Trupe de muzica romaneasca

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Care sunt mai penibili?

Ghetto Clan - Iarta-le pacatele
10
24%
Lucky - Am buze reci
12
29%
Boomstyle- Facem atmosfera
4
10%
Vank - Regele soselelor
3
7%
Altii
7
17%
Toti
5
12%
 
Voturi totale : 41

Trupe de muzica romaneasca

Mesajde DrSlam » Vin Iul 20, 2001 5:11 pm

Care trupe romanesti ale momentului vi se par cele mai penibile?
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Guppy » Dum Iul 22, 2001 11:43 am

Vank chiar NU mi se par penibili :p
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: Trupe de muzica romaneasca

Mesajde Lautaru » Joi Iul 26, 2001 7:00 pm

Initial trimis de DrSlam
Care trupe romanesti ale momentului vi se par cele mai penibile?
Eu i-as adauga si pe aia de la Valahia, baietii sunt dusi tare de tot. Am ascultat recent o melodie de-a lor, ceva de genul "fata mea s... p...", o mare, dar MARE porcarie
Lautaru
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 26, 2001 6:42 pm
Localitate: France Paris

cei mai tari...

Mesajde Vizitator » Dum Iul 29, 2001 3:41 pm

extraordionar este cal mai tare site pe care l am accesat in viata mea am ras cu lacrimi va iubesc ana maria din cr daca vrety scryety mi la li_ann06@yahoo.com daca suntety fanui animalx in specyal
Vizitator
 

Re: cei mai tari...

Mesajde Vizitator » Dum Iul 29, 2001 4:53 pm

E bine ca asta "este cal mai tare site". Probabil ca, placandu-ti stupizii animalx ai nevoie de ceva de cal sa te linisteasca.
Vizitator
 

Re: Re: cei mai tari...

Mesajde Guppy » Dum Iul 29, 2001 9:14 pm

10 Goorer


Iata si primul nume obscen de user ... :p
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: cei mai tari...

Mesajde KickAss » Dum Iul 29, 2001 11:49 pm

[quote]Initial trimis de afrem ana maria
What the FUCK!!!!:confused: Nu am inteles nimic!!! :mad: Ce draq e toti y-cii aia acolo??? Si se mai zice ca muzica nu tampeste. Va spun eu: Tampeste RAU!!!
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Re: cei mai tari...

Mesajde Lautaru » Mar Iul 31, 2001 10:25 am

Initial trimis de KickAss


Bai kickass, eu cred ca tu vorbesti din experienta proprie. Ti-ai luat medicamentele azi?

ps
ai un reply pe forumul vechi.
Lautaru
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 26, 2001 6:42 pm
Localitate: France Paris

Re: Re: Re: cei mai tari...

Mesajde KickAss » Mar Iul 31, 2001 5:29 pm

Initial trimis de Lautaru


Probabil ca tu vorbesti din experienta proprie. Ti-ai luat medicamentele azi?

ps
ai un reply pe forumul vechi. nu te mai baga aiurea in seama.


Lautare, e clar. Noi doi nu ne putem inghiti reciproc. Eu te consider un dobitoc iremediabil, iar tu crezi la fel. Hai sa renuntam la micile injurii care ni le aducem unul altuia, si sa ne axam strict pe muzica.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: cei mai tari...

Mesajde Lautaru » Mar Iul 31, 2001 5:34 pm

Initial trimis de KickAss


Lautare, e clar. Noi doi nu ne putem inghiti reciproc. Eu te consider un dobitoc iremediabil, iar tu crezi la fel. Hai sa renuntam la micile injurii care ni le aducem unul altuia, si sa ne axam strict pe muzica.


ar fi si cazul. sunt de acord.
Lautaru
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 26, 2001 6:42 pm
Localitate: France Paris

Re: Trupe de muzica romaneasca

Mesajde Vizitator » Mar Iul 31, 2001 10:23 pm

dar de VALAHIA ce parere aveti?
Vizitator
 

Re: Re: Trupe de muzica romaneasca

Mesajde Vizitator » Mar Iul 31, 2001 10:31 pm

[n-as vrea sa ma cert cu lautaru pe tema asta dar daca l-au deranjat versurile valahiei-versuri care le-a ascultat in regim de havy-rotation pirat-atunci ce parere ai de mafia?
Vizitator
 

sa moara

Mesajde Vizitator » Mie Aug 01, 2001 3:17 am

sa moara fratii lu trei vecini de-ai mei
atunci cand asculti mafia sau parazitii, stii la ce sa te astepti: violenta, m**e, p**a etc. dar sa asculti imbecilitati gen getto-klan sau valahia chiar ca iti vine sa te sinucizi. cel putin aia cu banana este penala. ca sa nu mai vorbim de superhiturile "striptease" sau "ne topesc caldurile" (cacofonia intra in pret). de aia eu pledez pentru inchiderea televiziunilor.

am avut de curand onoarea de a discuta cu unul din membrii unei trupei mai sus mnntionate si ce am dedus eu este ca ei sunt niste genii neintelese iar noi suntem niste imbecili ignoranti, care nu intelegem, pentru ca nu suntem capabili, actual atat de complex si incognoscibil al creatiei. eu l-am sfatuit sa isi gasesasca o tara care sa ii inteleaga, desi cred ca pana si kurzii sunt destul de inteligenti incat sa le puna pielea in batz.
Vizitator
 

Re: Re: Re: Trupe de muzica romaneasca

Mesajde Vizitator » Mie Aug 01, 2001 11:00 am

Initial trimis de fedra
[n-as vrea sa ma cert cu lautaru pe tema asta dar daca l-au deranjat versurile valahiei-versuri care le-a ascultat in regim de havy-rotation pirat-atunci ce parere ai de mafia?


nici eu nu vreau sa ma cert cu tine.
ascultand piesa asta a celor de la valahia (fata mea s*** p***) mi-au trecut prin minte urmatoarele:
oare nu cumva pana si ei si-au dat seama ca sunt dusi bas? poate ca din cauza asta incearca acum sa o dea pe versuri gen mafia.... numai ca nu se potriveste de loc cu genul asta de versuri nici sound-ul si nici interpretarea lor.

despre mafia (ca si la familia, racla, parazitii), eu consider ca au adus un aport considerabil muzicii romanesti. chiar pot sa spun ca au creat hiphop-ul romanesc si ca au ajuns sa fie niste adevarati profesionisti.
Vizitator
 

Re: Re: Re: Re: Trupe de muzica romaneasca

Mesajde Lautaru » Mie Aug 01, 2001 11:05 am

Initial trimis de Anonim


nici eu nu vreau sa ma cert cu tine.
ascultand piesa asta a celor de la valahia (fata mea s*** p***) mi-au trecut prin minte urmatoarele:
oare nu cumva pana si ei si-au dat seama ca sunt dusi bas? poate ca din cauza asta incearca acum sa o dea pe versuri gen mafia.... numai ca nu se potriveste de loc cu genul asta de versuri nici sound-ul si nici interpretarea lor.

despre mafia (ca si la familia, racla, parazitii), eu consider ca au adus un aport considerabil muzicii romanesti. chiar pot sa spun ca au creat hiphop-ul romanesc si ca au ajuns sa fie niste adevarati profesionisti.


mai inainte am fost tot eu. :D
Lautaru
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 26, 2001 6:42 pm
Localitate: France Paris

Re: Re: Re: Re: Trupe de muzica romaneasca

Mesajde Vizitator » Vin Aug 03, 2001 1:53 am

ii si vad pe aia de la valahia cantand precum mafia. eventual si cu temisan si u cotabita in aceeasi trupa. trupa care s-ar numi ori LOOSERII ori "impuscati-ne"

cat despre cat de dusi sunt ei, daca mai fac muzica si acum, atunci e clar ca nu si-au dat seama ca sunt cu pluta in veceu.
Vizitator
 

Re: sa moara

Mesajde vladonne » Vin Aug 03, 2001 1:10 pm

Moshule , daca ash putea sa le pun bomba sub casa , cu drag ash face-o .dar ai mare grija sa nu confunzi trupele intre ele.Ai nominalizat doar doua kkt-uri de trupe , pe cand piesele ar fi fo 4 .Lumea ar putea sa intzeleaga ca al'de streaptease shi ne-au topit caldurile apartzin fie Valahiei fie KK-Klanului ceea ce evident este foarte departe de adevar .Pe de alta parte , daca Valahia a scos ceva cu adevarat interesant pe piatza , aia este Banana .Este apogeul gandirii lor .Altfel o piesa bunutza shi de vara , dar cam atat .
Impotriva duetului Trandafir /Runceanu ,nu am decat un sinugr dinte impotriva - au trecut piesa aia pe numele lor, deshi de la o poshta miroase a Lady Marmalade a fetelor alora , de prin anii '70 - Labelle .De fapt cand am ascultat piesa prima oara am zis in sinea mea - uiite dom'le adevaratzi ...Au facut un cover de 1000 de puncte...Se vede ca oamenii fac o shcoala shi nu o fac degeaba .Parere pe care mi-am schimbat-o foarte repede cand i-am auzit spunand ca asha le-a venit lor o mama de inspiratzie intr-o noapte cu cerul instelat shi luna plina '.Probabil cand Xenti urla la luna iar Trandafir statea sub masa shi ishi lingea ranile sau ale alea .
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Re: Re: Re: Re: Re: Trupe de muzica romaneasca

Mesajde vladonne » Vin Aug 03, 2001 1:13 pm

Initial trimis de vali
ii si vad pe aia de la valahia cantand precum mafia. eventual si cu temisan si u cotabita in aceeasi trupa. trupa care s-ar numi ori LOOSERII ori "impuscati-ne"

cat despre cat de dusi sunt ei, daca mai fac muzica si acum, atunci e clar ca nu si-au dat seama ca sunt cu pluta in veceu.



Nu imi dau seama cum dar mai ales cand a ajuns Cotabila un asemenea ratat shi pupincurist , insa nu uita ca inceputul carierei lui a fost OK .Sa nu uitam ca a cantat o perioada buna cu holograf shi chiar a inregistrat o placa cu ei .Shi chiar suna bine , daca vei avea curiozitatea sa ascultzi .De temeshan numa' de bine , da' sa fie la el acolo ...
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Horthy

Mesajde manelesux » Vin Aug 03, 2001 3:16 pm

maestre vladonne,da ce zici de bomboana lu Dragomir shi NAdia Dragomir,aia cu Da-ma mama dupa gyuri?Nu tzi se face dor de asuprirea austro ungara cand auzi asemenea coveruri?
A shi inca o candidatura la Muia de Aur in muzica romaneasca: 4U cu a doua(!!) capodopera in aceeashi vara.Shi mai e o luna pana se termina sezonu! Ma refer la clipu cu "sunt atat de urat incat nici mama nu ma mai vrea" care la inceput are shi un fel de banner in care zice:Cumparatzi va rog shi albumu nostru!
Shi pe urma afli ca albumu nu e inca gata,ca e numa singleu promo,da pe la toamna iese shi albumu,numa sa mai traga o data vocile ca s-a demagnetizat benzile.
Shi mai e trupa aia cu Haida numa shi numa,ceva Ethno parca, cu tzaranci cu tzatze mari un imbecil care ar fi meritat sa ia in cap o sapa din aia cum a luat Ion la sfarshit in romanu lu Liviu Rebreanu.
Cat despre Cotabila imi placea cand deschidea piesa aia "un copac cu flori".Imi amintea de Engelbert Humperdinck.Numa ca era ceva mai transpirat.Da unde dreaq a disparut Adrian Daminescu cu Adrian Enache?Pana mai deunazi mi se facu dor shi de Cacalin Crishean dar mama mi-a atras atentzia spre emisiunea Cacalin duminical shi m-am gandit ca e mai bine ca s-a lasat de arta.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trupe de muzica romaneasca

Mesajde Vizitator » Vin Aug 03, 2001 6:50 pm

glumeam. stiu ce canta cotabita, eu i-am facut situl oficial, am ascultat pises rock adevarate cu el din tinerete.

Initial trimis de vladonne



Nu imi dau seama cum dar mai ales cand a ajuns Cotabila un asemenea ratat shi pupincurist , insa nu uita ca inceputul carierei lui a fost OK .Sa nu uitam ca a cantat o perioada buna cu holograf shi chiar a inregistrat o placa cu ei .Shi chiar suna bine , daca vei avea curiozitatea sa ascultzi .De temeshan numa' de bine , da' sa fie la el acolo ...
Vizitator
 

Ghetto Klan...

Mesajde Suryia » Sâm Aug 04, 2001 10:36 pm

...sunt cei mai penibili , pe cuvant! Adica au nicte fete de prosti , si mai si sufera pe melodia aia.Plus ca versurile sunt de kkt si cativa dintre ei canta de parca ar avea prune in gura...Dar, cu toate astea ati vazut ce videoclip au?Intrece 90%din videoclipurile romanesti , da foarte,foarte bine la imagine! Cine dracu'baga oare bani in niste nulitati?
Avatar utilizator
Suryia
Junior Member
 
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Horthy

Mesajde vladonne » Dum Aug 05, 2001 12:35 pm

Ai mare dreptate mosh , numa ca in materie de treupe etno , eu personal nu sunt chiar atat de dur .Ma bucura initziativa dumnealor de a face shi altceva decat manele sau dance de 2 lei .E drept ca mai au , nu mult , ci foaaaaartee mult de munca , dar este un bun inceput , nu crezi ?Asta nu inseamna desigur ca primul lucru pe care am sa il fac dupa ce tremin de scris post-ul asta o sa fie o fuga mai ceva ca la ben johnson dopat la magazinul Muzica sa le cumpar producalele (este o combinatzie de produse + fecale).Aia de 4 u , chiar ca nu au nici o treaba cu muzica , prezentza scenica sau de spirit .De altfel chiar shi numele lor spune treaba asta 4u- pentru tine .Adica nu au decat un singur ascultator , pt care behaie in mod original(la fel ca shi democratzia din Romania ) shi in mod oficial , facand pe producatorii de emisiuni tv sa-shi frece mainile de bucurie , ca au cu ce umple timpii mortzi .
In ceea ce-l priveshte pe Catalin Crishan te insheli shi nu prea .Adica ce voiesc a spune - pe vremea cand canta auditoriul sau era foarte mic .Deci posibilitatea de a asasina sonor pe cineva era destul de reduasa , ca nici la capitolul difuzari nu statea prea bine ....Shi-apoi nu dura decat 4 minute maxim shi gata .Acuma in schimb , posibilitatea de a ne ucide verbal shi mai cum vrei tu este mult mai mare ca shi-a imbunatatzit senzatzional de bine audio-rating-ul .Pe de alta parte e numa la Tele 7 tbc , asha ca numarul de fani este mai mare cu vreo 5 persoane , dintre care doua , in mod sigur fac parte din cercul intim .Asta este o dilema din care nu prea shtiu cum sa ies :) .
Shi uite , ca sa itzi dau o tema de meditatzie , sa shti ca am descoperit ca alde Etno sau KK-Klan sunt neshte autentice genii , in comparatzie cu trupele care mi-au ajuns la urechi in ultimele doua luni .Una dintre ele este Boom Style , nishte tzucumbere cazute in baia de ulei a unui tractor stricat shi abandonat pe campurile patriei .Ceva mai hidos decat baietzii ashtia n-am ascultat in viatza mea .Shi inca una , care incununeaza prostia shi tembelismul in romania , este Monte Cristo .FRATEEEEE , daca ii ascultzi p'ashtia ...Itzi sun eu , sunt mortali .Adica dupa ce ascultzi fo 2 minute , itzi piere cheful de viatza .In acest sens itzi recomand piesa Shurubaru' .Crede-ma ca ceva mai prost decat atat nu ai auzit in viatza ta .Evident , in cadru festiv shi in mod public am dezmembrat cele doua asha zise trupe .Aaaa shi ultima gaselnitza , in materie de prost gust , dupa parerea mea este rahatu ala ordinar "Ne-au topit caldurile".Sanctzionatzi shi dumnealor , asha cum se cuvine .De altfel pt defaimarea publica a astaora de la Body & Soul am luat shi prima :) Cam asta ar fi .Ashtept un semn de viatza de la tine , sa-mi spui daca nu cumva ma inshel :)
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde noOne2 » Dum Mar 23, 2008 5:32 pm

trupa albatros. e cea mai buna. m**e manele.
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori