Hi-q noi - most stupid sau second best stupid?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Kryszti » Lun Feb 18, 2002 1:40 pm

Munca in zadar, zgubilici! Daca selenuta asculta muzica , tu crezi ca intelege ceva din ea?!!
Gandeste-te ca ea a ajuns la concluzia ca profund inseamna "Nu pot face nimic". Cred ca e mai infantila decat sosetica!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Reactia clasica

Mesajde Vixxen » Lun Feb 18, 2002 3:15 pm

Initial trimis de Zgubilici
Daca spui ca ceea ce face Hi-q nu e de calitate, ti se raspunde imediat ca "daca nici i-q nu fac muzica de calitate, atunci Adrian Copilu' Minune sigur o face!"
In primul rand Adrian Copilu' Minune nici nu merita luat in seama, muzica lui e sub orice criteriu moral!
Daca asta e reactia voastra si aveti impresia ca Adrian Copilul Minune e sistemul de referinta, gresiti amarnic, sunt o gramda de trupe care canta pe bune, si ca sa va lamuresc putin va dau cateva exemple: Taxi, vita de Vie (dar astia sunt cu muolt peste nasul vostru!)
Asa ca nu mai faceti pe desteptii, mai invatati ceva muzica si pe urma sa veniti sa ne dati noua lectii, ok?


Zgubilici draga, din pacate domnul copilu' minune e un element de referinta......shi, sa recunoashtem ca ii preferam pe low IQ trilurilor necontrolate ale celui de al 8/lea pitic pe care nici disney n/a vrut sa/l deseneze ca era grotesc...asta bineinteles intr/o lume haotica shi dezordonata. in lumea noastra minunata ii bagam pe toti undeva shi ne vedem de treaba...

iar copiii sa/si mai dezlipeasca ochii de pe eternul shi fascinantul atomic shi sa mai dea pe la vh1...poate se mai prinde ceva shi de ei

"Choke on guilt that's far too good for you/ Say one word I'll laugh and burry you..."
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Re: Re: Reactia clasica

Mesajde Kryszti » Lun Feb 18, 2002 3:22 pm

Initial trimis de Vixxen
iar copiii sa/si mai dezlipeasca ochii de pe eternul shi fascinantul atomic shi sa mai dea pe la vh1...poate se mai prinde ceva shi de ei


ce dracu' sa invete aia de la vh1 (e prea mult dintr-odata)?! Las ca cica face stan de la destin balcanic un canal nou si poate asa...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Re: Re: Reactia clasica

Mesajde Vixxen » Lun Feb 18, 2002 3:33 pm

Initial trimis de Kryszti


ce dracu' sa invete aia de la vh1 (e prea mult dintr-odata)?! Las ca cica face stan de la destin balcanic un canal nou si poate asa...



ahem! who?
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Re: Re: Re: Re: Reactia clasica

Mesajde Kryszti » Lun Feb 18, 2002 4:06 pm

Initial trimis de Vixxen
ahem! who?


Musicmax se numeste canalul si e deja ceva in fiecare seara. In Bucresti se printe prin RCS.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Re: Re: Re: Re: Reactia clasica

Mesajde Vixxen » Lun Feb 18, 2002 4:11 pm

Initial trimis de Kryszti


Musicmax se numeste canalul si e deja ceva in fiecare seara. In Bucresti se printe prin RCS.


sa fie sanatoshi
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Pai nu merita sa fie in topuri la asta sunt de acord...

Mesajde Aurolacul » Lun Feb 18, 2002 7:19 pm

Initial trimis de Vixxen


cred ca exagerezi putin...ok, de acord, u must feed the masses, shi ashtia se ocupa de treaba asta chiar foarte bine.
dar
cine zice ca trebuie sa fii genial ca sa asculti muzica buna?
toti perfecti si muzica corecta? mai bine putini si buni? poti sa spui cu mana pe inima ca nu te roade sa vezi ca andrelele sunt pe locul 1 in top 100? sau cand ii vezi pe tampitii de la accent bataindu/se in Gara de Nord? shi ca ashtia scot bani gramada pe spatele celor "proshti, da multi"? preferi toate astea shi te impaci cu gandul ca macar exista catziva care gandesc ca tine....?
nu trebuie sa fim toti uniformi in aprecierile muzicale, dar la astfel de abuzuri nu poti ramane indiferent


Chestia este ca ma supara sa le vad ca ar avea locul 1 din 100, dar oricum, nu prea ma intereseaza, cand ma gandesc ca formatiile cu adevarat "geniale" multe nu primesc recunostinta, si multe pe care noi nici nu le-am auzit primesc aceasta recunostinta. Toate formatiile astea care fac pleibac si videoclipuri "de calitate" primesc premii, si asta e, the world is fucked up, I know. Tu, si voi care puteti vedea peste mediocrizarea asta comerciala nu veti pune nici odata botu la foramtii din astea, chiar daca media le vorbeste de bine si ii prezenta ca pe niste genii.
Deci eu sincer ma impac cu gandul ca sunt atatia care gandesc ca mine, si nu prea ma doare in p%l@ de ce zice media ca Hi-Q sunt buni, sau alta formatie de genu asta.
------------------------------------------------------------------------------------
f you were earth, have balance, If you were fire, then provide energy, if you were water, glide flawlessly, if you are a b-boy, be proud
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: Pai nu merita sa fie in topuri la asta sunt de acord...

Mesajde Vixxen » Mar Feb 19, 2002 9:02 am

Initial trimis de Aurolacul


Chestia este ca ma supara sa le vad ca ar avea locul 1 din 100, dar oricum, nu prea ma intereseaza, cand ma gandesc ca formatiile cu adevarat "geniale" multe nu primesc recunostinta, si multe pe care noi nici nu le-am auzit primesc aceasta recunostinta. Toate formatiile astea care fac pleibac si videoclipuri "de calitate" primesc premii, si asta e, the world is fucked up, I know. Tu, si voi care puteti vedea peste mediocrizarea asta comerciala nu veti pune nici odata botu la foramtii din astea, chiar daca media le vorbeste de bine si ii prezenta ca pe niste genii.
Deci eu sincer ma impac cu gandul ca sunt atatia care gandesc ca mine, si nu prea ma doare in p%l@ de ce zice media ca Hi-Q sunt buni, sau alta formatie de genu asta.
------------------------------------------------------------------------------------
f you were earth, have balance, If you were fire, then provide energy, if you were water, glide flawlessly, if you are a b-boy, be proud


ok. shi mie imi e absolut egal cine le acorda atentie shi premii idiotzilor astora, dar avand in vedere ca sunt foarte putini tineri de 13, 14, 15 ani care asculta muzica buna (daca nu lipsesc cu desavarshire) in curand aproape toata lumea o sa puna botul la ce fac imbecilii ashtia and then what? acum nu vreau sa sune ca un fel de extinctie a speciei or smth like it, DAR, what if it does happen...? ;f
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Mesajde Kryszti » Mar Feb 19, 2002 9:27 am

eu zic ca e deja dusa aproape orice sansa de a mai repara ceva... S-ar putea sa se schimbe ceva cand casele mari de discuri de afara vor veni direct in bucuresti, nu prin nemernicii care le reprezinta acum
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Vizitator » Mie Feb 20, 2002 2:07 pm

Initial trimis de Zgubilici
domnidoara Dana Nalbaru a avut, la inceputul carierei o multime de colaborari, printre acestea se numara si una cu o trupa de hip-hop din Brasov, in care versurile ei se refereau la dorinta de a fi jucaria sexuala a celorlalti (si prin asta vreau sa se inteleaga cuvinte grele cu "f%te-ma" and stuff).
*asta stiu chiar de la cei din formatie*


lol, am ascultat shi eu piesa asta, acum ceva vreme... apoi am dat un articol pe tema asta in atac la persoana, sa moara calin de ciuda :)
Vizitator
 

Mesajde Kryszti » Mie Feb 20, 2002 5:21 pm

Initial trimis de vali


lol, am ascultat shi eu piesa asta, acum ceva vreme... apoi am dat un articol pe tema asta in atac la persoana, sa moara calin de ciuda :)


Misto! Uite unde erau idolii pustimii...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde pisik » Joi Feb 21, 2002 1:18 pm

Initial trimis de Kryszti
eu zic ca e deja dusa aproape orice sansa de a mai repara ceva... S-ar putea sa se schimbe ceva cand casele mari de discuri de afara vor veni direct in bucuresti, nu prin nemernicii care le reprezinta acum


Ma rog nu stii prea multe despre casele de discuri. Daca vor face reprezentante aici (acum exista doar licente) vor lucra tot cu cei care le reprezinta acu. Cu alte cuvinte ii vor cumpara si ii vor transforma in reprezentanti. Si toate casele de discuri licentiate asteapta momentul ala. Pirateria e insa foarte mare aici si nu se vor baga prea repede. Iar despre muzica din Romania...va ramane la fel, n-ai grija, nu va decide Virgin ce se vinde in Romania, ce merge merge si gata, crezi ca peste noapte apare Bombfunk MC's aici? LOL
pisik
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Feb 21, 2002 12:52 pm
Localitate: Bucuresti

Ok!

Mesajde Florin Hi-Q » Joi Feb 21, 2002 3:20 pm

Ma bucur ca exista acest topic.

Pe bune!

Multumesc de aprecieri si critici, voi incerca sa ma gandesc si la ele data viitoare cand compun.

:-)
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ok!

Mesajde vladonne » Joi Feb 21, 2002 3:40 pm

[quote]Initial trimis de Florin Hi-Q
[B]Ma bucur ca exista acest topic.

Pe bune!

Multumesc de aprecieri si critici, voi incerca sa ma gandesc si la ele data viitoare cand compun.

Moshu, pe bune, nu trebuie sa fi nici amabil shi nici dragutz. Sunt convins ca itzi vine sa dai cu monitoru de pamant. Io personal asha ash face in locul tau...Dar cred ca la nishte critici ceva mai bazate decat "suntetzi nishte idiotzi " cred ca ai putea sa dai un raspuns, daca tot ai intrat aici pentru a mai ademenii nishte fani :) ...Glumesc ...In tot cazul, la chestia de mai jos chiar vreau sa-mi dai un raspuns ...
1. "Am ochii verzi, sunt bun la pat" care e problema? Sunt greseli de gramatica (asa cum gasesti cu sutele in muzica rom)? Nu. E ca si cum ai zice : "Sunt blond, sunt bun la matematica". Care e problema?

"Coane , ma bucur ca iei pulsul ascultatorului de pe net.E o treaba buna !
Potzi scrie ce fel de versuri vrei tu. Potzi face acrostihuri, integrame, anagrame samd, insa chestia asta nu le va spori valoarea. Faptul ca "uite face shi ala, shi ala, shi ala" , dpmdv nu este un argument suficient inca sa ma convinga ca nishte versuri imbecile (sory), sunt de fapt geniale. Ai vazut mesajele Shosetzicai ? Ea crede ca e "cool" . Pe mine nu ma mai poate prosti nimeni, am depashit momentul, insa pe cei cu varste cuprinse intre 12 shi 22 de ani, da. Hai sa ne intzlegem - cine pe cine educa ? Publicul pe muzician, sau muzicianul pe public ?"

Asta am postat-o cam acu' vreo saptamana...sau doua .
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Zgubilici » Joi Feb 21, 2002 9:12 pm

Pai bine mai Florin ca iei in seama si parerile (mai obiective) ale noastre in locul celor care nu fac altceva de "sucking up". Totusi, cred ca iti dai si tu seama ca in mare parte noi avem dreptate cu ce ne plangem pe aici, totusi topic-ul era despre emisiune, nu despre modul de compunere, asta era pe planul doi, dar e bine ca le rezolvam pe amandoua.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Lun Feb 25, 2002 2:50 pm

Daca tot exista acest thread as dori sa reclam supraaglomerarea statiunii Poiana Bv si a pirtiei Bradul de pantofari si pustani, in vikend, pe motiv de haichiunoi!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Vizitator » Mar Feb 26, 2002 1:15 am

he he he chiar ca suks ... am patit-o shi noi cand venisem odata la ski
Vizitator
 

Mesajde Zgubilici » Mar Feb 26, 2002 8:01 am

Apropo de poiana, veniti sambata (2 martie) la concert!!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Dum Mar 10, 2002 2:05 pm

Hai ca am scapat cel putin pana la vara de emisiunea asta. Delcar subiectul inchis!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Joi Mar 14, 2002 4:18 pm

Nu e de inchis, ca la vara o ia de la inceput. Asa ca trebuie sa facem atmosfera!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Andrada The Dev » Joi Mar 14, 2002 6:25 pm

Initial trimis de Aliosha
Zgubilici stai linistit ca te bati cu morile de vant.


*sniff* uaaaaaaaa! :cry: din pakate ai mare dreptate Aliosha!
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

right on

Mesajde maj » Dum Mar 24, 2002 11:02 pm

nu numai ca nu au bun-gust si talent, dar nu ai nici un coeficient de inteligenta prea ridicat, nici mesaj, nici nimic din ce le-ar putea da o anumita valoare
maj
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mar 23, 2002 11:26 pm
Localitate: Bucuresti

Re: si nu numai vh1

Mesajde maj » Dum Mar 24, 2002 11:21 pm

[quote]Initial trimis de Vixxen

si sa mai asculte si nishte muzica underground (de la noi si de apara), si sa inteleaga cum e cu profunzimea, dar probabil n-o sa inteleaga nimic, pt ca de-aia ramane underground
maj
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mar 23, 2002 11:26 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Pai nu merita sa fie in topuri la asta sunt de acord...

Mesajde maj » Dum Mar 24, 2002 11:26 pm

Initial trimis de Vixxen

nu tre' sa ne fie indiferent, pt ca daca suntem indiferenti, aia care merita, nu vor primi niciodata recunostinta

si exista si copii (pushti) care asculta muzica buna
maj
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mar 23, 2002 11:26 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ok!

Mesajde Ramona Opran » Vin Apr 05, 2002 9:52 am

Initial trimis de Florin Hi-Q
Ma bucur ca exista acest topic.

Pe bune!

Multumesc de aprecieri si critici, voi incerca sa ma gandesc si la ele data viitoare cand compun.

:-)


Fratilor...o veste buna. Florin Hi-Q a inteles sa se reduca la cat mai putine cuvinte, doar astfel evita greselile de gramatica care il caracterizeaza. Daca sta doar in Poiana si pe la Azuga, si se misca in rimuri de mare vedeta, nu cred ca va mai avea vreodata timpul necesar sa recupereze ceea ce a pierdut cand a lipsit de la ore. Saracutul!
Ramona Opran
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Lun Mar 25, 2002 9:15 pm

Hello again

Mesajde Dulcika » Sâm Apr 06, 2002 10:18 pm

Hehe..
Ma amuza sa citesk tot felul de mesaje..
Da.. intr`adevar unele versuri sunt kam aiurea(sau poate ceva mai mult decat kam), dar ar fi sg formatie romaneaska ku non-sesnrui in versuri?
Mie (cel putin) imi suna destul de comestibila muzica lor.. e adevarat k e de sezon..peste 1-2 luni nu stiu daca va mai askulta cineva makar ultima melodie..dar orikum in lipsa de altceva.
Vita de vie..taxi..cargo.. imi plak si mie, dar sunt zile in care ma satur,deja nu mai suport atata "agitatie" in ritm ..in muzika..si prefer ..altceva. Ma poate acuza cineva?..poate o face, dar o face degeaba; in cel mai rau caz sa ma critice.
Daca mesajul care a fost trimis apartinea intr`adevar lui Florin de la Hi-q(deshi dintr`un oarekare motiv ma indoiesk).. e de apreciat(cat de cat). Desi nu e frumos sa comentez.. intzeleg modul tau de a raspunde, ce sa le spui "Unor amarati"(probabil asa gandeshti) si cel mai probabil raspunsu` a fost formulat pt imagine.. pt imag trupei: nici da, nici nu. Undeva pe la mijlok.
Pt cei care critika muzika(la categoria manele sunt de partea voastra..aveti tot dreptul!).. calm down.. eu ma bukur sa vad k nu`mi poluez sg urechile ku tot felu` de prostii.restu` sa faca ce or vrea.+ k banii nu`i fac de la mine(sau de la multi altii), ci tot de la cei care nu stiu nmk la capitolul muzika(nu k ash fi eu nu stiu ce experta!).. bani de la fanii de 10-14/15 ani(max)..deja cine trece de pragu` asta gandeshte altfel(asta daca nu kumva e tinut in spate de vreun handicap de la natura..Doamne fereshte!)
No offence(daca mai e cazu` sa spun) ...e doar parerea mea..
Dulcika
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 2:10 pm
Localitate: Romania

Mesajde Eduarda » Mie Apr 10, 2002 1:28 am

Adriane,daca vezi si mesajul meu,afla ca ma bucur pt.succesul tau.Cu Vita, bineinteles.:) Ai o groaza de aprecieri pe aici si trebuie sa fii mindru. Te salut in numele fanilor si pupa-l pe Pupe!!!
Eduarda
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Apr 10, 2002 12:16 am
Localitate: Romania

si pentru cine era mesajul de desupra?

Mesajde Zgubilici » Mie Apr 10, 2002 6:28 am

pentru mine?!:p
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde MadMax » Vin Apr 19, 2002 11:41 am

:mad: :mad: :mad: :mad:
Bine mai deshteptilor!!! Ca nu va mai incape pamantu' de cat de buni critici sunteti! Gandesc ca va credeti mari si tari acum, ca i-ati spus "face-to-face" lui Florin ca el si colegii de trupa sunt idioti!(si mai cred ca si colegii vostri de gradinita au fost incantati sa afle ce duri misca pe langa ei)

Serios ca-mi vine sa va plang de mila...Am urmarit cateva din topic-urile de aici. Pai voi sunteti terminatori, nu alta! Desfiintati cam tot ce misca pe scena, sau la Atomic. Nu zic ca nu aveti si dreptate, dar la faza cu Hi-Q nu aveti dreptate, dragii mosului! Nu sunt fan de-al lor, dar sincer nu ma deranjeaza unele greseli gramaticale sau jocuri de cuvinte, atata timp cat pot intelege ceea ce vor sa spuna in muzica lor. Si chiar ca e muzica!

In plus, prin faptul ca Florin a aparut aici si a binevoit sa va raspunda si sa tina cont de "aprecierile" voastre, spune ceva! Ok, aveti ceva pe suflet, spuneti, dar asta nu inseamna ca trebuie sa scoateti la iveala niscaiva chemari ancestrale si nevoi zilnice de a injura tot ce vise pare mai inteligent si mai rasarit decat voi!

Sunt simpatici, sunt oameni, nu sunt perfecti, daca nu va plac lasati-i in pace, ca nu castigati deloc faima daca dati dupa ei (sau se ofera vreun premiu celui care injura mai multe formatii pe forumul asta?)...

Poate ca nu intelegeti cele scrise mai sus, ca e prea lung textul si se consuma repede fosforul (sau se autoconserva pentru alte denigrari), asa ca rezum pe intelesul catorva:
:dir: Bah, ciobanilor, mai meretzi acas', si lasati lumea sa traiasca! Viata e destul de grea si fara talentele voastre! Carcotasilor!!!


Acuma mai fiti prea suparati pe Florin, mai bine aruncati cu rosii inspre capul meu, dar lasati-i pe Hi-Q in pace, ca-s oameni simpatici...
:rulz:

Peace!
Two beers or not two beers, that is the question....
Avatar utilizator
MadMax
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Mar Apr 16, 2002 11:00 pm

Mesajde gazela » Vin Apr 19, 2002 2:32 pm

Initial trimis de Kryszti
eu zic ca e deja dusa aproape orice sansa de a mai repara ceva... S-ar putea sa se schimbe ceva cand casele mari de discuri de afara vor veni direct in bucuresti, nu prin nemernicii care le reprezinta acum


Ya, right! Mi-i si imaginez pe baietii de "afara" tropaind marunt de nerabdare sa vina sa faca educatie publicului roman. :rolleyes: Give me a break! Vorba umbla prin biz ca de multi bani ce fac pe-aici - si asta din cauza ca acelasi public roman le umfla buzunarele piratilor in defavoarea "nemermicilor" de mai sus - casele internationale s-au cam hotarat sa se care de pe plaiurile mioritice. Si nu cred ca o sa fie bine. :( Pentru ca sa-ti mai spun un secret - intr-o tara care e "parasita" de marii majori din cauza pirateriei (= furt din buzunarul casei de discuri, al artistului si autorului) n-o sa mai pupam nici concerte cu artisti straini nici nimic - doamne fereste sa-si retraga piesele de la radiouri si posturi TV muzicale. Gandeste-te cum ar fi atunci daca acum, la concurenta cu internationalii, avem trupe de 2 lei care scapa pe media. Pai cine o sa umpla golul lasat de muzica straina? Ai voie sa ghicesti de trei ori! ;n
gazela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 10, 2002 4:42 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori