Ce parere aveti despre Voltaj?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

another one bits the dust!

Mesajde the radical » Mie Feb 13, 2002 1:49 pm

Initial trimis de Shosetica
Uite cum sta treaba, voi toti de aici nu sunteti genul meu, sunteti prea patimasi si adesea despicati firul in patru. Ati deviat de la discutia mea despre Voltaj la discutii despre Hi-Q, care nu-si au rostul. Ca sa inchidem discutia despre Hi-Q, ei canta versuri puerile. Sunteti multumiti? OK? Gata? Ati terminat? Imi cer eu scuze pt. ei ca nu pun pe muzica versurile lui Eminescu...etc .
Cat priveste Voltaj, de altfel subiectul care ma intereseaza, aflati ca n-am fost colega de "banca" cu solistul si afla ca m-am simtit ofensata, dar ofensata rau cu replica ta referitoare la "amintirile placute de la nu stiu ce concert",....." cu ultimul rand de scaune di sala"...etc. Daca ai fi un baiat bine crescut n-ai fi scris asta, sau ti-ai cere scuze. Tanara inca ma consider sa stii, nu trebuie sa ascult melodiile lor pt. asta.
Shosetica, ofensata


shosetica , esti dulce zau cu raspunsul asta , trec peste problema ta in leg cu muzica (ca ai o problema , daca la anii tai iti plac chestii d-astea , numeste-o lipsa de educatie muzicala daca doresti si eventual cauta pe cineva care sa te educe putin in domeniu - ti-l recomand cu caldura pe manelesux :) ).
Ce-i grav este faptul ca iti permiti sa te simti ofensata de cine stie ce replica ; now do you think that anybody cares?! trezeste-te , esti in lumea virtuala ,nu la tine in cercul tau de fani aka studenti/elevi unde esti preaslavita (sa zicem) asa by default.
aici , pe forum asta conteaza strict ce spui si modul in care o faci ; si trebuie sa ai in vedere ca atat cat presupune o anume responsabilitate pt ceea ce spui , sa ai totodata in vedere si consecintele ; nu toata lumea-i ca tine si motivul acceptantei e pe cat de dezbatut in ziua de azi , pe atat de plictisitor .
Asa ca incearca sa nu te mai simti ofensata de ce spune unul sau altul , pt ca pana la urma iti raspund asa cum meriti , platesc cam cu aceeasi moneda ; doar ca -zic eu- tintesc prea sus pt nivelul tau de inteligenta ca sa-ti dai seama .Treaba cu "dupa concert" si "sirul din spate" trebuie citita "between the lines".
Cat despre scuze ... pana nu dovedesti ca esti mai mult decat o feminista penibila, n-are rost sa speri ca manelesux o va face.Si probabil nimeni altcineva din cei care n-au fost de acord cu parerea ta vis a vis de muzica.
Si apoi oamenii de aici au mai vazut persoane ca tine gen "eu sunt asta , si fac asta si voi nu va comparati cu mine care am facultate si uite unde am ajuns , asa ca aratati respect etc all the bullshit available"
Am sa propun cu topic cu cv-ul fiecaruia de aici , sa vedem ce iese , cine e mai scholit , eventual "deshtept" si cam pe ce loc te-ai afla tu ca profesoarea de .. ? am uitat ce ziceai ca predai si pe unde.

in fine , m-am plictisit deja de subiectul asta.
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Ufffff! Iar sa-ti raspund???

Mesajde Shosetica » Joi Feb 14, 2002 5:09 pm

[quote]Initial trimis de the radical
[B]

trezeste-te , esti in lumea virtuala ,nu la tine in cercul tau de fani

Asta si este problema, ca sunteti niste nasoli care n-au curaj sa scoata capul din computer ca-si iau numai suturi in fund de la societata. Traiti voi in lumea voastra virtuala ca in aia in care traiesc eu n-aveti loc.
Cate tari ai vazut mai nasolule, cate carti ai citit in viata, ce cantitate de apa si sapun si parfum folosesti tu saptamanal? Cam in asta se masoara civilizatia unui om. ....................
Scrisesem mai mult..........dar nu pot sa ma cobor la tine.
Mi-ar placea sa te vad, sa vad ce-i de capul tau, dar am o gramada de lucruri frumoase de facut.........
By the way.........ca sa mori de necaz, ascult voltaj acum, cand iti raspund.
Shosetica
Shosetica
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Feb 10, 2002 2:21 pm
Localitate: omania

Re: Ufffff! Iar sa-ti raspund???

Mesajde aphextwinz » Joi Feb 14, 2002 5:21 pm

Initial trimis de Shosetica
Initial trimis de the radical
[B]
Cate tari ai vazut mai nasolule, [...], ce cantitate de apa si sapun si parfum folosesti tu saptamanal? Cam in asta se masoara civilizatia unui om.


citind aceste randuri am realizat ca sunt un barbar

se pune apa din bere sau aia din sange? poate ca totusi am o sansa ...
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Cica iar trebuie sa aduc aminte ca subiectul e Voltaj

Mesajde Zgubilici » Joi Feb 14, 2002 6:16 pm

Shosetzico, te ataci tu mult si degeaba ca tot pe langa poarta nimeresti!
Treaba e ca tu nu ne cunosti pe noi DELOC! . Si daca tot te dai tu mare si tare, proopun o confruntare fata-n-fata intr-o zi cu soare cand ne-om intalni pe aceeasi strada.;f
Revenind (IAR!) la tema subiectului, sper ca ati observat ca toata lumea e de acord ca Voltaj nu canta rock. Asta ar fi numai jumatate din problema, cealalta ramanand ce canta voltaj, adica o muzica nasoala si enervanta care te face sa spargi boxele cand asculti tampeniile alea de melodii.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Cica iar trebuie sa aduc aminte ca subiectul e Voltaj

Mesajde Kryszti » Joi Feb 14, 2002 6:48 pm

Initial trimis de Zgubilici
Shosetzico, te ataci tu mult si degeaba ca tot pe langa poarta nimeresti!
Treaba e ca tu nu ne cunosti pe noi [B]DELOC!
. Si daca tot te dai tu mare si tare, proopun o confruntare fata-n-fata intr-o zi cu soare cand ne-om intalni pe aceeasi strada.;f
Revenind (IAR!) la tema subiectului, sper ca ati observat ca toata lumea e de acord ca Voltaj nu canta rock. Asta ar fi numai jumatate din problema, cealalta ramanand ce canta voltaj, adica o muzica nasoala si enervanta care te face sa spargi boxele cand asculti tampeniile alea de melodii. [/B]



Hai ma, omule rau din realitatea virtuala! Ai jignit sentimentele domnisoarei asistente universitare.. Shosetica (:N:N)...
Ce dracu' o scoateti din lumea ei frumoasa, unde se simte ca marco polo? Oameni neseriosi si imaturi! Studenti obraznici!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

uffff daca n-ai ce face ....

Mesajde the radical » Joi Feb 14, 2002 7:44 pm

Initial trimis de Shosetica
Initial trimis de the radical
[B]

trezeste-te , esti in lumea virtuala ,nu la tine in cercul tau de fani

Asta si este problema, ca sunteti niste nasoli care n-au curaj sa scoata capul din computer ca-si iau numai suturi in fund de la societata. Traiti voi in lumea voastra virtuala ca in aia in care traiesc eu n-aveti loc.
Cate tari ai vazut mai nasolule, cate carti ai citit in viata, ce cantitate de apa si sapun si parfum folosesti tu saptamanal? Cam in asta se masoara civilizatia unui om. ....................
Scrisesem mai mult..........dar nu pot sa ma cobor la tine.
Mi-ar placea sa te vad, sa vad ce-i de capul tau, dar am o gramada de lucruri frumoase de facut.........
By the way.........ca sa mori de necaz, ascult voltaj acum, cand iti raspund.
Shosetica


shosetica esti de coma!LOL , in alte cuvinte iar te-ai facut de kko !
Damn girl , dar sesizez acum o doza de enervare si rasfatz , cu care nu stiu cat de bine-ti sta :), ma indoiesc ca esti Scarlett O'Hara.

Si acum sa-ti demonstrez cat de penibila esti ;
1.Problema ca "noi" adica un forum intreg !!!! (care btw ne cunoastem mai mult sau mai putin si in realitate) ,am fii "nasoli" , e doar a ta! Noua ne place asa de noi si ne place si de tine ca esti funny si prostutza si we like to torture ppl like yourself :y

2.Curajul de-a scoate capul din calculator zilele astea eu il masor in cantitatea de bani si satisfactie pe care mi-o aduce ; scuza-ma dar daca e sa vin in cercul tau , trebuie sa ma platesti substantial , daca-s la fel de mediocrii ca tine ,(si conform principiului cine se aseamana se aduna , e clar ca sunt )prefer lumea virtuala .A si btw , eu vomit in cercuri cu pretentii - compulsive vomitor :bleah:

3.Cate tari am vazut eu?! cate carti am citit eu?! fucking shit! cat parfum si sapun folosesc eu saptamanal?! aaaaaaaaaa ... come again?! :eek :
asta ce e? demonstratia cum ca nu ma compar cu tine? ca om civilizat?! damn , ar fii stupid sa-ti povestesc ca am vazut probabil mai multe tari decat ai vazut tu - si nu ma refer la vizitat magazine si bazaruri , am citit probabil mai mult decat ai citit tu , si nu sandra brown, de fapt ce citesc acum se cheama And the wolves howled , de Barbro Karlen si e despre Anne Frank - prea complicat pt tine sa fi auzit de ea.Parfum folosesc zilnic (Fendi ziua si Bvlgari seara ) , sapaun nu folosesc , usuca pielea , si nici apa , ma spal cu lapte , e un trend prin care trec , u know... :gay:
Asta doar ca sa ating un anume nivel al civilizatiei ...

4.scrisesei mai mult .. damn te-ai obosit degeaba , te-ai invershunat degeaba si apoi ai sters . offffffff poor lil upset girl; sa-mi cer scuze??? hmm ..o a ma gandesc sa vad cat de mean sunt .

5.N-ai prea avea cum sa ma vezi acum , ca nu-s available pt cam un an de aici incolo , dar uite cu prima vizita in Romania , daca mai rezisti pe forum asta , adica daca te plictisesti de lumea ta aia civilizata si frumoasa , te invit personal la o ceva , ca sa-ti satisfaci curiozitatea in leg cu mine , eventual sa vezi ce-i de capul meu si sa-mi pui o eticheta.

6 .nu mor deloc de necaz ca tu asculti voltaj acum, after all nu mi-am propus sa scot prostia din tine (for some ppl it's hopeless anyway) doar ca ma distrez teribil pe socotelala ta . :kiss:

Ps; m-am gandit ; I AM MEAN
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Shosetzica stinks!

Mesajde Zgubilici » Joi Feb 14, 2002 8:06 pm

Lasa ca poate vine iubitul tau Florinel sa-ti mai vindece din ranile produse de "compexatii" de noi! :)
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Vin Feb 15, 2002 12:06 pm

Shotetica e sucks, nimic de zis, dar avem si noi o gaina de care sa facem misto, nu?! Acum daca ajungem la un numitor comun, ce rezolvam?!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: uffff daca n-ai ce face ....

Mesajde Shosetica » Vin Feb 15, 2002 1:52 pm

Initial trimis de the radical


shosetica esti de coma!LOL , in alte cuvinte iar te-ai facut de kko !
Damn girl , dar sesizez acum o doza de enervare si rasfatz , cu care nu stiu cat de bine-ti sta :), ma indoiesc ca esti Scarlett O'Hara.

Si acum sa-ti demonstrez cat de penibila esti ;
1.Problema ca "noi" adica un forum intreg !!!! (care btw ne cunoastem mai mult sau mai putin si in realitate) ,am fii "nasoli" , e doar a ta! Noua ne place asa de noi si ne place si de tine ca esti funny si prostutza si we like to torture ppl like yourself :y

2.Curajul de-a scoate capul din calculator zilele astea eu il masor in cantitatea de bani si satisfactie pe care mi-o aduce ; scuza-ma dar daca e sa vin in cercul tau , trebuie sa ma platesti substantial , daca-s la fel de mediocrii ca tine ,(si conform principiului cine se aseamana se aduna , e clar ca sunt )prefer lumea virtuala .A si btw , eu vomit in cercuri cu pretentii - compulsive vomitor :bleah:

3.Cate tari am vazut eu?! cate carti am citit eu?! fucking shit! cat parfum si sapun folosesc eu saptamanal?! aaaaaaaaaa ... come again?! :eek :
asta ce e? demonstratia cum ca nu ma compar cu tine? ca om civilizat?! damn , ar fii stupid sa-ti povestesc ca am vazut probabil mai multe tari decat ai vazut tu - si nu ma refer la vizitat magazine si bazaruri , am citit probabil mai mult decat ai citit tu , si nu sandra brown, de fapt ce citesc acum se cheama And the wolves howled , de Barbro Karlen si e despre Anne Frank - prea complicat pt tine sa fi auzit de ea.Parfum folosesc zilnic (Fendi ziua si Bvlgari seara ) , sapaun nu folosesc , usuca pielea , si nici apa , ma spal cu lapte , e un trend prin care trec , u know... :gay:
Asta doar ca sa ating un anume nivel al civilizatiei ...

4.scrisesei mai mult .. damn te-ai obosit degeaba , te-ai invershunat degeaba si apoi ai sters . offffffff poor lil upset girl; sa-mi cer scuze??? hmm ..o a ma gandesc sa vad cat de mean sunt .

5.N-ai prea avea cum sa ma vezi acum , ca nu-s available pt cam un an de aici incolo , dar uite cu prima vizita in Romania , daca mai rezisti pe forum asta , adica daca te plictisesti de lumea ta aia civilizata si frumoasa , te invit personal la o ceva , ca sa-ti satisfaci curiozitatea in leg cu mine , eventual sa vezi ce-i de capul meu si sa-mi pui o eticheta.

6 .nu mor deloc de necaz ca tu asculti voltaj acum, after all nu mi-am propus sa scot prostia din tine (for some ppl it's hopeless anyway) doar ca ma distrez teribil pe socotelala ta . :kiss:

Ps; m-am gandit ; I AM MEAN


Ha ha ha! Jur ca nu mai raspund la nimeni de pe forum inafara de tine. Stii ca te duce putin capul! "Putinul" asta reprezinta cam de 10 ori mai mult decat ii duce pe toti de pe forum la un loc.
Si stii de ce mai imi placi?Ca-ti place Fendi.Nu e parfumul meu preferat, dar e firma mea preferata de genti. Bvlgari nu folosesc, dar foloseste mama.cat despre parfumuri avem gusturi putin diferite....al meu preferat e Angel de la Thierry Mugler. Tari e posibil sa fi vazut mai multe decat tine ( desi mi-e greu sa cred), eu n-am iesit inca din Europa, dar tin sa-ti spun ca Europa am vazut-o aproape pe toata.Care oras european ti-a placut cel mai mult? Cat despre Sandra B.....regret dar nu m-ai nimerit...nu-mi place de loc.
By the way.....ai iVisit ( programul ala de videochat)?Mi-ar placea sa vad si eu un om "RADICAL"
Abia astept raspunsul tau.........
restul nu va obositi sa-mi mai raspundeti ca nu ma interesati!
Shosetica
Shosetica
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Feb 10, 2002 2:21 pm
Localitate: omania

Re: Re: uffff daca n-ai ce face ....

Mesajde Zgubilici » Vin Feb 15, 2002 2:12 pm

"Cum sa te dai mare cu ce n-ai" ultimul roman semnat shosetzica...va dati seama ca s-a intamplat cea mai mare tragedie daca ea a luat hotararea sa nu mai raspunda nimanui in afara de radical.
Asta e, viata merge inainte si ma gandesc cum sa ne recuperam dupa o asemnea lovitura. ;a
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Vin Feb 15, 2002 2:34 pm

Initial trimis de Shosetica

Abia astept raspunsul tau.........
restul nu va obositi sa-mi mai raspundeti ca nu ma interesati!
Shosetica


Tari ni-am mai suparat, draga! iar ne-a dat sosetica (care numai dupa pseudonim ne impune respect...) o lectie de economie si de viata! Penibil....
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Ugh...

Mesajde b0nechina » Vin Feb 15, 2002 3:18 pm

am stat mult sa ma gandesc daca thread-ul asta e pe bune, sau visez eu urat...
Acum imi este clar... radicalule, te-ai scos! she set you up the bomb! Succese!
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Vin Feb 15, 2002 3:24 pm

Nu ca ma bag, da ce treaba au parfumurile preferate si tzarile vazute (se pune si Tara Barsei?)
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Kryszti » Vin Feb 15, 2002 3:25 pm

Initial trimis de Rolf
Nu ca ma bag, da ce treaba au parfumurile preferate si tzarile vazute (se pune si Tara Barsei?)


LA asta se pricepe mai bine sosetica si a deviat subiectul sa para desteapta.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Rolf » Vin Feb 15, 2002 3:29 pm

Da? Cel mai misto oras european e Iasul, si cel mai misto parfum e ala de gagica iesita de sub dus si nedata cu maclavaisuri si pomezi. Ar mai fi si ala de transpiratzie, da am uitat ce dizainar l-a scos...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Re: Ufffff! Iar sa-ti raspund???

Mesajde Vixxen » Vin Feb 15, 2002 4:16 pm

Initial trimis de Shosetica
Initial trimis de the radical
[B]

trezeste-te , esti in lumea virtuala ,nu la tine in cercul tau de fani

Asta si este problema, ca sunteti niste nasoli care n-au curaj sa scoata capul din computer ca-si iau numai suturi in fund de la societata. Traiti voi in lumea voastra virtuala ca in aia in care traiesc eu n-aveti loc.
Cate tari ai vazut mai nasolule, cate carti ai citit in viata, ce cantitate de apa si sapun si parfum folosesti tu saptamanal? Cam in asta se masoara civilizatia unui om. ....................
Scrisesem mai mult..........dar nu pot sa ma cobor la tine.
Mi-ar placea sa te vad, sa vad ce-i de capul tau, dar am o gramada de lucruri frumoase de facut.........
By the way.........ca sa mori de necaz, ascult voltaj acum, cand iti raspund.
Shosetica


Doamna....tanti...cum vei vrea sa ne adresam, oricum
Matale ai o problema serioasa care poate fi tratata numai in camasa de flanel cu manecile legate la spate. Daca dupa nspe facultati poti sa spui ca esti indragostita de o formatie...inseamna ca desi trupu/ti fraged a parasit vremea nurilor, ceea ce se zbate in partea superioara gatului e inca intr/un stadiu ...sa/i spun incipient?
Draga mea, Voltaj nu fac muzica, nu fac nici playback, ei nu fac nimic altceva decat panarama si dat in spectacol. la categoria mima piesa e reprodusa...totushi
Ne acuzi ca suntem asociali, ca nu putem purta o discutie fata in fata, ca stam cu capul in comp etc...shi matale dai omului cu tifla ca in timp ce raspunzi asculti voltaj...need I say more?
chiar, pana sa vada lumina zilei aceasta indubitabil promitatoare trupa ce ascultai? adrian temishan? mihai constantinescu?
Eu abia acum ti/am citit post/urile si am crezut ca ma ia cu leshin. Cati ani ai, bre? Te dai rotunda ca ai absolvit si ca predai shi ca nu stiu ce, da' cui crezi ca/i pasa? Aici se discuta despre muzica nu despre post.doc., daca ai chef de veleitati de intelectuala du/te/n alta parte.
Nu pot sa cred. Si eu care ziceam ca numai tanara janeratie poate fi prinsa in menghina imbecilitatii muzicale...se pare ca am greshit. Irren ist menschlich, Vergeben ist goettlich
Ia un dictionar shi rezolva problema, d/soara (doamna?) studenta/preparator/conferentiar...whatever
ar fi bine daca ai renunta la maniera asta didactica de a privi shi trata oricare subiect. Fa totushi o diferenta intre servici si casa, sau se confunda deja definitiv? Nu cred ca e treaba ta cine cat si ce a citit, sau de cate ori se spala...daca recurgi deja la copilarii din astea incep sa ma intreb daca nu cumva am irosit aceste cateva randuri pe un caz irecuperabil! probabil ca asha e
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Re: Iar trebuie sa va raspund

Mesajde Shosetica » Sâm Feb 16, 2002 7:43 pm

Initial trimis de Shosetica
Uite cum sta treaba, voi toti de aici nu sunteti genul meu, sunteti prea patimasi si adesea despicati firul in patru. Ati deviat de la discutia mea despre Voltaj la discutii despre Hi-Q, care nu-si au rostul. Ca sa inchidem discutia despre Hi-Q, ei canta versuri puerile. Sunteti multumiti? OK? Gata? Ati terminat? Imi cer eu scuze pt. ei ca nu pun pe muzica versurile lui Eminescu...etc .
Cat priveste Voltaj, de altfel subiectul care ma intereseaza, aflati ca n-am fost colega de "banca" cu solistul si afla ca m-am simtit ofensata, dar ofensata rau cu replica ta referitoare la "amintirile placute de la nu stiu ce concert",....." cu ultimul rand de scaune di sala"...etc. Daca ai fi un baiat bine crescut n-ai fi scris asta, sau ti-ai cere scuze. Tanara inca ma consider sa stii, nu trebuie sa ascult melodiile lor pt. asta.
Shosetica, ofensata



Hei....in weekend vi se taie accesul la internet?
Nu va lasa parintii sa va conectati?
Regret asa mult ca nu ma mai pot delecta cu mesajele voastre infocate sambata si duminica......asta e, e scump impulsul la Romtelecom si e a naibi de scumpa si o linie inchiriata ( la asta cred ca nici nu visaseti).............daca ati fi baieti cuminti si v-ati folosi mintea in mod constructiv poate ati aduna ceva bani si pt. asta.
Succes!
Shosetica
Shosetica
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Feb 10, 2002 2:21 pm
Localitate: omania

Re: Re: Iar trebuie sa va raspund

Mesajde the radical » Sâm Feb 16, 2002 8:24 pm

Initial trimis de Shosetica



Hei....in weekend vi se taie accesul la internet?
Nu va lasa parintii sa va conectati?
Regret asa mult ca nu ma mai pot delecta cu mesajele voastre infocate sambata si duminica......asta e, e scump impulsul la Romtelecom si e a naibi de scumpa si o linie inchiriata ( la asta cred ca nici nu visaseti).............daca ati fi baieti cuminti si v-ati folosi mintea in mod constructiv poate ati aduna ceva bani si pt. asta.
Succes!
Shosetica


cum mai shostetica ! n-ai zis tu ca stam cu fundul in computere toate ziua si ca luam shuturi de la societate daca scoatem capul in lume?! Uite oamenii iti arata ca o fac totusi in week end .As in they have a life ori nu mai au chef de tine si de thread-ul tau , ca sa fim sincersi s-a spus cam tot ce era de spuns .
Tu however , se pare ca in week end nu ai viata , alta decat cea virtuala , so .. im thinking , what happened with that nice social circle of yours ? or it aint functioning on week ends? deci take a trip to Sinaia and breath , breath , breath.....

ps; am vazut postul tau cum ca vrei sa vezi cum arata un om asa de radical ca mine ; din nefericire , nu am programul ala si nici intentia sa-l fac rost de undeva hence im too god damn lazy to put my face on the internet .
Parfumul de-l porti s-ar putea sa fie o alegere cam stridenta pt personalitatea ta ... or.. NOT.
Si acum o intrenbare mai personala ; tu inca locuiesti cu mama si tata? si daca da , tu ce faci cu salariul tau de muncitor public? (cumnatul meu de ex , si el muncitor public , cumpara o cutie de ariel , una de lenor si eventual un duck pt spalat wc-ul ... ah dar sa nu uit , el nu traieste cu parintii )
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Iar trebuie sa va raspund

Mesajde Shosetica » Sâm Feb 16, 2002 8:42 pm

Uffff! Asa e, cu bani pe care-i castig de la "scoala" ( asa-mi place sa-mi numesc locul de munca) eu nu reusesc sa-mi cumpar decat "shosetele"........nici cu parintii nu mai stau.....dar am avut noroc sa-mi gasesc in viata un iubit care pe langa dragostea pe care mi-o ofera imi ofera si o viata decenta in raport cu multe clase sociale.
Imi cer scuze ca e 8:45 evening si inca n-am iesit din casa, dar in cercul meu de prieteni, in weekend distractia incepe dupa 12:00 in the night..........in caz ca la voi incepe mai devreme, inseamna ca atunci cand eu ies....voi sforaiti.
In locul celorlalte activitati casnice prefer interetul.
Shosetica
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Feb 10, 2002 2:21 pm
Localitate: omania

fata asta suparata....

Mesajde Zgubilici » Sâm Feb 16, 2002 8:43 pm

Ba io m-am prins care e problema lu stinky sox, si-a dat e seama cum sta treaba cu Voltajul si ca nu are nimic de spus in aprarea lor, asa ca s-a gandit sa se ia de noi, "ca doar ne cunoaste".
shock-sex-ica, cica tu ai fi exemplu pentru noi?! A fost caraghios pana acum, dar ai inceput sa o dai in prostie rau de tot!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

nu mai trebuie

Mesajde the radical » Sâm Feb 16, 2002 9:15 pm

Initial trimis de Shosetica
Uffff! Asa e, cu bani pe care-i castig de la "scoala" ( asa-mi place sa-mi numesc locul de munca) eu nu reusesc sa-mi cumpar decat "shosetele"........nici cu parintii nu mai stau.....dar am avut noroc sa-mi gasesc in viata un iubit care pe langa dragostea pe care mi-o ofera imi ofera si o viata decenta in raport cu multe clase sociale.
Imi cer scuze ca e 8:45 evening si inca n-am iesit din casa, dar in cercul meu de prieteni, in weekend distractia incepe dupa 12:00 in the night..........in caz ca la voi incepe mai devreme, inseamna ca atunci cand eu ies....voi sforaiti.
In locul celorlalte activitati casnice prefer interetul.



pai in cazul asta draga shosetica .. I REST MY CASE -cum se zice without the boyfriend u wouldnt last a day in bucuresti; deci mergi la distractia aia unde probabil "dai" bine langa iubitul tau high society , ONLY.

Si data viitoare te rog nu mai veni cu apropouri de genul "faceti ceva cu vietile voastre, procurati bani sa aveti de inchiriat o linie sau de platit romtelecomul.." e lame , low si lipsit de bun simtz ; pana la urma nu stii cu cine exact ai de-aface in spatele monitorului ; oamenii astia sunt aici tocmai pt ca au facut ceva cu viata lor , cei mai multi din ei , lucreaza in domenii IT si stau toata ziua cu capul in calculatoare , e jobul lor ,they make a living out of it , they get paid for that . But then again... you might get too.

sad but u said it yourself.
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

voltaj - comerciali

Mesajde kosmeen » Dum Feb 17, 2002 12:11 am

Voltaj e o trupa foarte comerciala, facute pentr ratate de 14-15 ani care zic ca asculta si ele "rock". eu n-am nimic cu baietii, da' nu stiu o melodie misto de-a lor. Ca aproape tot in tara asta, mi se par falsi, superficiali, comerciali
kosmeen
 

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 17, 2002 9:19 am

Hai ca nici membrii formatiei, ca simple persoane nu sunt prea rasariti, cel putin in fata camerelor arata ca niste imbecili.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde dinu » Dum Feb 17, 2002 11:35 am

Na ca tocmai m-o pus dracu sa citesc ce scria shosetica... Bai jozetico... sa-ti ezplic... societatea sunt EU si cand ne-ntalnim o sa-ti dau un sut in fund, sa poti face diferenta. Clar !? Si nu-mi spune ca nu ne-ntalnim... ai fi patetica.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dinu » Dum Feb 17, 2002 11:42 am

Cat despre Voltaj, lasati-i ma... ca macar se chinuie sa zdrangane la balalaicele alea ale lor, sa-si faca muzica, chiar daca iji mai prind degetele... numele mi se pare si mie de prost gust...
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: Gresiti.

Mesajde Vizitator » Lun Feb 18, 2002 3:36 am

Initial trimis de Florin Hi-Q

Playback: totul este live. Mai mult decat atat, sunetele de pe cd sunt cantate live cu ajutorul tobelor programate si a procesoarelor de sunet de la bas si chitara electrica. Astfel ca Voltaj suna impecabil si in acelasi timp modern. M-am plictisit de trupe rock cu tobele sparte care suna ca in anii 70. Suntem in 2002!!!

Solisti ragusiti: gresesti! Voltaj a avut un turneu in toamna cu Winston, cu 20 de concerte unul dupa altul, in fiecare zi. A sunat impecabil, intreaba zecile de mii de oameni adunati la concerte.

Piese furate: cover-uri. Spre deosebire de alte trupe care se inspira barbar, pe albumele Voltaj vei gasi cate un cover pe fiecare album. Si scrie: preluare dupa Queen, versuri de ... muzica de...

Si, apropos, stiati ca Parazitii au cantat intr-un concert inaintea celor de la Voltaj iar apoi si-au cerut scuze ca s-au luat de ei? Au vazut si ei ca s-au aberat fara sa se documenteze:-(



Dupa cate observ vad ca tu consideri Voltaj a fi o trupa rock de mare clasa in Romania! Cum poti numi Voltaj o trupa rock? Chiar nu se vede ca stilul lor e un dance (cu mici interventii la chitara... ma rog...sintetizator) pentru copilasii de 7-20 de ani si pentru ceilalti mai in varsta, si la fel de copii la minte.
Trupe care suna ca in anii 70? Se vede clar ca nu apreciezi muzica din anii 70 si oricum nu stii ca bazele rockului adevarat atunci s-au pus (vezi Led Zepellin, AC/DC s.a. care sunt din anii 70 daca nu stiai).
Nu inteleg totusi de ce pui Rammstein langa Voltaj.. E ca si cum ai pune Andre pe langa Vita de Vie (2 stiluri evident diferite). Vezi versuri Rammstein (le gasesti traduse pe internet) , vezi versuri Voltaj (ex: Albinutza).
Vizitator
 

Mesajde Kryszti » Lun Feb 18, 2002 10:05 am

Sosetico, draga! Tu chiar traiesti intr-o alta lume, una frumoasa, pe care toti ne-am dori-o intr-un fel. E adevarat, e mult mai simplu sa "ai internet cu linie inchiriata", sa fii asistenta universitara, sa ai prietenul care sa iti asigure mai multe clase sociale peste medie?
Concurs (serios): un cd cu Destin Balcanic (vorbesc cu baietii sa mi-l dea), cine stie cum se numeste situatia soseticai.
Dar nu am rabdare, asa ca va spun eu. Nu e prostitutie, nu e nesimtie, se numeste SCHIZOFRENIE. Doar aia isi imagineaza o lume a lor mai buna decat realitatea si nu mai fac distinctia intre real si imaginar.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Re: Re: Re: Iar trebuie sa va raspund

Mesajde Vixxen » Lun Feb 18, 2002 10:35 am

Initial trimis de Shosetica
Uffff! Asa e, cu bani pe care-i castig de la "scoala" ( asa-mi place sa-mi numesc locul de munca) eu nu reusesc sa-mi cumpar decat "shosetele"........nici cu parintii nu mai stau.....dar am avut noroc sa-mi gasesc in viata un iubit care pe langa dragostea pe care mi-o ofera imi ofera si o viata decenta in raport cu multe clase sociale.
Imi cer scuze ca e 8:45 evening si inca n-am iesit din casa, dar in cercul meu de prieteni, in weekend distractia incepe dupa 12:00 in the night..........in caz ca la voi incepe mai devreme, inseamna ca atunci cand eu ies....voi sforaiti.
In locul celorlalte activitati casnice prefer interetul.


Mai draga Hamlet (!) n/am crezut ca mai exista specimene ca tine
Ce iubit, ce dragoste....eshti totally lost! Acum chiar ca ai dat in mintea copiilor, indiferent ce venerabila varsta posezi.
Eu propun sa o lasam in pace pe doamna Bumbacel pentru ca oricum nu pricepe o iota din ce vorbim noi aici shi se ataca for the worst of reasons.
de cand e asha mare branza sa ieshi dupa miezul noptii?
shi de cand e asha o rushine sa dormi noaptea?
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Re: Re: Re: Re: Re: Iar trebuie sa va raspund

Mesajde Kryszti » Lun Feb 18, 2002 10:41 am

Initial trimis de Vixxen
Mai draga Hamlet (!) n/am crezut ca mai exista specimene ca tine
Ce iubit, ce dragoste....eshti totally lost! Acum chiar ca ai dat in mintea copiilor, indiferent ce venerabila varsta posezi.
Eu propun sa o lasam in pace pe doamna Bumbacel pentru ca oricum nu pricepe o iota din ce vorbim noi aici shi se ataca for the worst of reasons.
de cand e asha mare branza sa ieshi dupa miezul noptii?
shi de cand e asha o rushine sa dormi noaptea?


Eu ma distrez cu asta, asa ca propun forum separat pe tema sosetica!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Iar trebuie sa va raspund

Mesajde Vixxen » Lun Feb 18, 2002 11:13 am

Initial trimis de Kryszti


Eu ma distrez cu asta, asa ca propun forum separat pe tema sosetica!


hehe, daca ar canta ar fi un subiect hot hot hot
dar sa nu/i acordam totushi atata atentie ca poate vine shi ne bate la fund ca suntem obraznici shi n/o respectam! ea e o discreta!
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori