Despre Rock:as vrea ca fiecare sa-si spuna opinia!

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Rock

Mesajde Bucurie » Mie Mar 06, 2002 1:36 am

:o Arhanghell , merci omule, de mult nu mai m-a distrat cineva asa de bine. Vreau sa iti spun ca tu nu ai nici o treaba cu rock-ul dupa salata pe care o asculti Depeche Mode, M. Mainson, Metalica, si Motzard. Cat te-ai gandi la textele de mai sus. Sa stii ca iti apreciezi efortul.

stii macar ce inseamna rock-ul? Cand a aparuta. Stii cate ramuri are? Nu uita de curentul Hippi care a marcat generatia anilor 60. Nu uita de Beat Rock care a fost un fenomen social. Si nici de Hevy-Metal. Stii ce e Woodstock-ul? De Janis Joplin ai auzit? Jimmi Hendrix? Jim Morrison? Cea mai buna formatie romaneasca a tuturor timpurilor - Phoenix. Stii care este cea mai buna melodie din toate timpurile Led Zeppelin - Stair away to Haven - Hevy-Metal. Exemplele ar putea continua. Dar de M. Mainson nu am auzit decat de cativa deviati care s-au sinucis si in rest nimic. Apropos ce gen adopta.

Vorbesti de pseudorock-eri cu pretentii de mare filozof, cand defapt nu arunci decat vorbe goale si aberatii de nota 10+(copyright Linx). Sa sti ca pletele, tricourile cu metalica, violenta, alcoolul si ideile nihiliste nu te fac rock-er. Ai auzit de spiritul rock - nu e un spirit violent. Pai dupa cum "vorbesti" esti un pericol. Din cauza unora ca voi a ajuns rockul sa fie asociat cu satanismul, ateismul si cu tot ce e mai rau si sa fuga toti de el.

Am vazut ca ti-ai gasit pe cineva care sa te sustina. Dar din pacate aveti aclasi IQ. Banuiesc ca aceste concepte se instaleaza pentru nu IQ <50



Adevarul ca rock-ul e cel mai ascultat gen de muzica la nivel mondial. Nu va muri niciodata. Si la cele mai jalice chefuri cu manele tot mai rasuna din cand in cand cate o balada rock. Mai auzi vorbind pe cate unii vorbind cu asa convingere despre R'N'B sau manele care nu vor murii.:D saracii. R'N'B-ul nu mai e de mult ceea ce a fost odata iar manele incet incet dispar.

Cel putin mai exista oameni cerebrali care inteleg rock-ul

"Death makes angels of us all
&gives us wings
where we have shoulders
smooth as raven's
claws"

Pentru Arhanghell - An American Prayer - Jim Morrison. Poezie cu care a ajuns in primii 3 mari poeti americani alaturi de William Blake. Poezia are intradevat filozofie in ea si nu are nici o legatura cu satanismul.
Bucurie
 

doamne fereste!!!

Mesajde nomaduzzu » Mie Mar 06, 2002 11:59 am

bai baietzi, de ce ii dati atentie lu'arhanghellu p_lii? de se sa ne consumam nervii pe d'ashtia. la prima vedere mi-am zis: sa-l vezi p'asta, numai Cradle Of Filth, Obituary, My dying bride, Venom, Rotting Christ, Death shi alte alea....de unde? HIM pentru el "canta", depeche mode la fel, e "rock", deci e "ku:l"... Hai sa fim serioshi shi sa nu mai raspundem tuturor dezaxatzilor din lumea asta. Kiar n-are sens, adica este din start degeaba...mai degeaba decat mos craciun...

serios, ignoratzi-l shi in doua zile e fan shakira..:-)


[multa prostie in lumea asta, sau "ia-l de pe mine ca-l omor..."]
nomaduzzu
 

Mesajde corina serban » Mie Mar 06, 2002 3:37 pm

Initial trimis de b0nechina


Just for the record... Soldier of Fortune este DEEP PURPLE, compozitie [B]Blackmore/Coverdale
.

Despre restul thread-ului nu am comentarii. Astept cu interes urmatoarele episoade. [/B]



ma refeam la varianta cantata chiar de COVERDALE:)
corina serban
 

Mesajde nomaduzzu » Mie Mar 06, 2002 3:54 pm

Luatzi de aici:

http://geocities.com/arhanghell/index.html

Deshi adresa sa de web era publica, cred ca veti fi mai tentatzi sa o accesatzi de aici... Dupa cum atzi ghicit este vorba de amikul nostru komun (shi la vorba shi la port...) arhanghell...Va recomand sectiunea de poze (este total geniala!) shi sectiunea de "poezie", la fel, edificatoare...

Asta ca sa shtie toata lumea cu ce oligofreni avem de-a face...

Shi, vorba aia, natura e de vina...


[parerea mea]
nomaduzzu
 

Re: Rock

Mesajde Kryszti » Mie Mar 06, 2002 7:14 pm

Initial trimis de Bucurie
Pentru Arhanghell - An American Prayer - Jim Morrison. Poezie cu care a ajuns in primii 3 mari poeti americani alaturi de William Blake. Poezia are intradevat filozofie in ea si nu are nici o legatura cu satanismul.


Jim morisson e dupa mine cel mai adevarat personaj din istoria muzicii.
Dar... multi asculta doors, putini inteleg!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Aliosha » Joi Mar 07, 2002 1:12 am

Initial trimis de nomaduzzu
Luatzi de aici:

http://geocities.com/arhanghell/index.html

Deshi adresa sa de web era publica, cred ca veti fi mai tentatzi sa o accesatzi de aici... Dupa cum atzi ghicit este vorba de amikul nostru komun (shi la vorba shi la port...) arhanghell...Va recomand sectiunea de poze (este total geniala!) shi sectiunea de "poezie", la fel, edificatoare...

Asta ca sa shtie toata lumea cu ce oligofreni avem de-a face...

Shi, vorba aia, natura e de vina...


[parerea mea]


Nomadule ce pacat ca nu (mai) merge linkul.
As fi vrut si io sa vad cate ceva despre fiinta asta abjecta cu pretentii de filozof.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Legat de site ... lol

Mesajde LinX » Joi Mar 07, 2002 1:58 am

Initial trimis de Aliosha


Nomadule ce pacat ca nu (mai) merge linkul.
As fi vrut si io sa vad cate ceva despre fiinta asta abjecta cu pretentii de filozof.


Pai hai ca ti-l dau eu : http://www.geocities.com/arhanghell
Si as vrea sa nu se inteleaga nimic gresit (cum ca l-as aproba in gandire sau alte de-astea) doar pt ca l-am ajutat cu noul site. /comic
PS. Acum nu-i luati gatul..printre 1000 de versuri mai zaresti si unu' bun (as mai mentiona ca siteul este destul de incomplet in momentul asta, oricum...)
Avatar utilizator
LinX
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Joi Ian 17, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Mar 07, 2002 2:09 am

Linxule io nu am nimic cu omu'... sa scrie versuri cat vrea daca asta il face fericit. Nu sunt eu critic literar sa il trag la raspundere pentru asta. Bravo lui.
Dar uita-te si tu ce posturi a facut, sincer.
Daca alea sunt idei coerente ...
Io tot il banui ca a tras ceva inainte sa posteze.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde nomaduzzu » Joi Mar 07, 2002 12:22 pm

Initial trimis de Aliosha


Nomadule ce pacat ca nu (mai) merge linkul.
As fi vrut si io sa vad cate ceva despre fiinta asta abjecta cu pretentii de filozof.



vezi aici, ca shi-a skimbat "look"-ul...

http://geocities.com/arhanghell/
nomaduzzu
 

Re: Despre Rock:as vrea ca fiecare sa-si spuna opinia!

Mesajde Panshui » Sâm Mar 09, 2002 1:38 pm

My view:

Rock is bleeding to death.

The future belongs to Africa and electronic music.





Just my two eurocents on the matter

Panshui
Panshui
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Mie Feb 13, 2002 1:08 pm
Localitate: Iasi

Ce Africa?...

Mesajde Aurolacul » Sâm Mar 09, 2002 3:43 pm

Initial trimis de Panshui
My view:

Rock is bleeding to death.

The future belongs to Africa and electronic music.





Just my two eurocents on the matter

Panshui


Pai cum ce Afrika, ultima data cand m-am interesat despre situatia Africana am vazut un dictoator incercand sa "castige" alta electie, si haos in Nigeria. Sincer muzica electronica din Romania nu prea belongs to the future, numai cativa artisti care pot sa-i numesc fac muzica adevarata(sau cel putin agentii lor) Kpital.......eeeerghm, cam atata stiu. Poate aveti voi vreo alte idei despre formatii care fac cu adevarat muzica e;ectronica in Romania.
------------------------------------------------------------------------------------
If you were earth, have balance, If you were fire, then provide energy, if you were water, glide flawlessly, if you are a b-boy, be proud
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Sâm Mar 09, 2002 7:49 pm

NSK si Suie paparude, cele mai cunoscute exemple!
si daca e de electronic electronic, poate ai auuzit de Digital Art
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

I'm bloody back!

Mesajde Arhanghell » Joi Mar 21, 2002 2:53 am

I'm back with a vengeance!Pai mah,de unde si pana draq unde ati dat voi de siteul meu?!Nu ca m-as supara desi nu e chiar cool privind prin prisma faptului ca incopetenta lui LinX l-a adus intr-un stadiu complet initiatic...Anyway e hilar ce-am citit pe aici cu exceptia celor scrise de corina serban sau ceva de genul asta.Am ras eu ce am ras si apoi am inceput sa scriu asta!
Pai...siteul meu este http://www.geocities.com/arhanghell,funclubul meu este(si l-am mai dat)http://groups.yahoo.com/group/andrei_dumitrescu/,iar telefonul meu 093 38 174.Adresa de mail:arhanghell@yahoo.com
simititi-va liberi sa deveniti fani,sa-mi scrieti si sa-mi vizitati siteul!Cat despre mine fiind filozof,ha ha...what do you know!Pana sa mi-o scrieti voi nici nu-mi trecuse prin cap!
Iar aici am sa scriu o copie a mesajului meu mai vechi revizuita:

Cred ca trebuie sa fi doborat din rai pentru a-i iubi sunetul.Si apoi trebuie sa crezi in spirit pentru a-l putea considera cu adevarat hrana de suflet...Trebuie sa fi mai mult decat un ignorant al existentei si al simtirii.Pentru a-l intelege trebuie sa fi drept conditie pierdut iremediabil.
In primul rand trebuie sa vorbim despre primul sau scop,intentia pentru care a devenit cauza,si s-o aducem la zi.Rockul ca si muzica clasica isi are cea mai mare valoare dintre toate genurile de muzica.Ca si in literatura si cultura in general curente dupa curente sau combatut unele pe altele in generatiile schimbatoare.Nu se pune nici macar pentru o clipa vorba de superioritatea uneia dintre ele,desi unele mai mult decat altele au fost mai valoroase...Toate sunt rezultat al spiritului generatiei respective si nu cred se poate submina un asemenea lucru.Muzica in ziua de azi este indispensabila spiritului si acestuia in da culoare.A alege intre spiritul creator si creatorul spiritului in ziua de azi ar veni greu...Nu se mai stie care pe care se modeleaza in zilele noastre:ori omul face muzica ori omul creeaza muzica...oricum exclud de aici genialitatea.Nu se mai face astazi muzica de geniu.O epoca a incertitudinii se rasfrange in tot ceea ce ii subexista.Muzica nu face exceptie si ca atare nici muzica rock.Cu atat mai putin acum nu suntem noi in stare sa tragem o linie clara sa delimiteze si sa desparta rockul de toate celelalte genuri de muzica.Consider muzica rock superioara multor altor genuri in primul rand din cauza devotamentului intru ea a creatorului.Din cauza adancimii si profunzimii sale superioare,si datorita tentei sale spirituale catre mistica.Nu puteam ridica in slavi nici un fel de muzica noi neajungand acolo pana in ziua de astazi.Insa pentru spirit si pentru gloria simtirii,dintre toate genurile zilei,rockul este cel mai aproape de arta si ca atare de suflet.
Muzica in ultima instanta este o arta.Iar arta nu inseamna nimic mai putin decat reflectia viziunii unui spirit.Iar atata timp cat rockul este cea mai adanca spiritual muzica,ea este cea care cu adevarat exprima arta si ca atare este hrana de suflet.Nimic de adaugat aicea.
Nu am sa neg valorificarea muzicii ca produs menit sa aduca o stare de bucurie prin dans.In fapt pentru multi muzica este exact ceea ce n-ar trebui sa fie:niste boxe intr-o discoteca unde se duc sa danseze.Tragic mod de a privi muzica dar foarte ma tem caracteristic lumii de astazi.Lume ce-i drept mediocra pana in maduva oaselor inspre nepasare.
Frumusetea si sensibilitatea cea mai mare se va gasi intotdeuna incrustata in sunetele muzicii rock si asta nu pentru ca ar fi cine stie ce lucru al divinitatii ce sufera de o superioritate transcendenta,ci pentru ca este pur si simplu o lucrare adanca a omului.Vine din insasi adancimile spirituale umane.Iar despre acel rock al carui scop se exclude exteriorizarii nu se poate decat afirma ca este o platitudine de rock...Ar trebui inventata o noua denumire pentru el,poate "pseudorock" si care cel mai bine ar trebuie caracterizat prin prabusirea frivola in fata timpului,in defavoarea oricarei tragedii si morti neasteptate.
Cea mai proasta muzica este aceea care o asculta masele.De ce...?!Pentru ca este total imposibil ca atata lume sa inteleaga un suflet atat de imposibil de inteles sie-si....Este aproape imposibil ca cineva sa fie atat de sincer in sensibilitatea sa si sa se faca inteles atat de bine de ceilalti.Cazurile sunt uimitor de putine,iar de cele mai multe ori este vorba despre o falsa intelegere,o asa-zisa iluzie a intelegerii,adica o intelegere la nivel de inconstient,una fada.Se intampla,insa nu des...In perioada contemporana in minte nu-mi vin acum decat nume ca Alanis Morissette si Lenny Kravitz,dar se stie ca Alanis inainte era comerciala ..
Rockul pentru artist este cel mai frumos mod de a isi vinde secretele si visele,iar pentru ascultator cel mai sinistru mod de a fura suflete.


Cat despre cine citeste e liber sa aiba o opinie.E indicat dealtfel s-o aiba!Cine nu are,nu e!Cat despre cei care ma contrazic vehement...bravo.Doar ca asta ar fi deosebit pana intr-un moment in care s-ar gasi in minoritate,Deja majoritatile sclipesc in lacuri de Herastru si nu in cele de munte.
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

De ce nu e muzica in discoteci muzica?...

Mesajde Aurolacul » Joi Mar 21, 2002 1:07 pm

Parerea mea, dar muzica din discoteci nu e uneori asa de buna, dar mie imi place sa dansez la muzica care o consider eu buna. Sincer, nu am de gand sa scriu randuri si randuri de ce mie imi place sa merg la discoteca, si sa dansez si dece cred ca hip-hop-ul e cel mai expresiv tip de muzica. Pentru mine, hip-hop are niste mesaje, care rock-ul nu le exprima deloc. Hip-hop-ul e o adevarata cultura, nu numai un tip de muzica, sa va reamintesc. Cred ca am devit de la subiectul despre parerile rockului, dar sincer, eu cred ca nu se compara cu hip-hop-ul. I know I have started a war, dar puteti sa va certati cu mine, ca nu ma convingeti. Pentru mine hip-hop-ul e in sange. Mie imi place shi rock, dar nu simt ace exstaz cand ascult hip-hop. Ok, e tare, cateodata baladele rock sunt foarte faine, dar pentru mine, nu ma pune in acea stare de placere.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Joi Mar 21, 2002 3:11 pm

diferenta e ca la rock si instrumentatia are o mare valoare. nu numai versurile.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Funny enough...

Mesajde Aurolacul » Joi Mar 21, 2002 11:12 pm

Pai dupa mine, instrumentatia e foarte faina, versurile sunt cantate in ritm cu instrumentatia. Ok, e mai simpla decat la rock, dar cand versurile sunt cantate cu ritm, instrumentatia pare sa fie mult mai acentuata decat este. Asculta un artist care canta cu ritm bun, pe un lp de Hip-hop si parca instrumentatia suna mult mai faina decat daca ar canta un amator.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Vin Mar 22, 2002 12:19 pm

pai aici intervine alta chestie: diferenta dintre cei care si-au facut scoala cu blues - si aici nu ma refer la "lady in red" ci la un b.b. king, johnny lee hokker s.a.m.d. si ceilalti.
pentur mine de exemplu, un solo de chitara este cu mult mai valoros decat un bum-bum bum-bum-bum, ma intelegi?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Ar trebui sa asculti...

Mesajde Aurolacul » Vin Mar 22, 2002 8:15 pm

Nu asculta foramtiile romanesti care fac rap, ca e nu au ritm bun, in loc incearca sa asculti niste artisti straini cum ar fi Wu Tang, Snoo p dog, sa vezi ca ritm-ul nu e numai bum bum. Si eu am crezut acelasi lucru in primul rand, dar cand am ascultat cantecele din nou cu castile la urechi, am inceput sa observ ca sunt ritmuri chiar bune, cu mai multe parti care sunt sincronizate perfect in timp cu versurile. O melodie buna de ascultat care are ritm fain e Wu Tang Clan - Shaolin Worldwide. Majoritatea modurilor cum sunt reproduse suntele muzica le sunt complet gresite. Trebuie sa fie reproduse unuele cu conditii specifice, mai mult bass, btaie mai rapida. La radio nu poti sa-ti dai seama cat de faina e melodia, si nici la televizor ca acolo e mono. Multi oameni nu inteleg ca o melodie trebuie ascultata cum a fost creata, si nu cum e data la aceste medii.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: doamne fereste!!!

Mesajde Arhanghell » Sâm Mar 23, 2002 10:20 am

Initial trimis de nomaduzzu
bai baietzi, de ce ii dati atentie lu'arhanghellu p_lii? de se sa ne consumam nervii pe d'ashtia. la prima vedere mi-am zis: sa-l vezi p'asta, numai Cradle Of Filth, Obituary, My dying bride, Venom, Rotting Christ, Death shi alte alea....de unde? HIM pentru el "canta", depeche mode la fel, e "rock", deci e "ku:l"... Hai sa fim serioshi shi sa nu mai raspundem tuturor dezaxatzilor din lumea asta. Kiar n-are sens, adica este din start degeaba...mai degeaba decat mos craciun...

serios, ignoratzi-l shi in doua zile e fan shakira..:-)


[multa prostie in lumea asta, sau "ia-l de pe mine ca-l omor..."]



Imi place shakira.Nu stiu cine pizda sunt astia ce i-ai enumerat mai sus,dar sigur nu-s ceva de calitate..."Cradle Of Filth, Obituary, My dying bride, Venom, Rotting Christ"...:confused: depeche mode nu e rock intr-adevar,dar asculta "songs of faith and devotion" sa vezi cat de rock e,cat despre him,him au un sunet special iar care doar daca poti intelege ceva il poti si pe el intelege...Lucrurile sunt ceva mai adanci decat ceea ce par.Si ca sa inchei ,ma bucur ca nu te-ai luat si de Ozzy ,ignorant patetic de duzina...!!
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

Re: Ar trebui sa asculti...

Mesajde Arhanghell » Sâm Mar 23, 2002 10:22 am

Initial trimis de Aurolacul
Nu asculta foramtiile romanesti care fac rap, ca e nu au ritm bun, in loc incearca sa asculti niste artisti straini cum ar fi Wu Tang, Snoo p dog, sa vezi ca ritm-ul nu e numai bum bum. Si eu am crezut acelasi lucru in primul rand, dar cand am ascultat cantecele din nou cu castile la urechi, am inceput sa observ ca sunt ritmuri chiar bune, cu mai multe parti care sunt sincronizate perfect in timp cu versurile. O melodie buna de ascultat care are ritm fain e Wu Tang Clan - Shaolin Worldwide. Majoritatea modurilor cum sunt reproduse suntele muzica le sunt complet gresite. Trebuie sa fie reproduse unuele cu conditii specifice, mai mult bass, btaie mai rapida. La radio nu poti sa-ti dai seama cat de faina e melodia, si nici la televizor ca acolo e mono. Multi oameni nu inteleg ca o melodie trebuie ascultata cum a fost creata, si nu cum e data la aceste medii.


Bai aurolacule,lasa ma hip hopul in pace pe pagina mea aicea.e despre rock!sau inca nu faci deosebirea?!piece of shit ....!
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

Nu ma chema rahat...

Mesajde Aurolacul » Sâm Mar 23, 2002 2:14 pm

Bei pul@, ce pul@ mea vrei de la mine? Ti-am facut ceva? Eu discutam cu Zgubilici despre sunetele rock-ului si le comparam cu ale hip-hop-ului. Nu is eu ala care a deviat de la subiect. Shut the fuck up!
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Sfantu` » Sâm Mar 23, 2002 6:54 pm

Oricat am incercat sa gasesc ceva coerenta in discutiile de pe aici tot nu am reusit.
Ca Arhanghell vrea sa zica ceva, e evident, da' sa mor infipt dak am reusit sa prind ideea.
Apoi mai e si analfabetul (analfabeta) de Bucurie care tocmai a adaugat o piesa la repertoriul Led Zeppelin, citez "Stair away" si zice ca e "Hevy metal". Daca tot ti-ai dat cu parerea pe aici, macar sa te fi informat.
In rest, deviatii de la subiect cat cuprinde.
Btw...Arhanghell de ce zici ca Obituary nu e chiar rock, cand mie mi se pare ca ti se potrivesc de minune avand in vedere ce ai delirat aici.
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Aaaaa...cata profunzime

Mesajde LMG » Sâm Mar 23, 2002 9:12 pm

Dar ce geniu neinteles se ascunde sub numele Arhanghell......Ceva inimaginabil!!
arhanghele, de geniu nu stiu, da' neinteles esti cu siguranta!!!!
Dar lasa-ne pe noi muritorii de rand, lasa prostimea,ignorantii absurzi ce nu stiu care e ziua de nastere a lui manson, uita de noi, fii in continuare crinul pur din mijlocul mocirlei!!!!Posterioritatea va avea grija de numele tau!!!!!;n
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

arhanghell

Mesajde maj » Sâm Mar 23, 2002 11:53 pm

mey "omule", inainte de a mai pune "afise" profunde despre rock, asculta si tu mai mult metal, citeste versurile, vezi care si cat de sataniste sant, lasa-l pe manson, ca saracu n-are nimiv in cap, si nu mai asocia rock-ului atata satanism si violenta.
fiecare tre' sa incerce sa-l inteleaga singur. it's abuot thinking for your self, about ypur feelings
daca nu poate...asta e, sa e lase
oricum METALU' NU MOARE!

p.s. eu nu consider ca depeche mode sunt rockeri, nici manson

Manowar rulez
maj
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mar 23, 2002 11:26 pm
Localitate: Bucuresti

Manson nu a mai scos nimic bun din...

Mesajde Aurolacul » Dum Mar 24, 2002 12:44 am

Marlyin Manson a sucos ultimul LP bun, "Anticrist Superstar"(1996) De atuncea nu prea a mai scos nimica fain. Mechanical Animals a avut cateva cantece faine ca: Coma White, Dope Show, Big World. "Holywood" a fost extrem de slab. "Burning Flag" dupa mine cel mai bun cantec, urmat de Fight Song.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: Manson nu a mai scos nimic bun din...

Mesajde Arhanghell » Dum Mar 24, 2002 2:27 pm

Initial trimis de Aurolacul
Marlyin Manson a sucos ultimul LP bun, "Anticrist Superstar"(1996) De atuncea nu prea a mai scos nimica fain. Mechanical Animals a avut cateva cantece faine ca: Coma White, Dope Show, Big World. "Holywood" a fost extrem de slab. "Burning Flag" dupa mine cel mai bun cantec, urmat de Fight Song.



bah,HollyWood e cel mai de calitate album Manson.Dar ma bucur totusi ca stii despre ce e vorba...
rock on!
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

poezie si rock

Mesajde thesamenati » Dum Mar 24, 2002 7:42 pm

rock on..conform titlului...am sa spun ce cred despre rock!
rockul este muzica ce se gaseste ascultata de oamenii ce iubesc chitara.Este cantat de cei care au de spus ceva intr-un mod anume.Este o arta ami mult decat sunt toate celelalte genuri...Poezie si Rock-cam asta mi-ar fi deviza...
:a ..tu aberezi in mod placut.Ce coincidenta ca primu meu mesaj sa-i apartina postului tau!Ar trebui sa fi mandru..:D
thesamenati
 

Mesajde Sfantu` » Lun Mar 25, 2002 9:27 pm

Ptiu mai ar trebui sa fim cu totii mandri de tine...wow... :(
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

cel mai stupid subiect pe care l-am vazut

Mesajde alien » Mie Mar 27, 2002 12:55 am

:rolleyes: Fara suparare acum dar pe buna dreptate nici nu stiu de ce ai facut subiectul, ca ai stiut ca e foarte prost si toata lumea o sa sara sa-ti spuna chestia asta. Eu cred ca ar trebui sa scoti subiectul pentru ca desii ai sute de vizitari si mesaje nimeni nu ti-a zis ceva obiectiv.

E superpenibil!
Bye - si sper sa nu te superi!
alien
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Mar 23, 2002 8:12 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Zgubilici » Mie Mar 27, 2002 7:27 am

Ho ho, extraterestrule, stai putin, nu stiu ce ti se pare atat de penibil la subiectul asta...din moment ce tu n-ai reusit sa ai o parere despre rock, de ce ai mai scris aici?
pot sa-ti dau o groaza de exemple de topic-uri unde nu se discuta mai deloc si cu titlutluri mult mult mai idioate.
Eu nu prea inteleg nimic din atitudinea ta asa ca poate incerci sa fii mai explicit!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 28 vizitatori

cron