problema prima a filosofiei

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde eyewitness » Mar Aug 02, 2005 12:53 pm

adica cu ce drept nici nu ma cunosti da ma faci nasuala?

tu ai zis ca esti sinpatica si io am concluzionat (printr-un joc de cuvinte)ca daca esti sin patica esti si frumuasa :D (ai inteles gresit)

ca trebe facuta intre prostia inofensiva si episodica si cea simptomatica si agresiva


in cazu de fata avem varianta 2 (am mai descoperit unu pe concursu de jenialitati, defapt ie descoperirea enbiemului)

in cazu miraculosului sau a lu jijinijtecifre avem intr-adevar varianta 1
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Aug 02, 2005 12:55 pm

defapt ie descoperirea enbiemului

ba io l-am descoperit inainte lu' nbm. va rog, imi rezerv dreptul. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Aug 02, 2005 12:59 pm

pe narcis bre?
nu te cred
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Aug 02, 2005 1:01 pm

bre, io am descoperit doar america si roata :D
nu m-am incurcat cu maruntisuri


pies: nu, nu sunt la spitalu 9, ie duar de la caldura~p
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Aug 02, 2005 1:01 pm

ba da. pe iel, unicul. (dupa jijilica, ofcors :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Aug 02, 2005 1:03 pm

bine bre, atunci ie al tau de fapt si de drept. sa-l crejti si educi frumos, mai ales c-o sa fie cam greu ca are deja 30 de primaveri batute :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Aug 02, 2005 1:06 pm

o sa incerc, da' ie infiorator de egocentric, nujt cum sa-i esplic ca defabt centrul universului, galaxiei, ie la paiacecu la ploieshti. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Aug 02, 2005 1:10 pm

(dupa jijilica, ofcors)



care jijilica dupa cum se stie e descoperirea mea salu chesu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Aug 02, 2005 1:13 pm

nu bre, jijilica ie unicul, doar el. pe ala l-a descoperit providentza shi l-a sadit in calea noastra.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde sin ella » Mar Aug 02, 2005 1:38 pm

aşa, aiule făţ de cap :angry: ce stare de spirit sin bolizează michimausu ăla de mai jos? vrei să zici că nu-s frumuasă?
Ină scrie:da, da sin patica ie si frumuasa ~p
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde eyewitness » Mar Aug 02, 2005 4:13 pm

vrei să zici că nu-s frumuasă?


cineva spunea odata ca exista si frumusete interioara la femei tomna ca sa se excite si medicii legijti ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde mihai_is » Mar Aug 02, 2005 5:59 pm

Fratilor,ma simt magulit de cata atentie imi acordati!Ca sa nu mai zic de caracterizare.M-ati umplut de respect.Am mai zis o data chestia asta:voi va dati dreptate unii altora si ma injurati in cor.Iar eu cand raspund cu acelasi ton devin cretin,imbecil si cum ati mai zis voi pe acoloVoi,in schimb,sunteti genii,ca doar dreptatea e de partea celui care o imparte.Aveti caracter,ce mai!Ca sa nu mai zic de Nocturna care se bagase la fund,iar acum,ca-si incordeaza si baietii muschii,vine si ea sa arunce cu piatra.Asta da putere de argumentare!De la Kant a mostenit-o.Nu stiu ce ziceti voi,dar n-am mai fost pe nici un forum pana acuma.Da asocierea asta cu un altul "dovedit" cretin cred ca e tot o demonstratie de-a voastra cum ca sunt bolnav de nu stiu ce fel de agresivitate.Procedati in cea mai pura maniera stalinista.Ati stiut voi de ce ati mutat threadu asta pe aberatii...Sa fiti voi mai prezenti si mai in largul vostru,dupa cum se vede.

Chiar voiam sa reiau subiectul si sa-l prezint mai bine,acu' ca am mai capatat experienta.Dar la cat de amabili sunteti vad ca tre' sa ma duc la doctor si sa revin pt a III-a oara(?) cu nume schimbat.
mihai_is
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Joi Iul 28, 2005 3:59 pm
Localitate: iasi

Mesajde mihai_is » Mar Aug 02, 2005 10:16 pm

Inca ceva.Tzake,prietene,ai venit si tu sa pui cireasa pe coliva.Pareai baiat fain si poate ca si esti.Totusi...Am inteles ca ai plecat inca din pagina 1,iar motivele pt care ai facut asta te privesc personal.Dar sa vii hais in pagina 4 si sa trantesti un post in care repeti papagaliceste,dar intr-o forma mai soft,ce-au spus "sefii" tai e dovada de ipocrizie si servilism.Te-ai gudurat pe langa greii forumului reluand cu alte cuvinte inteleptele lor ziceri.Sper ca te-ai ales macar cu un"good boy" sau cu o parinteasca mangaiere pe crestet;tu care,vorba aia,nu te supui nimanui.

P.S.:eye-ule,dupa dialogul pe care il ai cu sin ella inteleg ca ar trebui sa se mai adauge la regulament o chestie de genul:noii useri trebuie sa accepte neconditionat bataie de joc a alor batrani si sa nu riposteze.Mai trebuia sa pomenesti de cucuta.Asa,ca avertisment.
mihai_is
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Joi Iul 28, 2005 3:59 pm
Localitate: iasi

Mesajde sin ella » Mar Aug 02, 2005 10:30 pm

ai văzut stimabile Aiu Cel Rău că Dumnezeu nu culcă-te? am ştiut eu că voi fi răzbunată. din fericire mai sunt şi useri cu bun simţ care iau apărarea tinerelor domniţe neprihănite lăsate necondiţionat la voia ălor bătrani...

boşorogi fără milă :angry:
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde baixinho© » Mar Aug 02, 2005 10:34 pm

nenea mihai_is, daca optserfi, in ultimele doojdí£ pozturi nu s-a mai facut nici o aluzie la prezenta ta. asa ca las-o moarta cu atentia acordata tie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Aug 03, 2005 1:22 am

mihai_is scrie:dupa dialogul pe care il ai cu sin ella inteleg ca ar trebui sa se mai adauge la regulament o chestie de genul:noii useri trebuie sa accepte neconditionat bataie de joc a alor batrani si sa nu riposteze.

Nu mai fi bre asa suparacios !
Uite, o dedicatie pt "noii useri" (era pt sin ella, care se suparase ca nu-s destui michimausi):
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Alienor » Mie Aug 03, 2005 8:49 am

Sinelo, aia cu "Dumnezeu nu culca-te" era si vorba bunicii mele, Dumnezeu s-o ierte :)
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde memetshot » Mie Aug 03, 2005 9:17 am

[quote="sin ella"]in fericire mai sunt ş]
mi se pare normal mai sinelo. pacali omini cu lazi de bere guale neguale
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde tzache » Mie Aug 03, 2005 10:27 am

mihai_is am citit subiectul fara sa ma mai implic in discutii aberante si contradictorii, fara nimic constructiv. Poate ai dreptate in ceea ce priveste atitudinea mea, este doar o consecinta a ceea ce am "primit" si eu din partea "alor mai batrani" cand am intrat si eu, si asta nu a fost demult. Criticile le primesti foarte usor, complimente - aproape deloc. Oricum gasca e destul de mare si e cam full. Si per total, in ceea ce te priveste, sint de partea lor ca au dreptate. Inca o data sustin ce am spus, si nu am spus-o sa ma dau bine pe langa ei, ca sint sigur ca nu ii incalzeste cu nimic. Nu vreau sa ma integrez nicaeri, ci doar sa mi se accepte apartenenta la forum si sa fiu privit ca un "obisnuit" de-al locului. Aprob sau dezaprob unde e cazu, ma dau si eu cu parerea, ce puii mei, doar e deschis forumu pentu toti. Crezi ce vrei. Inarmeaza-te cu rabdare, cumpatare si f important - sa tii la tavaleala. Daca nu, u have no chance, gazelle.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde sin ella » Mie Aug 03, 2005 10:35 am

Inarmeaza-te cu rabdare, cumpatare si f important - sa tii la tavaleala.

~p~p~p
tzake, ne supărăm. cum adică nu ai primit complimente? nu ţi-am spus in repetate randuri că eşti ffff dulcik?
kant emir, mulţumesc. imi plac bărbaţii hotăraţi ca tine care ştiu ce vor :doh:
memetShol, dacă ne-om vedea vreodată o să fie şi bere multă. sper că n-o să posteşti ca kant emir :zambet:. sau trebuia să zic precum?
Alienor, :)
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde gaga » Mie Aug 03, 2005 10:44 am

mihai_is, te rog eu scrie cu punctuatie macar daca nu lasi niste spatii de aerisire, asta daca revii sa ne luminezi, ca e greu de urmarit o idee fara "intonatie". multumesc.

tzake scrie:Criticile le primesti foarte usor, complimente - aproape deloc. [...] Daca nu, u have no chance, gazelle.


cum bre nu te-a complimentat nime? tz tz tz, oameni rai. sa stii ca e unu pishkeshu care te admira foarte mult. si sa stii ca mai are o sansa, e un forum alternativ da nu pot satz zic care, unde is numa oameni buni si primitori, am uitat adresa ceva gen http://www.latrina.ro ~p~p~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cubu » Mie Aug 03, 2005 11:05 am

Alienor scrie:Sinelo, aia cu "Dumnezeu nu culca-te" era si vorba bunicii mele, Dumnezeu s-o ierte :)

Adi cacu alte cuvinte: ofendicioaso, vino si tu cu glume noi. ~p
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde tzache » Mie Aug 03, 2005 11:06 am

St. Anger round my neck si am vazut numa raul din jurumeu. sorry-ma sin_ella, u2 gaga. In ce-l priveste pe pishkeshu am auzit ca si-a deschis fanclub Gheorg & Co, pe mine m-a uitat...
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde memetshot » Mie Aug 03, 2005 12:03 pm

sin ella scrie:memetShol, dacă]precum[/I]?


sa o poshtesc? adica sa fac berea poshta au ce vrei casa zici?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde sin ella » Mie Aug 03, 2005 12:08 pm

posteşti = a ţine post

+

cu berea ta faci ce vrei :)
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde paiacec » Mie Aug 03, 2005 12:12 pm

Eventual mi-o donezi mie, neatinsa.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Alienor » Mie Aug 03, 2005 12:12 pm

cubu scrie:Adi cacu alte cuvinte: ofendicioaso, vino si tu cu glume noi. ~p


nicidecum :) am fost foarte surprinsa citind ce-a scris sinela, pt ca traiam cu ideea ca e o creatie involuntara a bunicii mele, care fiind de alta natzionalitate producea fel de fel de perle hazlii cand vorbea romana :D
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde sin ella » Mie Aug 03, 2005 12:27 pm

Se prea poate să fie creaţia bunicii tale, Alienor. Eu ştiam că expresia ar fi chipurile o perlă produsă de o persoană de etnie maghiară.

in rest, cubuleţu glumăreţu :P
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde Alienor » Mie Aug 03, 2005 12:34 pm

[quote="sin ella"]Se prea poate să]

Pai da... si multa lume s-a hlizit, insa parca nu-mi vine a crede ca perla bunicii a facut asa un inconjur al coclaurilor.. (mai stii ?) ... probabil e o coincidenta, o greseala frecventa, alaturi de incurcarea genurilor (vezi celebrul banc cu 'O brad frumos' :D)
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde houranos14 » Mie Aug 29, 2007 3:35 am

1. De ce mai curand ceva decat nimic.

Mai intai cred că ar trebui definite “cevaâ€Â
houranos14
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 19, 2005 9:18 pm
Localitate: Cluj-Napoca

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori

cron