daca nu (s)-a putut...

adica pe canalul pulii

zimi ca ao io un fix cu limba romaneasca, accept

da veztu ca nu posa pretinzi ca ai clasa si ca esti intelectual cand faci grosolane gafe de limba


analfabetismul are mai multe intelesuri, in functie de nivel si de context

si niciodata nu-i compatibil cu statutul de intelectual


statut am zis, da? nu profesie, or alta balarie


ba, aia i-am zis-o lu piskeshu asa ca intre intelectuali.

hai ca tre sa ma culc da inainte sa ma culc nu pot sa nu povestesc cum un pusti de vreo 17-18 ani frumos tata, bronzat si cu plete, ca Santoro in poza asta:

http://sotretasdegajas.files.wordpress.com/2007/04/santoro.jpg

se uita la mine cu privirea clara ca m-ar fute. asta pentru ca eram intr-o fusta foarte scurta si toata lumea se uita la mine, de condamnare, de pizda masii, da ala in mod special si intr-un alt fel decat ceilalti.

io cand n-oi mai avea picioare pot sa mor linistita, asta-i clar, ca pustiu dupa craci se uita, nu dupa altceva.

asa ca piskeshule, de futut pot sa ma mai fut inca si cu pusti de 17 ani, da nu vreau chiar s-o iau de tot razna.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Iun 18, 2008 10:13 pm

eu n-am vrut sa spun discretie, ca nu era discretia mea, intimitate nici atat. aia o vroiam cu piskeshu, da' daca nu (s)-a putut...

este cami pierd vremea cu tine?
da nah, ma mai amuz sio
ba, aia i-am zis-o lu piskeshu asa ca intre intelectuali.

aham, aici o pleznishi binishor
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Mie Iun 18, 2008 10:38 pm

kant emir, esti exasperant cu intelectualii tai, am zis ca nu cred ca exista o diferenta intre profesia de intelectual si statut, ca tocmai nivelul de studii te declara implicit intelectual sau nu.

da explica si tu cum definesti un ntelectual, si nu-mi spune ca ala e profu universitar, ca eu de exemplu am gasit greseli in cartile unor profi universitari, si nu o data, plus ca aceste carti ale lor sunt compilatii din alti autori autohtoni sau straini, asta si io pot face, deci?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Iun 18, 2008 10:56 pm

unele, da sper ca n-or fi chiar toate :) (la carti ma refer)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Mie Iun 18, 2008 11:00 pm

da vezi tu, kant emir zice ca "profii universitari" sunt intelectuali, deci io, ayala, nu o sa fiu niciodata in viata intelectuala ca nu am intentia sa ma bag la universitari

sunt in proces de "habituare" cu mediocritatea intelectului meu, astea-s ultimele mele zvacniri, polemica asta
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Iun 18, 2008 11:27 pm

Ayala scrie:kant emir, esti exasperant cu intelectualii tai


sarumana de asociere, da io nu ma consider un intelectual
am zis ca nu cred ca exista o diferenta intre profesia de intelectual si statut, ca tocmai nivelul de studii te declara implicit intelectual sau nu.


esti in mare si impardonabila eruare, si teash pofti so corectezi (or sami ezplici de ce ie asa cum spui tu)

studiile (exprimate in ani, sau in stadii) nu-ti certifica absolut nimic]miscarea intre[/I]* carti

da explica si tu cum definesti un ntelectual, si nu-mi spune ca ala e profu universitar, ca eu de exemplu am gasit greseli in cartile unor profi universitari, si nu o data, plus ca aceste carti ale lor sunt compilatii din alti autori autohtoni sau straini, asta si io pot face deci?


daca chiar poti, fa; si vorbim pe urma (nu confunda compilatia cu sinteza, orchiar cu bibliografia; asat nui treaba de intelectual)

prof universitar (sa zicem ca chiar dintro facultate de litere) care face gafe si gafushuare (grosolane si grosolanutze) de linba am intalnit sio, dar asta numi zice nimic (bine, profu la care ma gandeschio se ocupa cu alceva decat linba in acea facultate)

si inca nam pofta satz definesc tie (sau jeleronii) intelectualu - si am motive destul de intemeiate

da uite, va ajut cu o pilda: criticu literar (nu neaparat literar) este, fara dubiu, un intelectual

kant emir zice ca "profii universitari" sunt intelectuali

(profu universitar ar cam trebui** sa fie, la fel de fara dubii, un intelectual; serios!)






* am parafrazat, da nu spui pe cine
** orce padure are uscaturi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Iun 19, 2008 8:27 am

rona, stim amandoi, si, nu numai, ca nu de pizda duc io lipsa ~p fute-te cu aia de 13 ani.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 19, 2008 9:41 am

esti in mare si impardonabila eruare, si teash pofti so corectezi (or sami ezplici de ce ie asa cum spui tu)


nam pofta satz definesc tie (sau jeleronii) intelectualu


cu alte cuvinte, "gresesti rau, e cum spui io da nu spui"

criticu literar (nu neaparat literar) este, fara dubiu, un intelectual


deci, facand paralele dupa spusele tale, aia de la garda financiara sau auditu sunt intelectualii contabililor

ma lasi?

sa ingrijesti batrani in italia


sa ma iau si de asta, crezi ca ingrijitul asta de oameni e usor? in cazul copiilor, faptul de a educa si de a forma iti cere multa pregatire si efort intelectual, de aia tara cu cel mai eficient invatamant, cre ca finlanda, cere profesorilor pregatire serioasa pe langa facultate, in special psihologica
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 19, 2008 12:54 pm

cu alte cuvinte, "gresesti rau, e cum spui io da nu spui"

pai da
io tot sugerez, deo vreme, da' tu cu rona nu si nu

poi ces io, sa vanvatz moca? in plus, voi stetz deja convinse* ca facultatea vo facut intelectuale; nar fi pacat sa credetz alceva?


deci, facand paralele dupa spusele tale, aia de la garda financiara sau auditu sunt intelectualii contabililor

ma lasi?

nu te las, ca faci paralele deaiurea; asa si baciu ie intelectualu ciobanilor, ca iel nu mere cu oile, ci sta in stana si se gandeste

io am dat o pilda concreta, de profesie care nu mai lasa loc de dubiu, shanume ca nu poti sa fii critic literar (sau critic de film, sau critic de arta plastica, sau frun - fiei tzarana ushuara - iosif sava) fara sa fii intelectual

pe cand:
profesorash plictisit care no mai pus mana peo carte de cant o terminat facultatea (sau de la def, sau de la grad)
sau contabil caresh vede de slujba lui sufocanta si bea o tarie in drum spre casa la fel de plicticoasa ca jobu
sau inginer care motzaie tuata zioantrun birou, or conduce fara vlaga sau chef o echipa de muncitori (care sapa shanturi, sau care construiesc/repara ceva)
sau avocat (bun, slab, nu conteaza) care nu vede decat "cazuri" de aparat
sau judecator carele se simte desupra tuturor
sau doctor care viseaza numa operatii ushuare la clientz bogatz si asistente secsuase si accesibile
sau popa gras si jovial (ori posac) preocupat de lumestile nevoi ale sale si familiei
sau ofitzer afemeiat si betzivan

sau multe alte profesii care vin la pachet cu patalamaua, dar nu vin la pachet cu activitate istovitoare (sau macar invioratoare) pentru creier; nu ca un doctor, un prof, un jude, un avocat, un contabil, un inginer n-ar putea sa fie, si iei, intelectuali (ori is asa de negri cum iam manjit io)

numa ca de obicei nus, si nici nu seamana a intelectuali
sa ma iau si de asta, crezi ca ingrijitul asta de oameni e usor?

nofi, iate

da cum mama iei de treaba toate tzarancile (de toate varstele, da?) se descurca? si inca la octzidentali?

si cum de asistentele nau facultate, ci leajunge un liceu (si/sau o postliceala)? iar infirmierele poasa aiba si 8 clase?


in cazul copiilor, faptul de a educa si de a forma iti cere multa pregatire si efort intelectual

da: educatoarea nare facultate; invatatoarea nare facultate
(nici parintii nare, de obicei, facultate)

deci inceputu ieducatiei ie catastrofal

cata inconstienta pe capu parintilor tai (si ai ronei), ca au lasat munca de intelectual pe mana unor necalificatz! creca de aia abarnavetz (nici la varsta asta, savem pardon) cu ce se mananca intelectualu

asa ca "faptu de a educa" (ai lăv it!) ie slujba de intelectuali inchipuitz? or de intelectuali fara facultate? or de intelectuali innascutz?



















* uite o pilda de al treilea "intelectual" cunoscut: invincibilu (facultate stim ca o facut, stim ca se simte destept foc si bataios si deasupra tuturor si fara rival)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 19, 2008 1:33 pm

breeeeeeeeee, io n-am zis ca n-ai dreptate, pana la un punct, dar de aici si pana a spune, asa, o generalizare timida

numa ca de obicei nus, si nici nu seamana a intelectuali


mi se pare la fel de mare eroarea asa cum ti se pare tie

abarnavetz (nici la varsta asta, savem pardon) cu ce se mananca intelectualu


se pare ca nu stii ca toate meseriile astea cu patalama tind acum spre perfectionare continua, periodica, legislatia se modifica continuu, exista comisii care urmaresc asta, cel putin in invatamant in fiecare an.

toate tzarancile (de toate varstele, da?) se descurca?

e vorba asa cum am mai zis de faptul ca, la aceeasi calificare rezultatul muncii poate fi diferit, iar in cazul muncii intelectuale e sigur diferit, dar munca e intelectuala, asa ca nu-mi da tu exemple de profesii care scot intelectuali si care nu ca esti incoerent
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 19, 2008 1:56 pm

la aceeasi calificare rezultatul muncii poate fi diferit, iar in cazul muncii intelectuale e sigur diferit, dar munca e intelectuala, asa ca nu-mi da tu exemple de profesii care scot intelectuali si care nu ca esti incoerent

nus incoerent

si profesia nu "scoate intelectuali"

si nu ne intereseaza "rezultatu muncii la aceeasi calificare", ci chiar activitatea (am evitat sa spun munca - nu enetereseaza aspectu lucrativ)


dar munca e intelectuala

munca? ai zis "munca"?

nu mai repet detaliile, ca m-a plictisit deja

da' atata lucru trebe reluat - indiferent de cate scoli ai urmat, poti sa lucrezi fie:
a) - cu mainile (si cu scule), si transformi si produci (cu puterile si indemanarile tale)

b) - cu capu, muschilor revenindule numa slujba purtatului pixului, riglei si al altor instrumente

nici (a), nici (b) nu esclud statutul de intelectual, si nici nu-l implica


(inca o pilda-intrebare: pilotu de avion - este el un intelectual? ca scoala are destula, si nu una usoara si accesibila)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 19, 2008 2:14 pm

munca fizica si munca intelectuala, de ce nu munca?
vad ca nu ai inteles conceptul de nivel de calificare si dai sensuri noi cuvantului intelectual, plus ca ai idei preconcepute, ca sa nu mai zic de aia cum ca tu ai intotdeauna dreptate
si sa nu zic de doctorii care tre sa se informeze in permanenta, de avocati care tre sa studieze pentru cazurile pe care sustin, de inginerii care tre sa se adapteze tot timpul progresului tehnologic
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Iun 19, 2008 2:59 pm

kantemir, e timpu sa te apuci de andragogie!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Iun 19, 2008 4:20 pm

vad ca nu ai inteles conceptul de nivel de calificare

ertatz mintea pruasta

dai sensuri noi cuvantului intelectual

asta ie de bine? ie treaba cu evolutia linbii?

dai sensuri noi cuvantului intelectual,

nu

doar separ sensul obisnuit, cu care defileaza intelectualii inchipuiti, de sensul adevarat (si pe care tot nu til definesc)
plus ca ai idei preconcepute

are legatura cunva cu provincilismu meu cel faptic si inplicit si atat de condamnabil?
ca sa nu mai zic de aia cum ca tu ai intotdeauna dreptate

poi si cei de facut in situatia asta?


nu zic de doctorii care tre sa se informeze in permanenta

da, deacord (presupunand ca o si fac, si nu esueaza intrun scaunel caldutz de medic de familie - numa de exemplu), da daca e strict legat de profesie, nu e mare lucru; te straduiesti sa fii un bun profesionist, da asta nu te face ...(stii tu, nu mai zic)
de avocati care tre sa studieze pentru cazurile pe care sustin

deci se straduiesc sa fie buni in bransha lor, sa obtiona rezultatele aducatuare de onorariu, deci muncesc

atata

inginerii care tre sa se adapteze tot timpul progresului tehnologic

la fel


pe scurt: da, am dreptate; si nici macar nu pricepi despre ce e vorba, si de ce anume am io dreptate





















peseu:
plus ca ai idei preconcepute, ca sa nu mai zic de aia cum ca tu ai intotdeauna dreptate

io, in locu tau (si nu numai al tau), n-as vorbi cu unu plin de prejudecatz si care moare sa aiba dreptate si ultimu cuvant
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 19, 2008 5:20 pm

kant emire, daca n-ai fi asa preocupat sa ma contrazici si sa ma pui la colt, ai vedea ca am spus, inca de la inceput, ca societatea si valorile ei, in teorie, sunt asa concepute (si inca se mai lucreaza la asta) incat aia cu diploma sa fie intelectuali. ca in romania are diploma orice maimutoi si te determina pe tine, ca mare responsabil cu promovarea valorilor si eradicarea prostiei pe forumuri sa redefinesti termenul de intelectual, asta nu mai e pb mea in ce priveste discutia asta

plus ca te contrazici singur, o data vorbesti despre profesii, o data vorbesti despre preocuparile extraprofesionale si spui ca nu profesia conteaza, eu inteleg doar expunerile logice, le mai inteleg si pe cele incoerente insa, cat timp nu esti consecvent in ceea ce afirmi, nici nu imi propun sa te inteleg

si ca sa inchei, pe mine ma doare undeva si nu tin sa ma cataloghez nicicum, nici pe mine nici pe altii, conteaza ceea ce faci, concret, in profesia ta, nu o eticheta pusa de kantemiri, rone etc
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 19, 2008 8:03 pm

plus ca te contrazici singur

sigur

poti demonstra asta?

daca n-ai fi asa preocupat sa ma contrazici si sa ma pui la colt, ai vedea

poti sa demonstrezi ceva?
o data vorbesti despre profesii, o data vorbesti despre preocuparile extraprofesionale si spui ca nu profesia conteaza, eu inteleg doar expunerile logice, le mai inteleg si pe cele incoerente insa, cat timp nu esti consecvent in ceea ce afirmi

ba is, da nui limba potrivita

or nu vorbesc cu cine trebe (am mai zis ca stiu ca pierd vremea)
nici nu imi propun sa te inteleg

ca parca daca tzai propuneo, ai taia fanclubu pe din doo
pe mine ma doare undeva si nu tin sa ma cataloghez nicicum, nici pe mine nici pe altii, conteaza ceea ce faci, concret, in profesia ta, nu o eticheta pusa de kantemiri, rone etc


pe langa ca nu pun io etichete (desi imi exprim dezaprobarea, atunci cand mi se pare mie ca ie cazu), repet socotirea: dacas asa de najpa, de ce pana mea nu ma lasi, si tu, in pace?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Joi Iun 19, 2008 8:55 pm

pt ca vrea SEX FANTASTIC, SEX FRONTAL, ORIZONTAL A DUm la dum la dumla dumbla dumbla e e e hei hei
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 19, 2008 9:19 pm

daca mi-as propune sa te inteleg as citi foarte atent tot ce scrii, poate chiar de mai multe ori, dar nu-s motivata
io te tot vad ca vorbesti, acu ti s-a nazarit sa fii selectiv? nu e cam tarziu? sau acum ai avut o noua revelatie? te invit atunci sa-ti alegi partenerii de discutii pe masura ta, daca exista pe undeva, da mai inainte poate ti-o reconsideri. masura
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 19, 2008 10:08 pm

acu ti s-a nazarit sa fii selectiv? nu e cam tarziu?

nu

si nam nicio treaba, ca vorbesc si cu tine, si cu rona, am vorbit cu cu invincibilu si cu multz altii (care normali, care ciudatz, care dejtebtz, care incuiatz)

numai ca descoperirea asta periodica (cas io najpa si ca mor sa am dreptate si cas plin de prejudecatz) ma plictisejte de mor


asa ca ori no mai fluturi ca peo flamura noo (merge, ca permanentza merge - adica numa daca posa vorbejt cu prostu si infatuatu si fixistu si ancoratu in perjudecatz, ofcors), ori ma lasi in boii mei

daca mi-as propune sa te inteleg as citi foarte atent tot ce scrii

si daca tot nu esti motivata, nui tot asa? adica sa ma lasi in boii mei

ca alfel tu vorbesti degeaba si pealaturi (ca daca nu ma citesti, nici nai cum sa comunici cu mine), io vorbesc in vant






ceea ce se si intampla
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Iun 20, 2008 12:19 am

Ayala scrie:kant emire, daca n-ai fi asa preocupat sa ma contrazici si sa ma pui la colt, ai vedea ca am spus, inca de la inceput, ca societatea si valorile ei, in teorie, sunt asa concepute (si inca se mai lucreaza la asta) incat aia cu diploma sa fie intelectuali. ca in romania are diploma orice maimutoi si te determina pe tine, ca mare responsabil cu promovarea valorilor si eradicarea prostiei pe forumuri sa redefinesti termenul de intelectual, asta nu mai e pb mea in ce priveste discutia asta

plus ca te contrazici singur, o data vorbesti despre profesii, o data vorbesti despre preocuparile extraprofesionale si spui ca nu profesia conteaza, eu inteleg doar expunerile logice, le mai inteleg si pe cele incoerente insa, cat timp nu esti consecvent in ceea ce afirmi, nici nu imi propun sa te inteleg

si ca sa inchei, pe mine ma doare undeva si nu tin sa ma cataloghez nicicum, nici pe mine nici pe altii, conteaza ceea ce faci, concret, in profesia ta, nu o eticheta pusa de kantemiri, rone etc


aoleo ayalo ce confuzii faci si tu.

pai intelectual nu e unu care are diploma ma, ci unu ale carui activitati cer exercitiul intelectului.

invatatoarea e si ea tot intelectuala, chiar daca nu are facultate.

citesti aicea? ca tot ziceai tu ca nu stii sa cauti pe google.

intellectual

SYLLABICATION: in·tel·lec·tu·al

b. Given to activities or pursuits that require exercise of the intellect.


iar daca ne ducem la "pursuit" o sa gasim:

pursuit

SYLLABICATION: pur·suit

3. An activity, such as a vocation or hobby, engaged in regularly.


vorba lu kantemir, te contrazici era suficient. te contrazici singur e cam mult.

si ca sa inchei, tu nu intelegi nimic ayalo. esti si tu tot o maimuta care a intrat la facultate dupa 89, cand intrau toti handicapatii. kantemir n-a avut norocul tau, da cel putin el a stiut sa dea o definitie cat de cat corecta a termenului.

pai daca intr-o analiza d-asta de 2 lei nu te descurci, atuncea ma intreb ce-ai face intr-una politica.

Doamne, e chiar ironic cum am ajuns eu aicea printre oameni care nu au puterea sa inteleaga macar ce fac eu. ~p

numa pizda e de vina, da las ca-i trece ei... pai ce, piskeshu are senzatia ca joaca hopa mitica cu mine? ~p
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Vin Iun 20, 2008 12:54 am

kantemir n-a avut norocul tau

categoric nu, si asta finca lo avut peal lui



el a stiut sa dea o definitie cat de cat corecta a termenului.

numannebunineanicule, unde?

Doamne, e chiar ironic cum am ajuns eu aicea printre oameni care nu au puterea sa inteleaga macar ce fac eu.

aoz, tu nu ejt conjtienta de nica, este?

unu - nui asa bine sa inteleaga lumea "ce faci tu", ca nu te avantajeaza neam

doi - nai avut norocul asta

trei - nui nica ironic, ca nai ajuns asa, purtata de vant; tzai caotato
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 20, 2008 8:09 am

ayala, cica esti o mamutza ~p

io zic sa va futeti, nu mai stati pe ganduri!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Iun 20, 2008 10:32 am

si ca sa inchei, tu nu intelegi nimic ayalo. esti si tu tot o maimuta care a intrat la facultate dupa 89, cand intrau toti handicapatii. kantemir n-a avut norocul tau, da cel putin el a stiut sa dea o definitie cat de cat corecta a termenului.

pai daca intr-o analiza d-asta de 2 lei nu te descurci, atuncea ma intreb ce-ai face intr-una politica.


of, Doamne, tu chiar existi? reusesti sa coexisti cu handicapurile tale mintale? te suporta si pe tine cineva in viata reala?
nici macar nu-ti dai seama cand kant emir te ironizeaza, ca un intelectual cu diploma, care este?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Iun 20, 2008 1:50 pm

nu sunt poze nici aici, nici la clinton...
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Iun 20, 2008 8:10 pm

Asa e,fara poze fara haz. :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde IOANA NICOL » Mar Iun 23, 2009 10:24 pm

[color="Magenta"]infidelitatea e o crima omoara tot...nu te purta de parca am fi pe acelasi loc ![/color]
Avatar utilizator
IOANA NICOL
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Ian 26, 2009 12:00 am

Mesajde basstard » Mie Iun 24, 2009 7:36 pm

Salutare oamini buni,

Am intrat si io sa vaz daca o murit contu odata cu fanclubu.

Vaz ca numa ultimu e mort

Sa traejt kantemire, cum itz mere? Dupa cate vad ai timp liber din belsug... cu umpic de efort potzi tzine tu forumu in picioare numa cu ce postezi matalutza.

In rest toate bune si frumoase, ceea ce va dorex si voo


Edit: acu vazui pe ce thread suntem, deci e de bine, da nu vaz pozele

kant emir scrie:pai da
io tot sugerez, deo vreme, da' tu cu rona nu si nu

poi ces io, sa vanvatz moca? in plus, voi stetz deja convinse* ca facultatea vo facut intelectuale; nar fi pacat sa credetz alceva?



nu te las, ca faci paralele deaiurea; asa si baciu ie intelectualu ciobanilor, ca iel nu mere cu oile, ci sta in stana si se gandeste

io am dat o pilda concreta, de profesie care nu mai lasa loc de dubiu, shanume ca nu poti sa fii critic literar (sau critic de film, sau critic de arta plastica, sau frun - fiei tzarana ushuara - iosif sava) fara sa fii intelectual

pe cand:
profesorash plictisit care no mai pus mana peo carte de cant o terminat facultatea (sau de la def, sau de la grad)
sau contabil caresh vede de slujba lui sufocanta si bea o tarie in drum spre casa la fel de plicticoasa ca jobu
sau inginer care motzaie tuata zioantrun birou, or conduce fara vlaga sau chef o echipa de muncitori (care sapa shanturi, sau care construiesc/repara ceva)
sau avocat (bun, slab, nu conteaza) care nu vede decat "cazuri" de aparat
sau judecator carele se simte desupra tuturor
sau doctor care viseaza numa operatii ushuare la clientz bogatz si asistente secsuase si accesibile
sau popa gras si jovial (ori posac) preocupat de lumestile nevoi ale sale si familiei
sau ofitzer afemeiat si betzivan

sau multe alte profesii care vin la pachet cu patalamaua, dar nu vin la pachet cu activitate istovitoare (sau macar invioratoare) pentru creier; nu ca un doctor, un prof, un jude, un avocat, un contabil, un inginer n-ar putea sa fie, si iei, intelectuali (ori is asa de negri cum iam manjit io)

numa ca de obicei nus, si nici nu seamana a intelectuali
nofi, iate

da cum mama iei de treaba toate tzarancile (de toate varstele, da?) se descurca? si inca la octzidentali?

si cum de asistentele nau facultate, ci leajunge un liceu (si/sau o postliceala)? iar infirmierele poasa aiba si 8 clase?



da: educatoarea nare facultate; invatatoarea nare facultate
(nici parintii nare, de obicei, facultate)

deci inceputu ieducatiei ie catastrofal

cata inconstienta pe capu parintilor tai (si ai ronei), ca au lasat munca de intelectual pe mana unor necalificatz! creca de aia abarnavetz (nici la varsta asta, savem pardon) cu ce se mananca intelectualu

asa ca "faptu de a educa" (ai lăv it!) ie slujba de intelectuali inchipuitz? or de intelectuali fara facultate? or de intelectuali innascutz?



















* uite o pilda de al treilea "intelectual" cunoscut: invincibilu (facultate stim ca o facut, stim ca se simte destept foc si bataios si deasupra tuturor si fara rival)
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Iun 24, 2009 7:43 pm

basstard scrie:Salutare oamini buni,

Am intrat si io sa vaz daca o murit contu odata cu fanclubu.

Vaz ca numa ultimu e mort

Sa traejt kantemire, cum itz mere? Dupa cate vad ai timp liber din belsug... cu umpic de efort potzi tzine tu forumu in picioare numa cu ce postezi matalutza.

In rest toate bune si frumoase, ceea ce va dorex si voo

sa traiesti sanatos si vesel si matale, si la multi ani, craciun vesel si paste fericit, plus hepivalentinismele
incercam si noi, pe cat ne duce mintea si ne tin puterile
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori