Hi-q noi - most stupid sau second best stupid?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde dinu » Vin Apr 19, 2002 3:53 pm

Initial trimis de MadMax
[Bnu ma deranjeaza unele greseli gramaticale sau jocuri de cuvinte, atata timp cat pot intelege ceea ce vor sa spuna in muzica lor. Si chiar ca e muzica!
[/B]


Si cam ce vrea sa spune ei in muzica lor care e muzica !? Uimeste-ne !
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Vin Apr 19, 2002 9:22 pm

Initial trimis de dinu


Si cam ce vrea sa spune ei in muzica lor care e muzica !? Uimeste-ne !


Hai mai dinu, cum sa nu stii?!
LA disco se simt ca marco polo?!...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde MadMax » Vin Apr 19, 2002 10:07 pm

Pai asta-i ideea, d-le! Cand iti pui in cap ca vrei sa vezi numai mizeria si praful, apai numai mizeria si praful ai sa-l vezi! :(
E ceva sa stai cat e ziulica de lunga cu ochii si urechile pe lungimea de unda a vreunui post radio/TV care da muzici, si sa vanezi greseli gramaticale....sau lipsa de imaginatie(ori "ingusteala" vederii de ansamblu) sa-ti franeze si alte simturi cum ar fi "mai ce bine au potrivit ritmul aici!" sau "ce legatura are Marco Polo cu revelu'? oricum, Dana canta bine"(eh, o parere subiectiva - nu se pune!)...
Hai mai, ce draq??? Dati cu din astea in manele, ca acolo se gasesc din plin "mizerii muzicale" despre care poti scrie mii de topicuri in forumul asta!
Totusi sunt si formatii, printre care Hi-q pot spune ca primeaza, care fac o muzica vesela...si asta conteaza mult in viata asta de doi bani...
Apai cat despre jocurile de cuvinte, mie mi se par normale in limbajul tineretului nost'...Aruncati si voi o privire in mesaje si vedeti cum le folosesc si altii (adica voi!). Si atunci Hi-Q de ce nu are voie sa foloseasca?...Au facut o emisiune cu titlu "ciudat" pe postul TV? Bine ca pot! Inseamna ca stiu ceva sau ca-si permit(se simte ciuda venind de undeva?)! Nu sunt genul de formatie "Blondy" care sa obtina ceva cu...stiti voi...(ooops! asta nu e o afirmatie la locul ei...no offence, Blondy) Eu zic ca ii duce capul pe oamenii astia.

Uf!!! Cat am mai scris aici! Eu nu incerc sa va conving de nimic, imi exprim doar punctul de vedere (asa cum o face oricare pe forumul asta!)...Am zis ca nu-s fan Hi-Q, dar sa stiti ca nu v-ati ales bine formatia care s-o ponegriti...:( :( :(

Cat despre mesajul muzicii lor, asculta d-le mai bine, si daca tot nu intelegi (daca nu poti trece peste vanatul greselilor ortografice), atunci "da muzica mai tare"! Ca pe cuvant ca suna bine (Hi-Q)!!!! :o

Hai noroc, pace voua si incercati sa fiti si voi mai blanzi...sau cel putin priviti de doua ori inainte de a scuipa.

MadMax

Not mad, as bad
Avatar utilizator
MadMax
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Mar Apr 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Vin Apr 19, 2002 10:15 pm

Nu e chiar asa:
Muzica vesela fac si altii si o fac bine. Nu stiu ce exemplu sa iti dau de la noi... Cu riscul de a parea ridicol, unele piese valahia (clar, nu aipretentii de muzica culta, dar are exact rolul asta: comercial, distractie etc.). La fel voltaj...
dar hiq sau accent e genul de muzica subcomerciala. Mediocrii sau nulitati ridicate la nivelde mari vedete,
De asta ma iau eu.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde dinu » Vin Apr 19, 2002 10:39 pm

Initial trimis de MadMax
Cat despre mesajul muzicii lor, asculta d-le mai bine, si daca tot nu intelegi (daca nu poti trece peste vanatul greselilor ortografice), atunci "da muzica mai tare"! Ca pe cuvant ca suna bine (Hi-Q)!!!! :o


Insist: care e mesajul muzicii lor.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Andrada The Dev » Vin Apr 19, 2002 11:31 pm

bravo tie Florin:) ca vrei sa ai parte si de critica. Eu una m-am cam saturat de versurile romanesti (din muzica in general) de genu vinolamine sau nuvreausapleci sau intoarcete sau ramaisinuplecaaaa... miorlaite rau de tot:) dar si de alea cu P@@a si altele... Insa avand in vedere ca a face versuri ca lumea este o treaba foarte grea... asta e. Deocamdata.
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Pei...

Mesajde Aurolacul » Sâm Apr 20, 2002 10:33 am

Io zic ca la HI-Q imi place melodia "Un Minut". Are versuri interesante shi pot sa relatez la melodia aia. MIe imi place HI-Q ca are muzica frumoasa, shi vesela, de petrecere, dar pot sa zic ca e cam comerciala.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: Pei...

Mesajde gazela » Dum Apr 21, 2002 3:42 pm

Initial trimis de Aurolacul
Io zic ca la HI-Q imi place melodia "Un Minut". Are versuri interesante shi pot sa relatez la melodia aia. MIe imi place HI-Q ca are muzica frumoasa, shi vesela, de petrecere, dar pot sa zic ca e cam comerciala.


E misto ca-ti place piesa aia, pentru ca eu stiu ca nu e a lor, desi la autori sunt trecuti si Dana si Florin, alaturi de Boby Stoica. Daca te uiti pe discul lor, acest Boby Stoica apare la toate piesele care au fost promovate ca singles ale acestui album = piesele cele mai valoroase. Ciudat, nu? Acest Boby este claparul de la Voltaj si din cate stiu eu omul care a inventat noul stil Voltaj in urma caruia aceasta trupa care exista in muzica romaneasca de foarte multi ani (cred ca vreo 10-15) a reusit sa ajunga in primele locuri.

Cred ca a venit vremea sa putem departaja artistii interpreti de autori. Nu vreau sa spun ca e grav sau ca un interpret ar trebui neaparat sa-si compuna piesele. In general, lucrul asta se intampla la trupele rock, foarte putini solisti sunt si compozitori. Si chiar si trupele rock mai "calca pe alaturi" - daca e sa ne gandim ca single-ul cu care a spart Bon Jovi - "It's My Life" - e facut de Max Martin, nume legat foarte strans de trupa Backstreet Boys (incurcate mai sunt caile music-biz-ului !!!)

In general menirea interpretului este sa interpreteze o melodie, instrumental sau vocal si prin asta sa-i transmita (mai bine si mai direct decat a facut-o autorul) mesajul catre public. Si daca stai sa te gandesti ca majoritatea interpretilor din trupele astea de dance deabia "duc" o juma de octava cu vocea... (cat despre stiinta interpretarii la un instrument nici nu poate fi vorba!) atunci sa-mi "spuie" si mie cineva care dreq mai e valoarea si rostul lor pe lume.

Ca tot veni vorba, mai stie cineva in ziua de azi care mai e semnificatia cuvantului "artist"? Nu vedeta, nu VIP, nu persoana publica..."artist".
gazela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 10, 2002 4:42 pm

Asta e rau...

Mesajde Aurolacul » Dum Apr 21, 2002 8:00 pm

Prea multi artisti din zilele noastre sunt artisti doar dupa nume shi nu dupa muzica care o fac. Noi chemam un artist doar dupa nuime, fara sa ne dam seama ca ei nu reprezinta absolt nimic, shi ca ideile pentru melodii shi pentru aspectul formatiei provine de la producatori, scriitori, etc.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: Re: Pei...

Mesajde Kryszti » Dum Apr 21, 2002 11:34 pm

Initial trimis de gazela

Si chiar si trupele rock mai "calca pe alaturi" - daca e sa ne gandim ca single-ul cu care a spart Bon Jovi - "It's My Life" - e facut de Max Martin, nume legat foarte strans de trupa Backstreet Boys (incurcate mai sunt caile music-biz-ului !!!)


Ca tot veni vorba, mai stie cineva in ziua de azi care mai e semnificatia cuvantului "artist"? Nu vedeta, nu VIP, nu persoana publica..."artist".


Auoleu.... Bon Jovi e antica, gazelooo!!! It's my life e maneaua lor, nu au spart cu ea. Au spart cu "Runaway", cu "Livin' on a prayer" in anii 80, cu atsa au mai strans un ban de-o maslina, nu au spart...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Re: Re: Pei...

Mesajde vladonne » Lun Apr 22, 2002 4:00 am

Initial trimis de Kryszti


Auoleu.... Bon Jovi e antica, gazelooo!!! It's my life e maneaua lor, nu au spart cu ea. Au spart cu "Runaway", cu "Livin' on a prayer" in anii 80, cu atsa au mai strans un ban de-o maslina, nu au spart...


Partzial ai tu dreptate... Insa numa partzial...Ca intr-adevar au spart piatza shi toapele cu albumul Slippery When Wet din 86', vandut in 9 milioane de exemplare...Dar sa nu uitam ca ala e al treilea ...Primul se numeshte Bon Jovi, iar al doilea din '85 este primul lui succes - 7800 Fahrenheit shi a luat discu' de aur. Slippery When Wet chiar a fost un album tare care a stat prin topuri multa vreme. De pe albumu' asta , nu ash putea sa spun cum de ai ajuns la concluzia ca Runaway a spart vreun top...Cele 2 singleuri care "au spart" piatza sunt You give love a bad name, in primul rand shi apoi Livin' on a prayer, piese care au stat ceva saptamani in topuri pe locul 1, in timp ce al treilea single - Wanted dead or alive nu a intrat decat in top 10. De fapt albumu S.W.W. i-a schimbat statutu' - de la Pizza boy la super star rock. Spre deosebire ijnsa de unii colegi de breasla de la vremea aia, Jovi a ramas in actualitate.
Same shit, diffrent day...
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Re: Re: Re: Re: Pei...

Mesajde Kryszti » Lun Apr 22, 2002 5:04 pm

Initial trimis de vladonne


Partzial ai tu dreptate... Insa numa partzial...Ca intr-adevar au spart piatza shi toapele cu albumul Slippery When Wet din 86', vandut in 9 milioane de exemplare...Dar sa nu uitam ca ala e al treilea ...Primul se numeshte Bon Jovi, iar al doilea din '85 este primul lui succes - 7800 Fahrenheit shi a luat discu' de aur. Slippery When Wet chiar a fost un album tare care a stat prin


Runaway a fost primul "succes" si nu a fost de pe slipeery, ci de pe bon jovi!, De ce primul succes? Corect, nu a spart topurile, dar i-a scos din anonimatul total si i-a ajutat sa lanseze sww cu care au spart din toate punctele de vedere. Runaway e destul de cunoscuta pt. nivelul la care erau ei atunci.
Iti dai seama ca daca scoteau it's my life in 84 in loc de runaway, se ducea dracului totul...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde MadMax » Lun Apr 22, 2002 5:09 pm

Mda...Ca tot era vorba de Hi-Q, de ce sa nu povestim aici si despre BonJovi? :D
Avatar utilizator
MadMax
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Mar Apr 16, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: Pei...

Mesajde roger » Mar Apr 23, 2002 9:41 am

Initial trimis de Kryszti


Runaway a fost primul "succes" si nu a fost de pe slipeery, ci de pe bon jovi!, De ce primul succes? Corect, nu a spart topurile, dar i-a scos din anonimatul total si i-a ajutat sa lanseze sww cu care au spart din toate punctele de vedere. Runaway e destul de cunoscuta pt. nivelul la care erau ei atunci.
Iti dai seama ca daca scoteau it's my life in 84 in loc de runaway, se ducea dracului totul...



Nu ca ash vrea sa fiu io Gica Contra da' Runaway e un cantecel de sezon care nu a reushit sa treaca de ultimele pozitzii ale top 40. Poate ca intr-o America atat de mare este semnificativ, insa ca hit, piesa aia nu a trecut de stadiul de hit fredonat de gospodine... Lansarea propriu zisa a trupei intervine abia dupa o mica operatzie de personalitate...Cand se tunde gigea shi adopta Jon, in fatza lu' Bon Jovi... Dupa ce angajeaza oareshce muzicieni profi shi compozitori ashishderea ...Treaba care s-a intamplat subtzirel pe Fahrenkheit shi din plin pe SWW. Dara daca e vorba doar de ieshit din anonimat, aia e peasa - Runaway. Cu toate astea n-ash da chiar cu atatea pietre in Jovi. Este comertzul facut cu simtz de raspundere. Shi revin la povestea aia cu "inca mai e prin toape", ceea ce nu pot spune despre colegi de generatzie pe aceeashi felie.
roger
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Feb 11, 2002 2:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pei...

Mesajde DrSlam » Mar Apr 23, 2002 4:44 pm

Initial trimis de roger



Nu ca ash vrea sa fiu io Gica Contra da' Runaway e .........


Haideti sa ne limitam la HI-Q pe acest topic, ok?
Please!:mad:
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde KickAss » Mie Apr 24, 2002 8:13 am

Bah baieti, l-am vazut luni la Academia Vedetelor (in reluare) pe Mihai de la LowI-Q. Fratilor, atata imbecilitate la un loc nu mi-a fost dat sa vad decat la Sendy & Co (cine stie cunoaste, LOL) si la Gabytu. La faza cu karaoke s-a facut complet de kkt atunci cand nu a nimerit nici macar o nota din melodia interpretata (am uitat cum se numea, oricum, o tampenie autohtona). Da zic totusi sa-l iertam datorita operatiei de lobotomie suferita sambata seara.

LowI-Q all the way!!!!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde CCMUSIC » Mie Apr 24, 2002 4:31 pm

EU SUNT DE ACORD CU MADMAX.STITI CARE-I PROBLEMA LA NOI,CA TOTI STIU NUMAI SA CRITICE.DACA SUNTETI ASA DE BUNI DE CE NU FACETI VOI CEVA IN SENSUL ASTA.SA STITI CA MUZICA, CHIAR SI CEA FACUTA DE CEI DE LA HI-Q, CARE ESTE O MUZICA DE VOIE BUNA NU SE FACE CHIAR ASA DE USOR CUM CRED UNII,SI APROPO CRED CA MESAJUL E "SA TE DISTREZI".CHIAR DACA NU ARE VERSURI PROFUNDE (EI CRED CA NICI NU URMARESC ASTA) NU INSEAMNA CA NU-I MUZICA BUNA.ORICUM CHESTIA ASTA CU MUZICA BUNA ESTE TINE DE GUSTURI.LA NOI SUNT MULTI NOSTALGICI CARE SPUN CA DOAR MUZICA VECHE E MUZICA BUNA CEEA CE NU CRED. ASCULTATI OAMENI MUZICA DIN TOATE GENURILE CA SA VA LARGITI PRISMA,SI NU MAI CRITICATI TOT CE VA IASA IN CALE:)
CCMUSIC
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Mie Apr 24, 2002 4:08 pm
Localitate: omniprezent

Mesajde Zgubilici » Mie Apr 24, 2002 5:39 pm

Si daca facem noi muzica?
As putea sa fiu oricine, tu nu ai de unde stii...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde CCMUSIC » Mie Apr 24, 2002 6:26 pm

IMI PARE BINE CA MI-AI RASPUNS.SA ZICEM CA FACI MUZICA CEEA CE NU CRED, ATITUDINEA PE CARE O ADOPTI PROVINE DIN FAPTUL CA N-AI SUCCES CU MUZICA PE CARE O CANTI ?DACA AM INTELES BINE DACA NU CORECTEAZA-MA.VREAU SA DISCUT CU TINE DESPRE MUZICA SI NU NUMAI DESPRE HI-Q.SCRIE-MI TE ROG DORESC SA POLEMIZEZ CU CINEVA PE MASURA MEA,CU CINEVA DECENT CARE SA-SI EXPUNA PUNCTUL DE VEDERE FARA A RECURGE LA INJURII CHIAR SI MASCATE...:)
CCMUSIC
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Mie Apr 24, 2002 4:08 pm
Localitate: omniprezent

Mesajde Zgubilici » Mie Apr 24, 2002 6:46 pm

hei hei hei, slow down, crezi ca am vreun sentiment de oftica fata de hi-q?!
dimpotriva, nu sunt un exemplu pentru mine, iar despre gelozie nu poate fi vorba, pur si simplu, nasul meu critic a dat peste ei, si nu conteaza cine sunt si ce fac atata timp cat am ceva de spus.
cat despre implicarea mea in muzica, am langa mine o chitarawestern spirijinta de una clasica, langa ea o tamburina, mai in spate o clapa yamaha, si exact in fata mea e un microfon, si aici am descris numai 2 metri patrati din incaparerea in care ma aflu, te las pe tine sa tragi concluziile.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde dinu » Mie Apr 24, 2002 6:47 pm

Bai CG, apasa pe capshit.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dinu » Mie Apr 24, 2002 6:48 pm

Zgubiliciu: bah tu nu cumva esti in Art Jazz ! :p
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Imi aduce aminte...

Mesajde Aurolacul » Mie Apr 24, 2002 7:48 pm

Bei, Zgubi, asta imi aduce aminte de un prieten, unde casa lui e complet plina de instrumente muzicale, amp-uri, sintezatoare, tobe peste tot samd.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Mie Apr 24, 2002 8:11 pm

Unii au impresia ca sa faci muzica inseamna sa apari la televizor, sa dai autografe, sa dansezi, si asa mai departe...
Nu toata lumea face muzica pentru a beneficia de toate astea, unii fac muzica pur si simplu din pasiune, iar daca nu sunt cunoscuti, asta nu le contesta valoarea.
Hai sa va prezint un aspect: oare cum vor arata cei de la Hi-Q la 40 de ani? vor mai face oare muzica? nu ii vad facand asta, ori daca ai o pasiune, ea nu se stinge, ea dureaza toata viata, asa ca nu ar trebui sa se opreasca nici atunci, si asta ma duce inevitabil la gandul ca Hi-Q nu face muzica din pasiune, pe cand o multime de alti artisti, si peste 100 de ani vor ramane la fel de valorosi ca si acum!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde vladonne » Joi Apr 25, 2002 3:24 am

Initial trimis de CCMUSIC
EU SUNT DE ACORD CU MADMAX.STITI CARE-I PROBLEMA LA NOI,CA TOTI STIU NUMAI SA CRITICE.DACA SUNTETI ASA DE BUNI DE CE NU FACETI VOI CEVA IN SENSUL ASTA.SA STITI CA MUZICA, CHIAR SI CEA FACUTA DE CEI DE LA HI-Q, CARE ESTE O MUZICA DE VOIE BUNA NU SE FACE CHIAR ASA DE USOR CUM CRED UNII,SI APROPO CRED CA MESAJUL E "SA TE DISTREZI".CHIAR DACA NU ARE VERSURI PROFUNDE (EI CRED CA NICI NU URMARESC ASTA) NU INSEAMNA CA NU-I MUZICA BUNA.ORICUM CHESTIA ASTA CU MUZICA BUNA ESTE TINE DE GUSTURI.LA NOI SUNT MULTI NOSTALGICI CARE SPUN CA DOAR MUZICA VECHE E MUZICA BUNA CEEA CE NU CRED. ASCULTATI OAMENI MUZICA DIN TOATE GENURILE CA SA VA LARGITI PRISMA,SI NU MAI CRITICATI TOT CE VA IASA IN CALE:)



Mai tati shtii care e problema ? De ce trebuie sa suport in general toate gunoaiele daca eu nu fac muzica ? De ce sa mi se spuna "daca eshti deshtept fa tu mai bine" ? De ce nu trebuie sa am pareri daca ceva nu imi place ? De ce trebuie sa ma ridic in picioare shi sa aplaud in plen doar pt ca o gashca oarecare s-a apucat sa se prosteasca in fatza publicului? Prietene, eu nu fac parte din categoria oamenilor de bine, care fac sex doar in gand shi spun ca e rushine .... Sunt un om cu pareri shi gusturi proprii , iar cand neshte unii vin sa ma prosteasca in fatza imi sare mushtarul. Pe de alta parte, daca tu spui ca nu e chiar asha de ushor sa faci "bla-bla-ul" astora de la Hi-Q , te rog sa pui ban pe ban sa-tzi iei un calc performant shi un amarat de program cool edit ...Sau chiar Vegas. Ai sa ramai interzis sa vezi cat de ushor se face un rahat impopotzonat cu sh'pe efecte, pe care le procuri ushor de pe net. In Romania poate ca sunt multzi nostalgici. Ceea ce ar trebui in mod normal shi logic, sa te faca sa te gandeshti daca nu cumva sunt de vina shi multele rahaturi cu(,) care suntem bombardatzi...Shi nu mai scrie cu majuscule ca asta in limbaj de net inseamna ca tzipi.
Same shit, diffrent day...
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde KickAss » Joi Apr 25, 2002 8:20 am

Initial trimis de CCMUSIC
EU SUNT DE ACORD CU MADMAX.STITI CARE-I PROBLEMA LA NOI,CA TOTI STIU NUMAI SA CRITICE.DACA SUNTETI ASA DE BUNI DE CE NU FACETI VOI CEVA IN SENSUL ASTA.SA STITI CA MUZICA, CHIAR SI CEA FACUTA DE CEI DE LA HI-Q, CARE ESTE O MUZICA DE VOIE BUNA NU SE FACE CHIAR ASA DE USOR CUM CRED UNII,SI APROPO CRED CA MESAJUL E "SA TE DISTREZI".CHIAR DACA NU ARE VERSURI PROFUNDE (EI CRED CA NICI NU URMARESC ASTA) NU INSEAMNA CA NU-I MUZICA BUNA.ORICUM CHESTIA ASTA CU MUZICA BUNA ESTE TINE DE GUSTURI.LA NOI SUNT MULTI NOSTALGICI CARE SPUN CA DOAR MUZICA VECHE E MUZICA BUNA CEEA CE NU CRED. ASCULTATI OAMENI MUZICA DIN TOATE GENURILE CA SA VA LARGITI PRISMA,SI NU MAI CRITICATI TOT CE VA IASA IN CALE:)


1. Critica este constructiva. Fara cineva care sa ne traga permanent palme dupa ceafa am apuca pe campii si ne-am tot duceeee......
Concluzie: Criticii au rolul lor bine determinat in societate. Partea complementara a acestei afirmatii este ca (si din pacate nu se aplica) mai trebuie din cand in cand sa mai tii si seama de critica celorlalti. Asa cum te bucuri de o critica pozitiva, tot asa trebuie sa-ti pui cenusa in cap cand faci o tampenie.

2. Muzica buna nu tine de gusturi ci daca vrei tine mai mult de nivelul de cultura si de eruditie. Eu tind sa cred ca, cel putin la noi, relatia dintre cultura si aprecierea formatiilor romanesti este inversproportionala.

3. Scopul unei melodii, din punctul meu de vedere, nu este acela de a te trage de mana si a-ti zice la ureche "Bai, distreaza-te cand eu, melodia, cant la radio!". Distractia trebuie sa vina ca o completare a sentimentelor introduse de o melodie. Sincer, daca vreu sa ma distrez, nu trebuie sa-mi pun o melodie care sa-mi zbiere in cap "Disteaza-te la petrecere, Ia un pahar si urla de placere". Prefer o melodie care prin versuri si ritm ma face sa am acest gand si sa actionez in consecita. De ce sa accept sa vina 3 "destepti" care sa-mi dicteze mie cum sa ma distrez?
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Andreea2218 » Joi Apr 25, 2002 5:20 pm

EU CRED CA GUSTURILE NU SE DISCUTA.TOATE ACESTE DIFERENTE DE OPINII SE DATOREAZA TOCMAI ACESTOR GUSTURI.
FIECARE ARE GUSTURILE LUI SI PREFERINTELE LUI MUZICALE(CEEA CE NU-I PLACE I SE PARE "PROST"SI NU SE RIDICA LA INALTIMEA PREFERINTELOR LUI-TOCMAI DE ACEEA NU-I PLACE-)
MIE IMI PLACE HI-Q (IMI PLACE CUM CANTA ,CUM ARATA SI ALTELE....).IMI PLAC BIMEINTELES SI ALTE FORMATII DAR NU LA FEL DE MULT.
IN MUZICA ROMANEASCA E LOC PENTRU TOATA LUMEA. ATATA TIMP CAT AU FANII DE PARTEA LOR...TOATA ADMIRATIA MEA MEA(AU STIUT CUM SA-I CASTIGE...NU TOTI BINEINTELES)
Andreea2218
 

Cum?...

Mesajde Aurolacul » Joi Apr 25, 2002 9:09 pm

Binenteles ca sa discuta despre gusturile, altfel in loc de 135 de topicuri, eu zic ca am avea doar vreo 40.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Vin Apr 26, 2002 9:03 pm

Initial trimis de vali
in caz ca va intrebati de unde atata profunzime in versurile hi-q, aflati ca dana de la hi-q este studenta la filosofie



cred ca nu ai stat prea des cu studenti de la la filosofie. ai sa fi foarte surprinsa cand vei vedea de fapt cat au in capatani. si oricum nu vad legatura materiei cu versurile. concluzia este ca nu invata nimic, sau profesorii sunt incapabili. aleg prima varianta.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

BAAAAAAAAAAA

Mesajde dinu » Vin Apr 26, 2002 9:37 pm

Nu mai faceti in puii mei poante din astea fine ca nu se prinde nime... :p
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori

cron